Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

k910 hard bricked
#1

Здравейте

Миналата седмица се опитах да инсталирах ROM VIBEUI_V2.0_1443_7.67.1_ST_K910_NK_W_5F69
Чрез sideload инсталирах SuperSU и gapps-kk442-20131211-core

1. Install Rom from sdcard
2. Install SuperSU from sideload
3. Install gapps-kk442-20131211-core from sedeload
4. Wipe data / factory reset

След като рестартирах телефона зареждаше само до логото на Lenovo.

Този линк е много сходно описание на моят проблем http://forum.xda-developers.com/showthre...0&page=118

Проблема при мен е че когато стигна до Qualcomm HS-USB QDLoader 9008 телефона остава не повече от 3 секунди в този режим изгасва синият диод рестартира се и отново стига до логото на Lenovo.

Пробвах с drivers от линка но нищо не се променя.

Много ще се радвам ако някой успее да помогне.
Цитирай
Аксесоари
#2

Инсталирай Vibe 1.0 qsb през инженерното меню.

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#3

Опитай с OTG кабел и читава USB флаш памет, в която да разархивираш файла, който трябва да изтеглиш от тук: https://drive.google.com/file/d/0B5bbwhZ...sp=sharing (не променяй името на папката - "sdfuse" !!! ). След това с помощта на бутоните за "намаляване на звука" и "включване на телефона", които задържаш едновременно, ще трябва да влезеш в инженерното меню на телефона, в което трябва да избереш опция 4. SD Update, при което, ако всичко е наред трябва да намери ROM-a, който качи на флашката, натискаш "Enter" и чакаш да приключи инсталацията, следва "Reboot" и :cheers: .

Lenovo Vibe Z K910 --> Xiaomi Mi4 --> Xiaomi Mi Note2



Цитирай
#4

Здравей

Проблема е че не мога да достигна до инженерното меню на телефона.
Не приема никакви комбинации с бутоните.
Единсвено с задържане на бутона за "звука" и "включване на телефона" ми светва син индикатор, когато включа към PC
се разпознава като QHSUSB_BULK

Smile
Цитирай
#5

Ако си на ти с руския погледни тази инструкция: http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry33119592

OnePlus 3T
Цитирай
#6

Компа разпознава K910 като QHSUSB_BULK
Пробвах многократно с drivers но няма промяна.

If we get a device with an exclamation and called QHSUSB_DLOAD or QHSUSB_BULK, then we need to tell Windows to install drivers manually by pointing to the android inf in the drivers folder you downloaded earlier. Right click on the device, Update Driver Software -> Browse for driver software on your computer, and we said look inside the drivers folder, which is inside the folder QPST_K910.

Не иска да минава в режим HS-USB QDLoader 9008
Май много е омазан Big Grin
Цитирай
#7

:capitulation: :capitulation: :capitulation:
Не знам какво ги правите тези телефони, аз цяла година го ръчкам моя с кви ли не мазни и нито веднъж не го брикнах :wall:

Да не би телефонът ти да е К910е?

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#8

НЕ Е k910e
Цитирай
#9

Последно .... този телефон как се разпознава от компа:SB Human Interface Device, Qualcomm HS-USB Diagnostics 9006,Qualcomm HS-USB QDLoader 9008, QHSUSB_BULK?

OnePlus 3T
Цитирай
#10

Вчера Device Manager го разпознаваше като Qualcomm HS-USB Diagnostics

Днес е QHSUSB_BULK



Smile


[note=Модератор]8. Публикуването на няколко поредни мнения в рамките на 48 часа едно от друго не се разрешава. Редактирайте първото![/note]
Цитирай
#11

При това положение следвай инструкциите точка по точка(още от самото начало...не директно от т.8), както е описано в горния линк и ще успееш да го съживиш.

Успех!

OnePlus 3T
Цитирай
#12

Аз съм с K910e и мога да кажа, че никаква разлика няма в ROM-вете. Тествах 3-4 от needrom, които се водят за k910 и нямаше никакви проблеми с тях. Мисля, че раликата е в това, че к910е е по пригоден за китайския пазар и държавите където се поддържа CDMA, a не WCDMA, въпреки че при мен едната карта поддържа и WCDMA, тоест 3G-то работи перфектно, но както казах само на едната карта.


Цитирай
#13

Е..., то по принцип само единия слот (1-ви) поддържа 3G, а това, че ти работи означава, че телефона ти е софтуерно модифициран да поддържа WCDMA, което на практика го прави чист K910.

Lenovo Vibe Z K910 --> Xiaomi Mi4 --> Xiaomi Mi Note2



Цитирай
#14

Здравейте
Последните дни бях малко зает, днес се опитах да го вкарам в употреба но не се получава.
Когато използвам vol up down and power key в Device Manager го разпознава като Qualcomm HS-USB Diagnostics
Когато използвам vol up and usb cable за не повече от 4 секунди в Device Manager се разпознава като Qualcomm HS-USB QDLoader 9008 и след това се появява логото на lenovo.
Цитирай
#15

В Qualcomm HS-USB QDLoader 9008 режим пробвай да заредиш командата "adb reboot", за да видиш дали има връзка с телефона. (предполагам, че си наясно как става). Ако има връзка ще процедираме нататък. Може също да опиташ и командите "adb reboot recovery" и "adb reboot bootloader"


Цитирай
#16

Пробвах многократно да въведа командите в интервала от 3 , 4 секунди.
В Minimal ADB and Fastboot ми излиза надписа error device not found
Цитирай
#17

Не е готино така. Ако не намериш решение на проблема и се откажеш ми пиши ЛС ако искаш да го продадеш да си го ползвам за резервни части.


Цитирай
#18

На мен преди много ми се бяха омазали драйвърите на компютъра и всичко се оправи като повторих процедурата на нов компютър. Та, ако имаш наличен втори (може и лап-топ), пробвай и там за всеки случай.

Едит: Също така използвай само оригиналния кабел.
Цитирай
#19

Някой може ли да ми каже защо в режим Qualcomm HS-USB QDLoader 9008 стои не повече от 4 секунди.
До такава степен ли е омазан firmware?
Проблема се случи когато инсталирах gapps заедно с ROM
Преди това бях инсталирал същият ROM с SuperSu и работи два дена без никакви проблеми. Smile
Цитирай
#20

Бъдете внимателни, когато инсталирате случайни файлове от мрежата! Никога не се знае в zip пакет с надежното име gapps какво се крие! Имайте предвид, че тези gapps.zip не са компилирани от Google, а от потребители като нас!!! Ако имате познания, поне погледнете в архива, преди да го инсталирате.

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#21

Така го омазах и аз ,че сега направо ме е яд на мене си.Реших да сложа този ром който е на Унгареца върнах през sdfuse и после през CMW инсталирах рома обаче изгря до логото и това е.Пробвах чрез задържане на двата бутона за усилване инсталира драйвери и ми изкарва няколко диска за форматиране ,но по стандартния начин само vol- power не става нищо вече 2 часа си играя ама файда няма .Помагайте ако можете ще съм благодарен на всеки
Цитирай
#22

Стигнах до там че с комбинация от бутоните vol+ - и power светна синия диод ,като на компютъра зареди няколко диска за форматиране и един в който има папка image и сега не знам какво да правя за да не стане от КОМА в клинична смърт :wall:
Цитирай
#23

Здравейте, имам к910 със счупен дисплей, ако някой реши да продава своя brick-нат или има интерес към моя - да пише.
На моя му търся 150лв, като бих дал същите пари ако някой от вас реши да си продаде brick-натия Smile
Поздрави!
Цитирай
#24

Аз моя днес го изпуснах за пореден път (сигурно 5-ти откакто съм го купил) и изгасна и не иска да се включи изобщо. Като го сложа на зарядното - също не показва да се зарежда. Отворих го (счупи се едното зъбче на капака на ъгъла, естествено) но батерията си беше хваната нормално, местих, правих каквото можах и не тръгна. Оставих го на сервиз и ще видим в понеделник дали ще успеят да го подкарат...
Цитирай
#25

(2014-12-18, 02:35:22)nParMaTuK написа:  Здравейте, имам к910 със счупен дисплей, ако някой реши да продава своя brick-нат или има интерес към моя - да пише.
На моя му търся 150лв, като бих дал същите пари ако някой от вас реши да си продаде brick-натия Smile
Поздрави!

Ако не си намерил, продава се един брикнат;
http://olx.bg/lenovo-k910-brick-nat-nera...-i65624878
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)