Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Ръководство] Root на Note 4 (C,F, G, H...) с CF-Auto-Root
#51

Не мога ли да си го рутна с CF-Auto-Root,рековъри и после custom rom.Това не ми говори нищо.А също има ли добър ром за нот4 като гледам няма много читави и още се колебая дали да го рутвам със официалния за момента е супер батерията издаржа 3 дена бърз е нямам никави проблеми.

/SonyXperia Neo 4.0.4/GS1/GS2/Galaxy S4/NOTE2 4.1.2 Hawkish Exv2/LG G3 4.4.2 ROOT/NOTE3/NEXUS5/SONY XPERIA Z ULTRA 4.4.4/Iphone5s/Note 4/Galaxy S8/Galaxy S8+/NOTE8 DS
Цитирай
Аксесоари
#52

Руутва си се прекрасно с ЦФ.
ПС: Тук е тема за цф. Има си други теми, които е добре да прегледаш.
Цитирай
#53

Мерси това исках да зная.

/SonyXperia Neo 4.0.4/GS1/GS2/Galaxy S4/NOTE2 4.1.2 Hawkish Exv2/LG G3 4.4.2 ROOT/NOTE3/NEXUS5/SONY XPERIA Z ULTRA 4.4.4/Iphone5s/Note 4/Galaxy S8/Galaxy S8+/NOTE8 DS
Цитирай
#54

Важното е да дръпнеш файла за твоя телефон. За това съм дал в началото линк към таблицата за изтегляне.
Цитирай
#55

Предполагам още няма мобилен Odin, който да работи на 5.1.1?

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#56
Sad 

Колеги, при мен нещо не се получава както трябва. Дърпам си файлчето за авто руут от табличката в първия пост за моя F модел - всичко точно, пускам го през Один и ми дава успешно завършен флаша, но след рестарта ми изписва горе в ляво Set Warranty Bit: kernel. 

Note 10 plus Aura Glow 256GB и Samsung Galaxy Note 9, Samsung Galaxy Note 4 N910F GOLD Android 5.1.1, COK2 Samsung Galaxy Note 10.1 /2014 Edition/ 605 White 4G LTE Android 5.1.1 
Цитирай
#57

А руут имаш ли в крайна сметка?
Цитирай
#58

В xda четох, че от COJ5 изписва нещо подобно като руутнеш...

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#59

Да няма никакви проблеми аз така го руутнах и после си вкарах рековъри от один.После си направих бекъп и това е.

/SonyXperia Neo 4.0.4/GS1/GS2/Galaxy S4/NOTE2 4.1.2 Hawkish Exv2/LG G3 4.4.2 ROOT/NOTE3/NEXUS5/SONY XPERIA Z ULTRA 4.4.4/Iphone5s/Note 4/Galaxy S8/Galaxy S8+/NOTE8 DS
Цитирай
#60

Да, в крайна сметка имам рут, но не на 100%, рута ми трябва за да си инсталирам един мод за една игра и в случая не ми го признава. Иначе приложения изискващи руут тръгват- титаниуама например, суперсу си го дръпнах допълнително и се инсталира. Приложения за проверка на рута дават че всичко е ок. В крайна сметка го префлашнах със стоков 5.1.1 и надписа изчезна, но нямам рут.

Note 10 plus Aura Glow 256GB и Samsung Galaxy Note 9, Samsung Galaxy Note 4 N910F GOLD Android 5.1.1, COK2 Samsung Galaxy Note 10.1 /2014 Edition/ 605 White 4G LTE Android 5.1.1 
Цитирай
#61

   
Привет братлета.
Аз опитах да root -на телефона си по описания начин, но ударих на камък - даде ми fail! Телефона е N915FY с Android 5.1.1
Свалих и съответния файл от сайта с линка в описанието в първи пост: CF-Auto-Root-tblte-tbltebtu-smn915fy.zip
Сега естествено телефона е до никъде. Подскажете как да го върна към живот моля.
Прикачих скрийншот от опита.
Цитирай
#62

А телефона кво вика?
Цитирай
#63

В Download влиза нали? Сваляш същия с който си в момента от sammobile флаш с Один и ще тръгне.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#64

"А телефона кво вика? "
Изписва следния текст: Firmware upgrade encountered an issue. Please select recovery mode in Kies & try again.

"В Download влиза нали? Сваляш същия с който си в момента от sammobile флаш с Один и ще тръгне. "

Телефона влиза в download, но за съжаление не записах точно релийза :/ преди опита. Сега свалям от sammobile това:
http://www.sammobile.com/firmwares/downl...1COJ1_BGL/ 
Надявам се да се получи.
Балгодаря за отговорите

P.S. Съжалявам че повторих въпроса като нова тема. Притесних се малко от неуспешния опит, а и последния отговор в тази тема е отпреди 2 месеца и ... Sad
Цитирай
#65

В рековъри, ако влезне там пише с кой си в момента.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#66

Не влиза в рекавъри.
Цитирай
#67

Намери си за страната и оператора фърма. Що се отнася за Фейла при руут, може да пробваш да дръпнеш файла отново и да пробваш.
Цитирай
#68

С firmware N915FYXXU1COJ2 тръгна.
Възможно ли е този firmware  да се рутне с описания метод?
Цитирай
#69

Ами да пробвай.
Цитирай
#70

Не, определено не се получи. Пак същата грешка изписа.
Флашвам пак с фирмуера за да го подкарам.
Странно е това. Мисля си да не би файла който имат на сайта (CF-Auto-Root) за този модел (N915FY)  да е за по-нисък релийз от COJ2?
Има ли някой, който е успял да рутне с този метод N915FY с COJ2?
Или по-скоро дали някой е успял да рутне този телефон с този релийз с друг метод?
Цитирай
#71

Тук не е много  разпространен модел. :/ Имах подобен проблем с флаш на фърм. Така и не намерих проблема.
Цитирай
#72

Да попитам защо след като го флашнах с оригиналния фирм, киес брояча пак си стои на 1?
Цитирай
#73

Флашването на стоков ром не занулява Knox.

D_coffee
Цитирай
#74

КАкво означава киес брояч? Абе ти махнал ли си (спрял) всички простотии на киес от компа като флашваш?
Цитирай
#75

Моя грешка, но колегата Митко ме е разбрал правилно - имах в предвид knox брояча Wink
Kies изобщо не съм го инсталирал.
Значи веднъж вдигнат тоя брояч нема как да се занули, не че ми е някакъв проблем това, просто питам Wink
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)