Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Някой с жълти петна по дисплея?
#1

Преди 2 седмици забелязах жълто петно на дисплея, точно до буксата за зареждане. Естествено на момента го занесах в сервиза /гаранционнен е все пак/ и малко ми трепереше под опашката Tooth щото можеше да се окаже, че е влязла вода. Аз бая си снимам под водата, та ми беше леееекинко неспокойно. НО, за мое щастие ми смениха дисплея, лентов кабел и цялата метална лайсна около дисплея, заедно с капачетата. Това ми дойде дюшеш, щото леко беше позажулен и един път брутално изтърван от джоба Dance . Както и да е, аз лично за пръв път виздам жълти петна на този телефон.... Някой друг?

Huawei P40 Pro+
Цитирай
Аксесоари
#2

След ремонта снима ли пак под вода?
Цитирай
#3

Още не съм, ама го мих и няма проблеми Dance

Huawei P40 Pro+
Цитирай
#4

Да и аз така мисля, че след ремонт на дисплей или смяна на батерия не трябва да се губи водоустойчивостта. Гледах как се разглобява и сглобява Z1, там има едни специални гумени уплътнения които го предпазват от вода. Следва сервиза да е снабден с тях и да извърши ремонта качествено. Иначе ако не се сложат тези уплътнения сервиза трябва да носи отговорност. Big Grin
Цитирай
#5

Колеги попринцип има специални херматизиращи "машини" да ги наречем (незнам дали са само за Сони или и за други водоустойчивителефони), но знам че Глобул например нямат такава "машина" и ако се наложи ремонт, за който трябва да се отвори телефона, направо го заменят с нов. Незнам как стоят нещата с другите оператори и сервизи кои от тях имат такава "машина".
Цитирай
#6

Наскоро ме осведомиха, че Булграм били специално за Водоустойчиви телефони.
Те би следвало да имат такава машинка.
Цитирай
#7

Честно казано ми се искаше да го заменят с нов, но и така съм много доволен. Елемента, който беше наранен /металната рамка/ е сменен с нов и сега си имам напълно изряден телефон. Булграм се справиха със смяната за по-малко от един ден, което си е впечатляващо /за сервиз в България/. Другата седмица ще го тествам под вода в басейн и ще пиша за резултата Tooth

Странното беше жълтото петно, което се появи. Имах доста "въйфони" преди и на всеки от тях се появяваха такива петна. Там се дължеше на неисъхнало лепило на дисплея и диджитайзера, но тук...... леко съм озадъчен :unknw:

Huawei P40 Pro+
Цитирай
#8

Днес и аз забелязах жълто петно по дисплея(вертикално,точни между сим картата и док-а) . Тел-а беше много загрял и се виждаше ясно самото петно. Сега поохлади и петното изчезна,почти. Леко се забелязва . Ще го наблюдавам няколко дена .
Цитирай
#9

Хора не се чудете пускате го по гаранция това е дефект в дисплея от прегряването хората в сервиза ми обясниха че това в шанс може да се случи може и да не се случи! Принципно те ми гарантираха че са го запечатали като хората и вече съм го пробвал нищо му няма в ваната :-)
Цитирай
#10

   Здравейте колеги,
Имам едно неприятно петно на дисплея - всеедно нещо го натиска от вътре.
Телефона не е изпускан, не е натискан, беше в стабилна рамка до скоро, но се появи това неприятно петно.
Слагам снимки да видите за какво става дума
Дали можете да ми помогнете с идеи или съвети? 
Точно при капачето с usb порта е, зареждам го само с докинг станцията а оригинално зарядно. Не съм го натискал или кривил с включен кабел.
Има леко петно и от другата страна симетрично.
Телефона се ползва яко, до скоро държеше по два дена батерията, от скоро не може. Може ли да се е раздула и да натиска от вътре дисплея?

     

   
Цитирай
#11

За сервиз е, едва ли ще останеш с телефона така. Води го без да му мислиш или нов..
За пръв път виждам такова петно..
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)