Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Водоустойчивост - обсъждане и коментари!
#76

Всъщност индикаторите за влага са фабрично бели (най-често). При проникване на влага се оцветяват еднократно в нюанс на червеното. Червени ли са, значи там е достигнала влага. При водоустойчивите Xperia това обаче не е достатъчно условие за да откажат гаранция. Както уточнох по-рано, прави се тест в барокамера, защото не е изключено попадането на влага да е поради лоша херметизация на тапите, дори и да са поставени правилно.
Цитирай
Аксесоари
#77

Това на снимката z3 ли е? Big Grin
Аз колкото и да се взирах, никакви индикатори не видях под моите капачета. Само жълтия ресет бутон, но лакмусчета...не.
Цитирай
#78

^^ На снимката е първата Z-ка.
Цитирай
#79

(2015-05-18, 17:11:33)decoo написа:  По-горе си споменал, че ако индикатора е бял значи телефона пропуска вода?

Bu Писал съм глупости! Bu Извинявам се. Blush 
Иначе, dailysmart го е обяснил.

@mazy, не намерих снимка в нета на Z3, но при него двете лакмусчета са залепени от двете страни на USB порта. Нямам под ръка фотоапарат, за да ги снимам и затова дадох пример с първата Z-ка. Smile

Намерих hi-res снимка на Z3, където се виждат:

/цък за голям размер/
[Изображение: 926ee4742ec60f4b.png]

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#80

А аз защо си мисля че никой не си е разгледал телефона,къде видяхте бели и червени цветове,Z3 всичко му е черно под тапите...

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#81

Соколчев, точно като на снимката е. Изглеждат като 2 мръсно бели пластмаски.
Цитирай
#82

Днес го сефтосах телефона да правя подводни снимки в басейна,никакъв проблем няма,освен че е много тих звука от говорителите докато изсъхнат

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#83

ето снимка която направих в басейна,за мен е перфектна,а и тела е здрав Smile

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#84

хаха, супер е снимката, нямам търпение да тествам и моя в най-скоро време, така и така е в гаранция... Big Grin

1+6
9.0 Pie
Цитирай
#85

Здравейте имам телефонът от месец и 4 дена и гледам ,че хубави стават снимките под вода искам да пробвам ама ме е страх, та имам 1-2 въпроса. Четох че всички изходи трябва да са добре затворени, добре обаче как да затворя тези на слушалките и долния край на тела нз какво е това (на снимката оградени с черно , които са). Някой знае ли за какво е този бутон (на снимката с въпросчето , който е ) и след като сте го намокрили било то заради снимка в басейн, изпускане неволно и т.н. освен това леко пръщене в говорителите, което отшумява (уж) за няколко часа до ден-два други някакви проблеми имали ли сте?
[Изображение: 8174954.jpg]
Цитирай
#86

всичко това което си оградил си остава така Smile те не се затварят,аз проблеми с пръщене нямам,единствено е по слаб звука докато изсъхнат говорителите,но сле по малко от 20 минути всичко си е нормално

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#87

Както е написал и колегата Sokolchev, жака за слушалките остава отворен, но не се притеснявай - водоустойчив е и оттам не влиза вода.Това най-вдясно е дупка за връзка и няма никаква връзка с вътрешността на корпуса. Средното е т. нар. "магнитен порт". Той служи за зареждане с док станция, за да не се отваря непрекъснато капачето на USB порта, защото с течение на времето се разхлабва.

[Изображение: DK48-Magnetic-Charging-Dock-1240x840-5b7...d7006e.jpg]
[Изображение: sony-magnetic-charging-dock-dk48-for-son...00x500.jpg]
[Изображение: zzz.jpg]

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#88

благодаря за информацията, а при намокряне тези какъв цвят ще са ? [Изображение: 926ee4742ec60f4b.png]
Цитирай
#89

Ще станат червени.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#90

(2015-06-15, 22:52:01)xn3k написа:  Както е написал и колегата Sokolchev, жака за слушалките остава отворен, но не се притеснявай - водоустойчив е и оттам не влиза вода.Това най-вдясно е дупка за връзка и няма никаква връзка с вътрешността на корпуса. Средното е т. нар. "магнитен порт". Той служи за зареждане с док станция, за да не се отваря непрекъснато капачето на USB порта, защото с течение на времето се разхлабва.

[Изображение: DK48-Magnetic-Charging-Dock-1240x840-5b7...d7006e.jpg]
[Изображение: sony-magnetic-charging-dock-dk48-for-son...00x500.jpg]
[Изображение: zzz.jpg]

много благодаря за информацията. дълго се чудех и опитвах да разбера какво е понеже се дразня, когато не знам за какво служи нещо на телефона ми, а тази док станция от къде може да се закупи и при намокряне има ли опасност за повреда ?
Цитирай
#91

Най-евтина я намирам на този сайт:
http://mobilissimo.bg/doking-stations/19...mpact.html

Магнитния порт на телефона е водоустойчив и водата не му пречи. Док-а обаче не е и не трябва да се мокри.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#92

Аз пък преди 4 дена си разлях кафето ( не беше горещо Smile ) върху телефона, една огромна капка влезе в долния говорител и вече 4 дена няма оправия звука. Толкова е тих че на ден имам повече от 10 нечути пропуснати повиквания. Иска ми се да го запращам в Сони центъра но след 11 дена точно се пребирам в БГ и незнам колко време ще ме мотат там, а не искам без телефона да се пребирам. Ще мога най рано в неделя да отида което прави 9 дена докато се прибера. Трагедия Smile Смятам да го продухам на компресор говорителя белким се пооправи.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#93

На старата Z3-ка, която умря, имах този проблем със говорителя, така и не се оправи. Долния беше, тих на умиране. Съвет ти давам, върви го провери иначе ще си имаш един преден говорител.
Аз се радвам че моя го удавих, че направо го смениха. И сега нито вода, нито подвода.

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#94

@CuBG
Накисна ли телефона във вода след като го заля? В кафето има много твърди частици, които след изпаряване на водата се отлагат по мембраната.
Моя го мия всяка вечер и вече 9 месеца е в перфектно здраве. Lol

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#95

Не съм го киснал с вода Smile Ще го мина обилно и след това ще го продухам. Ако не трябва да чакам чак до септември когато се връщам.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#96

колега,хората с кафе си запечатват водните помпи на колите за да се приберат от някъде си,макър и да си остават с кафето вовеки Smile та какво остава за говоритела на кафето Smile той е водо устойчив,не е кафе устойчив Smile

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#97

Особено ако е имало шекер вътре. Той е като лепило.
Цитирай
#98

Малко ъп да дам Smile Обилно накиснах говорителя във вода. Пуснах възможно най-силната струя отгоре му след това на душа в банята. Забърсах вътре в процепа говорителя до колкото е възможно с микрофибърна кърпа. Изчаках 2-3 часа и музиката е дискотека отново Smile Smile Свири си отново все едно нищо никога не е ставало. Като се прибера от работа ще направя същата процедура и с горния че сега даже долния свири повече и от него, съвсем сериозно. Може и да трябва да се почистват профилактично че събират явно ушна кал хахаха Smile
Едит: Даже сега се загледах, горния е събрал от вътре на мембраната много КИР, а долния сега е като чисто нов чистичък.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#99

Както писах и по-горе, моя всяка вечер го мия от ежедневната мръсотия която събира, но преди това с една четка за грим вадя праха от дупките на високоговорителите. Телефончето ми стана на 9 месеца, но изглежда като чисто ново заради водните процедури. Lol
Никога повече не бих си купил НЕводоустойчив телефон. Wink

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

Прясната водичка е голяма работа Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)