Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

lenovo a606 мнения
#1

Някой собственик да сподели впечатленията си от Lenovo a606. Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

И аз питам за този модел.
Цитирай
#3

уникален е.аз си го взех.взимайте без да се замисляте,за тия пари това е супер
Цитирай
#4

Телефона за парите си е голяма далавера. Dance Взех си го на изплащане като си поднових договора. Имам го от два дни и съм много доволен. За тази цена 8 MPx камера и 4 ядрен процесор си е направо кражба. Kit Kat от кутията. Е, чипсета е МедиаТек, но какво да се очаква повече. Повече ще получите за повече пари.

Единствено, на което още му свиквам са две неща:

1) Екрана е огромен 5 инча в сравнения с предишния ми телефон Xperia Arc S 4.2 инча, направо е гигантски и имам да свиквам с размера на телефона. Просто в ръката ми седи малко по-различно, въпреки че ръцете ми са с дълги пръсти.
2) В сравнение с Xperia-та софт бутоните са разменени и нямат подсветка. Понякога не ги улучвам. Малко ми е терсене, но ще свикна.

Друго, което е интересно да спомена е, че мислих, че изображението на екрана ще ми изглежда зърнисто, защото е 196 ppi, в сравнение на 233 ppi, но очевидно тези липсващи 37 пиксела на инч не са ми проблем.

Също така съм потресен от силата на звука на телефона, бумти яко, идеален е за глухи кора, които си оставят телефоните през две стаи.

Приятна изненада беше силиконовия кейс и скрийн протектор, които бяха в кутията. Не съм голям почитател на игрите на Андроид, тъй че не мога да споделя впечатления за гейминг.

Моят съвет е ако сте на малък бюджет като мен, купувайте! Телефонът е добър. Съотношението цена/качество е несравнимо с Alcatel например, а Huawei просто не са конкуренция в този ценови клас. За двуядрени Андроиди не си мислете да купувате, скоро и те ще са за кофата.
Цитирай
#5

Телефона аз го взех преди 11 дена няма никакви дефекти много бърз абе уникален за цената всичко работи 6 .
Цитирай
#6

Здравейте, явно аз съм поредният собственик на това телефонче и не ми се отваря нова тема, след като вече сте започнали няколко. Пък и питането ми е по-скоро към други негови собственици.

Някой да го е root-нал вече? Информацията в интернет за руутване на този модел все още е доста оскъдна, тъй като е сравнително нов, а за мен е доста важно да мине през тази процедура. Едва не даде фира, даже мислех да сложа наново стоков ром, заради всички смотани софтуерчета, с които тествах. Towelroot (#doyoueventowelroot) и Framaroot също не помогнаха.

И още един въпрос. Има ли смисъл да му вкарвам стоковият ром наново, в случай че съм вкарал разни гадории в него или е достатъчно да тегля wipe data/factory reset?
Цитирай
#7

Телефона е много добър за парите си.
Моя го взех на 18.10 и на другия ден вече беше руутнат със SuperSU и с TWRP рековъри.

В ЛЕНОВО-ФОРУМС.РУ Wink има упътване от братушките.
Дърпаш и инсталираш всички драйвери и от тук нататък е твой избор. Последния РОМ е S059_141025_ROW (не виждам разлика от предишните) и гледай да не сложиш този, който е за китайската версия, защото китайските са с 512RAM. До сега къстъм РОМ не съм виждал и най- вероятно няма да видя. Дано поне ъпдейтите стигнат до лолипоп Android .

Lenovo A606 | Android 4.4.2 | 32GB microSDHC UHS-I class(10)
Dell Streak 5 | Android 2.3.7 CM7.2 | Internal Mem.: 8GB microSDHC class(10) / External Mem.: 16GB MicroSDHC class(4)
Цитирай
#8

Странно, моят се качи онзи ден до A606_S029_141024_ROW и си казах, че си сбъркал без да искаш с S059, но сега го видях това, за което ти говориш. В интерес на истината оставих един архив да се смъква през нощта, малко след като писах тук, именно от същото място, но с първата версия, която споменах. Сега смъквам по-новата, която ти посочи и някак бях подминал. 1.1 GB и отново върви сравнително бавно. Докато се смъкне и я опитам - имам право на още един въпрос. Как се справи с флаш-тула? Рутвал съм преди време Xperia Miro през терминал и т.н., сиреч - недей да обясняваш като за абсолютен идиот. Просто последните ми опити с флаш-тул и този телефон не бяха много успешни - щом заредя някой scatter file, цъквам download и веднага свързвам телефона (като USB debugging-а е включен, естествено) и нищо, програмата не тръгва да сваля нищо. Като пробвам с новият архив - ще докладвам как е, че предишните неща, които опитвах... направо ме е срам, ама явно бях отчаян. Нямаше да издържа с този телефон, без да го преродя. Меко казано. Имам намеренията да изпитам разни програмки върху него, които още са в разработка. Благодаря много за бързият отзив, направо ми тръгна по друг начин деня, хах.
Цитирай
#9

Не, за флаш гасиш телефона, вадиш батерията, натискаш download, слагаш батерията без да го включваш и чак тогава го връзваш към компа. Флаш -туула сам ще си го включи.

П.С.
Този сайт, който си пуснал е с линкове за "сваляне" през онези фалшиви сайтове от които само вирус можеш да си свалиш Big Grin а и споменават тема в XDA каквата всъщноат не съществува. Мислех да пиша на XDA но нещо се разсеях Smile

П.С. #2
Ако при свързване на USB-то телефона не се включва автоматично значи не си инсталирал всички драйвъри. При свързване за момент се появява едно устройство в дивайс мениджъра.

Lenovo A606 | Android 4.4.2 | 32GB microSDHC UHS-I class(10)
Dell Streak 5 | Android 2.3.7 CM7.2 | Internal Mem.: 8GB microSDHC class(10) / External Mem.: 16GB MicroSDHC class(4)
Цитирай
#10

Извинявам се, ще редактирам да го махна, не го бях проверявал, просто случайно ми се натъкна вчера.
Цитирай
#11

Слагаш първо TWRP (от руския форум) след което през TWRP инсталираш SuperSu.zip (намери от някъде про версия за инсталиране през рековърито под формата на zip а не apk) След като го инсталираш рестарт и си готов.

И аз съм със същата версия.

Lenovo A606 | Android 4.4.2 | 32GB microSDHC UHS-I class(10)
Dell Streak 5 | Android 2.3.7 CM7.2 | Internal Mem.: 8GB microSDHC class(10) / External Mem.: 16GB MicroSDHC class(4)
Цитирай
#12

Лошо ли е, че повторих процеса с флаш-тула, но този път с Format и Download? Реших, че не е трябвало само Download да цепя... TWRP-то как го вкарвам? Има ли значение дали е точно за моят модел, защото в този форум там не виждам. Имам едно смъкнато TWRP от някои други руснаци, което също представлява някакъв scatter и recovery.img, но тях ги има и в другият ROM. Пак по същият начин ли го вкарвам?
Цитирай
#13

Аз го взех от тук. Инсталира се както инсталира и ROM-а

Lenovo A606 | Android 4.4.2 | 32GB microSDHC UHS-I class(10)
Dell Streak 5 | Android 2.3.7 CM7.2 | Internal Mem.: 8GB microSDHC class(10) / External Mem.: 16GB MicroSDHC class(4)
Цитирай
#14

Мисля, че се справих с това, но как вкарвам SuperSU с това TWRP? Въобще, трябваше ли да цъкам силата на звука след като се инсталира и т.н. Руският не ми е най-голямата сила, съжалявам за идиотските въпроси. Не съм работил никога с него. Sad
Цитирай
#15

Трябва да се натиска за да влезнеш в новия рековъри веднага след инсталацията. Ако не го направиш автоматично се заменя със заводския ( или поне така казват във форума и после пак се налага да инсталираш TWRP). Та след успешна инсталация на TWRP Big Grin влизаш в него (Power + Vol.Up), избираш Install и инсталираш предварително сваления Super SU zip файл ( щракаш в/у зипа и на следващия екран суайпваш на дясно, после ребуут и .... накрая при успешно руутване ти препоръчвам да разкараш ненужните програми (Без лаунчера на леново) и веднага след това един бекъп през TWRP, защото от личен опит казвам, че ще ти трябва минимум веднъж Big Grin

Lenovo A606 | Android 4.4.2 | 32GB microSDHC UHS-I class(10)
Dell Streak 5 | Android 2.3.7 CM7.2 | Internal Mem.: 8GB microSDHC class(10) / External Mem.: 16GB MicroSDHC class(4)
Цитирай
#16

А знаете ли ,че има сензор за гравитация? и като го оставиш легнал без да ти е в ръцете и натискате постоянно бутоните заспиват??? това е нова функция която е добра защита!
Идете в SYNCit и го оставете някъде където да не ви е в ръцете и натискайте в приложението постоянно назад да видите!
Цитирай
#17

Jackal, големи благодарности! Вече всичко е шест, надявам се да не сме наводнили темата - струва ми се полезно да ги има и така тези неща. Ще си позволя да ти задам още един въпрос. Случайно да си опитвал да хостваш неща по USB (сиреч - USB host mode). Най-често се ползва за преносима памет, на мен ми трябва за малко по-различни цели.


Идеи защо получавам "Mobile network not available"? Малко общ въпрос, но тук поне е ясно на какво се е подложил телефона и може да имаш отговор.


[note=Модератор]8. Публикуването на няколко поредни мнения в рамките на 48 часа едно от друго не се разрешава. Редактирайте първото![/note]
Цитирай
#18

OTG няма ... за сега. Още ровя и доколкото разбрах това зависи от кернела така, че ни трябва кернел написан за същия хардуер като нашия, но с активиран usb хост мод.
Относно липсата на мобилна мрежа, тествай сим картата на друг телефон и въобще отчита ли, че има сим карта, защото аз един път доста се изпържих докато осъзная, че съм я сложил на обратно Big Grin Big Grin
Също така си пусни флаш-туула (v5.1352.01 е моя) и виж дали като заредиш scatter-а на ROMа, са му сложени всички отметки.
Провери и дали в Options > Download има отметка на "DA DL All with cheksum". Ако и тук всичко е ОК му бий на ново един флаш. Може нещо да се е оплескало при последното флашване и го направи само с Download Only. Аз до сега само с Download Only съм го правил и не съм имал проблем. При Format All + Download може да си изтрил оригиналния nvram.img в който се съдържат IMEI и MAC адрес. Провери в About Phone дали имаш IMEI. Ако нямаш IMEI си за тук



Android-Manqk написа:А знаете ли ,че има сензор за гравитация? и като го оставиш легнал без да ти е в ръцете и натискате постоянно бутоните заспиват??? това е нова функция която е добра защита!
Идете в SYNCit и го оставете някъде където да не ви е в ръцете и натискайте в приложението постоянно назад да видите!
Теб не те ли блокираха?

Телефона физически няма инсталиран Magnetic Field Sensor. A моя телефон където и да го оставя си му работят сензорните бутони. Носи твоя в сервиз и спри да СПАМИШ по форумите.




[note=Модератор]8. Публикуването на няколко поредни мнения в рамките на 48 часа едно от друго не се разрешава. Редактирайте първото![/note]

Lenovo A606 | Android 4.4.2 | 32GB microSDHC UHS-I class(10)
Dell Streak 5 | Android 2.3.7 CM7.2 | Internal Mem.: 8GB microSDHC class(10) / External Mem.: 16GB MicroSDHC class(4)
Цитирай
#19

Тъкмо щом се събудих и погледнах дали не му се е затрил шибаният IMEI. Предполага се, че от Format + Download ми се е случило, да. Това ще е голяма мъка сега, с тоя руски. По-скоро ще се ориентирам към търсене на англ. източник.
Цитирай
#20

alesandar написа:Тъкмо щом се събудих и погледнах дали не му се е затрил шибаният IMEI. Предполага се, че от Format + Download ми се е случило, да. Това ще е голяма мъка сега, с тоя руски. По-скоро ще се ориентирам към търсене на англ. източник.

Препоръчвам да ползваш упътването на руснаците защото едва ли ще намериш другаде толкова точно описание стъпка по стъпка. Копирай точка по точка и превеждай с Google. Това е точния пост който трябва да следваш. Пожелавам ти успех, защото определено си нагазил в дълбокото Wink

Lenovo A606 | Android 4.4.2 | 32GB microSDHC UHS-I class(10)
Dell Streak 5 | Android 2.3.7 CM7.2 | Internal Mem.: 8GB microSDHC class(10) / External Mem.: 16GB MicroSDHC class(4)
Цитирай
#21

Проблемът е решен. Решение - http://www.androiddevs.net/restoring-los...mtk-phone/.
Екстремният метод свърши чудесна работа, ако някой срещне подобни проблеми.
Стана сравнително бързо: вързах си телефон, цъкнах root, за да ме пита за права през SuperSU, вкарах си IMEI кода през компютъра, рестартирах. Това беше.

Дали има шанс да съм прецакал и някакви други настройки вътре от това форматиране?
Надявам се, че най-накрая имам адекватно работещ/руутнат телефон, хаха.

По темата за USB Host / USB OTG - в /etc/permissions има файл android.harware.usb.host, ако не се лъжа за името му.
В благодарение на USB OTG Checker (не съм сигурен дали беше точно този) си вкарах фиксове за tablet_core и handheld_core. Мистериозната ми цел - да предавам звук през USB-то. Иде реч за външна звукова карта. Целият този процес все още е в сравнителна разработка и не е активен за всички модели, но с малко експериментиране - може да се докарат повечето телефони. Само не съм сигурен дали няма да му трябва и още малко ток отнякъде, че да захрани конкретно моят модел звукова карта. Идеята - преносим аудио рекордер, записващ в некомпресиран формат.
Цитирай
#22

В about phone > Status виж дали имаш MAC адрес на IP, WLAN MAC и на Bluetooth (за да имаш MAC на bluetooth трябва да включиш блутут-а).

Lenovo A606 | Android 4.4.2 | 32GB microSDHC UHS-I class(10)
Dell Streak 5 | Android 2.3.7 CM7.2 | Internal Mem.: 8GB microSDHC class(10) / External Mem.: 16GB MicroSDHC class(4)
Цитирай
#23

Между другото, ползваш ли синхронизация между някой свой акаунт и контактите си? Открих един нищожен бъг. Забелязах го първо с gmail акаунта си, но май е все тая в какъв акунт се влиза. Отвори настройките за синхронизация на акаунт (Settings > Google > личен акаунт). Имаш ли опция да синхронизираш контактите или имаш възможност да отметнеш два пъти Calendar? Проблемът май го нямаше, ако е на кирилица. Така открих кой от двата календара всъщност са контактите, оставих го включен и смених езика. При мен лично първият Calendar се оказа, че трябва да е Contacts. Беше така още при закупуването, така си е и след ъпдейта/руутването (очаквах след ъпдейт да е изчистено). Макар и минорен бъг, едва ли малко хора синхронизират контактите си с Google или с каквото и да било. Беше ми голяма мъка, докато разбера защо не ми излизат контактите (и само щрапах по опциите за филтриране, тъй като исках да ползвам единствено Google контактите си), ама не излизаха.

А, да. Да не правя ъпгрейди през телефона след като съм го руутнал, нали? Предполагам, че ще си загубя правата.

P.S.
IP address, WLAN MAC address и Bluetooth address са налични. Smile
Цитирай
#24

И аз ползвам единствено гугъл контакти за всеки телефон който имам. Не бях забелязал че имам два календара на английски а на български е само един. Всъщност на английски едното е календар а другото е контакти объркано с календар. Това определено е бъг, но съм сигурен че в началото си беше Contacts.

Не мисля че ще можеш да го ъпдейтнеш ОТА защото след като се свали ъпдейта телефона се рестартира и си търси оригиналното рековъри, което вече го няма.

П.П.
Щом имаш адреси всичко е на 6 Smile Сега е момента да си направиш бекъп на nvram.img за всеки случай Wink

Lenovo A606 | Android 4.4.2 | 32GB microSDHC UHS-I class(10)
Dell Streak 5 | Android 2.3.7 CM7.2 | Internal Mem.: 8GB microSDHC class(10) / External Mem.: 16GB MicroSDHC class(4)
Цитирай
#25

Android-Manqk написа:А знаете ли ,че има сензор за гравитация? и като го оставиш легнал без да ти е в ръцете и натискате постоянно бутоните заспиват??? това е нова функция която е добра защита!
Идете в SYNCit и го оставете някъде където да не ви е в ръцете и натискайте в приложението постоянно назад да видите!
Теб не те ли блокираха?

Телефона физически няма инсталиран Magnetic Field Sensor. A моя телефон където и да го оставя си му работят сензорните бутони. Носи твоя в сервиз и спри да СПАМИШ по форумите.

Здравейте колеги днес и аз го взех невероятен телефон за 300лв е просто КРАЖБА!
Дизайна ме кефи дисплея много игри му наслагах и не лагва леново са свършили работата си отлично да не забравяме и камерата...
Този Android-Manqk като му видях мнението си викам има дефектна бройка ама сложиш леновото на бюрото и вярно натисках няколко пъти и бутона заспа веднага и аз го помислих за дефект, отидох в теленора оказа ,че има още една бройка останала и на нея отказаха и се успокойх! явно колегата е прав! има някакъв сензор ,който по-този начин е програмиран може би за защита в джоба като не е в ръката работи малко и спира проверете да видите ,че е така!
Има вече много притежатели Моля АДМИНИТЕ! да ни направят едно разделче и на нас ще съм щастлив!
Наздраве ,Колеги,! Android
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)