Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[РЪКОВОДСТВО] Flashtool: Flash, Root, Unlock BootLoader, и още.
#1

Ръководство за работа с Flashtool съвместим с Xperia Z3

С Flashtool можете:
  • да инсталирате фърмуер
  • да сваляте официални фърмуери и компилирането им в ftf файл за флашване
  • да руутнете телефона - все още не работи за Xperia Z3
  • да инсталирате Recovery - все още не работи за Xperia Z3
  • да отключите Bootloader
  • да триете и инсталирате приложения на телефона
  • и още други полезни неща
Цитирай
Аксесоари
#2

Възможен ли е руут без да се ънлоква буута?
Цитирай
#3

(2015-01-09, 16:33:22)Lewskarche написа:  Възможен ли е руут без да се ънлоква буута?

За Z3 май още не са измислили руут за заключен буутлоадер.
Цитирай
#4

Точно така. На този етап за Z3, а и не само за него, Андроид 4.4.4, все още не се руутва със заключен буутлоудър.
Друг е въпросът дали въобще ще излезе решение за това или девелопърите ще се насочат да търсят начин за руут на Андроид 5, веднага щом изезе официално.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#5

Вчера си взех телефона, ама без руут.. все едно имам половин телефон Big Grin Май ще трябва пътищата ни с него да се разделят.
Цитирай
#6

Отключваш БЛ и руутваш, ако толкова държиш.
Вече има начин за възстановяване на drm и функциите на камерата. Няма драма.
Цитирай
#7

(2015-01-10, 00:49:50)GH0STFACE написа:  Отключваш БЛ и руутваш, ако толкова държиш.
Вече има начин за възстановяване на drm и функциите на камерата. Няма драма.

Иво, може ли информация как става? 
Не следя XDA, и затова! 
Някой пробва ли го вече?

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#8

Става ама гаранцията пак си заминава, защото самите ключове се губят. Функциите се възстановяват, но ключовете-не!
Цитирай
#9

(2015-01-10, 08:29:01)Bro0z3r написа:  Става ама гаранцията пак си заминава, защото самите ключове се губят. Функциите се възстановяват, но ключовете-не!

Дали ще има кой да ти ги търси тия ключове в сервиз в България? Дори и да са някакви ентусиасти и да проверят дали е локнат въоще буута, едва ли ще стигнат чак до там да проверяват за ключове.

@Gh0st, не разбирам само. Отключвам буута -> руутвам -> връщам DRM ключовете и си щракам? Може ли хем да имам руут, хем да съм с върнати DRM ключове?
Цитирай
#10

НЕ! Връщаш DRM функциите, ключовете изчезват завинаги. Този мод, за който става въпрос подменя няколко системни файла, свързани с тея ключове и поне на теория връща изгубените функции за камерата и не-знам-си-какво-си-там-още... Big Grin
Цитирай
#11
Smile 

Реших да флашна моята глобулска Z3-ка до последната версия  D6603_23.0.1.A.5.77_Customized_DE. Не че нещо, ама ме дразни да знам, че има по-нов, пък аз да го нямам

Първият ми въпрос е - това нали е дебрандиран и неоператорски ром, че името му малко ме притеснява
Свалих фърмуера и направих .ftf файла. Остава само да флашна готовия файл, но тук идва и 2-рия въпрос- да слагам ли отметката на  No final verification или не?
Щото в Xda мярнах в началото на инструкцията за Z3 да не се слага, а тук GH0STFACE е дал да се отмята за версии на андроид над 4.0.4
Цитирай
#12

Ами аз си го отмятам по навик от три години насам и не съм пробвал дали става без отметката, но това е без значение.. А иначе тоя фърм е бъкан с някви немски работи, които се деинсталират без проблем..
Цитирай
#13

След Ice Cream Sandwich, насам,тази отметка не я слагам.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#14

Ок, мерси. В крайна сметка го флашнах без отметката. Просто забравих за нея, доакато намествах файловете, настройкте в телефона, закачах-откачах телефона и пр... и всичко мина нормално
Цитирай
#15

Не знам дали е за тази тема, но ето метод по който да проверим дали телефона е бил с отключен bootloader, после с заключен и не възтановени DRM ключове:

Набираме  *#*#7378423#*#*

Влизаме в меню "Service tests"

Влизаме в меню "Security"

MARLIN [Unknown Error][Active]
WMLA [Unknown Error][Active]

HUK : xxxxxxxxxxxxxxxx [Key OK][Active]
PRODID_AID : 0001 [Key OK][Active]
OTP_LOCK_CONFIG : xxxxxxxxxxx[Key OK][Active]
OTP_LOCK_STATUS : xxxxxxxxxx[Key OK][Active]
AUTH_ENABLE : 01 [Key OK][Active]
DEVICE_ID : xxxxxxxxxxx[Key OK][Active]

Ако присъства надпис  [Unknown Error], то телефона не е с възтановени DRM ключове, навсякъде трябва да пише [Key OK][Active], което пък ми показва че

програмата TA-backup си върши отлично работата, ако телефона е бил руутнат при заключен буутлоадер. Smile

Източник:

http://forum.xda-developers.com/xperia-z...y-t2918079
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)