Оценете темата:
  • 9 гласа - средно 4.78
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nоте 4 - Живот на батерията.
#1

Вери найс живот на батерията Smile Повече ми държи от Ноут3, което за мене е супер :thumbup:
Дисплея е най-добрия за момента(според мен) - страхотни цветове, яркост и ъгли на виждане, в ръката се усеща добре, софтуера вече работи бързо ( първия ми Самсунг дето почти няма лаг ). Много ме кефи оптичната стабилизация - видеата стават много мазни и това радва ; тя позволява на тъмно камерата да направи по-дълга експозиция и нощните снимки стават една идея по-добри от тези на тройката. Единственото, което ме дразни е, че тъпите Google са махнали 1080р и 1440р опциите от YouTube приложението и засега гледам единсвено клипчета на 720р, но си изтеглих едно видео 1440р от TPB и направоооооооо Heart Heart Heart Да кажем, че няма да се връщам на 1080р екрани Big Grin Big Grin Big Grin Дизайна е много приятен - отстрани метала придава много премиум усещане( но аз все още не разбирам за чий ми тоя премиум).

Накратко - най-готиния ми телефон до този момент във всички аспекти Smile

ПС : има 2 минуса на телефона - странно забавяне при натискане на бутона за мултитаскинг(100 процента е нещо софтуерно, щото във всеки друг аспект телефона лети) и това, че няма USB 3 ( лично аз гледам много сериали на телефона си, и бавния пренос на данни ме дразни леко )

Phablets and their king - no longer Note-worthy...

Цитирай
Аксесоари
#2

Ето какво е състоянието на моя - около 7 часа и половина, умерено ръчкане и в момента съм на 60%... но мисля, че в случая не съм критерий, понеже все пак съм с дефектна бройка. Във вторник като ми го сменят ще видя как е новият. Прилагам скрийншот... доклкото може да се нарече така де... Big Grin

Galaxy S7 Edge
Цитирай
#3

Имам проблем с батерията след ъпдейта на виваком от 20MB. С включен режим "пестене на енергията", батерията пада пред очите ми. Правих хард ресет и това оправи проблем с писалката. "Свършваше и мастилото" след втората буква...
С писалката имах проблем и от калъфчето... явно ще се купува оригинален аксесоар... с моето калъфче една област на екрана беше мъртва за писалката!
И при мен гугъл плей мюзик стои активно от нищото...
Дали да не направя още веднъж хард ресет?
Уточнявам, че не съм се логвал в профила си в гугъл...
Само до като пиша този пост батерията замина с 10%... ужас

п.с. Уточнявам, че съм спрял Местопложение; забранил съм на гугъл и чрез WiFi да търси местоположение...
Сега го ресетнах пак (правя го от менюто на телефона). Смених SD картата с по-малка (32мб). Преди бях с 64МБ, която си работи без проблеми с Galaxy S4. Като я извадих от S4 я форматирах на компа (ExFAT) а след това и от телефона.
Преди стоеше топъл а при работа чак горещ. Сега поне е хладен. Дайте идеи какво още мога да направя...

Galaxy Note 4, A510F 2016, Galaxy S4, Galaxy Nexus, HTC HD2, Nokia N73, Siemens S75, Siemens M55, Siemens M50, Alcatel OneT DB, Panasonic GD52. резервен - Nokia с фенерче!
Цитирай
#4

С тия проблем ме озадачавате нещо

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#5

tiho2000 написа:Имам проблем с батерията след ъпдейта на виваком от 20MB. С включен режим "пестене на енергията", батерията пада пред очите ми. Правих хард ресет и това оправи проблем с писалката. "Свършваше и мастилото" след втората буква...
С писалката имах проблем и от калъфчето... явно ще се купува оригинален аксесоар... с моето калъфче една област на екрана беше мъртва за писалката!
И при мен гугъл плей мюзик стои активно от нищото...
Дали да не направя още веднъж хард ресет?
Уточнявам, че не съм се логвал в профила си в гугъл...
Само до като пиша този пост батерията замина с 10%... ужас

п.с. Уточнявам, че съм спрял Местопложение; забранил съм на гугъл и чрез WiFi да търси местоположение...
Сега го ресетнах пак (правя го от менюто на телефона). Смених SD картата с по-малка (32мб). Преди бях с 64МБ, която си работи без проблеми с Galaxy S4. Като я извадих от S4 я форматирах на компа (ExFAT) а след това и от телефона.
Преди стоеше топъл а при работа чак горещ. Сега поне е хладен. Дайте идеи какво още мога да направя...

А преди ъпдейта имаше ли проблеми с батерията?

Samsung Galaxy S7 Edge Gold 
Цитирай
#6

Аз днес в магазин на Вива пак разцъквах една бройка и за 15-20 Мин батерията падна с 4%

Samsung Galaxy S Аndroid 2.3.6 JW4   HTC one x-леко дефектен!
Цитирай
#7

toti_1984 написа:Аз днес в магазин на Вива пак разцъквах една бройка и за 15-20 Мин батерията падна с 4%

По тази логика ако пада 4% за 20 мим, 12% за 1 час, значи ще изкара 8.3 часа екран? Smile Хора няма перфектен телефон, първите бройки се случват дефектни но ги заменят, все пак това е нещо материално и е измислено от хора, няма как да е перфектно винаги има "ама ако... " Smile аз в понеделник поръчвам моят ноут 4 все още не знам от виваком или от германос Smile

Samsung Galaxy S20+ 128GB, Cosmic Gray
Цитирай
#8

При мен с 1,40 ч. екран е на 68% батерията , нормално ли е да заема 2,40 гб. памет.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай
#9

Ето резултатите от тази нощ след втори хард ресет и монтирана 32ГБ карта (с предишната Adata 64GB ГСМ-а беше горещ).
Дали сега е добре? (Уточнявам, че не съм инсталирал ъпдейти на вградените приложения, а и не съм инсталирал други. Също така не съм закачил пощата си на абв. Синхронизирам само гугълската. Не е включен и GPS-a).
Моля, всички собственици на телефона да напишат как е при тях.

Galaxy Note 4, A510F 2016, Galaxy S4, Galaxy Nexus, HTC HD2, Nokia N73, Siemens S75, Siemens M55, Siemens M50, Alcatel OneT DB, Panasonic GD52. резервен - Nokia с фенерче!
Цитирай
#10

Не мога да закача повече снимки в един пост. Сори, ще направя втори. Моля админите да не ме наказват!

Galaxy Note 4, A510F 2016, Galaxy S4, Galaxy Nexus, HTC HD2, Nokia N73, Siemens S75, Siemens M55, Siemens M50, Alcatel OneT DB, Panasonic GD52. резервен - Nokia с фенерче!
Цитирай
#11

[Изображение: k1z42f.jpg]

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай
#12

foxhd, колко часа екран имаш? Всичко друго изглежда супер.

Galaxy Note 4, A510F 2016, Galaxy S4, Galaxy Nexus, HTC HD2, Nokia N73, Siemens S75, Siemens M55, Siemens M50, Alcatel OneT DB, Panasonic GD52. резервен - Nokia с фенерче!
Цитирай
#13

В момента при 40% батерия има 2,50 ч. екран.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай
#14

@Георги@ написа:Вери найс живот на батерията Smile Повече ми държи от Ноут3, което за мене е супер :thumbup:
Дисплея е най-добрия за момента(според мен) - страхотни цветове, яркост и ъгли на виждане, в ръката се усеща добре, софтуера вече работи бързо ( първия ми Самсунг дето почти няма лаг ). Много ме кефи оптичната стабилизация - видеата стават много мазни и това радва ; тя позволява на тъмно камерата да направи по-дълга експозиция и нощните снимки стават една идея по-добри от тези на тройката. Единственото, което ме дразни е, че тъпите Google са махнали 1080р и 1440р опциите от YouTube приложението и засега гледам единсвено клипчета на 720р, но си изтеглих едно видео 1440р от TPB и направоооооооо Heart Heart Heart Да кажем, че няма да се връщам на 1080р екрани Big Grin Big Grin Big Grin Дизайна е много приятен - отстрани метала придава много премиум усещане( но аз все още не разбирам за чий ми тоя премиум).

Накратко - най-готиния ми телефон до този момент във всички аспекти Smile

ПС : има 2 минуса на телефона - странно забавяне при натискане на бутона за мултитаскинг(100 процента е нещо софтуерно, щото във всеки друг аспект телефона лети) и това, че няма USB 3 ( лично аз гледам много сериали на телефона си, и бавния пренос на данни ме дразни леко )


Това забавяне при натискане на home бутона,за което говориш е заради S Voice-a.Просто не реагира веднага,за да се увери,че няма да натиснеш повторно за S voice.Относно телефона - хубав е наистина,но откакто си взех HTC-то ме грабна повече. :thumbup:

iPhone X Space Gray
Цитирай
#15

^ " странно забавяне при натискане на бутона за мултитаскинг " Wink Аз S-Voice съм го махнал Wink

Phablets and their king - no longer Note-worthy...

Цитирай
#16

@Георги@ написа:^ " странно забавяне при натискане на бутона за мултитаскинг " Wink Аз S-Voice съм го махнал Wink

Объркал съм се с Home бутона,съжалявам за което. Tooth

iPhone X Space Gray
Цитирай
#17

@Георги@ написа:^ " странно забавяне при натискане на бутона за мултитаскинг " Wink Аз S-Voice съм го махнал Wink

Странното забавяне е заради очакването на бутона за друга функция.... Tongue

И да ви светна, като го задържите по-дълго си действа като стария меню бутон Wink

Все пак, нека си продължим приказката за батериите тук.
Цитирай
#18

От 7:30 ч тази сутрин почти не съм го оставял .Много снимки и видео правих във фейса доста бях ,абе общо взето доста съм доволен!

Samsung Galaxy Note 4 White / LG G4 / Huawei P Smart Z
Цитирай
#19

Доста добре,батерията е чук!!! :cheers:

Samsung Galaxy S Аndroid 2.3.6 JW4   HTC one x-леко дефектен!
Цитирай
#20

Първи сведения за батерията от моя страна които мога да дам са относно Fast charging, за 30 минути зареди 43% изключен и се забелязва леко затопляне в областа около камерата.

Samsung Galaxy S20+ 128GB, Cosmic Gray
Цитирай
#21

Здравейте,

Аз не мога да се похваля с повече от 9 часа издръжливост на батерията. Но пък какви 9 часа Smile - клипове 720р , постоянно включено 3Г,вайбър, фейсбук, една две чат програми, една сравнително тежка игра, бъзици с гласовия асистент Rock и разучаване на менютата.
Цитирай
#22

Ето резултат от режим "пестене на енергията" - 7 часа екран! С включено 3G, Wi-Fi, синхронизации на 2 пощи, гледане на филми (3 часа и 48 мин), браузване. Малко разговори (48 мин). Изключени са GPS и местоположение. Процесът IndexService се самостартира след копиране на неща на картата, но вече се и самоизключва. Когато е активен батерията пада със страшна сила... При вас имали такъв процес IndexService?

Galaxy Note 4, A510F 2016, Galaxy S4, Galaxy Nexus, HTC HD2, Nokia N73, Siemens S75, Siemens M55, Siemens M50, Alcatel OneT DB, Panasonic GD52. резервен - Nokia с фенерче!
Цитирай
#23

tiho2000 написа:Ето резултат от режим "пестене на енергията" - 7 часа екран! С включено 3G, Wi-Fi, синхронизации на 2 пощи, гледане на филми (3 часа и 48 мин), браузване. Малко разговори (48 мин). Изключени са GPS и местоположение. Процесът IndexService се самостартира след копиране на неща на картата, но вече се и самоизключва. Когато е активен батерията пада със страшна сила... При вас имали такъв процес IndexService?

Ако си копирал много файлове накуп на телефона или картата е нормално Index Service да ти стопи батерията. Това е еднократен процес обаче и след като индексира всички нови файлове, би трябвало да не е активно и да не яде батерия.

Samsung SM-G950F Galaxy S8 Midnight Black
Цитирай
#24

Offtopic И с тоя MX Player става ясна работата Lol Lol Lol Гледал си филми Big Grin
Иначе и аз правя по 7-8 часа когато гледам повече клипчета - много доволно Smile Нямам търпение да дойде близалката, че да станат 10 часа дисплей Dance Dance Dance

Phablets and their king - no longer Note-worthy...

Цитирай
#25

Ето резултати от първият заряд на телефона от 0 до 100%. Според мен са повече от отлични.

Samsung Galaxy S20+ 128GB, Cosmic Gray
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)