Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Водоустойчивост - обсъждане и коментари!

Ей тук съм много съгласен с теб

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
Аксесоари

Разбира се, че е така. Ти къде си чел, че въпреки новите препоръки гаранцията няма да покрива евентуални щети?
Цитирай

На моя се скъса гумата на капачето за usb. Виси леко и малко трудно се затваря. Гледам по ebay има капачета по 3 - 4 паунда, интересно ми е колко ли издържат? Гледах, че капачето се сваля лесно със издърпване само. На теста, налягането се покачва, но ме е страх да го намокря. Дали ще е по-добре със друго капаче, не намерих оригинално от Сони?

Samsung Galaxy S4
Цитирай

На старата XZка ми беше скъсано едното уплътнение, аз реших проблема като просто го лепнах с малко моментно лепило с помощта на игличка. След това съм мокрил телефона и не съм имал проблеми. Що се отнася до въпроса ти, моята логика е, че е по-добре с друго, здраво капаче, отколкото със скъсаното.

1+6
9.0 Pie
Цитирай

Ето оригинални тапи:
http://www.citytel.bg/plugs-for-sony-xperia-z3

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

Някой да сподели повече впечатления и мнения за водоустойчивостта на устройството ?
Купил съм си Z3 втора ръка, не е ходил в сервизи (по гаранцията става ясно). Нямам си на идея дали е бил потапян. Гумичките на цвят са нормални и тестът за натискане/налягане е както трябва да си е (покачва след натискане и при задържане спада)
Намислил съм си да го потопя в някой басейн за да видя как снима, но чак лятото. До тогава ще мине доста време. Да подчертая от както го имам, закупих си безжично зарядно и го ползвам вместо оригиналното за да не затормозявам тапите. Как и какво мислите по въпроса ? Имам гаранция до октомври и една козметична забележка по един от ъглите на лайсната..
Цитирай

(2015-12-25, 23:48:40)galaxyhopper написа:  Намислил съм си да го потопя в някой басейн за да видя как снима, но чак лятото.

Не искам да те разубеждавам да не го правиш, но така заминаха два мои Z3 апарата. Имат дефект в копчето за снимки, от там прониква вода. 
Бих те съветвам да си го държиш на сухо. Иначе да го умиеш на чешмата може.

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай

всичко е много относително,аз го правех плувец постоянно и нищо му нямаше,при мен страдат от прегряване и съответно жълти петна по дисплея и разлепяне

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

А за тая козметична забекежка биха ли се захванали техниците, ако случайно проникне вода?
ИванМетин - да, прочетох цялата тема с коментари и видях, че си имал проблем с копчето. Прочетох, че други са нямали. Аз забелязах, че моя за усилване и намаляне копчето сякаш нещо като щракване прави след като не го използвам дълго време. След като го натисна веднъж, после не го прави това щракване
Цитирай

по принцип всеки ще се захване за най малкото само и само да не ти поемат гаранцията

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

Да ви питам - знаете ли дали всеки един водоустойчив Сони телефон минава някакви тестове след сглобяването ? Едва ли, но не е ли редно да минава? По дискавъри в "How is made" да не кажа, че всичко минава някакви тестове Big Grin Но е и логично за там, все пак нали е предаване. Моя часовник и без гаранция го потопих във вода и то направо в Егейско/Средиземно море, където си е доста солено. Но това си е часовник и за тях знам от доста години, че са водоустойчиви и че нищо няма да му стане. А и предвид цената и материалите, от които е направен си ми вдъхнаха доверие. При Сонито - не мога да кажа същото. Има си луфтове, тея копчета са ми подозрителни, особено моето, което щрака като не го ползвам. Странна работа... даваме сумати пари за нещо, което се води водно, а процентът да оцелее не ми се струва висок... А същевременно гледам клипове как се кефят хората и снимат даже със Sony Z, с по-нисък water resistence и нищо им няма ( www.youtube.com/watch?v=qNRN86sjEtw )

Намерих решение за себе си www.youtube.com/watch?v=dZ6JBl3Ay8k . Купувам си едно такова и колкото и нелепо да изглежда, че имам воден телефон с воден калъф въобще няма да ми пука Smile
Цитирай

Най-добре с калъФ да ти е мирна главата.
НЕ ГО ПОТАПЯЙ в СОЛЕНА ВОДА... само в чешмяна.
За тестовете не съм сигурен дали всеки един телефон минава тестове, но преди производството да започне се тестват няколко бройки, и ако издържи се пуска в производство.
Телефоните ги правят роботи, и само хората ги опакват. Оглеждат ги за козметични дефекти, и я издържи я не Smile
Те затова Сони промени политиката си отностно водоустойчивоста за Z5, явно много наводнени има.

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай

Да, то вече със сигурност ше е с този калъф. То тогава няма значение, къде ще го потопя (солена, сладка, в хлориран басейн..)
Цитирай

най- добре вземи си кейс,пък ако кейса пропусне вода знаеш,че телефона ти е воден.Хем ще можеш да го топиш в морето.А в басейн не би трябвало да имаш проблем.
Цитирай

Здравейте може ли някой да сподели потапял ли е тела в по студено време като днешното(в домашни условия) и след това бързо ли съхне смисъл добре ли работят микрофоните и как е качеството на разговор.Питам защото днес ми се случи предполагам като запушване на микрофона и отсрещната страна не ме чуваше,което продължи около 9 часа.Като тела беше на топло.Дали няма признаци на дефект или си въобразявам.Моля за мнения.
Поздрави

Sony xperia Z3
Цитирай

Малко късно отговарям, но в студено време най-много при мен до три часа изсъхва всичко.
Сега като е над 25 градуса доста бързо съхнат говорителите и микрофона
Цитирай

https://www.youtube.com/watch?v=r6KiT6IKCFE
По-голяма глупост не бях гледал с телефон. Big Grin Big Grin Big Grin
Даже е българско клипчето Smile
Цитирай

Не съм много сигурен в какво точно са се опитали да ни убедят в този клип.
Може би се надяват от Сони да го сертифицират и по друго IP, освен влаго и прахо устойчивост.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Гледах и със замразяване във фризера, като течността беше Фанта.
А на някои купувачи им пропуска от най-нормално умиване в чешмата. Съдба..
Цитирай

Като гледам май аз съм най-активния в тази тема.
Да ви попитам - съществува ли приложение като touch block, което да има същите функции, но да позволява снимането с използване на дисплея или поне преди това да се нагласи самоснимачка и да се заключи докато отброява?
Цитирай

Видях, че smile detection върши чудесна работа. Бях го забравил
Цитирай

Според вас,ако се къпя и телефона е в банята на влага пречи ли?
Цитирай

При НЕ нарушена водоустойчивост, няма причина да му пречи и наличие на влага около иначе водостойчивото устройство.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Здравейте, пичове!
Изчетох темата дотук и реших да я поизтупам от нафталина! Big Grin
Та, ето и моето преживяване с един удавен телефон. 
Всичко започна преди 3 месеца, когато си купих едно 22 Ultra Galaxy на Samsung! 
Всичко точно, телефона е чук... Но, след броени дни забелязах, че слушайки клипчета през говорителите на телефона, от горния говорител (слушалката) звукът е гаден, един такъв като гъгнене (бъзгане). И си казах, телефон за 3 бона, няма как да има такъв звук! 
Реших, че ще го нося в сервиза. Занесох го, стоя там 20 дни. После го взех, звукът беше без промяна. Но, камерите се бяха пооплескали, та го носих втори път. След няколко дни го взех - същата работа, съответно пак го нося в сервиза. Още дни чакане, нови камери, смениха и задния капак. Онзи ден виждам, че задният капак съвсем малко седи издут в горния край в средата. Пак го нося в сервиза, седи 2 дни, обажда ми се пичът, телефонът, казва той, си покрива всички тестове, включително и за водоустойчивост, няма проблем. Не го бяха правили нищо. Викам си, добре. Прибирам се и решавам да го измия на чешмата. Добре, ама след 2 минути стъклата на камерите се запотиха и телефонът просто спря да работи! Свързвам се с управителя на сервиза, който учуден ми казва, че това което е станало не му харесва. По негова препоръка веднага го занесох пак в сервиза и сега не знам какво да очаквам. Дали да се надявам да ми дадат нов, или да пия една студена вода?! 

Извън случая, да отбележа, че преди това а и още ги имам, 2 Sony Xperia, Z2, и XZ Premium, като с втория съм и в момента. За 5 години съм го мил по всяка вероятност над 100 пъти и никога не е бил в сервиз, кораво куче излезе! Но след този случай вероятно вече ще му намаля баните! Big Grin
Хубава събота на всички и ще се радвам да ми пишете какво мислите вие! Smile
Цитирай

Да ти дадат нов телефон или да ти върнат парите...

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 1 потребител изказва благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • qnkooo
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)