Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Какъв custom rom ползвате?
#51

Без да съм пробвал никакъв къстъм ром на ЛГ Г3 и изхождайки от наблюдения от предишният ми телефон, категорично заявявам, че по добър от стоков, рутнат и изчистен от излишните тъпизми НЯМА да намериш.

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
Аксесоари
#52

Тази тема просто не е за теб колега Smile
Цитирай
#53

И как без да си пробвал даваш съвет!?!? Smile) Вече съм с chupachups.

Nexus 5
Цитирай
#54

На Арк С съм пробвал абсолютно всички къстъм ромове и никой не работи като стоковият 2.3.4, все на някой нещо не му работи. На ЛГ-то няма да рутвам и пробвам никакъв ром докато получавам официални ъпдейти, защото не ми се занимава през месец, два да качвам и нагласям всичко отначало. Когато вече ЛГ не пускат ъпдейти, ще рутна и изтрия и на ЛГ глупостите и ще си го ползвам. Няма лошо, който има време нека пробва къстъм ромове за да се убеди накря, че стоковият с руут е най добре.

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#55

Не искам да натрапвам мнението си, но сравнението между арк с и г3 е като между лада и бмв. Но щом там не си забелязал разлика, тука съвсем няма да видиш. За съжаление никой ром не може да премахне леките насичания понякога.. Не вярвах но н5 е дост напред с материала Smile

Nexus 5
Цитирай
#56

Честно да ви кажа до сега бях с Androidnow, но от два дена съм с Chupa Chups 4.2 и направо телефонът лети! Няма такъв перформънс просто, цъкам нещо и веднага го отваря...
Е, вярно, не е особено добре от към батерия, но за мен бързината е преди всичко!

Huawei P20 Pro - Blue
Цитирай
#57

(2015-02-24, 20:56:03)BuRn написа:  Честно да ви кажа до сега бях с Androidnow, но от два дена съм с Chupa Chups 4.2 и направо телефонът лети! Няма такъв перформънс просто, цъкам нещо и веднага го отваря...
Е, вярно, не е особено добре от към батерия, но за мен бързината е преди всичко!

Лети друг път, я си направи един пряк път до приложенията, "цъкни" на него да видиш как ще ги отвори веднага или пък отвори диалера и превъртай.
За три четири месеца няма ден в който да не съм си правил опити и експерименти, най-добрия вариянт е чист стоков рутнат, махаш около 30/35 мисля че бяха приложенията, които може да се махнат като около 10 дори не са за нашия регион, правиш ресет, след това може да се замразят още около 10 приложения (те не трябва да се махат). Слагаш някое приложение с което да спреш всичко, което може да се спре да не се стартира и да не пречи на нормалната и пълноценна работа на телефона и тогава ще видиш как може да работи този телефон и каква батерия има.
Тия пипани ромове където всеки се прави на специалист работи ден, два пет и започват проблемите, лага и т.н.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#58
Thumbs Up 

(2015-02-24, 21:17:58)Ивайло69 написа:  За три четири месеца няма ден в който да не съм си правил опити и експерименти, най-добрия вариянт е чист стоков рутнат, махаш около 30/35 мисля че бяха приложенията, които може да се махнат като около 10 дори не са за нашия регион, правиш ресет, след това може да се замразят още около 10 приложения (те не трябва да се махат). Слагаш някое приложение с което да спреш всичко, което може да се спре да не се стартира и да не пречи на нормалната и пълноценна работа на телефона и тогава ще видиш как може да работи този телефон и каква батерия има.
Тия пипани ромове където всеки се прави на специалист работи ден, два пет и започват проблемите, лага и т.н.

Много си прав, ама много. Аз това се опитвам да им обясня, но ......... дървени философи.

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#59

Остава само да пуснат нормално работещ Exposed и всичко ще е 6+. Smile

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#60

(2015-02-24, 23:02:47)simeonov_74 написа:  
(2015-02-24, 21:17:58)Ивайло69 написа:  За три четири месеца няма ден в който да не съм си правил опити и експерименти, най-добрия вариянт е чист стоков рутнат, махаш около 30/35 мисля че бяха приложенията, които може да се махнат като около 10 дори не са за нашия регион, правиш ресет, след това може да се замразят още около 10 приложения (те не трябва да се махат). Слагаш някое приложение с което да спреш всичко, което може да се спре да не се стартира и да не пречи на нормалната и пълноценна работа на телефона и тогава ще видиш как може да работи този телефон и каква батерия има.
Тия пипани ромове където всеки се прави на специалист работи ден, два пет и започват проблемите, лага и т.н.

Много си прав, ама много. Аз това се опитвам да им обясня, но ......... дървени философи.

Не е лош телефона и може да се направи да работи много добре, но след седмица вече мога да кажа, че леновото е класа над това LG въпреки, че в началото бях малко резервиран, убийствен дисплей, по-добър звук, лаг - какво е това, батерията е атомна централа, по-добра камера, стилен на външен вид, просто няма място за сравнение.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#61

Ако искаш го дръж изключен, никакъв лаг и батерията държи с дни. За мен нормално е да ползвам всичко, иначе бих си взел арк с. Тук се коментира къстъм ромове направени от дървени философи.

Nexus 5
Цитирай
#62

(2015-02-25, 00:01:11)thuggy написа:  Ако искаш го дръж изключен, никакъв лаг и батерията държи с дни. За мен нормално е да ползвам всичко, иначе бих си взел арк с. Тук се коментира къстъм ромове направени от дървени философи.

Ako си мислиш, че го ползваш повече от мен жестоко се лъжеш и ако си мислиш, че го ползваш с повече програми и възможности още повече се лъжеш. Едно е да ползваш всичко, съвсем друго е да ползваш всичко ама както трябва - явно не си схванал идеята от тези постове по-нагоре.
И за сведение chupachups не е къстъм!

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#63

Доста спам се изписа по темата,която не е да ползваме ли или не къстъм или ....нека се придържаме към заглавието.мен лично ми доскуча от еднообразието и понеже не мога да си позволя мега якия леново,просто искам да експериментирам. А сток не ми дава къстъмизациите,които само дървен философ ги знае
Цитирай
#64

(2015-02-25, 09:06:01)oxy2 написа:  Доста спам се изписа по темата,която не е да ползваме ли или не къстъм или ....нека се придържаме към заглавието.мен лично ми доскуча от еднообразието и понеже не мога да си позволя мега якия леново,просто искам да експериментирам. А сток не ми дава къстъмизациите,които само дървен философ  ги знае
До сега се дискусираше не дали да ползваш, а как - от всички постове, твоя май е най-големия спам!
Не ми стана ясно защо намесваш леновото?!
И какви къстъмизации получаваш (че са ти добавили няколко приложения към рома ли) като нямаш добавена една обикновена опция като меню например в софтуерните бутони. Качи си някъде framework-res.apk да ти я добавя.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#65

(2015-02-25, 00:20:14)Ивайло69 написа:  
(2015-02-25, 00:01:11)thuggy написа:  Ако искаш го дръж изключен, никакъв лаг и батерията държи с дни. За мен нормално е да ползвам всичко, иначе бих си взел арк с. Тук се коментира къстъм ромове направени от дървени философи.

Ako си мислиш, че го ползваш повече от мен жестоко се лъжеш и ако си мислиш, че го ползваш с повече програми и възможности още повече се лъжеш. Едно е да ползваш всичко, съвсем друго е да ползваш всичко ама както трябва - явно не си схванал идеята от тези постове по-нагоре.
И за сведение chupachups не е къстъм!
За последен път отговарям. За твое сведение всичко по-различно от оригиналния имидж е къстъм. Явно имаш други виждания, сигурно трябва иконките да се сменят. Не ме познаваш за да се изказваш кое как и по колко използваш. А това как и какво спираш от функционалността на телефона си е твоя работа. Но моля те не хвърляй гръмки твърдения, че да ти работи без проблем смартфон за 1000+лв е необходимо да блокираш всички приложения...

Nexus 5
Цитирай
#66

(2015-02-25, 12:52:43)thuggy написа:  
(2015-02-25, 00:20:14)Ивайло69 написа:  
(2015-02-25, 00:01:11)thuggy написа:  Ако искаш го дръж изключен, никакъв лаг и батерията държи с дни. За мен нормално е да ползвам всичко, иначе бих си взел арк с. Тук се коментира къстъм ромове направени от дървени философи.

Ako си мислиш, че го ползваш повече от мен жестоко се лъжеш и ако си мислиш, че го ползваш с повече програми и възможности още повече се лъжеш. Едно е да ползваш всичко, съвсем друго е да ползваш всичко ама както трябва - явно не си схванал идеята от тези постове по-нагоре.
И за сведение chupachups не е къстъм!
За последен път отговарям. За твое сведение всичко по-различно от оригиналния имидж е къстъм. Явно имаш други виждания, сигурно трябва иконките да се сменят. Не ме познаваш за да се изказваш кое как и по колко използваш. А това как и какво спираш от функционалността на телефона си е твоя работа. Но моля те не хвърляй гръмки твърдения, че да ти работи без проблем смартфон за 1000+лв е необходимо да блокираш всички приложения...

И аз за последен път ти отговарям, че не всичко е къстъм, сигурно и идея си нямаш как се правят, второ няма телефон който ще работи както трябва с тези тежки ромове независимо от цената, смотаното нексусче където ми го хвалиш, ако е с такъв ром като на тройката няма да отлепи, изобщо имаш ли си на идея за какво спориш и най-вече "нервиш", споделил съм опит и никой не карам на сила да го прави, като не е за теб просто ги подмини моите постове и го давай по-спокойно, не сме на бойно поле, а да обменим някакви знания и опит!!!

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#67

@Ивайло69 Колега можеш ли да дадеш списък с приложенията,които трябва да се махнат(т.е. които ти махаш) и това не би навредило на функционалността на сток софта? Също така и приложенията,които замразяваш. С каква програма действаш и как най-лесно да процедираме при  премахването на приложенията. Мисля,че би било полезно за доста потребители. Аз също предпочитам сток с руут и да махна излишната боза. Big Grin


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#68

(2015-02-25, 13:25:23)tda написа:  @Ивайло69 Колега можеш ли да дадеш списък с приложенията,които трябва да се махнат(т.е. които ти махаш) и това не би навредило на функционалността на сток софта? Също така и приложенията,които замразяваш. С каква програма действаш и как най-лесно да процедираме при  премахването на приложенията. Мисля,че би било полезно за доста потребители. Аз също предпочитам сток с руут и да махна излишната боза. Big Grin

Eто тук има списък какво може да се махне, какво може, но не е желателно ако ще използваш дадени функции и т.н. Използвам Root Explorer, трия папките с ненужни приложения, правя ресет и замразявам например ConfigUpdater/BackupRestoreConfirmation/SharedStorageBackup/LicenseProvider(тези не трябва да се махат защото ако се наложи ресет няма да тръгне рома, но може да се замразят спокойно, ползват много ресурси)/PrintSpooler, има около десетина процеса които се виждат с Lucky Patcher и се замразяват но не мога да ти кажа точните имена без телефон. За спиране на стартиране на процеси и приложения ползвам System Tuner Pro, многофункционална програма с много възможности.
Чети внимателно дадено приложение което може да се махне за какво служи, може да ти трябва за нещо което ползваш - пример - LGLIA - нужно е ако ползваш текст линк (приложение с което при копиране на текст в дадена страница в интернет можеш да го пратиш директно на мейл, смс или да търсиш директно в гугъл), ако не ползваш тази функция махаш спокойно.
Давай смело и ако има нещо питай, ще се получи.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#69

От сутринта до сега, да се има предвид, че съм на работа все пак:

[Изображение: Ch0yvDj.png]

[Изображение: X6nZ5IL.png]

Обикновено телефона изкарва около 2 дни, понякога зареждам на третия ден. Ползвам го за основен телефон, игри не играя. Синхронизирам календар, мейл, задачи, времето(задължително), бележки, облачни акаунти, главно за файлове. Екранът е на авто, изключил съм единствено GPS-a. Всичко друго е пуснато.

По-горе съм писал кой къстъм РОМ ползвам. Освен да го инсталирам, не съм си играл да трия или забранявам приложения. Нямам време да си ровя из телефона, купил съм го да ми върши работа. Справя се идеално! Като го купих бях известно време изцяло сток. Както и на други устройства, след известно ползване, почнаха да се появяват Андроид процеси и от чудесна батерия, едвам докарвах 3 часа екран. Както и на предишния ми телефон и на Нексус 7, отделих малко време за проучване, след което си реших проблема. Който се чуди как се търси: В XDA темите могат да се сортират по популярност/брой постове/ влязох и прочетох най-популярните.

Разбирам потребителите, на които им е интересно да ровят в рутнат ром и сами да си правят модификации. Лично аз нямам време и интерес. Затова предпочитам добре направен къстъм РОМ. Качвам и забравям.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#70

(2015-02-25, 13:06:43)Ивайло69 написа:  
(2015-02-25, 12:52:43)thuggy написа:  
(2015-02-25, 00:20:14)Ивайло69 написа:  
(2015-02-25, 00:01:11)thuggy написа:  Ако искаш го дръж изключен, никакъв лаг и батерията държи с дни. За мен нормално е да ползвам всичко, иначе бих си взел арк с. Тук се коментира къстъм ромове направени от дървени философи.

Ako си мислиш, че го ползваш повече от мен жестоко се лъжеш и ако си мислиш, че го ползваш с повече програми и възможности още повече се лъжеш. Едно е да ползваш всичко, съвсем друго е да ползваш всичко ама както трябва - явно не си схванал идеята от тези постове по-нагоре.
И за сведение chupachups не е къстъм!
За последен път отговарям. За твое сведение всичко по-различно от оригиналния имидж е къстъм. Явно имаш други виждания, сигурно трябва иконките да се сменят. Не ме познаваш за да се изказваш кое как и по колко използваш. А това как и какво спираш от функционалността на телефона си е твоя работа. Но моля те не хвърляй гръмки твърдения, че да ти работи без проблем смартфон за 1000+лв е необходимо да блокираш всички приложения...

И аз за последен път ти отговарям, че не всичко е къстъм, сигурно и идея си нямаш как се правят, второ няма телефон който ще работи както трябва с тези тежки ромове независимо от цената, смотаното нексусче където ми го хвалиш, ако е с такъв ром като на тройката няма да отлепи, изобщо имаш ли си на идея за какво спориш и най-вече "нервиш", споделил съм опит и никой не карам на сила да го прави, като не е за теб просто ги подмини моите постове и го давай по-спокойно, не сме на бойно поле, а да обменим някакви знания и опит!!!
Смотаното нексусче освен всички тези екстри имаше дори доста повече екстри и персонализация.. И забележи нямаше никъде забивания.Ти си много запознат и би трбвало да го знаеш. Единствения проблем е че батерията е слаба и екрана ми е малък. За втори път ми обясняваш колко незнам, обаче оставам с впечатлението, че ти въобще не си запознат с основни понятия и особености в света на андроид. Пак ще те помоля да избягваш такива остри коментари към хората, за да не се окаже, че са доста по-запознати от теб.

Nexus 5
Цитирай
#71

(2015-02-25, 14:02:58)Ивайло69 написа:  
(2015-02-25, 13:25:23)tda написа:  @Ивайло69 Колега можеш ли да дадеш списък с приложенията,които трябва да се махнат(т.е. които ти махаш) и това не би навредило на функционалността на сток софта? Също така и приложенията,които замразяваш. С каква програма действаш и как най-лесно да процедираме при  премахването на приложенията. Мисля,че би било полезно за доста потребители. Аз също предпочитам сток с руут и да махна излишната боза. Big Grin

Eто тук има списък какво може да се махне, какво може, но не е желателно ако ще използваш дадени функции и т.н. Използвам Root Explorer, трия папките с ненужни приложения, правя ресет и замразявам например ConfigUpdater/BackupRestoreConfirmation/SharedStorageBackup/LicenseProvider(тези не трябва да се махат защото ако се наложи ресет няма да тръгне рома, но може да се замразят спокойно, ползват много ресурси)/PrintSpooler, има около десетина процеса които се виждат с Lucky Patcher и се замразяват но не мога да ти кажа точните имена без телефон. За спиране на стартиране на процеси и приложения ползвам System Tuner Pro, многофункционална програма с много възможности.
Чети внимателно дадено приложение което може да се махне за какво служи, може да ти трябва за нещо което ползваш - пример - LGLIA - нужно е ако ползваш текст линк (приложение с което при копиране на текст в дадена страница в интернет можеш да го пратиш директно на мейл, смс или да търсиш директно в гугъл), ако не ползваш тази функция махаш спокойно.
Давай смело и ако има нещо питай, ще се получи.
Благодаря за инфото,колега . Скоро само да имам малко повече свободно време и ще действам,пък да видим до къде ще я докарам. Дразнят ме някой приложения вградени като mcafree security и вградения мейл клиент, които така или иначе не ползвам и може би още куп неща, които може би не ползвам.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#72

Моля да престанат всички спорове и да се придържате към темата!


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#73

Може ли някой да ми препоръча читав ром cm12 че нещо не мога да си харесам.
Цитирай
#74

Излезе Cloudy G3 2.2 базиран на 20k .Сложих го и много добре работи телефона . Ето линка към оригиналната тема - http://forum.xda-developers.com/lg-g3/de...0-t2917467

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#75

За мен най добрия все още е androidnow
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)