Оценете темата:
  • 19 гласа - средно 4.79
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Android L (Lollipop 5.0.2) Официални фирмуери дискусия
#1

Както вече се разбра и за прочелите темата LG пуснаха ъпдейта за LG G2 D802 5.0.2 ,все още не е наличен за изтегляне ОТА ,но има начин за по напредналите и нетърпеливите.Ъпдейта може да стане по два начина.Изтегляте от линка по долу и флашвате с LG Flash Tool 2014 как става вижте във важните теми.Или с програмката от сайта на LG/LG Mobile Suport Tool или PC Suite (за предпочитане е LG Mobile Suport Tool), тя би трябвало да ви покаже дали има наличен ъпдейт за телефона.
Тук може да проверите дали има наличен ъпдейт за вашия регион/телефон даже самата програма дава инфо за последния актуален софтуер и линк за сваляне:
Кога е произведен телефона и за кой регион е можете да проверите с тази програма:
Тема в XDA за изтегляне на 5.0.2 и флашване през рекавъри със запазване на рут и рекавъри:
Рут и рекавъри с един клик( не е проверено от мен):

Sony Ericsson Xperia™ X8 black | Bootloader Unlocked | > OC 787 MHz DUALtouch
------>> HTC DESIRE 500 STOCK ------->> LG NEXUS 4 > S-OFF > Bootloader Unlocked > Rooted Android L ----> LG G2 ------->> LG G PRO 2....
Цитирай
Аксесоари
#2

Нямам права да си коригирим 1вият пост ...
[Изображение: LG-G2-Lollipop.jpg]
[Изображение: LG-G2-Android-5.0.1-Lollipop.jpg]
Цитирай
#3



Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#4

При положение че е за VS980 как искаш някой да я качи? Никой да не флашва тази версия!
Цитирай
#5

Корейските телефони и тези за щатите са различни , не са същите като D802 . Най-много да си брикнете телефоните ако се мъчите да флашвате техните kdz на D802 . Още малко търпение ! Wink
Цитирай
#6

Виждам, че корейският f320 вече официално е получил 5.01! Дано до седмица получим ъпдейт и ние!

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
Цитирай
#7

(2015-01-17, 00:24:58)maktub19 написа:  Виждам, че корейският f320 вече официално е получил 5.01! Дано до седмица получим ъпдейт и ние!

Има ли значение от къде съм купувал телефона ? Примерно взел съм го от ментел дали от тях зависи кога ще получа ъп-а или когато дойде в Европа го получавам и аз

Славия София 1913
Цитирай
#8

Ъпдейта ще се получава по региони и по IMEI номер. Когато от LG решат да го пуснат за този регион, за който е предназначен телефона ти ще го получиш тогава ъпдейта.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#9

Между другото за нетърпеливите с къстъм рековери вече портнаха официалния лолипоп за D802 - http://forum.xda-developers.com/lg-g2/de...3-t3025479 Не съм го тествал, не смятам и да тествам, но ако някой се навие да знае че ще има бъгове почти със сигурност Smile

Между другото си преведете оригиналния пост от линка в XDA защото това май иска JB бейсбанд. Абе за експериментатори си е Big Grin
Цитирай
#10

Е, ако някой се навие да експериментира, надявам се да сподели впечатленията си!

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
Цитирай
#11

(2015-02-08, 23:54:02)maktub19 написа:  Е, ако някой се навие да експериментира, надявам се да сподели впечатленията си!

Пробвах почти всички близалки и честно казано не останах хич доволен. CM - не става. Рестартира се когато прегрее, а това се случва поне 2 пъти на ден и е дразнещо. Lightning Rom е същата работа. Всички базирани на СМ имат този проблем, а повечето са. Имат си форс клоуз и подобни. Като цяло малки неща, но дразнещи. Сложих MIUI от 1 седмица насам и съм изключително доволен, дори по-доволен и от стока. Smile
Цитирай
#12

Това не е CM базиран ами порт от официалния ром за корейската версия.
Цитирай
#13

Аз инсталирах портнатия Lollipop от корейската версия на моя телефон D802 и за сега всичко е ок. Снощи го инсталирах за това нямах време да го тествам много обстойно но всичко му работи. Само навигационните бутони са малки и това май е бъг, защото при landscape са малко изрязани. Работи си бързо, не ми е забивал или рестартирал до сега.
Цитирай
#14

И аз го флашнах. Стабилен е. Батерията е същата ако не е и по-добра от KK. В момента ровя по фреймуърка да оправя малките бутони и да го нагодя както ми е удобно (часовника в центъра, по малки икони в статус-бар-а и тк. н.)

[Изображение: Screenshot_2015_02_12_10_06_12.png] [Изображение: Screenshot_2015_02_12_10_06_37.png] [Изображение: Screenshot_2015_02_12_10_06_52.png]

Ако имате въпроси. Питайте Smile

EDIT: Гледам доста хора реват че WIFI-то им се разкача през 2 минути. При мене тоя проблем го няма. Все пак да го имате предвид. 

EDIT2: Ако не сте 140% сигурни какво правите не флашвайте рома.

Блъскаме:LG G4, LG G2, Asus ZenFone 5, LG G Pad v500, Samsung i9300, Sony Xperia L, Sony Xperia Neo, LG Optimus P500, Samsung i7500 и една купчина MTK китайци.
Цитирай
#15

Аз се колебая на около 130%, така че ще изчакам явно. Big Grin

Я кажете, вие с портнатия ром, работи ли Bluetooth Voice Dial-a, щото както може би знаете, на КК това не бачка. Като натиснеш примерно BT устройство да подкара Voice Dial-a (без значение кой) и не се случва нищо, което е много кофти ако го ползваш в кола. Това е проблем на LG, защото имам един Nexus 5, който преди с КК и сега с LP няма ядове и си работи като пушка с BT в колата.
Цитирай
#16

Хммм Voice Dail като се замисля съм ползвал само през слушалките. В колата през BT използвам менюто на касетофона да набирам.

Блъскаме:LG G4, LG G2, Asus ZenFone 5, LG G Pad v500, Samsung i9300, Sony Xperia L, Sony Xperia Neo, LG Optimus P500, Samsung i7500 и една купчина MTK китайци.
Цитирай
#17

Ами явно този портнатия девелопери и потребители нещо не са очаровани и смятат че е фейк или просто нещо не е както трябва с него. Ето Dorimanx какво пише за него:
dorimanx;58798912 написа:People! if you have faith in me. dont fall to all this fake releases!

Wait till LG will release for real! + source!

For each model there are changes in kernel and rom! MANY CHANGES!

It's cant be just made from one ROM/KERNEL for all models.

My kernel is made from all models sources. all in ONE...

kernel that power that fake ROM, is unknown...

Демек не го слагайте! Съжалявам че пуснах линка тук, не че не съм предупредил де.
Цитирай
#18

и аз се усъмних че нещо не е както трябва с тоя ром

позвам го от няколкоо часа и няма разлика с клоди-то дори ми се струва че е по зле и не мисля че е 5.0 това просто имам доста модули и интерфейс на 5.0 но това е моето мнение

точно си мислех да го махам ..........

Sony Ericsson Xperia™ X8 black | Bootloader Unlocked | > OC 787 MHz DUALtouch
------>> HTC DESIRE 500 STOCK ------->> LG NEXUS 4 > S-OFF > Bootloader Unlocked > Rooted Android L ----> LG G2 ------->> LG G PRO 2....
Цитирай
#19

Е това вече малко прекалено.... до кога трябва да чакаме.... все едно не знам какво правят, ще получим още 5 ядра с този ъпдейт ли, че се бавят толкова много. Доизпипвали го били, то аз да бях само щях да го доизпипам до сега.

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай
#20

Ми и Самсунг така процедират с 9505 - все още няма за него, а корейския и ексиноса имат. Корейска му работа.
Цитирай
#21

Изчака ми се чакането!HTC one мисля че получил ъпдейта някой модели на самсунг също.А ние ще си чакаме незнам си колко още.Пфф поне да има някакъв срок а не месец вече всеки ден да съкам.Като влезна в LG PC Suite и ми се отваря един просорец който пише от преди нова г. Android 5.0 Lollipop ръководство

Date : 2014.11.27

За телефон или таблет с Android 5.0 Lollipop или по-нова версия, телефонът или таблетът няма да архивират или да се възстановят правилно поради сигурността на Android.


и така си стои вече сумата си месеца... пфф много тегаво е всичко! Visslar

G2->G4
Цитирай
#22

Аз още малко ще чакам и накрая ще флашна cloudy. Телефона е страхотен, но този интерфейс много ме дразни вече, и за това толкова много го чакам този ъпдейт ама така като гледам има да си чакам....

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай
#23

Аз се чудя защо още не си го флашнал?
Цитирай
#24

Защото не ми се занимава много колега, а и в повечето случаи при къстъмите, все нещо не работи или не е доизпипано както трябва, ама до другата седмица до сряда ако не е илязал, тогава е и последният ми изпит, ще имам време направо си го флашвам това cloudy и толкова. На мен по ми е дерт цианогена да пробвам ама доколкото чета той наистина е много зле на този етап. Другото, което ме притеснява е дали ще успея да направя процедурата за нулиране на рут брояча, че за сега имам някакви минимални наченки на петно само че не жълто а бяло, и ако ми се наложи да го пращам в сервиз да не увисна заради едния рут...

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай
#25

Той брояч няма, просто на две места пише че е руутнат. Ама при мен дори и с клоуди не пише като му сложих файловете от темата за руут Smile Така че флашвай смело, ще имаш един нов телефон. Аз се мъчих със стоковия и руут само поне седмица или две ама не става, тоя андроид си иска къстъм ром, къстъм кернел и експозед.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)