Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Упътване]Теглене и инсталиране на FIRMWARE с Odin3 v3.09 (3.10.6),флаш CWM Recovery
#1

Здравейте.
Първо и най важно:

Всичко което правите по телефона си е Ваша отговорност!


Ако сте пуснали  REACTIVATION LOCK, трябва да го изключите!!! Намира се в  Settings ->System->Security . Проверете това преди започване!!!

[Изображение: Screenshot_2014-11-04-13-03-59.png]


[box]

Теглене и инсталиране на FIRMWARE с Odin3 v3.09  
[/box]

Обикновено аз тегля firmware, който ще инсталирам от SAMMOBILE.  За теглене се изисква регистрация, като тя е напълно безплатна. Внимавайте какво теглите! Теглете неща само за вашия модел. Може да го проверите в настройките на телефона.

След регистрация, в това поле пишете  модела на телефона за да покаже всички излезли firmware-и:

[Изображение: 6.jpg]

Намирате желания от Вас и го изтегляте.

След като сте запазили изтегления архив, го разархивирате някъде на компютъра си, до файл с разширение .tar. ИЛИ  .tar.md5

Как се флашва с Odin?

Като начало, убедете се че имате инсталирани драйвърите на Самсунг. Ако имате инсталиран Kies не ви трябват. Той ще ги инсталира.


За инсталация ще Ви е нужен и Odin3 v3.09, който може да изтеглите от тук:
Изтегляне на Odin3 v3.09    Изтегляне на Odin3 v3.10.16


Ако имате инсталиран Kies -
!!!Преди да започнете флашване, влезте в Task Manager (Диспечер на задачите) в Windows на компютъра и спрете ръчно всички процеси на Киес!!!:

[Изображение: 663542.jpg]


Вече разархивирания файл поставяте в полето AP на Odin.

[Изображение: 2.jpg]

Файла преминава хашчек проверка и ако всичко е наред с нея можем да продължим.

След това, трябва да вкараме телефона в режим на инсталиране. Това става чрез комбинация от трите бутона (Home + Volume Down + Power) вкарайте телефона в режим Download MODE когато се появят надписите натиснете  Volume Up:
 Свържете USB кабела и изчакайте полето [highlight=lightblue]'ID:COM'[/highlight] в Odin да промени цвета си в [highlight=lightblue]синьо[/highlight]. Ще видите съобщение Added;
Ако това не стане, по всяка вероятност нямате инсталирани драйвери за Вашия телефон. Може да ги изтеглите от тук: SAMSUNG_USB_Driver_for_Mobile_Phones.zip
Натиснете бутона Start. Ако всичко е наред, след малко инсталацията ще е приключила, а най отдолу на Один ще излезе съобщение:

Горе в ляво:
[Изображение: 3.jpg]

Полето в което дава информация за развитието на процеса:

[Изображение: 4.jpg]

Телефона се рестартира и сте готови. Това упътване е за Ромове, които са само от един файл. Обикновено, такива са когато ги теглите от sammobile.

По принцип, при флаш на официален ром с один, не се губят настройките и приложенията на телефона, както не се губи и гаранцията, защото статуса си остава ОФИЦИАЛЕН с KNOX 0x0


ПС:
Моля, ако има неясни неща, не започвайте! По-добре забавете малко и прочетете важните теми във форума. Не бързайте!

[box]
Инсталиране на CWM базирано Recovery


[/box]
knox брояча ще ви се промени от 0х0 на 0х1, което може да бъде причина да загубите гаранцията си.

За по незапознатите само ще поясня, че това е един от начините за правене на бекъп копие на целия ром, както и на инсталираните приложения. Освен това, вече ще имате възможност за инсталиране на разни "къстъм" ромове и други .zip-чета, които не биха минали проверката на 3е рековерито.  Lol  
Инсталацията става пак с Один, като файла, който трябва да флашнете се слага на същото място, на което се слага и рома (АР - виж първата част на поста).
От изключителна важност е, да внимавате за коя версия Note 4 теглите.
Файла за флаш можете да го изтеглите от този пост:

         Изтегляне.

В новото Recovery се влиза както в официалното - чрез комбинация от трите бутона (Home + Volume Up + Power)


PS: Това риковери  е тествано лично от мен!

Благодарности на @MSH2000FF. Ето и неговата тема за CWM Recovery:

http://forum.xda-developers.com/note-4/d...y-t2911266

Можете да му благодарите в нея. :cheers:
Цитирай
Аксесоари
#2

И не забравяйте да си направите бекъп на EFS. Най добре веднага след Root.

Samsung Galaxy Note8 SM-N950F/DS  Android 7.1.1, N950FXXU1AQI1  No Root • MTel 

Понякога печелим, понякога се учим.
Цитирай
#3

Да, прав си. Ето и една програмка за бекъп и рестор на EFS за нашите телефони:
EFS Manager-Note4 (AIO Kit)
Цитирай
#4

Здравейте,

Извинявам се предварително, ако въпросът ми не е за тук, но за пръв път влизам в форум и задавам въпрос.
Имам следният проблем: Имам Samsung Galaxy Note 4 SM 910C, купен е в БГ от Виваком. След закупуването го руутнах с ODIN. Всичко беше наред, нямах никакъв проблем...до днес. Появи се проблем с play market, google play services и с gmail, но всичко друго работеше. Пробвах да деинсталирам въпросните програми и след това да ги инсталирам наново, но нищо не се получи. Реших да направя Hard Reset и тук стана нещо...На екрана излезе съобщение: "installing system data" и така цял час. Вече нито може да се включи, нито нищо. Моля ви, кажете какво трябва да направя?
Цитирай
#5

Вади се батерията, поставя се и следващите стъпки са описани в тази тема.

Samsung Galaxy Note 8
Цитирай
#6

Благодаря много!
Цитирай
#7

Такааа, понеже препрочитам темата за флаш, а не знам там или тук е удачно да се попита, та някой(препоръчително с Уин 8) и инсталиран Кийс може ли да ми каже дали това е нормално :

Идеята ми е, че аз имам само 1 процес за Кийс(Kies.exe), а според темата за флаш трябва да имам 3, та съм в малка чуденка...


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#8

(2015-02-12, 17:29:45)vladdark написа:  
(2015-02-12, 15:59:54)kobso написа:  Такааа, понеже препрочитам темата за флаш, а не знам там или тук е удачно да се попита, та някой(препоръчително с Уин 8) и инсталиран Кийс може ли да ми каже дали това е нормално :

Идеята ми е, че аз имам само 1 процес за Кийс(Kies.exe), а според темата за флаш трябва да имам 3, та съм в малка чуденка...

Подреди процесите по азбучен ред, за да ги видим...


Някой пробва ли ЦФ руута дали върви, или трябва да се чака нов?

Процесите са по азбучен ред, само това излиза.
Иначе сложих стара версия на Кийс(2.6) и там излиза както на снимката, само PDLR не излиза и там, незнайно защо.
Както и да е, за всеки случай напълно деинсталирах Кийс и го флашнах. 

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#9

Да, снимките са от стара версия на Киес, напълно възможно е да има само един процец.
Цитирай
#10

Има нов Один. Може спокойно да го ползвате и него. Принципа на работа е идентичен.
Odin3_v3.10.6.zip
Цитирай
#11

(2014-11-13, 21:30:15)vladdark написа:  Да, прав си. Ето и една програмка за бекъп и рестор на EFS за нашите телефони:
EFS Manager-Note4 (AIO Kit)

Здрасти, тръгвам да правя бекъп, но няма такъв модел като моят НЯМА... има сходен SM 910C / а моят е SM-N910C
Bu

SAMSUNG Galaxy Note IV 32GB, GREY, 32 GB SAMSUNG SDHC Class 10, S-View Cover case, ММ 6.0.1 
Samsung S 7 EDGE GOLD 32 GBSamsung EVO+ microSDXC 64GB UHS-I Class 10            
Samsung Galaxy NOTE 8, Gold 64 GB + microSDXC 128GB Class 10
Цитирай
#12

Същото е.
Цитирай
#13

Здравейте , може ли някой да ми качи снимчица на положението на телефона  ,,нот 4,,  след като е влязъл в доунлоад режим . С китайска реплика съм и с комбинацията на трите бутона , всичко минава на китайски, не ми излиза човечето с лопатата ,както при сгс1.
И мога ли да сменя сегашния ром GALAXY NOTE 4 (SM-N910F       със        GALAXY Note 4 (SM-N910C) ида го рутна .
БЛАГОДАРЯ  предварително. 
Цитирай
#14

Колега, "китайците" нямат нищо общо с оригиналите, освен надписите по тях. В никой случай не може да се прави аналогия с ромове и начини за инсталиране. Най-вероятно това може да доведе до повреждане на телефона.
Повечето колеги с "китайци" теглят ромове и упътвания от руски сайтове. За съжаление не мога да дам линкове, защото нямам такъв телефон и никога не съм се занимавал с такива.
Виж в този раздел, може и да се получи нещо.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy Note 8
Цитирай
#15

Благодаря , а знаеш ли друг начин за влизане в доунлауд режим ,програма или нещо друго .... да не е с трите бутона 
Цитирай
#16

Quick boot от Google Play. Трябва руут!
Цитирай
#17

(2015-04-19, 20:10:02)poni69 написа:  Благодаря , а знаеш ли друг начин за влизане в доунлауд режим ,програма или нещо друго .... да не е с трите бутона 

Колега не се опитвай да влизаш в Download защото нямаш такъв. Имаш едно рековъри , което е на китайски и от него можеш само ресет да правиш, ако уцелиш точния надпис. Телефона ти няма нищо общо със Samsung Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#18

Колегите които флашват CWM recovery да имат предвид че с него не работи reactivation lock-a.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#19

БЛАГОДАРЯ ВИ . 
Цитирай
#20

Бях си сложил 5.0.1 МТЛ и исках да върна 4.4.4 БГЛ и да ъпдейт през ОТА, но след инсталацията телефона се рестартира постоянно. В Один всичко е ок. Пише ми PASS successfully е инсталиран firmware-a. Пробвах с Один 3.09 после с 3.10 и пак се рестартира и не продължава. Съвети как да подкарам тела? В момента тегля 5.0.1 БГЛ и ще пробвам инсталация барем тръгне Smile.

Galaxy Note 4 - Adata 64GB SDHC Class 10 - android 5.1.1
Цитирай
#21

Влизаш в рековъри(vol up + home+power) wipe data factory reset и wipe cache partition >> reboot system now

LG G2 》Samsung Galaxy Note 4 》Samsung Galaxy S7
Цитирай
#22

Въпросът ми е , може ли да сложа на моят Note 4 N910H фирмуера за Note 4 N910C който е Мтел , рутнах го по начинът описан тук с 4.4.4 за N910H и сега може ли да го направя пак но с 4.4.4 за N910C и дали ще е проблем ?
Цитирай
#23

Не може! Два различни процесора са. Като дизел и бензин.
Цитирай
#24

Гледах че са напълно еднакви просто единият е за други държави N910H докато N910C е и за България и двата модела са си 8 ядрените варианти ? Убеден ли си на 100 процента че няма да стане или само предполагаш ?
Цитирай
#25

Само да опиташ и ще си развалиш телефона.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)