Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[РЪКОВОДСТВО] Flashtool: Flash, Root, Unlock BootLoader, и още.
#1

Ръководство за работа с Flashtool съвместим с Xperia Z3 Compact


С Flashtool можете:
  • да инсталирате фърмуер
  • да сваляте официални фърмуери и компилирането им в ftf файл за флашване
  • да руутнете телефона - все още не работи за Xperia Z3 Compact
  • да инсталирате Recovery - все още не работи за Xperia Z3 Compact
  • да отключите Bootloader
  • да триете и инсталирате приложения на телефона
  • и още други полезни неща
Цитирай
Аксесоари
#2

До Monipeev, имам въпрос в момента съм с 5.1.1. Можете ли да ми напишете стъпките чрез които мога да си направя копие на моя 5.1.1 и с коя програма се прави това ? За да мога ако се ъпдейтне телефона да си го върна ако реша ? Чел съм по темите, но по скоро е объркващо от колкото поясняващо как става това.

Xperia L, Android 4.2.2 stock
Xperia Z3 Compact, Android 5.1.1 stock
Цитирай
#3

Ако имаш в предвид да си направиш копие на конкретна версия и компилация на Андроид, то е възможно ако си знаеш номера на персонализация по регион на устройството. Някъде би могло да е качен вече компилиран или могат да се свалят необходимите файлове за направата на FTF през XperiFirm и с помощта на Флаштул да се компилират към готов за флашване фърмуер.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#4

Разбрах че няма да стане. Ще попитам по друг начин сега съм с 5.1.1, build number 23.4.A.1.232. Ако ъпдейтна андроида и не ми хареса как мога да върна до 5.1.1 със същия build number ?

Xperia L, Android 4.2.2 stock
Xperia Z3 Compact, Android 5.1.1 stock
Цитирай
#5

А ми като флашнеш през Флаштул същата тази версия 5.1.1 с компилация 23.4.A.1.232 отново.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#6

Благодаря за информацията, трябва да си намеря тази същата версия, но как да съм сигурен че е напълно същата като моята (това не важно) Флашвам и всичко е наред.

Xperia L, Android 4.2.2 stock
Xperia Z3 Compact, Android 5.1.1 stock
Цитирай
#7

Именно това имах в предвид с предния си пост.
Ако за теб номера на компилацията 23.4.A.1.232, е достатъчен, както спомена, няма какво повече да търсиш тогава.
Иначе за да си сигурен,  че софтуера е предназначен за същия регион,  за който е предназначено и устройството, тогава:
Влизаш в сервизното меню с въвеждане на *#*#7378423#*#* през телефонната клавиатура.
След това влизаш в Service info / Software info и намираш реда Customization version,  където има подобен осем цифрен номер XXXX-XXXX_R*D.
Това е именно номера, който те интересува,  за да знаеш за къде е предназначен софтуера и какъв софтуер да си свалиш при евентуално желание за връщане.

П.п. Сподели този номер тук, ако не те затруднява разбира се.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#8

Customization Version: 1288-7915_R5C

Искам да запазя текущата версия на андроида. Телефона работи повече от перфектно батерията ме изкарва 3 до 4 дни. Има дни и по 1. Предното Sony Xperia L работеше перфектно, но след ъпдейт започнаха проблемите, най големия беше. че понякога решава че алармата няма да звъни и съм се успивал, а преди ъпдейта телефона беше перфектен.

Xperia L, Android 4.2.2 stock
Xperia Z3 Compact, Android 5.1.1 stock
Цитирай
#9

Софтуер за Централна Европа - Customization Version: 1288-7915_R5C
Central Europe1 - Customized CE1 - Актуална версия 23.4.А.1.264
След като знаеш това, може да си свалиш предварително дадената версия, за да си спокоен в бъдеще.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#10

Интересното е че когато купих телефона преди около 2 месеца той беше с този андроид, а го дават с 4.1.1. Явно новите телефони ги зареждат в завода с най новия им андроид. Сега се боря с нотификацията за ъпдейтите, започнаха доста често да се появяват.

Xperia L, Android 4.2.2 stock
Xperia Z3 Compact, Android 5.1.1 stock
Цитирай
#11
Question 

Здравейте, имам Sony Z3 Compact и искам да флашна чрез флаштуул .ftf файл.
Версията на флаштула е 0.9.22.3 - инсталирал съм драйвери и т.н. , но бутoна ''flash'' не е активен.
Как да постъпя при тази ситуация?
Цитирай
#12

@Мартинн, Опитай с преинсталиране на програмата Флаштул, а ако отново няма резултат, свали и Инсталирай предходна версия на Флаштул.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#13

@Monipeev Преинсталирах програмата и не стана. Върнах една версия назад и пак не става  Bu Не знам какво да правя вече?! 
.jpg Без име.jpg Размер: 50.15 KB  Сваляния: 20
Цитирай
#14

Сигурен ли си, че файла който искаш да флашнеш е коректно свален?
Струва ми се, че трябваше да ти изреди състава на файла във второто поле.
Бутона Флаш ще стане активен, именно след коректен FTF файл.
Сподели големината на файла и виж с какво разширение е файла.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#15

(2016-06-09, 18:08:20)Monipeev написа:  Сигурен ли си, че файла който искаш да флашнеш е коректно свален?
Струва ми се, че трябваше да ти изреди състава на файла във второто поле.
Бутона Флаш ще стане активен, именно след коректен FTF файл.
Сподели големината на файла и виж с какво разширение е файла.

982 809КБ е файла. Как да видя с какво разширение е?
Цитирай
#16

Десен бутон и на Properties във файлов мениджър.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#17

(2016-06-09, 17:22:24)Мартинн написа:  @Monipeev Преинсталирах програмата и не стана. Върнах една версия назад и пак не става  Bu Не знам какво да правя вече?! 

Цъкни на стрелкичката преди името на телефона, за да се отвори дървото с фърмуерите.
Цитирай
#18

Добре, това ли е flashtool, който трябва да инсталирам на компа:
http://developer.sonymobile.com/services/flash-tool/, инсталирах и се казва Emma, но не виждам никакви драйвери. Къде да сваля ftf файла в телефона-на вътрешната памет или на SD картата( има ли значение?)
Цитирай
#19

Не, не е това правилния.
За това и споделяме линк от темата с инструкции, където е линка към Флаштул.
https://forum.androidbg.com/showthread.p...#pid216899
Ftf файла се сваля на компютъра, като после може да се премести в папката на вече инсталираната програма Флаштул / Firmware

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#20

Колеги, как се стартира тази програма "flashtool" ? Изтеглих я с торент програма, инсталирах я уж, а никъде - нито шорткът, нито иконка, нито пък мога да я отворя като администратор( говоря за най-новата версия, първият линк най-отгоре в упътването). Иначе като инсталиран софтуер в компютъра фигурира.
Цитирай
#21

Намери папката където е инсталирана програмата.
Трябва да имаш файлове с име Flashtool и Flashtool64
В зависимост от твоята операционна система (32 битова или 64 битова архитектура), стартираш съответния файл.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#22

Да, стартирах я, какво трябва да направя, за да ми разпознае телефона, трябва ли да отметна MTP режим или да е на USB за зареждане
Цитирай
#23

Не, няма значение, можеш и да изключиш напълно телефона, не го свързвай към кабела и премини по стъпките с инструкцията за избирането на необходимия файл за флашване.
Надявам се си инсталирал драйверите,  за които споменах в предходен пост

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#24

Да, да, добре, хайде да те оставя да гледаш мача :-)

Процесът завърши, но ми излиза прозорец на немски, който не мога да махна! Leider vurde der prozess com.android.phone beendet=За съжаление този процес е завършен, така го преведох. Какво да предприемам сега. Този прозорец не ми позволява дори да си напиша пин кода...Да дръпна и да пробвам с друг фърмуер, какво ще ме посъветваш?
Цитирай
#25

Не е до софтуера.
Ще те посъветвам отново да преминеш през флашване,  но този път да маркираш отметките във програмата Флаштул - Wipe Data и Cache.
След флашването,  трябва всичко да е наред.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)