Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Водоустойчивост - обсъждане и коментари!
#51

Въпроса е защо изобщо искате да си мокрите телефоните ама ваша си работа. Разбирам да ви хване дъжд, порой, ураган или да го изпуснете в локва, басейн..... добре ама ей така без нищо няма смисъл. Това ми напомня преди години един потребител от друг форум си беше взел водоустойчива флашка и питаше дали може да я държи в чаша с вода. И го питаха е защо? И той написа ми щото трябва да може Big Grin Та личното ми мнение е че няма смисъл ако не се налага. И както виждате не е сигурно ако го топнете въпреки че на хартия е с голяма защита то тя да се окаже малко неадекватна и да си прецакате телефоните. Ама поне ще ви дадат друг ако наистина е проблема в телефона. Ако дават де, не знам политиката каква е точно в такива случаи Smile
Цитирай
Аксесоари
#52

Защото много по-лесно се почиства във вода.  Big Grin Миналата седмица племенника ми омаза таблета в шоколад. Беше се набил във високоговорителите, около копчетата и всички други малки дупчици. Знаеш ли колко лесно се изми шоколада с топла вода и една малка четчица директно на мивката!  Lol
Да, Sony директно заменят устройствата, които са пропуснали вода при затворени капачета на портовете.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#53

Привет! Свързах се със Сони по повод този Pressure Test и факта, който ме притесняваше, че при натиск стойностите не се променят. Ето официалния отговор:


Цитат:Благодарим Ви, че се свързахте с Центъра за поддръжка на Sony Xperia.По повод Вашето запитване, ако имате съмнения за водоустойчивостта на Вашето устройство, моля, свържете се с оторизиран сервиз за провеждане на тест.В съответствие със стандартите IP65 и IP68, Xperia Z3 е защитен от проникване на прах и е водоустойчив. При условие, че всички портове и капаци са здраво затворени, телефонът е прахоустойчив и защитен от водни струи с ниско налягане от всички възможни посоки, в съответствие с IP65; и/или може да издържи на дълбочина от 1,5 метра в сладка вода в продължение на 30 минути в съответствие с IP68.За провеждане на тест за водоустойчивост, моля, свържете се със сервизен център "Булграм" ЕOOД: "Околовръстен път" 36, ет.3, 1407 София, България, +35924452230.


 Но понеже не ми стана ясно дали този Pressure Test от сервизното меню има общо с реалната водоустойчивост на телефона и има ли основание да се притеснявам, че не е водоустойчив, след като милибаровете не се променят при натиск, им писах отново. Ето и вторият отговор:


Цитат:Благодарим Ви, че се свързахте с Центъра за поддръжка на Sony Xperia.По повод Вашето запитване, както се забелязали, опцията се нарича Pressure test, а не Water resistance test. По тази причина, не гарантираме, че стойностите, които този тест показва се отнасят за водоустойчивостта на устройството.Както вече Ви информирахме, сервизен център "Булграм"ЕOOД: "Околовръстен път" 36, ет.3, 1407 София, България, +35924452230, провежда тест за водоустойчивост.За допълнителна помощ, моля, не се колебайте да се свържете с Центъра за поддръжка на номер 0800 1 8778. За повече информация и поддръжка на нашите продукти можете да посетите нашата интернет страница www.sonymobile.com.

Т.е. изводът, който мога да си извадя и се затвърждава, е че този тест не би трябвало да е мерило за водоустойчивост. Stolt

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай
#54

Мерилото е във водата,всичко друго и камуфлаж

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#55

Разбрира се, че не е 100% мерило. Все пак от сони казват: По тази причина, не гарантираме, че стойностите, които този тест показва се отнасят за водоустойчивостта на устройството.
Не гарантират - разбира се, че няма да гарантират, но пък и не казват, че на 100% е невярно. Smile

Така е, най-добрия тест си е водата и точно това ще направят в Булграм, ще го топнат и ако пропусне, ще ти връчат друг екземпляр сигурно. Big Grin
Цитирай
#56

Ето го и моя първи тест на телефона:

https://www.youtube.com/watch?v=GxCkRZABIOk

Опитай сега.
Цитирай
#57

Mr. Leon  Изписва, че видеото е за частно ползване.
Необходим е друг линк.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#58

Здравейте, и аз още не съм го тествал във вода но направих тест от сервизното меню и след задържане под натиск, стойностите започнаха да падат.. което не знам дали е съществено при положение че сони не вярват много на тези тестове.Но при "затапване" на отвора за закачане на връзка долу в ляво налягането не пада при натиск. Прилагам и видео от xda което описва и това което констатирах. Дали в теленор ще признаят дефекта. Има ли и други потребители със същия проблем.

https://www.youtube.com/watch?v=6VpuMfpx...e=youtu.be
Цитирай
#59

Може ли да кажете как се прави този тест да проверя и моя.

Оправих си Нота....най-после...>>>>>
Galaxy nexus......>>>Galaxy tab || 7.0^^^^Xperia Z3...И други неща вече...
Цитирай
#60

Метод за влизане в сервизно меню и тестване на хардуера.

1. Въвеждаш  *#*#7378423#*#*
2. Отиваш в "Service Tests"
3. От там в "pressure sensor"
4. Леко натискаш дисплея с палец и следиш покачването на стойността. Задържаш и гледаш дали ще се задържи и показаната по - висока стойност. Отпускаш и налягането трябва да се понижи в нормалните си стойности от преди започване на теста.
Цитирай
#61

А какви са ти показанията на барометъра?
Аз имам Z3 и Z3c, двата показват 956/958 Hpa при измерено на барометър 1021Hpa.

Z3c е по чувствителен на натиск.

На клипа е тествано с тази програма https://play.google.com/store/apps/detai....barometer

SONY XPERIA Z2+Z3,Huawei P9+P10Plus+Mate30Pro
Цитирай
#62

Показанията ми със сервизно меню са 1001 в началото и стигам до около 1010. С барометъра  от 1000 до около 1007
Цитирай
#63

(2015-05-17, 11:35:24)cecomen написа:  Метод за влизане в сервизно меню и тестване на хардуера.

1. Въвеждаш  *#*#7378423#*#*
2. Отиваш в "Service Tests"
3. От там в "pressure sensor"
4. Леко натискаш дисплея с палец и следиш покачването на стойността. Задържаш и гледаш дали ще се задържи и показаната по - висока стойност. Отпускаш и налягането трябва да се понижи в нормалните си стойности от преди започване на теста.

Всичко много добре, ама това, което съм маркирал в точка 4 не е вярно ама грам... 2-3 секунди след натиск налягането трябва да се понижи до първоначалната стойност.
А по-нагоре някой беше писал, ме като запиши дупката за връзка налягането не падало... Това е така, колеги, защото вътре в нея дупка има една мембрана, която служи точно за изравняване на налягането.. 'щото я се замислете защо на всички ни (някои до морето, други в планините) ни показват различни стойности телефоните... 'щото иначе ще експлодират!
Цитирай
#64

@Bro0z3r


Благодаря ти, не знаех. 
Мислех че проблема е в моя телевизор. 
Научих нещо много полезно
Цитирай
#65

@cecomen, само си забравил да кажеш, че при тест на сухо, веднъж капачетата трябва да са отворени, после затворени Wink
Цитирай
#66

Теста е следният:
Прочитате как да влезете в сервизното меню.
Стискате телефона по средата на екрана и гърба едновременнон и задържате.При затворени тапи налягането се вдига за малко (до 3 секунди) с 3 до 10 единици и после се нормализира само.През това време си стискате.
При отворени тапи, колкото и да стискате,  налягането не мръдва.
ДЕМЕК,то ест,  ако при затворени тапи налягането не мръдва нагоре като стискате, значи телефона ИЗДИША от някъде. Може да не е от тапите, може да е разлепен дисплей.. 

И още един съвет от патили хора:
НЕ ДУХАЙТЕ СИЛНО В ГОВОРИТЕЛИТЕ! Мембраните са тънки, фини, и се късат лесно.Те затова го дават само до метър и половина вода, щото мембраните няма да издържат налягането.
 
И да ви успокоя накрая!
Ползвал съм 3x s4 active, 2x s5 active,2x S5, 2x Xperia Z, Z2, 2x Motorola Defy то ест над 10 водоустойчиви телефона. Всичките са мокрени, 
вода нито един не е глътнал!
P.S. Това с размера на шрифтовете не знам как стана?!

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#67

Аз пък редовно си ги продухвам, за да разкарам събралия се прах  Blush

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай
#68

Праха се чисти най-лесно с мека четчица.  Wink Аз съм си взел една от комплект за гримиране.  Lol

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#69
Wink 

Понеже моя телефон реши и се удави под мивката , уж при добре затворени капачета, дали тези от сервиза може да решат че капачетата са били отворени и да не ми признаят гаранцията? Все пак става въпрос само за измиване а не за цялостно потапяне.
Цитирай
#70

Ако индикаторите за влага под тапите са бели, а не червени нямат право да ти откажат гаранцията. Ако са бели означава, че телефона пропуска вода от място откъдето не трябва.

[Изображение: 364i44396067E55A045B?v=mpbl-1]

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#71

Оторизираният сервиз на Sony, който може да направи тест за водонепропускливост използва сертифицирана и одобрена от Sony барокамера, която е настроена за параметрите нужни за покриване на IP65/68 стандарта. Тестът се прави на сухо с поставени тапи (не се ползват течни флуиди). Дават и разпечатка от теста, която може да докаже дали пропускането на вода е по-вина на собственика (не добре затворени тапи), или следствие на нарушена херметизация на самия телефон, което би следвало да се покрие от гаранцията.

Именно за това и при съмнение за нарушена херметичност Ви препращат към оторизирания сервиз, защото всякакви селфтестове със стискане, огъване, усукване и т.н. са нелегитимни за целите на гаранционното обслужване.
Цитирай
#72

А някой има ли представа този тест в сервиза им дали се заплаща?

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай
#73

(2015-05-18, 13:39:41)xn3k написа:  Ако индикаторите за влага под тапите са бели, а не червени нямат право да ти откажат гаранцията. Ако са бели означава, че телефона пропуска вода от място откъдето не трябва.

[Изображение: 364i44396067E55A045B?v=mpbl-1]

Ако е така както казваш каква е причината на белия цвят да пише "Normal"? Питам за да ми е ясно понеже днес ми се обадиха от сервиза да ми кажат, че тъча и телефона, като цяло работел нормално, след като след потапяне във вода ми блокира тъча и въпреки поредицата от рестарти не се оправи бях принуден да го дам за ремонт. 
Цитирай
#74

Пише "Normal", защото това е нормалния цвят на индикатора.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#75

По-горе си споменал, че ако индикатора е бял значи телефона пропуска вода?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)