Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Списък с налични ROM-ове за GEN2
#26

Аз го сложих, новия Blue Ginger v2 снощи, забелязах, едно че за близо 10 часа нормална работа,малко игри и разговори ми свали от батерията само 7 процента,това е първия ром който ме накефи,за батерията.Аз почти,всяка седмица слагам,нов ром.Наистина от всички със, които съм бил шведската пролет държи,най добре батерията но при него не ми харесва че след инсталиране на приложения ми показва че нямам памет,И някой, ако може да обясни дали , след като излезе нова версия на Blue Ginger v3 ще можели директно да се ъпдейтне старата, без отново да преинсталирам програми,да ми се обясни реда и начина на ъпдейт на стар ром , то във сайта на Blue Ginger v2 пише,ама несъм много добре със Английския.
Цитирай
Аксесоари
#27

dizell написа:Аз го сложих, новия Blue Ginger v2 снощи, забелязах, едно че за близо 10 часа нормална работа,малко игри и разговори ми свали от батерията само 7 процента,това е първия ром който ме накефи,за батерията.Аз почти,всяка седмица слагам,нов ром.Наистина от всички със, които съм бил шведската пролет държи,най добре батерията но при него не ми харесва че след инсталиране на приложения ми показва че нямам памет,И някой, ако може да обясни дали , след като излезе нова версия на Blue Ginger v3 ще можели директно да се ъпдейтне старата, без отново да преинсталирам програми,да ми се обясни реда и начина на ъпдейт на стар ром , то във сайта на Blue Ginger v2 пише,ама несъм много добре със Английския.

Би трябвало да може да се ъпдейтне към версия 3 без проблеми. Редът е : 1. Слагаш v3 в картата с памет. 2. Влизаш в рекавъри и даваш install zip from sd card. 3. Избираш рома и го инсталираш и 4. Даваш wipe dalvlik cache. 5. Ползваш си рома.

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#28

globetrance написа:
dizell написа:Аз го сложих, новия Blue Ginger v2 снощи, забелязах, едно че за близо 10 часа нормална работа,малко игри и разговори ми свали от батерията само 7 процента,това е първия ром който ме накефи,за батерията.Аз почти,всяка седмица слагам,нов ром.Наистина от всички със, които съм бил шведската пролет държи,най добре батерията но при него не ми харесва че след инсталиране на приложения ми показва че нямам памет,И някой, ако може да обясни дали , след като излезе нова версия на Blue Ginger v3 ще можели директно да се ъпдейтне старата, без отново да преинсталирам програми,да ми се обясни реда и начина на ъпдейт на стар ром , то във сайта на Blue Ginger v2 пише,ама несъм много добре със Английския.

Би трябвало да може да се ъпдейтне към версия 3 без проблеми. Редът е : 1. Слагаш v3 в картата с памет. 2. Влизаш в рекавъри и даваш install zip from sd card. 3. Избираш рома и го инсталираш и 4. Даваш wipe dalvlik cache. 5. Ползваш си рома.


Аз,го правих по следния начин със найтлитата.1.Свалям харесаната версия.2.Преименувам го като update.zip.3.Поставям го в картата и от там чрез рекавари, install update и се инсталирва, след това рестартирвам.Това е моята процедура,незнам дали я правя правилно за това попитах.
Цитирай
#29

Аз смятам да изчакам още няколко дена да видите дали има някакви бъгове в този новия ром Blue Ginger Smile
Цитирай
#30

Определено в следващите дни това ще е рома които ще се радва на наи голям интерес. :cheers: Чакам развитието му с нетърпение Tongue
Цитирай
#31

Като гледам , Ginger Stir Fry Beta (1-7) е по вървежен, макар че автора вече обяви , че ако няма проблеми бета 7
ще е последната версия. Очакваме обаче още разработки за другия ром Blue Ginger...

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#32

Имали данни,кога ще излезе Blue Ginger v3 че го чакам с нетърпение.
Цитирай
#33

Пича работи бавно, като гледам така през 4-5 дена ще излиза нова версия. Аз имам известни проблеми с Dialer-ите в тази. Не ми се маха нотификацията за пропуснато повикване.

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#34

Че,си има бъгове си има и при мен,ми прави проблеми,обаче мисля че много скоро ще ги оправи пича.Най съм доволен от батерията и за това не искам да го сменям този ром.
Цитирай
#35

dizell написа:Че,си има бъгове си има и при мен,ми прави проблеми,обаче мисля че много скоро ще ги оправи пича.Най съм доволен от батерията и за това не искам да го сменям този ром.
Батерията ли ? Че при мен си е като със всеки друг ром.

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#36

Да не би да имам проблеми със батерията не знам ,телефона ми е на месец,да не би сега да влезе в ритъм,батерията просто,не знам, но със другите ромове повече от ден не съм изкарвал и този ми е първи андроид телефон.Не знам вече какъв ром да му сложа,викам си това е последно, но от чисто любопитство след 2 дена друг,понякога даже и ден не съм задържал,някой ром, дано този ми бъде последния ром,че наистина ми писна.Ако нещо ме подразни може да мина да пробвам този,който каза че е по вървежен Ginger Stir Fry. Пак ще видим.Я кажи нещо за този ром,Ginger Stir Fry.

http://www.firstelse.com/#/Touch/ThesPlay
Цитирай
#37

Значи аз бях с Ginger Stir Fry beta5 и като цяло ми хареса. Батерията се държеше добре, приложенията също ми вървяха ок. Имаше някои странни бъгчета, които мисля че ги оправиха в следващите версии. Е има някои неща, които ми липсват от Portuguese Spring-а, но ще свикна.
Сега качих Blue Ginger V2 и нещо ударих на камък. Само аз ли не мога да си импортирам контактите от SIM картата? Правя всичко, както го правех при другите ромове и сработваше. Сега тръгва да импортира и след това ми дава, че нямам контакти. Доста сериозен проблем за мене и ако не го оправя до ден-два, минавам пак на Ginger Stir Fry.
PP: Относно живота на батерията - до момента най-добър живот на батерията ми даде Portuguese Spring. Държеше ми по няколко дни, като си го ръчках нормално.

Huawei P20 with Android 8.1
Huawei MediaPad M3 with Android 7.0
Huawei Watch
Цитирай
#38

Какво толкова му харесвате на този Ginger Stir Fry според мен Green V5 е по добър поне съм се натъкнал на по малко недостатъци Smile
Цитирай
#39

А има ли начин като качвам нов къстъм ром да прехвърля после приложенията или да се запазят при самата инсталация? Четох, че така може да "увисне" телефона, но все пак искам да попитам, защото е много играчка на всеки сменен ром да слагаш всички приложения наново?
Втори въпрос: кой къстъм ром бихте ми препоръчали ? Crazy Big Grin

Verizon Samsung Galaxy S4 SGH-I545 with Eclipse TW 4.4.2
Цитирай
#40

Sm0k3^_* написа:А има ли начин като качвам нов къстъм ром да прехвърля после приложенията или да се запазят при самата инсталация? Четох, че така може да "увисне" телефона, но все пак искам да попитам, защото е много играчка на всеки сменен ром да слагаш всички приложения наново?
Втори въпрос: кой къстъм ром бихте ми препоръчали ? Crazy Big Grin
С Titanium Backup си правиш бекъп на приложенията и след това ги ''съживяваш'' в новия ром.

Ромове няма смисъл да ти препоръчваме . Пробвай ги всичките и си харесай, НЕ БОЛИ И НЕ ХАПЕ !

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#41

Мале,този Blue Ginger V2 много грешки дава , при мен проблемите които ,ги установих са тези. 1-Проблем с диалера. 2-проблем скрейна,при не активен режим,уш е зададен след 15 минути да се изключва, ане се изключва. 3-Проблем, когато извършвам разговор,не мога да затворя разговора има и още проблеми но от нерви не ми се пише,кога ще му пуснат ъпдейта,още малко и го махам.Кажете някой, хубав ром.Тези найтлита не мога да ги разбера разработка сам към някой ром и ги тестват всеки ден,или нещо друго.Питам, понеже всяка, вечер нов ром,не разбирам добре Английски.Globetrance препоръчй,някой читав ром,ти поне ги разбираш,тия работи. :unknw:Поздарви.
Цитирай
#42

dizell написа:Мале,този Blue Ginger V2 много грешки дава , при мен проблемите които ,ги установих са тези. 1-Проблем с диалера. 2-проблем скрейна,при не активен режим,уш е зададен след 15 минути да се изключва, ане се изключва. 3-Проблем, когато извършвам разговор,не мога да затворя разговора има и още проблеми но от нерви не ми се пише,кога ще му пуснат ъпдейта,още малко и го махам.Кажете някой, хубав ром.Тези найтлита не мога да ги разбера разработка сам към някой ром и ги тестват всеки ден,или нещо друго.Питам, понеже всяка, вечер нов ром,не разбирам добре Английски.Globetrance препоръчй,някой читав ром,ти поне ги разбираш,тия работи. :unknw:Поздарви.


Аз съм със Цианоген мод, найтли 114 от тука, http://android.modaco.com/content/zte-bl...en-2-only/ , ако решиш да пробваш направи пълен wipe data cache и инсталирай на чисто, но първо поставяш атачнатия файл в /system/lib и инсталираш през рековъри. Няма бързо точене на батерията, работи си бих казал прекрасно. Диалера само мега много ме дразни, че не може да е на Zte оригиналния, но ползвам Go Dialer от маркета и си е на шест Wink

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#43

Мда, и при мен Blue Ginger V2-а беше много проблемен и го махнах след 3 часа. Препоръчвам ти да пробваш Ginger Stir Fry Beta 8. Изключително съм доволен от този ром. В момента ползвам lite версията и нямам никакви ядове. Само мисля, че имаше един трик при качване - качваш първо v7 и след рестарт ъпваш до v8.

Huawei P20 with Android 8.1
Huawei MediaPad M3 with Android 7.0
Huawei Watch
Цитирай
#44

Aко,инсталирам таз последна версия,cm_blade_full-116.zip ще имам ли проблеми,имам предвид директно,да поставя тази версия.Че,другите които вий ми препоръчвате не можах да разбера как се слагат.Аз си слагам ромовете.1-форматир вам картата 2.избирам рома и го слагам в картата.3 .през рекавари си вайп дата,вайп кеша,вайп далвик кеша.3-После си правя партишани и след това си инсталирвам рома.
Цитирай
#45

dizell написа:Aко,инсталирам таз последна версия,cm_blade_full-116.zip ще имам ли проблеми,имам предвид директно,да поставя тази версия.Че,другите които вий ми препоръчвате не можах да разбера как се слагат.Аз си слагам ромовете.1-форматир вам картата 2.избирам рома и го слагам в картата.3 .през рекавари си вайп дата,вайп кеша,вайп далвик кеша.3-После си правя партишани и след това си инсталирвам рома.
Еми да, това направи ама изтегли 114, аз с него съм пробвал и нямам проблем, просто отвори с два клика зип архива, постави файла и тогава го инсталирай....Същото нещо само че заменяш един файл в рома, който намалява прекалено бързото падане на батерията.

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#46

mitky82 написа:
dizell написа:Aко,инсталирам таз последна версия,cm_blade_full-116.zip ще имам ли проблеми,имам предвид директно,да поставя тази версия.Че,другите които вий ми препоръчвате не можах да разбера как се слагат.Аз си слагам ромовете.1-форматир вам картата 2.избирам рома и го слагам в картата.3 .през рекавари си вайп дата,вайп кеша,вайп далвик кеша.3-После си правя партишани и след това си инсталирвам рома.
Еми да, това направи ама изтегли 114, аз с него съм пробвал и нямам проблем, просто отвори с два клика зип архива, постави файла и тогава го инсталирай....Същото нещо само че заменяш един файл в рома, който намалява прекалено бързото падане на батерията.




Мерси за подробностите.Само да попитам след като го инстална примерно след 2 дена ако реша да ъпдейтна този файл пак няма ли да се промени с оригиналния.Ще извиняваш за тъпите въпроси.Сега в момента инсталвам версия 114 със сменения файл и после ще ъпдейтна до версия 116.
Цитирай
#47

dizell написа:
mitky82 написа:
dizell написа:Aко,инсталирам таз последна версия,cm_blade_full-116.zip ще имам ли проблеми,имам предвид директно,да поставя тази версия.Че,другите които вий ми препоръчвате не можах да разбера как се слагат.Аз си слагам ромовете.1-форматир вам картата 2.избирам рома и го слагам в картата.3 .през рекавари си вайп дата,вайп кеша,вайп далвик кеша.3-После си правя партишани и след това си инсталирвам рома.
Еми да, това направи ама изтегли 114, аз с него съм пробвал и нямам проблем, просто отвори с два клика зип архива, постави файла и тогава го инсталирай....Същото нещо само че заменяш един файл в рома, който намалява прекалено бързото падане на батерията.




Мерси за подробностите.Само да попитам след като го инстална примерно след 2 дена ако реша да ъпдейтна този файл пак няма ли да се промени с оригиналния.Ще извиняваш за тъпите въпроси.
Ще се замени да, ако ъпдейтваш следи коментарите за battery drain-a ако е фиксед в някоя от версиите О.К. Smile инсталирай, ако няма коментари по-добре замести и във ъпдейта и си инсталирай на воля. Имай на предвид, че този файл е само и единствено за Cyanogen mod7 nightly build. Не рискувай да го слагаш в друг ром Wink Няма сми9съл да слагаш 116, защото няма някакви специфични промени по него. Не съм ги тествал, но и не виждам смисъл... Слагай 114 щото поне съм го пробвал и работи добре, а като има следващ с по сериозни промени, тогава ъпдейтвай но пак с файла Wink

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#48

mitky82 написа:
dizell написа:
mitky82 написа:Еми да, това направи ама изтегли 114, аз с него съм пробвал и нямам проблем, просто отвори с два клика зип архива, постави файла и тогава го инсталирай....Същото нещо само че заменяш един файл в рома, който намалява прекалено бързото падане на батерията.




Мерси за подробностите.Само да попитам след като го инстална примерно след 2 дена ако реша да ъпдейтна този файл пак няма ли да се промени с оригиналния.Ще извиняваш за тъпите въпроси.
Ще се замени да, ако ъпдейтваш следи коментарите за battery drain-a ако е фиксед в някоя от версиите О.К. Smile инсталирай, ако няма коментари по-добре замести и във ъпдейта и си инсталирай на воля. Имай на предвид, че този файл е само и единствено за Cyanogen mod7 nightly build. Не рискувай да го слагаш в друг ром Wink Няма сми9съл да слагаш 116, защото няма някакви специфични промени по него. Не съм ги тествал, но и не виждам смисъл... Слагай 114 щото поне съм го пробвал и работи добре, а като има следващ с по сериозни промени, тогава ъпдейтвай но пак с файла Wink



Мерси,ще го пробвам тази вечер няма да има сън. :cheers:
Цитирай
#49

Помагайте с този диалер плс Smile Това е аддон за blueginger рома. Има и такъв, който е със ZTE dialer стандартно. Рома е базиран на CM7 мисля, но на него не върви този диалер.... как да го портна за да ми върви със nightly-тата?

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#50

Човеко, ако имаш два различни рома с два различни фреймуорка , едва ли ще подкараш диалерите ! И аз преди се мъчих да подкарам theme chooser-a от Cyanogenmod на Cyanogen Green V5, който уж си е базиран на Cyanogenmod-a , но фреймуорковете на двата рома бяха различни и не стана !

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)