Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Водоустойчивост - обсъждане и коментари!
#26

(2015-02-02, 20:02:34)denev87 написа:  чета ви комемтарите момчета и се чудя какво да правя понеже преди 1 ден и го залях моя с малко сок и една ракия май се изля(не помня добре), и сега звука е много слаб почти наполовина свири, дано се оправи и аз го изсуших малко и ще изчакам няколко дни. Просто не ми се дава на тея в техномаркет да го ремонтират 1 месец!

Аз съм го патил също.Решението: поставяш го във вода за 15 мин. и си готов. Storstark

SE Xperia Neo unlocked by test point KK 4.4.4,  SE Xperia Neo V unlocked by test point ICS 4.0.4,  SE Xperia X8 CM7.2,Sony Xperia Z3 copper Concept, Xperia XZ Premium.
Не винаги съм прав, но никога не греша.
Цитирай
Аксесоари
#27

По-вероятно е да не се оправи сам. В соковете има много захар, която не се изпарява, а се отлага. Най-вероятно мрежата на говорителите ти е запушена. Поне сети ли се да го измиеш веднага след като го заля?

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#28

(2015-02-02, 20:11:45)xn3k написа:  По-вероятно е да не се оправи сам. В соковете има много захар, която не се изпарява, а се отлага. Най-вероятно мрежата на говорителите ти е запушена. Поне сети ли се да го измиеш веднага след като го заля?

Колега погледни горния пост.Залях го с кока кола(нарочно пиянски изпълнения)Чак на другия ден забелязах че звука е слаб на едната тонколона а другата я нямаше изобщо.

SE Xperia Neo unlocked by test point KK 4.4.4,  SE Xperia Neo V unlocked by test point ICS 4.0.4,  SE Xperia X8 CM7.2,Sony Xperia Z3 copper Concept, Xperia XZ Premium.
Не винаги съм прав, но никога не греша.
Цитирай
#29

Е, дано да стане с накисване. Аз съм заливал дистанционно със сок и не можах да го оправя. Разглобявах го, чистих го със спирт и накрая го измих. Все си лепнеше и това е. Накрая го изхвърлих.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#30

(2015-02-02, 20:11:45)xn3k написа:  По-вероятно е да не се оправи сам. В соковете има много захар, която не се изпарява, а се отлага. Най-вероятно мрежата на говорителите ти е запушена. Поне сети ли се да го измиеш веднага след като го заля?

колега не съм, поизбърсах го и си работеше перфектно, чак на другия ден като пусках музика осетих разлика, иначе това с кисненето мога да го пробвам не ми пречи!
Цитирай
#31

@denev87
Накисни телефона и не се занимавай с глупости

SE Xperia Neo unlocked by test point KK 4.4.4,  SE Xperia Neo V unlocked by test point ICS 4.0.4,  SE Xperia X8 CM7.2,Sony Xperia Z3 copper Concept, Xperia XZ Premium.
Не винаги съм прав, но никога не греша.
Цитирай
#32

 Ти си го напил бре, сега ще чакаш да изтрезнее и тогава ще се оправи Big Grin
С вода може да го отрезвиш, само не му давай зелюва чорба
Майтап, дано се оправи тела.
Цитирай
#33

(2015-02-02, 23:17:35)mikyunix написа:  @denev87
Накисни телефона и не се занимавай с глупости

Направих го и тръгна дейба, супер, мерси момчета, като цяло някой по-горе написа че звука е малко по-изпърдян, леко бръжди, но е незначително, доволен съм. Мерси още веднъж   
Цитирай
#34

(2015-02-03, 11:53:03)denev87 написа:  
(2015-02-02, 23:17:35)mikyunix написа:  @denev87
Накисни телефона и не се занимавай с глупости

Направих го и тръгна дейба, супер, мерси момчета, като цяло някой по-горе написа че звука е малко по-изпърдян, леко бръжди, но е незначително, доволен съм. Мерси още веднъж   

И бръжденето ще се оправи. Изчакай да изсъхне. Storstark

SE Xperia Neo unlocked by test point KK 4.4.4,  SE Xperia Neo V unlocked by test point ICS 4.0.4,  SE Xperia X8 CM7.2,Sony Xperia Z3 copper Concept, Xperia XZ Premium.
Не винаги съм прав, но никога не греша.
Цитирай
#35

Така... Пресни данни:
За да се снимаме 4 човека по родопските снегове се наложи да го "накисна" в снега.. Никакви проблеми абсолютно! Направих си му дупчица в снега, наместих го, включих таймера, снимах. После само трябваше да разкарам снега, който беше напълнил жака за слушалките и да изчакам да ми заработят както трябва говорителите, но всичко си работи без проблеми!
Цитирай
#36

Здравейте, аз искам да попитам, тъй като направя теста за налягане който е и се върти около 980-990, а видях че на повечето хора е около 1020-1030, сигурен съм че всичко е затворено добре , освен за слушалките тъй като там няма как...Също и отворения вход от страни в лявата част...

Sony Xperia Z3  
Sony Xperia XZ  
Huawei P40 PRO
Цитирай
#37

(2015-02-24, 11:21:07)Artanis написа:  Здравейте, аз искам да попитам, тъй като направя теста за налягане който е и се върти около 980-990, а видях че на повечето хора е около 1020-1030, сигурен съм че всичко е затворено добре , освен за слушалките тъй като там няма как...Също и отворения вход от страни в лявата част...
Това с налягането,може ли да се поясни повече,че все още ме е шубе да го вкарам във вода.
Цитирай
#38

Телефона показва атмосферното налягане.. Сиреч колкото по-нависоко (като надморска височина) живеете, толкова по-ниско е налягането, което показва телефона. При тест в сервизното меню налягането трябва да се покачва при не много силен натиск. След като се покачи ако го задържите така 4-5 секунди отново ще се върне на предишната стойност.
Когато го пуснете ще спадне под началната стойност и след това ще се стабилизира.

Ето един Screen record на нормално функционираща водоустойчивост (на моя телефон от току що).
Цитирай
#39

На мен ми показва 937 и почти не се променя след натиск Rolleyes

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай
#40

Това колко ти показва няма никакво значение... Аз съм на морето.. Ти си примерно на 300 метра надморска височина и при теб атмосферното налягане е по-ниско.. А какво значи, че почти не се променя? Гледа ли видеото, което пуснах? Не очаквай да скочи с 20-30mbar..
Цитирай
#41

Да, гледах го, но при мен почти няма разлика. Стойността, която се показва, "играе" между 937,89 - 937,92 Milibar, независимо дали натискам дисплея или не. Нито се покачва повече, нито спада след това... Всички капаци са затворени. Не съм махнал единствено оригиналното защитно фолио, но не мисля, че то оказва влияние. Да се притеснявам ли? Sad

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай
#42

Аз бих се притеснявал.. Пробвай да го занесеш в сервиз да видим какво ще кажат. Понеже това, което казваш се случва при мен ама на отворени капаци. 0.002-0.003 mbar е нищо.. НЕ се опитвай да го мокриш, най-вероятно ще пострада..
Цитирай
#43

Ето ме и мен с проблем.
Преди няколко дена влезнах под душа да слушам музика, от тогава долния ми говорител е по слаб на звук. И на диспея имам 2 петна, и ако се загледаш се вижда че се съединяват!
Днес отивам в сервиза... Малко ме е яд!

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#44

(2015-02-24, 23:58:54)Bro0z3r написа:  Аз бих се притеснявал.. Пробвай да го занесеш в сервиз да видим какво ще кажат. Понеже това, което казваш се случва при мен ама на отворени капаци. 0.002-0.003 mbar е нищо.. НЕ се опитвай да го мокриш, най-вероятно ще пострада..

При мен в начално състояние е към 935.** Като го натисна скача до > 940 и постепенно спада до 936. Като си махна пръста спада до 92* и след 1 секунда пак отива на 935 и малко.
Телефонът ми е сменян вече и още първата вечер ме сърбеше и го изкъпах Big Grin
Цитирай
#45

(2015-02-25, 08:19:34)Hristian написа:  
(2015-02-24, 23:58:54)Bro0z3r написа:  Аз бих се притеснявал.. Пробвай да го занесеш в сервиз да видим какво ще кажат. Понеже това, което казваш се случва при мен ама на отворени капаци. 0.002-0.003 mbar е нищо.. НЕ се опитвай да го мокриш, най-вероятно ще пострада..

При мен в начално състояние е към 935.** Като го натисна скача до > 940 и постепенно спада до 936. Като си махна пръста спада до 92* и след 1 секунда пак отива на 935 и малко.
Телефонът ми е сменян вече и още първата вечер ме сърбеше и го изкъпах Big Grin

При мен е от 944.** при натиск стига до 955.**
Цитирай
#46

Да ви кажа взех да се съмнявам в "достоверността" и значимостта на този pressure test. Четох в xda форума, че при някои потребители също не отчита разлика при натиск, но въпреки това го мокрят и няма проблем. Налице е и обратното твърдение:

Цитат:My phone passed this "test" and then proceeded to fail underwater. Sent the phone to Sony and they fixed it under warranty.

Така че си мисля, че няма голямо значение какво ще ти покаже като резултат. Варианта е да се потопи и тогава ще се разбере. Stolt


@ИванМатин, ти беше ли пробвал този тест и какво ти показа?

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай
#47

(2015-02-25, 08:19:34)Hristian написа:  При мен в начално състояние е към 935.** Като го натисна скача до > 940 и постепенно спада до 936. Като си махна пръста спада до 92* и след 1 секунда пак отива на 935 и малко.
Телефонът ми е сменян вече и още първата вечер ме сърбеше и го изкъпах Big Grin

И при мен е същото.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#48

Моя резултат за налягането показва 1004.81Millibar
Интересно, че като отворя капачетата НЕ СЕ променя!

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#49

Според мен при натиск стойностите би трябвало да се променят. И въпреки това, дори да не се променят, ако е къпан(говорим повече от ползване с мокри ръце) и не е имало проблеми, просто не му се вглеждайте Wink
Цитирай
#50

(2015-02-25, 11:06:59)Hristian написа:  Според мен при натиск стойностите би трябвало да се променят. И въпреки това, дори да не се променят, ако е къпан(говорим повече от ползване с мокри ръце) и не е имало проблеми, просто не му се вглеждайте Wink

Ами там е работата, че след като стойностите не ми се променят и малко ме е шубе да го мокря Blush

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)