Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализации и ъпдейти
#26

Тук можете да следите кога или дали изобщо А328 ще получи ъпдейт до Lollipop:

Lenovo Android Upgrade Matrix


Засега само за най-новите им телефони официално е предвиден ъпдейт до Lollipop и това трябва да се случи през второто тримесечие, т.е. между април и юни. Евентуално чак след това може и при A328 да има някакво раздвижване. 

Онзи ден попаднах на новина, че някакъв си Xolo One ще получи Lollipop ъпдейт със старт 16.01. Като хардуер е 1 към 1 с A328 и поне разбирамe, че и при Lenovo-то e възможен такъв ъпдейт. Пипа това, защото по-рано някъде бях чел неофициална информация, че МТ6582М не поддържал еди си какво и затова телефони с този процесор не можело да получат Lollipop. Хубаво поне, че тази информация се оказва невярна. Smile 
Цитирай
Аксесоари
#27

Здравейте!
Току-що се прибрах и ми сигнализира, че има нова актуализация. 10 MB е по големина. Ако някой забележи какво е променено да каже. Smile

Lenovo Vibe K5
Цитирай
#28

Промени не успях да забележа с изключение на менюто къде се проверява ръчно за ъпдейт на системата, изглежда по-различно. Иначе за съжаление индикацията на батерията отново не е оправена.
Цитирай
#29

(2015-01-07, 14:14:58)deni_metodiev написа:  Ledena-Kralica, като влезеш в Настройки, горе вдясно избираш "Всички настройки", след което под "Аудио профили" и "Дисплей" има "Вътрешна памет". Като натиснеш на нея, се отвяря "Диск за запис по подразбиране". Ако си купила и поставила SD карта в телефона (понеже в пакета няма), ще имаш 2 опции "Памет телефон" и "SD карта", а отдолу излиза статистика за заетата/свободната памет. Избираш "SD карта" и готово.

Много благодаря за информажията Storstark . Остана само да си купя SD карта и шЪ цъфна Smile .Но има един проблем не знам каква марка SD карта да си взема ...... Иначе и аз получих днеск съобщение за актуализация ........но се чудя какво да направя ....тей като до сега никога не съм го правила и си мисля дали си струва да пипам там където не ми е работа ....
Цитирай
#30

Гледам имаме над 900MB ъпдейт, това трябва да е нов ром. Да видим какво са свършили от Lenovo.
Цитирай
#31

(2015-03-18, 17:31:49)thuglifem написа:  Гледам имаме над 900MB ъпдейт, това трябва да е нов ром. Да видим какво са свършили от Lenovo.

И аз го тегля, дано да има подобрения, основно за батерията.

Samsung A21S ,  Samsung A6 
Цитирай
#32

Сякаш не мога да открия видими разлики, нито някакво влошаване или подобрение на производителността. След дни ще пиша какво е положението с батерията.
Цитирай
#33

Как имате толкова свободно място за толкова памет, аз едва 200-300 мб. свободни имам, въпреки че нямам много приложения..


ПС: Ако изтрия някои, за да освободя място за сваляне, ще имам ли достатъчно да ги върна след като се инсталира?
Благодаря!

Lenovo Vibe K5
Цитирай
#34

Не се притеснявай, освобождаваш 1GB, теглиш ъпдейта, инсталира се и след това този 1GB ти стои празен. Съответно след това инсталираш деинсталираните програми набързо. Малко занимавка е, но мисля за 5-10 минути ще възстановиш всичко. Аз като теб нямам много програми и бях с 400-500MB свободни когато получих ъпдейта. 
Цитирай
#35

(2015-03-19, 20:41:52)Gdraganov написа:  Как имате толкова свободно място за толкова памет, аз едва 200-300 мб. свободни имам, въпреки че нямам много приложения..


ПС: Ако изтрия някои, за да освободя място за сваляне, ще имам ли достатъчно да ги върна след като се инсталира?
Благодаря!

Сложи си карта памет, и аз нямах място, но сложих една голяма карта памет само за ъпдейта и после я махнах и върнах старата.

Samsung A21S ,  Samsung A6 
Цитирай
#36

Но нали с SD карта не ставаше, освен ако телефона не е руутнат? Благодаря за отговора thuglifem, днес ще пробвам.
Имате ли някакви промени с тази актуализация иначе, какво мислите?

Lenovo Vibe K5
Цитирай
#37

(2015-03-20, 07:33:44)Gdraganov написа:  Но нали с SD карта не ставаше, освен ако телефона не е руутнат? Благодаря за отговора thuglifem, днес ще пробвам.
Имате ли някакви промени с тази актуализация иначе, какво мислите?

Еми става, поне за ъпдейта, имах на единия телефон свободна памет в картата точно 269 мб. ,като се опитах да го ъпдейтна ми изписа, че няма място и има само 269 свободно. Сложих една 16 гб. празна карта, пуснах телефона, отидох на ъпдейти и го пуснах, ъпдейтна се, статрира, после го изключих и пак върнах старата карта. Ами пробвай и ти преди да почнеш да триеш приложения от телефона.  Wink

ПП. В къщи имаме три А328 и трите не са рутнати, и на трите стана така.

Samsung A21S ,  Samsung A6 
Цитирай
#38

Добре, благодаря ще пробвам. Smile

Lenovo Vibe K5
Цитирай
#39

Преди 2 дни получих последната актуализация. Една от разликите, които открих е, че преди иконите за СИМ слотовете бяха оранжеви, а сега на слот 1 е синя Smile

- Работил ли сте с Андроид?
- Бате, бех 20 години у Кремиковци, работил съм със секакви изроди!
Цитирай
#40

Ротнах телефона който ми е леново а328 и започнаха проблемите
рестарт,ресет и какво ли не опитах неможе да се махне суперсу

дори и с бежичната не се връзва

моля за помощ
Цитирай
#41

Днес ми излезе актуализация 6мб.,но понеже съм с root и не мога да я инстлирам.Някой може ли да даде отзиви?

Zte blade III,Lenovo A328,Lenovo P780,Samsung S3,Samsung S4 mini black edition...

If you know what is android,you'll never use stock rom!
Цитирай
#42

На 6 mb? Вероятно лек фикс на ОС като цяло.

 
Цитирай
#43

Не забелязвам някаква разлика, пишеше си фикс на системата.

Samsung A21S ,  Samsung A6 
Цитирай
#44

Колеги с последните ъпдейти оправен ли е проблема с индикацията на батерията?
Цитирай
#45

Поне при мен не се оправи.
Цитирай
#46

Днес ми излезе нов ъпдейт.A328_ROW_S329_150708.Някой,който го е инсталирал да даде мнение.

Zte blade III,Lenovo A328,Lenovo P780,Samsung S3,Samsung S4 mini black edition...

If you know what is android,you'll never use stock rom!
Цитирай
#47

Аз го инсталирах (май беше 5 или 15 мб) - никаква разлика както обикновено Smile

- Работил ли сте с Андроид?
- Бате, бех 20 години у Кремиковци, работил съм със секакви изроди!
Цитирай
#48

А на някой да му изписва грешка с CD картата когато се опита да свали ъпдейта?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)