Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ПРОЧЕТИ ПЪРВО! ★ FAQ ★ ZTE Blade - въпроси и отговори
#1

Тъй като този раздел е един от най-популярните във форума и всеки ден се задават различни въпроси, реших да систематизирам много от нещата в него. Надявам се да е полезно за всички Smile

Въпрос: Какви са техническите характеристики на телефона?
Отговор: Погледнете тук или тук.

Въпрос: С коя версия на Android работи ZTE Blade?
Отговор: Някои устройства (като Orange San Francisco) се доставят с инсталиран Android 2.1, а други (като GLOBUL Z3) - с инсталиран Android 2.2

Въпрос: Какви са разновидностите на ZTE Blade?
Отговор: Две основни, различаващи се по структурата на паметта - Gen1 и Gen2. Представител на първото поколение е Orange San Francisco, а на второто - GLOBUL Z3. Освен това в моделите, предназначени за някои страни има и други разлики, като софтуерно ограничаване на паметта и 5-мегапикселова камера.

Въпрос: Как да разпозная дали моето устройство е Gen1 или Gen2?
Отговор: Изтеглете Ask Mr. Pigfish от Android Market. Забележете, че програмата не прави разлика между Gen2 и Gen3!

Въпрос: Какво е root и защо се прави?
Отговор:
Bæ6i4 написа:С 2 думи root те прави Администратор на телефона ти (можеш да махаш и инсталираш системни програми). При root пада гаранцията на телефона, но винаги можеш да го unroot-неш, ако искаш да си я ползваш.

Въпрос: Какво е Custom ROM и как да го инсталирам?
Отговор: Custom ROM е модифицирана версия на операционната система, която обикновено дава повече възможности на телефона. Най-често това са по-нови версии, недостъпни за момента за даденото устройство, или променени такива с цел по-добрата работа на устройството. Преди да пристъпите към инсталиране на какъвто и да е ROM, разберете дали телефона ви е Gen1 или Gen2. Инструкции за инсталация на Custom ROM за Gen1 има тук, а за Gen 2 - тук. ВАЖНО! Това ще наруши гаранцията ви! Ако не следвате правилните инструкции, можете да повредите телефона си.

Въпрос: Помощ! Инсталирах грешен ROM и телефонът ми не работи. Какво да правя?
Отговор: Ако имате Orange San Francisco погледнете тук. За GLOBUL Z3 и други Gen2 телефони погледнете тук.

Въпрос: Не мога да изпращам/получавам SMS-и. Какво да правя?
Отговор: Най-вероятно SMS центъра не е настроен.
Цитат:от Съобщения (Messaging) >> бутон MENU >> Настройки (Settings) >> Сервизен център (Message centre)

Номера на SMS центъра за трите оператора съответно:
M-Tel: +35988000301
Globul: +35989100000
Vivacom: +359878000333

Въпрос: ZTE Blade поддържа ли Flash?
Отговор: Да, но не официално. Погледнете тук. Flash Player върви добре с някои custom ROMове. Ако искате да гледате видео от vbox7.com погледнете тук.

Въпрос: Каква е максималната резолюция за видео, която телефонът може да възпроизведе?
Отговор: 720p, чрез използване на допълнителни плейъри (MX Player, BSPlayer). Стандартният плейър възпроизвежда до 800x480 без проблеми. YouTube HD не се поддържа.

Въпрос: Телефонът ми има 256MB RAM. Чух, че може да се отключат още 256. Как?
Отговор: Погледнете тук. ВАЖНО! Това ще наруши гаранцията ви!

Въпрос: Сигналът ми е слаб. Как да го оправя?
Отговор: Погледнете тук. ВАЖНО! За този урок се изискват известни технически познания. Моля не опитвайте, ако не знаете какво правите. Имайте предвид, че гаранцията няма да бъде валидна след изпълнението на тези инструкции!

Въпрос: Къде мога да намеря драйвъри за връзка с компютър?
Отговор: Изтеглете от тук.

Въпрос: Мога ли да ползвам Skype?
Отговор: Да. Потърсете за Skype в Android Market. Забележете, че ще ви трябва Wi-Fi връзка или план за мобилен интернет от оператора.

Въпрос: Игри като Assassin's Creed и други HD игри на Gameloft не тръгват. Какво да правя?
Отговор: Погледнете тази тема.

Въпрос: Нямам Google Apps (Google Play, Gmail, Google Account Manager, Maps, Latitude, Google+, и т.н.) след инсталация на CyanogenMod 7! Какво да правя?
Отговор: Погледнете тази тема.

Въпрос: Имам Gen1 телефон. Как да го ъпгрейдна до Gen2?
Отговор: Лесният начин е този. Не е необходим компютър. Но ако искате да се възползвате от всички предимства на Gen2, препоръчвам малко по-трудния начин, който изисква компютър с Windows.

Благодарности на всички автори на темите, към които са поставени линкове в този пост. Темата ще се обновява с още въпроси и отговори.


Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
Аксесоари
#2

Браво за положения труд !

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#3

Bump. Според мен тази тема трябва да се вижда.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#4

Според мене , даже трябва да е важна !

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#5

И аз така мисля! И го направих. Браво за труда, Колега!

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#6

Идеята е много добра. Всеки раздел има нужда от такава тема. Дано да се развива. Ако искате нещо да бъде включено, пишете на автора на темата или на някой от Модераторите и ще бъде добавено.

P.S.
Позволих си да редактирам заглавието. shadee, ако не ти харесва, го върни по старият начин.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#7

Няма причина да не ми харесва! Така се откроява дори повече и се забелязва от всички, които имат нужда от нея.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#8

Техническите характеристики на телефона са по- подробни от тези в Phone arena в този сайт. Препоръчвам ти да добавиш и тях . Wink Tongue

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#9

Въпрос: Помощ! Инсталирах грешен ROM и телефонът ми не работи. Какво да правя?
Отговор: Ако имате Orange San Francisco погледнете тук. За GLOBUL Z3 все още нямаме възстановяващ image.
Мисля, че трябва да се направи една поправка на темата - за Глобулския Z3 има вече такъв файл Smile. Файлът за възстановяване е направен от GUBESTIQ - http://www.megaupload.com/?d=GW5VBKXU
Цитирай
#10

Това не е възстановяващ (TPT) image.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#11

Ами да ! Това флашва наново рекавъри мениджъра... Ако си си направил телефона на тотална ''тухла'' не вярвам флашването на нов рекавъри мениджър да помогне.

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#12

..нещо немога да го свържа проклетия SDK !! Sad

- ZTE Blade - Android OS, v2.2 (Eclair) HDD:150MB+4000MB CPU: 600 MHz ARM 11 processor, Adreno 200 GPU, 512 MB RAM, 512 MB ROM Size 480 x 800 pixels, 3.5 inches
- Accelerometer sensor for UI auto-rotate - Proximity sensor for auto turn-off - Multi-touch input method
Цитирай
#13

Здравейте!
Гледам на разни места из форума телефони с много интересни теми.
При нокиа се тегли дадена тема и се използва и така....при анмдроид по същия на4ин ли стоят нещата?!
Благодаря !
Ако може да ме насочите от каде и как да си сменя примерно облика на телфона :coffee:

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#14

Не. Първо, най-добре да си с Custom ROM. Прегледай раздела и си избери. Мисля, че най-много теми има за CyanogenMod. Инсталират се точно както ROMовете - с ClockworkMod Recovery.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#15

Е аз съм с къстъм ром...забравих к'ва пролет беше Smile
Въпроса ми е има ли лесен простоват начин за смяна на облика на тела !?

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#16

О... Swedish Spring

Тогава: http://android.modaco.com/content/zte-bl...me-thread/

Тук сваляш темите за Swedish Spring и ги инсталираш през Clockwork Recovery.
За CyanogenMod има Themes Chooser - лесен начин за инсталиране на теми, но не знам как точно се използва и как се добавят нови теми.

Забележи, че можеш да имаш само по една инсталирана тема, а за да ги сменяш трябва... ами през Clockwork Recovery

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#17

Братрле...мерси за инфото...се пак ако из форума някоя друга лажичка инфо или кажи с 2 изречения как горе долу става...и как да свалям от там теми...нито виждам дадената тема нито пак мога свалям каквото и да било от това което си ми дал ?!

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#18

Втория пост има линк Download for Swedish Spring или нещо подобно. Там си сваляш която ти харесва, запаметяваш на SD картата, изключваш телефона, включваш го с натиснат Volume Down бутон, избираш install zip from sdcard после choose zip from sdcard и избираш zip-а с темата. Избираш Yes и готово. След това reboot system now и това е.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#19

Под Поста ти отдолу пише че ти си с HTC Them!
От каде мога и аз да си намеря такава тема :bow:

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#20

От същия линк. Пише Desire Sense Theme.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#21

А има ли начин на Swedish Spring да си направя батерията да изглежда като на GingerBread- кръгче с проценти? Без да сменям темата?

ZTE Blade with CyanogenMod 7.2.0 KANG - 5 MAR , BurgerZ + MicroSDHC 16GB Class 10
Цитирай
#22

Май не. Така или иначе ще трябва да се човърка там.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#23

Дали ще може някой да ме посаветва какво да сложа като Custom ROM много се обърках от четене, едни хвалят едно ,други друго дайте един доказан удобен варянт ,че ме заболя главата ,нов съм имам андройд 2.2 абе стоков глобул Z3 .
Цитирай
#24

Ginger Stir Fry Beta 19 най-добре се държи :thumbup:

Трудно е да си тъп, особенно за околните!
Цитирай
#25

благодаря :cheers:
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)