Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Какъв custom rom ползвате?

Немога да се съглася с теб, че е уникално бързо(да може да е така при скролване из екрана или нещо подобно, но ако се качат всички приложения, които се ползват в ежедневието като facebook, messenger, hangouts ,instagram, viber и т.н, 7.1.1 ще се сбози на 100%). Не съм качвал 7.1.1 на телефона, обаче съм сигурен, че стоков андроид 6 с xceed ще работи по-добре от 7.1.1. Даже намерих видео(не е както трябва сравняването, обаче ясно се вижда, че дори и със стоков кернел 6.0 има по-добър рам мениджмънт от 7.1.1) - https://www.youtube.com/watch?v=2xQNqYQxTeM . На който и телефон да съм качвал AOSP сток винаги работи по-добре и винаги ще е така според мен.(лично мнение).
Иначе при xceed телефона при мен загрява по-малко и работи по-мазно, може и батерията да държи повече(ползвам го от доста време вече и немога да сравня с него и без него).

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай
Аксесоари

(2017-01-14, 13:33:09)krasimiretov написа:  Немога да се съглася с теб, че е уникално бързо(да може да е така при скролване из екрана или нещо подобно, но ако се качат всички приложения, които се ползват в ежедневието като facebook, messenger, hangouts ,instagram, viber и т.н, 7.1.1 ще се сбози на 100%). Не съм качвал 7.1.1 на телефона, обаче съм сигурен, че стоков андроид 6 с xceed ще работи по-добре от 7.1.1. Даже намерих видео(не е както трябва сравняването, обаче ясно се вижда, че дори и със стоков кернел 6.0 има по-добър рам мениджмънт от 7.1.1) - https://www.youtube.com/watch?v=2xQNqYQxTeM . На който и телефон да съм качвал AOSP сток винаги работи по-добре и винаги ще е така според мен.(лично мнение).
Иначе при xceed телефона при мен загрява по-малко и работи по-мазно, може и батерията да държи повече(ползвам го от доста време вече и немога да сравня с него и без него).

Може и така да е, аз съм качил само 2-3 приложения. Иначе при скролване на екрана се усети разликата, при стоковия върви по-лагаво. Искам да се върна пак на 6.0, но този кернел xceed каква работа върши общо казано и как се слага? Коя версия да сложа, 30n? Май тя трябва да е, на нея може ли да се сложи този кернел?

Samsung Galaxy S3 I9300 16GB
Цитирай

X-cam само на мен ли ми прави парчета със записването на uhd видео? Някой друг с подобен проблем? При запис излиза на снежинки... Sad

Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай

(2017-02-13, 17:47:58)Tharsis написа:  X-cam само на мен ли ми прави парчета със записването на uhd видео? Някой друг с подобен проблем? При запис излиза на снежинки... Sad
При мен е същото. Нямам идея защо не работи. Има вероятност да е от custom kernel-а, ако ползваш такъв. Smile

Sent from my LG G3

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай

Не е от кернела... От приложението си е...бъг някакъв. Иначе си моднах единия от системните файлове и сега със стоковата камера си записвам uhd видео с 100 Mbit/s.
Файла е този etc\media_profiles.xml
Който е със стоков 30n ром може да си го свали и да сравни промените.
Важно е правата да са rw-r--r--.
https://drive.google.com/file/d/0BzAnSb-...p=drivesdk

Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай

Здравейте. Споделям линк за сваляне на по-нова nightly версия, която се тестваше на Xceed кернел-а(не е споделена в xda и по добре така да остане  Big Grin) - https://mega.nz/#!adtCiIBC!x7g7UQeC9-tEj...6Cbg9E2IJk

Също така препоръчвам на всеки, който ползва bumped стоков ром да флашне това - Sharpening mod. Аз лично забелязвам по-ясна картина, а не дразнеща(вижте в гугъл sharpening fix lg g3). Избрал съм Sharpening Disabled от арома. https://mega.nz/#!fN9gTLaI!oCej7D95crNf6...ZF97Lrju78

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай

не мога да я флашна....уж съм с 30f сток....?

Не мога да я флашна тази нова версия на кернела????Изписва ми faild!
Цитирай

(2017-03-06, 21:35:37)venomcorp написа:  не мога да я флашна....уж съм с 30f сток....?

Не мога да я флашна тази нова версия на кернела????Изписва ми faild!
Big Grin  разархивира ли архива? Всичко работи както трябва при мен. Smile

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай

Уф....мега зле съм...сега ще пробвам.

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Стана.....а какво точно е променено спрямо предишният кернел.

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2017-03-06, 23:26:40)venomcorp написа:  Стана.....а какво точно е променено спрямо предишният кернел.

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk
Ами главно са пипани някакви random entropy стойности и някакви tweaks за батерията при ползване на мобилни данни.


Относто sharpening fix-a ето как може да разберете дали имате нужда и дали има ефект. Влезте в някое меню с избор като на снимката по-долу и вижте дали текста на фона е неясен. Опитайте с fix-а и вижте разликата.
     

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай

Здравейте, колеги! Ще може ли да ми предложите някой добър керкел с който батерията да издържа повече и да е съвместим с Fulmics? Или някой друг по - добър ром, който да е с по оригинален вид.

LG G3 16gb.
Цитирай

Някой ще може ли да ми обясни как да кача Fulmics на LG G3.
Цитирай

1.Руут
2.TWRP 3.0.2.0
3.Сваляш рома
4.Слагаш рома
5.Готово
Всичко от това как се случва е описано във важните теми.

Honor 10
Цитирай

Здравейте. Направих си един изчистен от излишни приложения ром без нищо специално и ще го споделя, ако някой има желание да го инсталира.
Като цяло е v30G основа(по-нова е от 30N), има добавени няколко глезотийки - часовник горе в средата, оцветяване на бутоните и knock code с минимално 3 почуквания(може да се изберат при aroma инсталацията), съдържа 2 нови версии на Xceed kernel-а(също се избират, но препоръчвам най-новата). Руутва се с Magisk, но ако не се избере остава без руут(може да се флашне supersu след това).

Линк за сваляне - https://www.androidfilehost.com/?fid=961840155545586627. Тема в xda - линк за повече подробности.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай

Търсех доста време 7.0 , 7.1 или 7.1.1 пробвах много разновидности и все бъгове и все проблеми.От няколко дни съм с посочения в една тема LineageOS 14.1...е мога да Ви кажа...че в момента работи идеално.Ама идеално!
Изключая 1 недостатък "Google play филми спря да работи" се появява от време на време обаче....хич не държа на това.Не знам от къде да го спра...но като цяло...7.1.2 версията...точно тази е идеална.

Samsung S7 Edge 32GB Black Onyx!
Цитирай

Ами ако не се лъжа Google Филма, Google Музика, Google Книги не се поддържат за България и на практика тези не са ти нужни. Преди време пуснах Филми и Музика и ми пишеше че за моята страна не се поддържа. Ако искаш можеш да го замразиш и реално да не ти излиза това съобщение. Ако не се лъжа в стоковите андроиди дори Филми е замразен като засече България.
Цитирай

Здравейте. Пуснах нова версия на ромчето което си направих, ако има някой дето ползва телефона с стоков андроид и иска по-изчистен ром може да флашне този.  Big Grin
Ето линкове за тегнеле на D855 версията - androidfilehostxdamega. Линкове за други модели има в xda темата - тема в xda.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай

(2017-11-08, 11:37:42)krasimiretov написа:  Здравейте. Пуснах нова версия на ромчето ...

Поздравления за РОМ-а, с него съм и засега съм много доволен. Имам само един, леко страничен въпрос - има ли нещо специфично при използването на RCTD Remover-a, защото нещо не мога да се справя? При стартиране ми изписва "Cheking for root..." и дотам...

Xiaomi 12
Цитирай

(2017-11-08, 14:22:22)stiix написа:  Поздравления за РОМ-а, с него съм и засега съм много доволен. Имам само един, леко страничен въпрос - има ли нещо специфично при използването на RCTD Remover-a, защото нещо не мога да се справя? При стартиране ми изписва "Cheking for root..." и дотам...

Да ти кажа честно, не съм я пробвал тази програма, но би трябвало да работи. Виж нещо дали има проблеми с руут мениджъра.
Ако ползваш xceed ми кажи коя версия и мога да ти кача такава с премахнат rct от рамдиска. В момента съм направил само за 7n, тъй като ползвам него.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай

Сложих дефолтния xceed от 18 юни 2017, който си е чекнат в твоя ром, ако го направиш него, ще съм ти благодарен. Прати ми и твоя да пробвам

П.П. Оправих се с приложението - по незнайни причини ми беше изчезнал рута...

Xiaomi 12
Цитирай

Първо кернела лисе сменя или първо се слага къстъм рома и след това се слага кернела който искам ?

Galaxy Gio\\Galaxy Grand Duos\\LG D-855\\Xiaomi Redmi 5+ \\ Xiaomi Redmi 6 note pro \\ Redmi Note 7\\Galaxy A52s 5G....
Цитирай

(2018-02-18, 18:50:09)tenekia написа:  Първо кернела лисе сменя или първо се слага къстъм рома и след това се слага кернела който искам ?
Първо кернел. След това РОМ.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай

(2016-12-28, 14:14:33)krasimiretov написа:  Ползвам ето тази камера от доста време вече. - http://forum.xda-developers.com/lg-g3/de...0-t2873604 + lg xcam settings приложението за допълнителни настройки. Smile

От къде изтегли lg xcam settings?
Цитирай

(2018-02-26, 16:03:19)Levski72 написа:  От къде изтегли lg xcam settings?
Ето линк - https://ufile.io/sptj9
Иначе го изтеглих от 4pda.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)