Оценете темата:
  • 19 гласа - средно 4.79
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Android L (Lollipop 5.0.2) Официални фирмуери дискусия
#51

Стоково си идват така от гугъл,но може и да ги сменят в последствие, че не малко хора им се дразнят. На мен лично не ми пречат особенно...


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
Аксесоари
#52

tda, едвали ще ги сменят, имайки в предвид, че първите 2 ъпдейта до лолипоп на G3 си беше с на LG бутоните. В последния решиха да сложат грозните бутони на Google и да ни пуснат ъпдейт да се радваме. Поне да ги бяха направили с теми и ние да си избираме, както беше в kit kat .


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#53

Да прав си и мен ме е яд, че не ги направиха на теми. И до сега не виждам логично обяснение на това софтуерно дело . Но е факт,че доста потребители ги мислят за "дървени". А аз....свикнах с тях.
И все пак тая тайничко надежда


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#54

Постоянно ми дава грешка: Unfortunately, the process com.android.phone has stopped.
Нямам и рекавъри за да го Full Wipe
Какво правим сега?

LG G4 - H815 - 32GB
LG G2 - D802 - 16GB - Cloudy G2 2.2

Цитирай
#55

^ Пробвай да изчистиш cache и data от settings - apps - all - намираш contact storage и phone.
Цитирай
#56

(2015-03-21, 11:08:38)metejnik написа:  Постоянно ми дава грешка: Unfortunately, the process com.android.phone has stopped.
Нямам и рекавъри за да го Full Wipe
Какво правим сега?
Предполагам има руут. Сложи си рековери и действай.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#57

Като слагате този ром - сменяте ли бейзбанд-а ?
Предполагам до сега всички сме били с киткат - с тая близалка не върви ли по-нов някакъв ?

Samsung Galaxy S23
Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай
#58

reboot-нах го до рекавъри през adb след което full wipe и всичко е ток.

LG G4 - H815 - 32GB
LG G2 - D802 - 16GB - Cloudy G2 2.2

Цитирай
#59

(2015-03-21, 11:24:11)seemore написа:  Като слагате този ром - сменяте ли бейзбанд-а ?
Предполагам до сега всички сме били с киткат - с тая близалка не върви ли по-нов някакъв ?
Ако се флашва през рековери като zip файл, не би трябвало да се променя baseband-а.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#60

(2015-03-21, 11:29:50)tda написа:  
(2015-03-21, 11:24:11)seemore написа:  Като слагате този ром - сменяте ли бейзбанд-а ?
Предполагам до сега всички сме били с киткат - с тая близалка не върви ли по-нов някакъв ?
Ако се флашва през рековери като zip файл, не би трябвало да се променя baseband-а.

това питам - няма ли някакъв нов за флашване.
Примерно ако си с 4.2.2 и флашнеш само ром 4.4 през рековърито - няма да работи. Трябва да флашнеш задължително и бейзбанд отделно.

Samsung Galaxy S23
Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай
#61

Eдит: бейсбанда е на лолипоп колега,aboot.img e от КК. Като гледам няма проблем при флашване на лолипопа с бейсбанд 4.4.2.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#62

Грешиш. В зипа има нов бейсбанд за lollipop. Затова като връщате бекъпи флашвайте и KitKat-ски бейсбанд.

Блъскаме:LG G4, LG G2, Asus ZenFone 5, LG G Pad v500, Samsung i9300, Sony Xperia L, Sony Xperia Neo, LG Optimus P500, Samsung i7500 и една купчина MTK китайци.
Цитирай
#63

Възможно....не споря
Eдит : видях от къде са файловете Smile
Ако му потрябва на някой линк за KK baseband (All variants).


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#64

(2015-03-20, 22:32:53)iago написа:  Добре бе, какъв е тоя плейстейшън дет са жаснали от LG?!?

Не знам какво толква ги с*рете тия бутони на мен ми допадат повече от тези на 4.4.2
Цитирай
#65

Със сигурност ще има ромове със старите бутони така че не виждам какъв е проблема толкова с бутоните. Той да е по - добър от кит кат пък бутоните да са му кусура Smile
Цитирай
#66

(2015-03-21, 19:54:55)killsety написа:  
(2015-03-20, 22:32:53)iago написа:  Добре бе, какъв е тоя плейстейшън дет са жаснали от LG?!?

Не знам какво толква ги с*рете тия бутони на мен ми допадат повече от тези на 4.4.2

Ми.. само x ми липсва да го подкарам като джойстик Visslar .

Не бе не е драма.. даже напротив - нещо различно е, а всяка промяна е добре дошла. Кат цяло е важно да не страда пърформънса на телефона. Другото са бели кахъри.
Цитирай
#67

(2015-03-20, 10:22:09)zigg написа:  Рома е идеален. 2 дни го ръчкам и търкалям. Бъгове не съм срещнал. Но има няколко неща за изглаждане:

1. Ако искате руут не забравяйте да флашнете SuperSU след рома и на излизане от рековъри изберете YES на въпросчето. Ако сте забравили и вече сте вътре става с това http://forum.xda-developers.com/lg-g3/ge...p-t3056951

2. По някаква причина има battery_profile от телефон с Snapdragon 400 и батерия 1900mah вътре в фреймуърка. Попитах дев-а на рома защо и отговори че сигурно го е пропуснал като е компилирал сорсове-те (имал е сорсове!!! wtf). Взех power_profile-а от Verizon 5.0.2 изтеклия официален (същата батерия, същия SOC, същата версия на андроид) и го заместих в нашия в тоя зип за флашване https://www.dropbox.com/s/92buhw6j83b8e6...v.zip?dl=0. Това също ще намали нав бутоните на 42dpi (не знам защо са толкова огромни в тоя сток)

3. За да затриете водафонските боклуци с руут файлов мениджър изтриите всичко от /system/vendor/carrier и рестартирайте.

4. Това https://www.dropbox.com/s/fr72px43jmrnzz...i.zip?dl=0  ще смени гадната водафонска буут анимация.

5. Въпреки че има kitkat-ски aboot комбинацията за влизане в рековъри е POWER + Vol- ..... go figure Wink

Това е общо взето.
Когато руутна в началото след флаш ми дава да го руутна менуал и като пробвам начина от линка винаги седи на : If you dont see SuperSu within a minute the root failed и седи така и седи ... След като махна USB-то и ми дава android phone stopped working постоянно и единствено wipe data, cache + dalvik и нов флаш на рома оправя нещата Sad някакъв друг метод за руутване ?? 

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#68

Пичаги ако не изчакам близалката а пробвам( защото до сега никога не съм на никакъв телефон) да руутна телефона отпада ли му гаранцията ?? Big Grin

LG g2 > Huawei p9 lite > Huawei p10 > Huawei p20 pro > Xiaomi 11t pro
Цитирай
#69

Сложих го аз този ром. Следвах препоръките на zigg, всичко мина добре, без проблеми.

Забелязвам две неща:
1 - Нямам безжична памет (wireless storage)
2 - Когато пусна музика се чува гъргалечене, когато звъни, когато съм пуснал клип от вибокс или ютуб или при фийдбека на системата гъргалеченето го няма.
Цитирай
#70

Много е добър 5.0.2 . Вчера го сложих и днеска му направих 6 ч. и 10 м. екран с постоянно пуснат wifi и най-много съм ползвал fb Smile

HTC 10
Цитирай
#71

LG потвърди ъпгрейди за G3 LG и G2 на своя немски Facebook страница. "Здравейте на всички, ние искаме да Ви информираме, с настоящото, че го ъпгрейд до Android 5.0 2014 г. ще бъде публикуван близалка за G3 LG през четвъртото тримесечие. Пакетът за ъпгрейд за G2 LG ще последва", се казва в публикация.                 Които желае може да прочете тук побликувано е на 10 Март 2015   ето и линк към саита                                http://www.pcadvisor.co.uk/features/google-android/3514191/android-5.0-lollipop-release-date-new-features-upgrades-android-5.1-uk/

i8000 : i9000M : i9100 : i9300 : LG G2 : LG G4 : G955F : Note 20 Ultra 12/256GB : Galaxy S22 Ultra 12/256GB : Galaxy S23 Ultra 12/512GB
Цитирай
#72

(2015-03-23, 00:56:05)amdkiller написа:  Всичко, което трябва да знаете за Android Lollipop 5.0 / 5.1 и неговата дата на излизане, плюс когато си телефон / таблет ще получите Lollipop                                                                                                                                                                               LG

LG потвърди ъпгрейди за G3 LG и G2 на своя немски Facebook страница. "Здравейте на всички, ние искаме да Ви информираме, с настоящото, че го ъпгрейд до Android 5.0 2014 г. ще бъде публикуван близалка за G3 LG през четвъртото тримесечие. Пакетът за ъпгрейд за G2 LG ще последва", се казва в публикация.                 Които желае може да прочете тук побликувано е на 
10 Март 2015   ето и линк към саита                                http://www.pcadvisor.co.uk/features/google-android/3514191/android-5.0-lollipop-release-date-new-features-upgrades-android-5.1-uk/

За Индия LG са потвърдили,че ще има актуализация за  LG G2 до Lollipop 5.0 през второто тримесечие на тази година,НО кога ще дойде тук не се знае. Ето и публикацията.В статията са описани и какви ще са новостите след актуализацията до Lollipop 5.0. Статията е от 21 март тази година 

Sony Ericsson X8 White - Android 2.3.7 GingerDX-v029 > HTC Desire X Black - Android 4.1.1 > LG G2 Black
       Попитай Google преди да задаваш глупави въпроси!  ...надпис на тениска
Цитирай
#73

Здравейте колеги, съжалявам ако въпроса ми не е за тук но днес за 3-ти път инсталирам РОМ-а и не става като хората Big Grin !!! Първо като на другия колега ми спря процеса Unfortunately, the process com.android.phone has stopped. Пробвах се да дам WIPE и като почне да зарежда ми изписваше LG ERORR LOADING или нещо такова при следващите 2 флаша touch-a не работеше като хората отчиташе на коренно различно място и се наложи да го върна на сток ром.
Само да уточня че бях сложил TWRP 2.7 от форума и не можах да намеря как се инсталира TWRP 2.8.5.1 и мисля че затова е проблем , а и да отбележа телефона беше роотнат та някои ако може да ми каже как се инсталира TWRP 2.8.5.1 ще съм му много благодарен или от какво се получава това нещо.
Цитирай
#74

(2015-03-23, 00:56:05)amdkiller написа:  Всичко, което трябва да знаете за Android Lollipop 5.0 / 5.1 и неговата дата на излизане, плюс когато си телефон / таблет ще получите Lollipop                                                                                                                                                                               LG

LG потвърди ъпгрейди за G3 LG и G2 на своя немски Facebook страница. "Здравейте на всички, ние искаме да Ви информираме, с настоящото, че го ъпгрейд до Android 5.0 2014 г. ще бъде публикуван близалка за G3 LG през четвъртото тримесечие. Пакетът за ъпгрейд за G2 LG ще последва", се казва в публикация.                 Които желае може да прочете тук побликувано е на 10 Март 2015   ето и линк към саита                                http://www.pcadvisor.co.uk/features/google-android/3514191/android-5.0-lollipop-release-date-new-features-upgrades-android-5.1-uk/

Прочети отново статията и се виж какво си написал...

LG G2 16GB
Цитирай
#75

Колеги всичко е готово проблема е бил в мен (за което съжалявам че ви занимавах) просто съм сложил сток РОМ 4.2.2 и не съм го update-нал след като го update-нах,root-нах и сложих TWRP 2.7, сложих новия ром (5.0.2) и пак ми излезна Unfortunately, the process com.android.phone has stopped.Дадох му wipe cache,dalvick cache and Data и всичко е точно.
Благодаря за РОМ-а поздрави!!!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)