Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Упътване]Теглене и инсталиране на FIRMWARE с Odin3 v3.09 (3.10.6),флаш CWM Recovery
#26

Поразрових се малко по твоя въпрос. Погледни тук и ако искаш рискувай. Оказа се, че разликата била само в липсата на LTE поддръжка от страна на 910H като в темата съветват модема да си остане на 910H.
Цитирай
Аксесоари
#27

Здравейте да попитам всичко по същия начин ли става и за note 4 edge?
И защо не намирам отделен раздел за NOTE  EDGE
Цитирай
#28

Ами да, ПРИНЦИПА е същия. Пак си теглиш от самито фърм, но за твоя модел. Флаша е идентичен.
Цитирай
#29

Престраших се да ъпдейтна с Один 3.09 полския 5.1.1.,но имам един въпрос-трябва ли да сложа отметка в один на Phone bootloader update?Защото това упражнение (с Один го правих преди близо 2 години на Нот 3 и не бях сложил отметката на phone bootloader update и тогава се омазаха тотално нещата SmileП.П.Странно нещо е Съдбата...току що ми пристигна  ОТА -5.1.1. Visslar

Samsung Galaxy Note - Black,Samsung Galaxy Note 2 -WHITE ,Samsung Galaxy Note 3 Black, Samsung galaxy Note 4 black
Цитирай
#30

Не, не е нужно отбелязването на тази отметка...

SG S7 Edge Duos SM-G93FD
SG Note 4 SM-N910F
Цитирай
#31

Има нов driver за Samsung мобилните ни устройства. Препоръчвам да го добавите в първата тема защото днес, опитвайки да инсталирам driver-ите на моя лаптоп, който е с Windows 10 ми даде предупреждение, че е блокиран издателя. Порових и намерих новия driver на: http://developer.samsung.com/technical-d...T000000117
Цитирай
#32

Е нов нов, колко да е нов?? От 4.12.2014 година е файла от страницата към, която препращаш... Big Grin
На уин 10 нямам проблеми с драйверите.
Цитирай
#33

Ами исках да бъда в помощ. Ако това е проблем, винаги можете да изтриете мнението. Казвам аз с какво се сблъсках с driver-ите от първото мнение и намерих тези, които сработиха.
Цитирай
#34

Ти си в помощ, но не заблуждавай хората с думички като НОВ или неработещ. Wink
Преди да беше писал, последния си пост, трябваше да провериш, че специално за теб съм ги добавил в Упътвания, насоки и модификации за моделите на Samsung
Цитирай
#35

Днес и аз качих 5.1.1. и както каза sapiora не можаха да се инсталират драйверите защото издателя е блокиран но пробвах и без тях и на Уиндоус 10, както vladdark спомена нямаше нужда да се инсталират.Така че и двамата се абсолютно прави

Добре тренираните рефлекси са по бързи от късмета.
Цитирай
#36
Wink 

Аз също пробвах да закача телефона без да инсталирам driver, но ми изписа, че не разпознава USB устройството, което е закачено. Имах един стар driver за Samsung Phones, който като опитах да го инсталирам ми изписа, че не разрешава инсталацията и затова се поразрових из мрежата да намеря решение на проблема, което споделих тук. Между другото, този който е качен в тази тема (driver) е от 2012г. Не знам дали аз се заблуждавам, но 2014г. ми е вижда по-нов от 2012г. Въпреки всичко Благодаря, че си взел ми взел под внимание мнението. Smile Другия ми въпрос е: Да кача ли актуализирана версия на Odin 3.10.7 или няма смисъл?
Цитирай
#37

Тези са подписани и лично свалени от мен Smile >> https://mega.nz/#!AhhwRLQA!iGFTL2CiLUGA-...AYyPPnZP8k






(2015-09-13, 11:10:10)sapiora написа:   Другия ми въпрос е: Да кача ли актуализирана версия на Odin 3.10.7 или няма смисъл?

Ако Один е свален лично от теб от сайта на Samsung можеш да го качиш  Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#38

Благодаря за отговора. Добра е шегата, но поне ми даде отговор за участието ми във форума.
Цитирай
#39

Някой да знае има ли фатка за връщане към 4.4.4 без кнокса да се прецака?
Има ли нещо общо като при ноте 3?

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#40

ами сега....изписа ми FAIL на odin... и пише нещо от сорта че е много голям фаила...сега като включа телефона изписва да вляза в рековъри меню на киес...моля за помощ...


Как да оправя проблема??Друг фирмуер и продължаване от където е стигнал предния или друго решение??
Цитирай
#41

Кой ром се опита да инсталираш? В Download Mode влиза ли?

D_coffee
Цитирай
#42

Гръцкия на Cosmote.Да, влизах в gownload mode ..всичко направих както е описано...сега изтеглих полския,но чакам някой да ми отговори да не прецакам още нещата,ако не съм ги прецакал вече де...
Цитирай
#43

Имам предвид дали сега можеш да влезеш в Download Mode.

D_coffee
Цитирай
#44

Да,мога.
Цитирай
#45

Рестартирай компютъра, вкарай телефона в Download Mode и го преинсталирай с Один, като внимателно следваш стъпките от #1 пост на тази тема. След това задължително направи ресет от рековъри.

D_coffee
Цитирай
#46

Ок.Със същия ром или с новия полски който изтеглих?
Цитирай
#47

(2015-12-03, 07:05:04)a4ka написа:  Да,мога.

Ти с кой модел си SM-N????

Копирай ми името на файла който си свалил и който зареждаш в кой Один?

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#48

910 F,рома си е за моя модел-N910FXXU1COJ5-N910FCOS1COI1
odin-3 v3.10.6

Пак ми дава FAIL със гръцкия- Смених и кабела и usb порта...???

И със полския същата работа FAIL/Ext4/,нямам Киес,имах но снощи го деинсталирах,всичко правя както е описано.Не става и с двата рома.

А на телефона горе в ляво пише-Volume size is too big 81920 { 471040 odin-invalid id ext4 image...

A малко над това със синьо пише-secure download-enable
Цитирай
#49

Давай с Один 3.10 от тази тема прикачените файлове и задължително чекваш Phone Bootloader Update >>  https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=72950

Файла който теглиш нали го разхивираш веднъж?

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#50

Да разархивирвам го..сега ще пробвам,,,мерси.Между другото сега видях че нямам място в диска където съм ги разархивирал и е под fat 32...не знам дали има значение.Приместих ги в друг дял на компа който е ntfs.

Не...пак същото...не става..

Вече взе да ме съмнява,че поради някаква причина нямям място в телефона??

Да пробвам ли с pit.file както е обяснено тук??http://www.droidviews.com/fix-invalid-ext4-image-error-in-odin-while-installing-firmware-on-samsung-devices/

Тук да чекна ли за bootlodera?

Стана с този метод. Благодаря на всички отзовали се.Сега остава да проверя дали ще ги има проблемите със рестартирането и губенето на обхват.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)