Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Списък с налични ROM-ове за GEN2
#1

[h]Списък с ROMове за ZTE Blade (Orange San Francisco, GLOBUL Z3)[/h]
!!! Всички изброени ROM-ове са за GEN2 устройства !!!
Последно обновено: 05.07.2013 с нов формат и детайли за ROM-овете, както са поствани (благодарности на @aonobg за това)

[box][ROM] [CM10.1+AOKP+PA3] Root Box for ZTE Blade (Updated 2/7/13)

02.07.2013

Main Features:
Pie Controls
HALO
Low Battery Warning options
Battery per-app-colour
Recents styles
Breathing SMS/Missed Calls
AOKP ROM Control
ParanoidAndroid per app DPI/colours
Integrated AOKP Performance Control
Bunch of different battery styles


Задължително full wipe - това е отделен ром, индиректно продължение на Пакман рома.
[/box]

[box][DEV][ROM][03.07.2013] CyanogenMod 10.1 (Android 4.2.2)

03.07.2013

fix native bluetooth tethering (thanks to zeelog)
reclaim some RAM from triple buffer (thanks to plaguedbypenguins)
CM10.1.1

[/box]

[box]
[DEV][ROM][14.5.] CyanogenMod 10 (Continuation of KonstaT's work)

14.05.2013

low memory killer from 3.4 kernel (thanks to plaguedbypenguins)
reduced wifi scan timeout / faster wifi reconnect (thanks to plaguedbypenguins)
updated Blade settings (thanks to KonstaT)
updated terminal emulator libraries

[/box]

[box]
[DEV][ROM][14.5.] CyanogenMod 10.1 (Android 4.2.2)

14.05.2013

backport low memory killer from 3.4 kernel (thanks to plaguedbypenguins)
faster wifi reconnection after deep sleep (thanks to plaguedbypenguins)

[/box]

[box] [21/05/2013] Eco CM7 - A minimalist cm7 build

21.05.2013

Synced with cm7 repositories.

[/box]

[box] [11/05/2013][ICS] Eco CM9 - aiming for stability and battery efficiency

11.05.2013

Fix connection to Wifi Ad-Hoc networks
Barcode scanner
Panorama
Weather in lock screen (fixed upstream in CM9)

[/box]

[box] [ROM] [CM10.1+AOKP+PA3] [Android 4.2.2] PAC-man ROM v22.2.0 [Updated 13/5/13]

13.05.2013

Fixed SoD in Lockscreen when in landscape mode
Fixed AOKP ribbons (missing in 22.1.0!)
Added AOKP ribbons:
Options for Long Press, Icons size, Custom Icons,
Text on and off, Text color, and options for
Swipe ribbon color and Opacity
Updated to AOKP sources to Milestone 1
Settings layout redone
Updated/Added translations
More minor updates

[/box]

[box] [ROM] [CM10.1+AOKP+PA3] [Android 4.2.2] PAC-man ROM v22.3.0 [Updated 29/5/13]

29.05.2013

Kernel:
Backport low memory killer from 3.4 kernel (credit plaguedbypenguins)
Added lagfree governor (credit burstlam)
Added dynamic sync (credit burstlam)
Updated dynamic Fsync to 1.1 (credit burstlam)
Faster wifi reconnection after deep sleep (credit plaguedbypenguins)
Disabled WebGL
Fixed Email FC
Changed default Email UI to Stock UI
Fixed various memory leaks
Statusbar auto collapse is back
Removed lockscreen shortcuts (superseded by ROM Control lock screen ribbons)
AOKP ribbons overhaul
Fixed AOKP menu overflow disable option
Improved & option to control auto-brightness responsitivity (experimental!)
Added correct AOKP ROM Control overlays for blade

[/box]

[box] [ROM] ParanoidAndroid Blade 3.50/AOSPA 4.2.2 [Updated 30/5/13]

30.05.2013

Synced with AOSPA repos
Limit on number of background apps
Additional FM Radio audio routing fixes
Potential fix for status bar freeze
Automatic disablement of Pie while on lockscreen
Dynamic Hybrid properties toggle (tile)
Option to adjust automatic brightness levels
Option to set custom lockscreen background
Add option to change pie angle
Fixed Launcher layout mess (For full effect, clear launcher app data,cache)
Added hardware key custom rebinding
Added memory management in performance menu
Fix vertical date not showed while on pie
Backport low memory killer from 3.4 kernel (credit plaguedbypenguins)
Frame buffer: trim memory size, saves 744K (credit plaguedbypenguins)
Faster wifi reconnection after deep sleep (credit plaguedbypenguins)
Added lagfree governor (credit burstlam)
Added dynamic sync (credit burstlam)
Updated dynamic Fsync to 1.1 (credit burstlam)



[/box]

[box][ROM] [CM10.1+AOKP+PA3] [Android 4.2.2] PAC-man ROM v22.4.0 [Updated 9/6/13]

09.06.2013

Fixed keyboard "set up input methods" fc
Fixed paranoid preferences portrait mode scaling
Kernel: Frame buffer: trim memory size (credit plaguedbypenguins)
Option to adjust pie angles
Fixed Pie & Tablet Date View
Pac in Black bug fixes
Added music tile
Trebuchet: Add pinch to enable expanded desktop feature
Add alternate signal layout
[/box]

[box][ROM] ParanoidAndroid Blade 3.51/AOSPA 4.2.2 [Updated 9/6/13]

09.06.2013

Port CM Phone Blacklist features
Improve auto brightness handling
Launcher: add pinch for expanded desktop feature
Pie fixes & enhancements
Lock Screen: Quick unlock feature
Fix PA Preferences portrait mode scaling
[/box]

[box][ROM] ParanoidAndroid Blade 3.60 HALO))) [Updated 13/6/13]

13.06.2013

Add HALO )))
Fix native bluetooth tethering (internet sharing over bt)
Lock Screen: add initial hide hints option

[/box]


Recovery:
  • Clockwork 6.0.2.7......................................(линк) (инфо) 11.01.2013


* - Популярен
* - Обновен наскоро
FM - Работещо радио и/или включва приложението Effem
* - Спрян от поддръжка

Huawei P20 with Android 8.1
Huawei MediaPad M3 with Android 7.0
Huawei Watch
Цитирай
Аксесоари
#2

Разбира се, че темата има смисъл. Браво за труда!

Ще е добре обаче освен инфо линка, който си дал, да напишеш в скоби набързо предимствата на този ром.

Например дали позволява овърклок, активиране на хардуерното ускорение и т.н.
Цитирай
#3

Браво приятел.хареса ми темата.постоянно ще я следя.. Rock Rock :thumbup: :thumbup:
Цитирай
#4

+1 Само да допълня ,че си пропуснал да добавиш нетолкова стабилния cyanogenmod stable 7.0.1 , 7.0.2 и 7.0.3 и наистина ако обновяваш редовно ромовете , може да стане една хубава важна тема !

Edit: Лишаваш хората , които ползват стоков ром от отговор в анкетата !

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#5

Наистина добра тема. Между другото си сложих CyanogenMod Sunshine и го препоръчвам.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#6

Благодря, ще го добавя stable ROM-а. За стоговия ром се сетих, но късно Smile Сега не виждам начин да едитна анкетата. Мислех да сложа допълнително инфо, като дата, възможност за клок и др., но май ще трябва да го направя на табличка на Excel, и да я постна като снимка тогава.

Huawei P20 with Android 8.1
Huawei MediaPad M3 with Android 7.0
Huawei Watch
Цитирай
#7

само една забележка ромовете 2.2 стават и за gen1 тествал съм Swedish Spring RLS5,Swedish Spring RLS5 Remix2,Japanese Jellyfish RLS9,FLB r11b.най стабилен според мен е Swedish Spring RLS5.FLB r11 също е мнго добър но с дребни забележки и при двата батерията се държи много добре.

HTC 526 dual sim, HTC A9S 32gb
Цитирай
#8

Мда, стават и за Gen1. Аз Cyanogen-а си го сложих с този конвертор без никакви проблеми на иначе Gen1 телефон.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#9

Хммм странно , днес си качих cyanogen green v5 и сега забелязвам, че някой приложения от маркета , които преди съм ипозлвал (move2 sd enabler и Honeycomb тема за ADW launcher) ми се водят несъвместими с телефона. Докато бях със Шведската пролет го нямаше това ( и тогава и сега редответе в build.prop са ми променени и маркета разпознава телефона като HTC DESIRE). Някаква идея защо се получи така ?

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#10

Моят го разпозна като Globul HTC Blade :rofl:
Цитирай
#11

niksapz написа:Моят го разпозна като Globul HTC Blade :rofl:

Точно от там дойде обърквацията ! Със стария ром си го зададох ръчно от ЗТЕ Блейд да стане на ХТЦ Дизайър. Мисля, че маркета отчита телефона като несъвместим с някои приложения, понеже не разпознава спецификациите на ХТЦ Блейда. Big Grin

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#12

Инсталирайте си Root Toolbox (има я в Маркета) и ще ви симулира, че сте с различни оператори, демек ще се виждат повече програми.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#13

Малко повече разяснения по програмата? Smile
Цитирай
#14

Може и Market Enabler. Върши същата работа. Трябва ви руут за нея.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#15

Едно ъпче на темата и да ви питам, какво ви е мнението за новите ROM-ове базирани на ZTE Gingerbread?
В момента съм с Portuguese Spring RLS3b и съм доволен, но се чудя дали да мина на RLS4 или направо на някой Android 2.3. Дали стават за ежедневна употреба?

Huawei P20 with Android 8.1
Huawei MediaPad M3 with Android 7.0
Huawei Watch
Цитирай
#16

Аз и в една друга тема питах, ама и тук да попитам. Защо слагате резултатите да се виждат само след гласуване? Какъв е смисъла? Така някой, ако иска все пак да види резултатите, ще цъкне някъде само заради това. Така хем се изкривяват резултатите, хем пък ако някой ако не иска да гласува не може да види класацията. Например, ако някой иска да си избере популярен ром, как да го направи?

Купих на сина ми такъв телефон и поглеждам в този раздел. И темата ми хареса. Ако реша да му го флашна - ще погледна тук за да избера нещо. Ама как да разбера кой е най-популярния ром?

Galaxy S (вече в жена ми) ★ Galaxy S III Mini (в сина ми) ★ Galaxy Note 2 (забравен в такси, бакшиша не го върна) ★ LG Optimus G F180L
Цитирай
#17

Модераторите !!! Не смятате ли че тази тема може да е полезна на някого ? Защо не я направите важна ? Все пак, човека всеки ден ъпдейтва информацията в нея !

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#18

Здравейте и от мен , май това ми е първия пост в форума Big Grin Та по въпроса , пробвах CM V5 , CM Nightly 108 и шведската пролет, като най добре според мен се държи с последния ROM . Никакви бъгове не съм открил все още и забелязвам че батерията ми се държи най-добре с шведската пролет. Така че силно го препоръчвам :thumbup:

Xiaomi Mi 11 Lite 5G
Цитирай
#19

Аз ползвам Green V5, но сигурно ще изчакам да оправят бъговете и ще се местя на този новия Blue Ginger Tongue
Цитирай
#20

Напълно съм съгласен със, globetrance човека всеки ден добавя нови ромове.И според мен тази тема трябва да бъде на 1-во място за информация за нови ромове .Тествал съм много от тези ромове ,но вече ми омръзна всеки ден да сменям ром за сега съм със CM Nightly , като през 2 дена упдейтвам рома, за мен си е много стабилен и най важното вече си имам и радио единствения ми проблем е че вече не знам ,какви ли не опити не направих, калибрации ,батерията не ми издържа дълго време.И нека всеки който тества, някой от тези ромове да си каже мнението,за да разберем и изберем някой стабилен ром... :coffee: :coffee: И между другото можете да пробвате и този ром, този линк... http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1091055
Цитирай
#21

След сумати сменени ромове Cyanogenmod Green си остава номер 1 за мен поне от наличните в момента :thumbup:
Дано скоро излезне нова версия...
Цитирай
#22

Dimitrov_88 написа:След сумати сменени ромове Cyanogenmod Green си остава номер 1 за мен поне от наличните в момента :thumbup:
Дано скоро излезне нова версия...
Няма да излиза друга версия, авторът работи по нов ром базиран на "изтеклия" официален 2.6.35 кернел за нашите телефони . В момента излезе първата версия на рома му Blue Ginger V1 и се работи по втора , която ще позволява овърклок и много от благинките, които обичаме (screen off animation) и т.н.

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#23

Ясно мерси за инфото дано бързо бързо напредне и с новата версия защото за момента има доста бугове
Цитирай
#24

Я помогнете малко Tongue Имам проблем - не мога да сменя тона на звънене (остава някакъв, който той сам си избере) и друго, че вибрира по няколко пъти като изгасне екрана по време на разговор (без да са зададени тези настройки). Ползвам мода в подписа и се чудех дали ако направя factory reset ще се оправи това :unknw:
Цитирай
#25

Айде излезе Blue Ginger v2 и смятам да я пробвам, че нещо се случи със Swedish Spring-а ми и не работят хардуерните бутони :unknw:

Edit: Доста мазно работи рома, без забавяне . Забелзях само едно странно нещо. Като браузвам страниците в маркета и като свършат приложенията и се опитам да дам надолу се появвят едни странни лентички в долната част на екрана и изчезват веднага.

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 4 гост(и)