Оценете темата:
  • 9 гласа - средно 4.78
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nоте 4 - Живот на батерията.

Чети темата назад.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
Аксесоари

Ако ти е гаранционен още, отиваш в КК Сервиз (ако си в София, за останалата част от България виж в сайта на самсунг за сервизи) и там могат да ти я заменят с оригинална. Уловката е, че задължително ще трябва да ти флашнат телефона, така им признавали гаранционния разход.

Sent from GalaXy NoTe 4

☆ SamSung S23 Ultra ☆
Цитирай

Абе да ви питам на гаранционен телефон сменят ли зарядното ако се захаби и закъса от употреба или трябва да си купя ново?

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
Цитирай

Гаранцията на такъв вид аксесоари е 6 м., но важи при фабричен дефект, а не ако "...се захаби и закъса от употреба".

Sent from my XT1580

 
Цитирай

Колеги някой може ли да ми каже този cloudagent каква работа върши и защо всекидневно ми скапва батерията от него ? Ето за какво става на въпрос :


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

           
Колеги, на пръв поглед всичко нормално, но след последния ъпдейт повече от 2.30 СОТ , не мога да направя. Някъкви съвети или идеи от какво може да е? Батерията иначе си държи нормално, но при употреба независимо дали на Wi-Fi или мобилни се топи буквално за минути Sad

Изпратено от моят SM-N910C с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy  Note IV
Samsung Galaxy S VI
Цитирай
Photo 

С последен полски ром (Андроид 6.01. компилация - MMB29K.N910CXXS2DPJ1). Постоянно включени мобилни данни и WiFi, синхронизация с Гугъл акаунт, gmail поща и вайбър. Ползват се Google карти, камера, малко разговори и смс, приложения за четене и други. Много ползване на Google Chrome :Smile
За малко да достигне 6 часа на екран Smile
Така добре се държеше само с последната версия на 4.4.4 РОМ. Повече от година съжалявах, че съм преминал на 5.01. Той беше ужасен РОМ - преминахме през "АЛО, АЛО, чуваме ли се?", парене, забиване, проблем със SD карта, дрейн на мобилни данни...
Дори да пуснат Android 7.0 (слабо вероятно) - няма да се ъпдейтвам със сигурност.


Прикачени файлове Миниатюри
           

Galaxy Note 4, A510F 2016, Galaxy S4, Galaxy Nexus, HTC HD2, Nokia N73, Siemens S75, Siemens M55, Siemens M50, Alcatel OneT DB, Panasonic GD52. резервен - Nokia с фенерче!
Цитирай

Здравейте, на някой случвало ли се е да не се зарежда телефона с "бързо зареждане", въпреки че в настройки опцията е избрана. Рестартирам телефона и при вкл. На зарядното пак се зарежда по бавния начин.
Бладодаря

Galaxy Note IV
Цитирай

Да и при мен е добре. Тоя хром не ти ли забива много? При мен е супер насечено да го ползваш..

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Nexus 5
Цитирай

Та при мен още в началото се появи проблем с батерията, още на първото включване от 100% падна до 20 за около час на нормално използване, зареждането се проточва ще с часове, не отчиташе сим карта от време на време. Сега проблема се влоши значително. От 100% пада до към 50-60 и телефона или изключва, или изписва, че сим карта не е сложена. Ако го рестартирам в такъв случай, на включване телефона показва 0%, а след включване на зарядно пише че има 70% батерия. Ако някак се включи телефона след това без зарядно, при първи опит за обаждане или влизане в интернет, отново изчезва сим картата и след това се изключва телефона. Вчера опитах с чистене на кеша, и уж се оправи, понеже си падна до нулата нормално за около 4 часа интензивно ползване, но днес започна пак със същите номера. Въпроса ми е от самия телефон ли е или от батерията и проблема ще изчезне с подменянето ѝ?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Здравейте,

Писах в другата тема за проблеми с батерията, за да не копирам целия пост ето линк.

Така и никой не даде някакво предложение, но аз продължих с пробите.

Проблема изглежда изчезна, след като направих следното:
- Спрях Fast Charging, който ползвах без проблем от 6 месеца
- Спирам Wi-Fi и мобилни данни вечер, когато си лягам, защото и без това мразя да се събуждам с 100 нотификации
- Преминах на WCDMA Only (3G), защото макар и в центъра покритието на 4G на Vivacom при мен е пълна трагедия! Не ми е особен проблем, защото не тегля филми и други подобни на телефона, така че 3G ме устройва напълно като скорост за момента.

Надявам се това да помогне на някой!

           

Успех!
Цитирай

Колега изключил ли си архивиране на моите данни? Ако не си пробвай да го изключиш при мен има положителен ефект от към батерията.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай

@GT - Коя точно настройка е това колега, щото къде що има излишно архивиране, синхронизиране и тем подобни съм изключил, ама може и да не съм го видял?
Цитирай

Настройки → Архивиране и нулиране → Архивиране на моите данни

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай

@GT - БЛАГОДАРЯ!

Това го спрях още в началото, но батерията е изключително непостоянна.

След скрийновете заредих телефона до 100% с нормално зареждане и без много ползване вече е на 85%, ще следя ситуацията и ако имам други порбиви ще споделям.

Така както виждам нещата обаче всичко сочи към едно - root на телфона и премахване на абсолютно всичко излишно + преглед на Wakelocks...
Цитирай

Колега а пробвали тази процедура да изтриеш кеша, данните и актуализациите от Диспечер на приложения на Google Play Services и на Play Store. След това влизаш в рековъри и изчистваш кеша.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай

@GT - Пробвал съм всичко, което успях да намеря като информация и не изисква руут. Минал съм през повечето версии на Android, все на Samsung телефони и досега чак така да няма оправия не е било, както с това последното обновление.

Забелязах, че след като сваля телефона от зарядното (на 100%) и го рестартирам веднага (Power button -> Restart), Android Stystem не е толкова агресивен и телефона си работи нормално. Като комбинирам това, с  горните 3 неща, които съм изброил получавам най-добри резултати, само дето е малко тегаво всеки път да правя шамански ритуали, че да работи телефона както трябва.

Явно някой процес забива или и аз не знам, но не мога да го накарам да спре, ако не си направя ритуала. 

Благодаря за отзивчивостта.
Цитирай

Аз се примирих с това да зареждам 2-3 пъти на ден.

Изпратено от моят SM-N910C с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy  Note IV
Samsung Galaxy S VI
Цитирай

(2017-01-21, 09:37:51)TheFixer написа:  @GT - Пробвал съм всичко, което успях да намеря като информация и не изисква руут. Минал съм през повечето версии на Android, все на Samsung телефони и досега чак така да няма оправия не е било, както с това последното обновление.

Забелязах, че след като сваля телефона от зарядното (на 100%) и го рестартирам веднага (Power button -> Restart), Android Stystem не е толкова агресивен и телефона си работи нормално. Като комбинирам това, с  горните 3 неща, които съм изброил получавам най-добри резултати, само дето е малко тегаво всеки път да правя шамански ритуали, че да работи телефона както трябва.

Явно някой процес забива или и аз не знам, но не мога да го накарам да спре, ако не си направя ритуала. 

Благодаря за отзивчивостта.

Здравей колега,щом си стигнал до идеята за рут,бих те посъветвал да погледнеш тази тема.При мен имаше много положителен ефект,а дори не съм инсталирал  PowerNap.Не съм hevy user и не искам да правя по 5-6-7 часа екран,но с помоща на тази тема телефона ми изкарва 2 дни с постоянно включени мобилни и ви-фи,фейсбук,месинджър и мейл със средно 2,5 часа SoT.
Цитирай

@mmollov - Няма как да се примиря, след като при определени условия телефона се държи повече от добре, за съжаление обаче трябва да се изпълни цял ритуал за това. Дали сме не малко пари за premium телефон и софтуера трябва да се държи адекватно, нали?

Аз именно това не мога да си обясня, има толкова кадърни хора в XDA и изобщо разработчици на платформата Android. Как пък една от тези големи компании не се сети да им купи/лицензира разработките и телефона стоково да идва оптимизиран за работа...


@bajchoni - БЛАГОДАРЯ! Все още не съм взел твърдо решението за root, защото имам няколко месеца гаранция, но ако не успея да го накарам стоково без root да работи както трябва, ще го направя по другия начин. Аз се радвам когато телефона ми издържа целия ден без да умира, понякога го ползвам по-интензивно, понякога не толкова, не държа да правя задължително 6 часа SoT, но би било добре да не се притеснявам, че ще изяде заряда на батерията за 2 часа заради някакъв дрейн, който не е ясно защо се появява и после да ходя да търся къде да го зарежда, точно когато най-много ми трябва.
Цитирай

Аз пък си смених батерията с оригинална от Самсунг сервиза в София до скай сити мол и карам по 4-6часа СоТ и не мисля дали ще ме изкара до вечерта. Рестартирам веднъж седмичо макс. И не съм се ъпдейтвал от 3месеца.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Nexus 5
Цитирай

(2017-01-23, 00:47:21)thuggy написа:  ...Рестартирам веднъж седмичо макс...
И с каква цел го правиш това?

 
Цитирай

Незнам явно психологически Smile Няма нужда ама го правя Smile От когато взех тази батерия напълно друг телефон.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Nexus 5
Цитирай

Цял ден четох едно романче на телефона и резултата беше това:
   
Яркостта беше ръчно нагласена на 15-20% някъде.
Чак мен ме учуди колко време изкара Smile

Nothing moves you like a hydropneumatic Citroen...
Samsung Galaxy A52s 5G
Цитирай

Напоследък забелязвам и при мен батерията се държи учудващо добре.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)