Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Huawei Ascend P7 [ROOT][RootGenius][P7-L10]
#1
Lightbulb 

Правите всичко на ваша отговорност. Не оптговарям за повредеи телефони. Ако не знаете какво е ROOT, вижте тук! ROOT - премахва гаранцията на телефона ви!

[Изображение: rooteeszz.png]

1. Свалете RootGenius
2. Свалете Huawei HiSuite
3. Инсталирайте HiSuite на компютъра ви
4. Активирайте USB Debugging на телефона
5. Стартирайте HiSuite и свържете телефона с USB кабел. Ако го свтрзвате за първи път, изберете за начин на свързване HiSuite
6. Стартирайте RootGenius. Телефона ще се рестартира няколко пъти по време на процеса и накрая имате root-нат телефон + SuperSU

Източник

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
Аксесоари
#2

Здравейте,при мен не се получи-не знам дали причината е в това ,че rootgenius е на китайски и не съм много сигурен дали правя каквото трябва,иначе си се рестартира няколко пъти телефона.Въпроса ми е трябва ли да ми се появи икона в менюто?

S6,s6+
Цитирай
#3

За да имате пълен руут свалете,след като сте рутнали BusyBox и Terminal Emulator от Play Store.
Инсталирайте BusyBox,oтворете терминала и напишете:

mount -o rw,remount /system

cd system

lsattr

chattr -R -i *

rm –f /system/set_immutable.list

lsattr


Tака ще можете да инсталирате и рековъри и други програми изискващи пълен руут достъп като AdAway,примерно.
Цитирай
#4

Един колега в общата тема беше сложил MIUI, но не му харесало и си беше върнал сток рома. Моля да ни просветли как става това, а и как можем да си Ънруутнем телефона в случай на продажба или отиване в гаранционен сервиз, благодаря.

Lenovo S660 JB 4.2.2 -> Huawei P7 Lollipop 5.1 EMUI 3.1 ->Huawei P9 7.0 EMUI 5.1 ->Asus Zenfone 8 Android 11
Цитирай
#5

biser77 написа:Един колега в общата тема беше сложил MIUI, но не му харесало и си беше върнал сток рома. Моля да ни просветли как става това, а и как можем да си Ънруутнем телефона в случай на продажба или отиване в гаранционен сервиз, благодаря.

Сваляш рома,разархивираш,поставяш го в телефона или карта памет в папка направена от теб с име dload.
След това отиваш на Updates-Local-Start.

Ако евентуално е забил и не може да стартира,сваляш картата с памет и копираш в нея.Слагаш я,телефона от изключено положение едновременно натискаш трите бутона (усилване,намаляване и пуск бутона). Пускаш ги,когато се появи логото.И телефона сам си знае какво да прави.

https://mega.co.nz/#!A5tRCTyY!24mGtqpAIL...lz8Ew1aXmo

Toва е последно излязъл официален ром
Цитирай
#6

macko166 написа:За да имате пълен руут свалете,след като сте рутнали BusyBox и Terminal Emulator от Play Store.
Инсталирайте BusyBox,oтворете терминала и напишете:

mount -o rw,remount /system
cd system
lsattr
chattr -R -i *
rm –f /system/set_immutable.list
lsattr


Tака ще можете да инсталирате и рековъри и други програми изискващи пълен руут достъп като AdAway,примерно.

кода стана, само преди да се вкара, първи ред трябва са е su и след това
mount -o rw,remount /system
cd system
lsattr
chattr -R -i *
rm –f /system/set_immutable.list
lsattr
с изписване на su на първи ред, терминала пита за рут.
А някой да знае как се отключва бутлоудъра?

SAMSUNG GALAXY SIII mini > HUAWEI ASCEND P7 stock > HUAWEI ASCEND P9 stock
Цитирай
#7

Този метод с Root Genius не работи поне при мен - с P7-L00 и EMUI 3.0.
Успях да гоо руут-на по метод, описан тук --> http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry35171674 , но recovery-то - CWM based 6.0.4.8 е на китайски и не мога да се оправя с него, дори и със снимки от google translate Smile Трябваше ми да редактирам Build Prop файла, защото locale-то ми е китайско (CN), но не можах да намеря файлов мениджър в recovery-то. Като опитам с ES file explorer уж се променя, но след рестарт се връща в предишното положение с locale=CN и language=zh...
Някой да предложи някакво нормално recovery или да знае как трайно да променя Build Prop файла?
Цитирай
#8

Колеги при рутнат телефон ще може ли да се получават официални актуализации.
Цитирай
#9

ivf1reising като дойде ъпдейт ще кажем дали става след рут. При S3 mini не приема ъпдейти след рут. Телефона казва че системата е променена и не пуска ъпдейти. При някой от първите рутнали P7 са получили ъпдейт, но с него са загубили рута.

SAMSUNG GALAXY SIII mini > HUAWEI ASCEND P7 stock > HUAWEI ASCEND P9 stock
Цитирай
#10

За 4ти път пробвам руут и всеки път на 60% ми се рестартира телефона... след което давам пак рууут и пак на 60% се рестартира... и нищо ... някой може ли да и помогне Smile
Цитирай
#11

Здравейте, приятели. С П7 съм.Намирам се в град близо до Лондон.Преди година си качих I go, но ми се бамна, може ли някой от вас да ме упъти, или най- добре да шарне някоя готова сборка, за да си я кача, без да ми се налага, копиране от комютър.Директно да си я сваля на тела.Благодаря, предварително!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)