Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем със синхронизацията на контакти с gmail ?
#1

Хора помагайте,защото имам проблем с телефона.
От известно време забелязах,че като си запаметя номер на телефон в телефона ми, той изобщо не се качва автоматично в gmail-а ми , а си остава в телефона. Всичко е синхронизирано както трябва.Не знам какво става?
Моля помогнете.

п.п. Ако е важно телефона ми е Lenovo A850+

-----

А когато го ръчно напиша и запаметя в gmail - акаунта си , след ръчна синхронизация от телефона, си идва и се показва в него ?

[note=genchoili]Спазвай правилата на форума.Нарушение на т.8[/note]
Цитирай
Аксесоари
#2

Избери от менюто да ти се показват номерата от Гугъл акаунта. Така всичко, което изтриеш или запаметиш, се синхронизира автоматично. Аз лично съм така и паметта на телефона не я ползвам. Смятам, че е и по-сигурно по този начин. Ако ти е по дефолт телефона, след записване на номера, трябва да го копираш ръчно в гугъл от менюто. На моето Lenovo беше така, сега на HUAWEI-a ми е по същия начин. Успех!

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#3

driver_sl написа:Избери от менюто да ти се показват номерата от Гугъл акаунта. Така всичко, което изтриеш или запаметиш, се синхронизира автоматично. Аз лично съм така и паметта на телефона не я ползвам. Смятам, че е и по-сигурно по този начин. Ако ти е по дефолт телефона, след записване на номера, трябва да го копираш ръчно в гугъл от менюто. На моето Lenovo беше така, сега на HUAWEI-a ми е по същия начин. Успех!

Значи, телефона ми е настроен само на Гугъл да показва и да записва, ама пак не става.
п.п. Какво означава - "Ако ти е по дефолт телефона" ? И това ръчното качване в Гугъл е крайно неудобно , в смисъл ръчно си го пращаш от единия имейл и го получаваш като имейл в Гугъл и от там влизаш в имейла си и го запаметяваш, ехеееее много гимнастика.
Цитирай
#4

Колега, при мен незнайно защо също не ги синхронизира автоматично, въпреки че съм го настройл да го прави.
Аз правя следното, след като си въведа номер и го запаметя влизам в Settings > General > Acounts > Google и от там му задавам ръчно да си го синхронизира, като цъкна на контакти.

Дано да ти е от полза :thumbup:

Samsung Galaxy Note III Neo : Full Stock 4.3 No root
Samsung Galaxy S Plus : CyanogenMod 10.1 & Rooted
Цитирай
#5

radiboi написа:Какво означава - "Ако ти е по дефолт телефона" ?
С това имах предвид, да ползваш контактите в паметта на телефона, а не акаунта в Гугъл. Руутнат ли ти е телефона?

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#6

driver_sl написа:
radiboi написа:Какво означава - "Ако ти е по дефолт телефона" ?
С това имах предвид, да ползваш контактите в паметта на телефона, а не акаунта в Гугъл. Руутнат ли ти е телефона?

Да руутнат ми е.
Цитирай
#7

br0k3n написа:Колега, при мен незнайно защо също не ги синхронизира автоматично, въпреки че съм го настройл да го прави.
Аз правя следното, след като си въведа номер и го запаметя влизам в Settings > General > Acounts > Google и от там му задавам ръчно да си го синхронизира, като цъкна на контакти.

Дано да ти е от полза :thumbup:


И аз правя същото , но не се получава. Контакта го няма?
Цитирай
#8

А като го записваш обръщаш ли внимание дали контакта е google тип? Ако е phone няма да се синхронизира никога.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#9

radiboi написа:Да руутнат ми е.
С помощта на Root Explorer отиди в System/app и виж дали имаш фаилове с имена: GoogleContactsSyncAdapter.apk и GoogleCalendarSyncAdapter.apk.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#10

emski_vas написа:А като го записваш обръщаш ли внимание дали контакта е google тип? Ако е phone няма да се синхронизира никога.

Kak...
Цитирай
#11

driver_sl написа:
radiboi написа:Да руутнат ми е.
С помощта на Root Explorer отиди в System/app и виж дали имаш фаилове с имена: GoogleContactsSyncAdapter.apk и GoogleCalendarSyncAdapter.apk.


Ok...
Цитирай
#12

driver_sl написа:
radiboi написа:Да руутнат ми е.
С помощта на Root Explorer отиди в System/app и виж дали имаш фаилове с имена: GoogleContactsSyncAdapter.apk и GoogleCalendarSyncAdapter.apk.

Има ги.
Цитирай
#13

Пиши на кирилица!
Отвори на телефона някой контакт, който не иска да се синхронизира с пощата ти. Някъде горе, около снимката (дори да няма реално снимка има място за такава) трябва да пише google (или мейла ти в гугъл) или phone. При записването на даден контакт при някой телефони пита изрично какъв тип да бъде контакта - google, phone etc. Ако по невнимание си задал контакта да е тип телефон, то той си стои в телефона и не се синхронизира с акаунта ти в гугъл. Ако е така едитваш контакта и обикновено се клика върху изписания тип за да ти даде отново да избереш/промениш същия.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#14

emski_vas написа:Пиши на кирилица!
Отвори на телефона някой контакт, който не иска да се синхронизира с пощата ти. Някъде горе, около снимката (дори да няма реално снимка има място за такава) трябва да пише google (или мейла ти в гугъл) или phone. При записването на даден контакт при някой телефони пита изрично какъв тип да бъде контакта - google, phone etc. Ако по невнимание си задал контакта да е тип телефон, то той си стои в телефона и не се синхронизира с акаунта ти в гугъл. Ако е така едитваш контакта и обикновено се клика върху изписания тип за да ти даде отново да избереш/промениш същия.

Няма такова място около снимката.

ОК сега ще проверя.
Цитирай
#15

Няма такова място.
Цитирай
#16

Урааааа, Emski благодаря ти човече!
Значи при записването трябва да посочиш къде искаш да се запамети контакта,само че при Леновото не е около снимката ,а предпоследния ред от горе на долу. Там ти трябва да посочиш къде искаш да се запамети. Благодаря на всички за помоща!
Цитирай
#17

Колеги явно съм тъп или недоспал имам същия проблем . Моля помогнете малко по подробно как да си въведа контактите от МЕЙЛА ? И без това се оказа , че половината контакти на стария телефон които ресетнах са били в самия телефон и ги изгубих поне от акаунта да си възвърна някои . Моля помогнете !!!
Цитирай
#18

@taka87, Не би трябвало да се стига до специални стъпки.
Ако в телефона си със същия акаунт / имейл, към който са били прикрепени контактите преди това, трябва с въвеждането му сега, да могат да се синхронизират с новия телефон.
Настройки / Акаунт и синхронизация / Гугъл - погледни дали имаш отметка на опцията за синхронизирай контакти.
При записването на контакти при предишно устройство,  ако си упоменавал да се записва в акаунта, а не само в телефона, всеки един такъв контакт,  следва сега да може да бъде възстановен.
Би могъл да провериш също и какви или кои контакти са в Гугъл акаунта ти, като влезеш през Браузър в Гугъл мейла и преминеш към меню "Контакти", горе в ляво на Интернет страницата.
Имаш ли там записани контакти,  то те следва да могат и да се синхронизират с телефона, след налична отметка в Настройките на телефона.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#19

Колега всичко съм направил както си описал, контакти в Гугъл имам налични, отметката в телефона я има за това да се синхронизират всички неща включитлено и контактите , но контактите не се импортират , когато си прехвърлих контактите ръчно ми изписва, че те не са синхронизирани контакти. А тези от Гугъл акаунта ги няма до сега не съм срещал подобен проблем гледам тук в темата има някакви отметки където пише в акаунта , дали са зададени като контакти на телефона и дали вече са налични нещо се случва но контакти нямам . И тези които въвеждам в момента не ми позволява да ги качвам на ново в акаунта ,

От скоро го вех телефона и контактите просто не се синхронизират ...
Цитирай
#20

Някаква друга информация, съвет ?
Цитирай
#21

От компа в GMail,маркираш всички контакти,отгоре от падащото меню - експорт във файл за Гугъл,изтегляш го във вид на ZIP-файл,разархивираш на комла. После свързваш телефона с компа и качваш разархивирания файл. От телефона - контакти,импортиране,показваш файла,запаметяване - google ac.и край.

The Truth is out there.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)