Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

k910 hard bricked
#26

(2015-01-07, 12:39:53)kehaqta написа:  
(2014-12-18, 02:35:22)nParMaTuK написа:  Здравейте, имам к910 със счупен дисплей, ако някой реши да продава своя brick-нат или има интерес към моя - да пише.
На моя му търся 150лв, като бих дал същите пари ако някой от вас реши да си продаде brick-натия Smile
Поздрави!

Ако не си намерил, продава се един брикнат;
http://olx.bg/lenovo-k910-brick-nat-nera...-i65624878

Аз мисля, че тази обява в OLX, която си му препоръчал е негова Big Grin

Lenovo Vibe Z K910 --> Xiaomi Mi4 --> Xiaomi Mi Note2



Цитирай
Аксесоари
#27

На мен не ми изглежда дисплея да е счупен, че да е неговата Big Grin

ОП, извинявам се, не разбрах правилно Big Grin


Цитирай
#28
Exclamation 

Моля за малко съдействие по темата за unbrick-ване на телефона! Това е от изключителна важност за всички, които имаме К910!


Описание на проблема: Телефонът забива до логото на Lenovo при включване и не зарежда рома, батерията не се зарежда при включване в тока и няма достъп до менюто на bootloader-a, откъдето да инсталираме qsb рома.

До скоро се твърдеше, че проблемът се оправя само с възстановяване през QPST, но мнозина не успяха да се справят с тази тежка процедура. 
От скоро има нов, по-лесен начин, с преработка на TWRP. Темата може да се проследи тук. Това, което ме втрещи, че дори и при напълно празна батерия, телефонът можел да се възстанови.


Превод на инструкцията:

1. Изтеглете и разархивирайте файла flashrec TWRP v2.7.1.2 от ТУК
2. Само изберете без да стартирате файла flashrec_Modified.bat от разархивирания архив
3. Телефонът трябва да не е свързан с компютъра и да е напълно изключен (Задръжте бутона Power за 10 секунди или изчакайте докато батерията напълно се изпразни)
4. Натиснете и задръжте едновременно двата бутона за силата на звука и тогава включете телефона с usb кабела към компютъра
5. Когато телефонът извибрира, натиснете Enter за да стартирате .bat файла от т.2


Големият въпрос е има ли някой с напълно умрял телефон без батерия, който може да потвърди този метод?


И гледайте сега да не се юрнете масово да си убивате телефоните, само и само да го проверите  Lol

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#29

Аз сега ще пробвам и ще пиша какво е станало ,защото с QSPT,MI flash с която и в момента си играя ,и още много програми не става нищо .При мен обаче проблема е с заключен бутлоадер ,но ще опитам

Така ,всичко е както е описано обаче има едно голямо Обаче .Bootloader -a при мен е заключен
т.е за да се случат нещата при мен трябва да ми е отключен .Само ,че не знам как това ще стане в Брикнат телефон
Цитирай
#30

(2015-02-11, 20:24:23)ickata написа:  Аз сега ще пробвам и ще пиша какво е станало ,защото с QSPT,MI flash  с която и в момента си играя ,и още много програми не става нищо .При мен обаче проблема е с заключен бутлоадер ,но ще опитам


Така ,всичко е както е описано обаче има едно голямо Обаче .Bootloader -a  при  мен е заключен
т.е за да се случат нещата при мен трябва да ми е отключен .Само ,че не знам как това ще стане в Брикнат телефон


Добре де, тоя пише че телефонът му се е брикнал като е сложил VIBEUI_v2.0_1443, а както знаем този ром е със заключен буут. И той не може да влезе в старт менюто на буута, т.е. както е и при теб. А това, че батерията трябвало да е изхабена, направо ме довърши. 

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#31

За сега не става , утре ще му отделя повече време ,и при успех ще споделя процедурата .Има надежда и тя е в правилната посока

Пичове Събудих телефона , ще опиша подробно процедурата и ще кача необходимите файлове за успешно възтановяване на телефона ,като цяло вече ми се струва елементарно но има тънки моменти които ми отнеха 2 месеца докато ги схвана
Цитирай
#32

(2015-02-12, 00:06:54)ickata написа:  Пичове Събудих телефона , ще опиша подробно процедурата и ще кача необходимите файлове за успешно възтановяване на телефона ,като цяло вече ми се струва елементарно но има тънки моменти които ми отнеха 2 месеца докато ги схвана

Най-накрая!!! Изчака ни се чакането да го събудиш този телефон! Tummenupp

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#33

[quote='ickata' pid='1088220' dateline='1423692414']
За сега не става , утре ще му отделя повече време ,и при успех ще споделя процедурата .Има надежда и тя е в правилната посока

Пичове Събудих телефона , ще опиша подробно процедурата и ще кача необходимите файлове за успешно възтановяване на телефона ,като цяло вече ми се струва елементарно но има тънки моменти които ми отнеха 2 месеца докато ги схвана
.

здр,
изчетох мъките които си преодолял да съживиш тела си.
молбата ми е можеш ли да опишеш процедурата и аз да оправя моя К910 че го брикнах.
благодаря ти много.

Стоян
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)