Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с обхвата
#51

В Пловдив днес и по пътя от Пловдив до София, нямах никакви проблеми с обхвата, дори ми направи впечатление, че батерията пада по-бавно от Note II, който имах преди.
Цитирай
Аксесоари
#52

Здравейте ,сложих си телефона на  WCDMA само. За сега проблем нямя,обхвата е на макс ,не съм получавал съобщения за пропуснати повиквания. Самия проблем може и да е от Мтел ,защото им е слаб обхвата и апарата си сменя режимите когато е на автоматипен режим. Сега като съм го сложил само на 3г не се сменят режимите и не губи обхват . Дано да е от това ако има промени ще пиша .

Samsung Galaxy S 22 ultra 512 gb
Цитирай
#53

При автоматичен режим проблема с обхвата е наличен с карти и на трите оператора и с последните ме 4-5 смартфона които съм имал.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#54

(2015-02-05, 23:29:58)tonus написа:  При автоматичен режим проблема с обхвата е наличен с карти и на трите оператора и с последните ме 4-5 смартфона които съм имал.

Категорично и при мен има подобен проблем с губене на обхвата.

Nexus 7 2013 5.0.2 & Samsung Galaxy Note IV SM-N910C-4.4.4
Цитирай
#55

Явно е до град, защото нямам проблеми с обхвата, нито на този, нито на тройката, нито двойката. Винаги са били на автоматичен.
Цитирай
#56

Ако го настроя само на 2 или само на 3 G нямам проблем! Явно в смяната е някъде проблема.

           Note 4 Black & S6 Edge Black and White
            MM 6.0.1
Цитирай
#57

След прочит на горните коментари е почти ясно каква е причината . При смяна на режимите от 2 към 3 г губи обхват. Използвал съм Самсунг галакси с 3,с4,с5, Ноут 2 и 3 с Мобилни оператори  Глобул и Виваком ,настройката за мрежов режим са били на автоматичен и не съм имал такъв проблем.Сега съм с Ноут 4 и съм на Мтел и имам този проблем. Не е от операторите ,а е от определен оператор или от определен Апарат .Не съм слагал друга карта и не мога да съм категоричен .Оправен е проблема ,като е сложен на 3г само.

Samsung Galaxy S 22 ultra 512 gb
Цитирай
#58

Eто нещо, съм забелязал. При използване на програмата SpeedTest преди ми намираше автоматично БГ сървъри, от които да тества скоростта на връзката. Сега автоматично ми намира сървъри в UK.
Другото, е че преди Eurosport Player автоматично ми вървеше на български език ( апликацията сама разбира къде се намираш и ти пуска такова аудио ), докато сега ми тръгва винаги на немски Smile Според мен има нещо гнило в Мтел, но за съжаление нямам идея какво да направя...( освен да ги сменя )

Едит : Мога ли да ви помоля да си изтеглите Speed Test приложението от маркета и направите един пробен тест и да ми кажете резултатите, които получавате ? Аз съм между 3 и 4 Mbps и е отвратително за моето яко ползване на данни Big Grin 

Phablets and their king - no longer Note-worthy...

Цитирай
#59

Проблема е с Samsung galaxy note 4. Заминах за англия, купих си сим карта на Lebara. Когато го включвам намира връзка за съвсем малко 1-2 минути и толкова. Показва, че има обхват, но нито може да звъни, нито нищо. Опитах с намиране на мрежа, изписва , че намира и това е, пак същото. Телефона е купен от Мтел и НЕ е заключен.
Цитирай
#60

Здравейте, не е точно по темата, но се натъкнах на този телефон и се питах защо не може да се ползва за разговори, какво е това demo unit и може ли да се оправи някак ?

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай
#61

Аз проблем нямам. Ползвам апарата в Авто режим и не губи обхват. От време на време пада до 1 чертичка но това е на определени места в региона(видинския) Мрежата и нета летят перфектно , от два три месеца насам. преди със старата им мрежа (теленор) бяха до долу за нета говоря. Разговорите им бяха на ниво , но нета им бе до долу. Сега след смяна на клетки ли кво ли там, вече е "моторетка" Wink
Цитирай
#62

(2015-09-24, 01:47:12)Rad0slaw написа:  Здравейте, не е точно по темата, но се натъкнах на този телефон и се питах защо не може да се ползва за разговори, какво е това demo unit и може ли да се оправи някак ?

Най-вероятно това е демо-мостра от някой магазин (Техно.....). Смисъл направен е с цел, клиентите да разгледат менюто и да се запознаят като цяло с телефона, но той не разполага с GSM модул, от където следва че не става за провеждане на разговори. Все пак ровейки се в мострените експонати по витрините, не провеждаме и телефонни обаждания, нали..? Wink

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#63

Здравейте,
Първо към колегата със Speedtest - ping 45, download 6.29 mpbs / upload - 0.21 mbps. Доста тъжна картинка. Намирам се в Бояна в момента. Ще проверя в центъра.
И на мен често ми седи на почти 0 чертички обхвата. Към мтел съм и на виваком нямам такъв проблем. За проблема с интернета мтел ми признаха, че имат тези апарати проблеми със сим картата. За съжаление в сервизите до колкото разбрах ги тестват с неутрални карти, които не са към никоя мрежа и само ще ви напишат, че устройството е изправно, докато с мтелската карта хич не е така. Прекъсва постоянно. Обхвата е нисък, но не ми пречи на разговорите обаче води до много висок usage на Android System и дърпа батерия, което ме влудява, тъй като една от причините, заради които си взех ноута преди 3 седмици е големия капацитет на батерията и не мога да го използвам като хората, тъй като съм вързан с договори в Мтел. Телефонът ми е от мтел и да има проблем само с мтелски карти. Смених си пластиката, пробвах с други карти на други планове пак си е същото и то само на мтел. Оопитвах с всякакви оплаквания. Само до сервиз не стигнах защото знам, че ще ми го върнат без забележки и нямам основание да искам някакво обезщетение, тъй като, както вече казах мрежово телефоните се тестват с неутрални, сервизни сим карти.

SGS2, SGS3, SGS5, Note 4, SG S7edge  & Samsung Tab S 10.5 LTE, Galaxy S9+
Цитирай
#64

Мерси batproho, а освен, че не става за разговори има ли нещо друго, което не му работи ?

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай
#65

Само това не работи. Дори нямат слот за сим карта. Останалите функции трябва да са ок.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#66

(2015-09-24, 18:20:21)Rad0slaw написа:  Мерси batproho, а освен, че не става за разговори има ли нещо друго, което не му работи ?

Всичко останало работи (Wi-Fi, камера органайзер и т.н.), стига конкретния екземпляр да е читав.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#67

Проблема е с Samsung galaxy note 4. Заминах за англия, купих си сим карта на giffgaff. Когато го включвам намира връзка за съвсем малко 1-2 минути и толкова. Показва, че има обхват, но нито може да звъни, нито нищо. За интернет само в началото. Опитах с намиране на мрежа, изписва , че намира и това е, пак същото. Търся мрежа автоматично или ръчно и все едно и също. Телефона е купен от Мтел и НЕ е заключен.
Цитирай
#68

Обади се на съпорта на оператора да ти изпратят настройки за интернет и ммс.

Обясни им, че имаш N910C NOTE 4 също така де.

SGS2, SGS3, SGS5, Note 4, SG S7edge  & Samsung Tab S 10.5 LTE, Galaxy S9+
Цитирай
#69

Пробвай с изключване на "Fast Dormancy".
По подразбиране е вкл., а мрежата не го поддържа (все още) и в следствие губи сигнал, прекъсва, и т.н.
*#9900#
on/off Fast Dormancy

SAMSUNG Galaxy NOTE Blue - JB 4.1.2 AryaMod V8 & Forest HelloWorld-Make-II v1.9 GL2
Цитирай
#70

Къде точно се намира Fast Dormancy?

Изпратено от моят SM-N910C с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy  Note IV
Samsung Galaxy S VI
Цитирай
#71

(2016-12-20, 13:17:51)mmollov написа:  Къде точно се намира Fast Dormancy?

Изпратено от моят SM-N910C с помощта на Tapatalk

Набираш *#9900#
влиза в меню "SysDump"
и търсиш в списъка
Disable fast dormancy (Current State: Enabled)
цъкаш го, за да стане
Enable fast dormancy (Current State: Disabled)

SAMSUNG Galaxy NOTE Blue - JB 4.1.2 AryaMod V8 & Forest HelloWorld-Make-II v1.9 GL2
Цитирай
#72

В Note4 такава точка няма!

Galaxy S 24 ultra
Цитирай
#73

Подобен проблем с губене на обхват имах преди с LG G3-ката, като беше на 4.4.2 и с 4G теленор сим карта (в София). Губи обхват, но показва чертички и получаваш смс за пропуснати разговори. След ъпдейт до андроид 6.0 - никакви проблеми. С Ноут 4ката на мтел 4G сим карта засега не съм имал проблем /андроид 6.0/. С кой андроид точно имате проблем?
Цитирай
#74

И при мен на Теленор на 4G понякога когато ми звънят не ми звъни телефона и след определено време получавам съобщение за пропуснати повиквания. На 3G този проблем го няма.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#75

Същата работа на Виваком
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)