Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nexus 7 2012 Booting failed
#1

Здравейте прецаках таблета. Исках да го върна към стоково състояние с Nexus root toolkit и сега стои на гугъл логото и няма връзка с компа, не мога до вляза и в рекавъри. В горния ляв ъгъл на екрана пише Booting Failed. Помагайте, че жена ми ще ме убие. :wall:

Samsung Galaxy S22 ULTRA - 12/512, huawei watch 3 pro,
S20 plis, S 10 lite, NOKIA 9, Samsung galaxy note 3 - Aryamod 8.3/
Цитирай
Аксесоари
#2

http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1809195
Колега,теглиш си приложението и го инсталираш на компа.Инсталираш си драйвърите от първа стъпка на туулкита и си сваляш стоковия фирмуер и го флашваш,пак с туулкита.

Motorola X Play
Samsung Galaxy S III Neo GT-I9301I-Rooted
Samsung Galaxy Nexus GT-i9250
Цитирай
#3

Готово колеги Успях с помоща на колегата DEX_04 И задочно с Be6i4. Успеха беше с NRT. През адванс и флаш на Систем. Лека вечер на всички.

Samsung Galaxy S22 ULTRA - 12/512, huawei watch 3 pro,
S20 plis, S 10 lite, NOKIA 9, Samsung galaxy note 3 - Aryamod 8.3/
Цитирай
#4

здравейте и аз имам този проблем но при мен не може да отключи bootloader-a колкото и да опитвам fastboot oem unlock нестава моля за помощ nexus 7 WIFI 2012 модел

Google Nexus 5X White
Samsung Galaxy Note 8 Black
Samsung Galaxy Note 9 Black
Samsung Galaxy Note 10+ Silver
Цитирай
#5

Колеги и аз си прецаках таблета.Мога да вляза единствено в буутлоадера и май съм изтрил операционната система.Не мога да вляза и да дам отметката за отстраняване на грешки през усб.Таблета стои само на логото на Гугъл ползвам НРТ .
Цитирай
#6

Ако можеш да влизаш в рековери не ти трябва отметка за отстраняване на грешки.

Опитай Flash stock+ unroot с отметка bootloop

Всякакви устройства, компютри, телевизори, фотоапарати, телефони, преносими и вградени навигации и прочее ненужни боклуци с процесор и операционна система вътре.
Цитирай
#7

Здравейте и весели празници пожелавам на всички.
"Счупих" си таблета Nexux 7 2012 3G.
Ето и и пълната история.
Купих го наскоро с идеята да го вграждам в колата си. Когато го взех беше с 5.0.2. След всичко прочетено тук и многото оплаквания, че почти всички таблети над 4.4.4 лагват а и двата ROМ-a които се препоръчват при използването му в кола реших да сложа USB ROM-а.
Изтеглих си NRT, отключих му bootloader-а, root-нах го и го свалих на 4.2.2 stok. След това му сложих и USB ROM-а. Разцъках го и нещо не ми допадна. Качих го до 4.4.4 stok с идеята да сложа другия препоръчван ROM - AUTODROID, мисля се казваше. При изтеглянето на втория ROM на PC-то се усъмних, че съм се заразил с нещо. Последва сканиране, триене и т.н., но да не се отклонявам...
След не много чудене се отказах от всякакви неоригинални решения и реших да го вдигна до 5.0.2 през таблета. Излезе ми напомняне, цъкнах го, изтегли се и му дадох да се инсталира. Започна да зарежда, рестартира се и при опит да се включи нещо се случи.
В момента при включване, два пъти подред излиза надписа Google  с отключен катинар долу, след това излиза зеленото човече, легнало с отворена вратичка с червен удивителен и под него пише No command. Известно време стои така и се рестартира, като пак се повтаря - два надписa и легнало човече.
При натискането на volume +, volume - и power, екрана изгасва и нищо не се случва.
NRT, не го разпознава и не мога да го флашна отново.
От едно по-горно мнение опитах през Advanced -> Flash System, и ми дава да му "дам" *.img файл който да зареди, но тук някъде ми свършват знанията и желанието да рискувам и да го счупя още повече.
Моля за помощ!

Now - Xiaomi Mi6 / Nexus 7 2012
OLD -  Xperia Neo V / Xperia M4 Aqua / Xperia V 
Цитирай
#8
Wink 

Справих се  Big Grin
Тъй като бях спрял с практическите опити реших още малко да почета.
Из всичко което прочетох видях някъде комбинация от бутоните volume - и power.
Реших че мога да опитам последно това и "воала" таблета се стартира в recovery mode и NRT го разпозна.
Флашнах отново стоковия 5.0.2 на който се беше издънил и след последния рестарт пак се появи легналото човече с червен "!" но вече нищо не пишеше. Почаках известно време и като не се случи нищо, изключих и включих таблета. Мина си през логото, през точките и се показа началния екран - ех как ми олекна в този момент. Cool
Последва отново заключване на bootloader-a и ОEМ update до 5.1.1.
Весела Коледа.

Now - Xiaomi Mi6 / Nexus 7 2012
OLD -  Xperia Neo V / Xperia M4 Aqua / Xperia V 
Цитирай
#9

Здравейте. Не мога да вляза в рикавъри. NRT няколко пъти ползвах, няколко стокави рома свалих, ама не ми дава да вляза в рикавърито да флашна см 12.1

Готово. С rom manager стана.

Samsung Galaxy S22 ULTRA - 12/512, huawei watch 3 pro,
S20 plis, S 10 lite, NOKIA 9, Samsung galaxy note 3 - Aryamod 8.3/
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)