Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Android 5.0 Lollipop е вече при нас

(2015-03-21, 14:08:47)Hristian написа:  А някой имал ли е проблем да му изписва "No service" когато е заключен телефона на мястото на оператора?
Непрекъснато.
Цитирай
Аксесоари

(2015-03-21, 15:56:55)glamavia написа:  
(2015-03-21, 14:08:47)Hristian написа:  А някой имал ли е проблем да му изписва "No service" когато е заключен телефона на мястото на оператора?
Непрекъснато.

Аз имах известен период, в който горе се показваше името на оператора.
Цитирай

В началото май и при мен беше така, явно ще има пачове.
Цитирай

(2015-03-21, 14:08:47)Hristian написа:  А някой имал ли е проблем да му изписва "No service" когато е заключен телефона на мястото на оператора?

Едно от предложенията за да се отстрани тази липса на името на оператора на локскрийна е, да се отиде в:
"Настройки \ Мобилни мрежи\ Режим на мрежа \ Променя се към друг режим, след което отново се връща към предходния", стига да е съобразен с актуалния режим на мрежата на оператора към когото сте свързани. 
Този цитат е от тема Лолипоп За Xperia Z2, но ситуацията е същата.
Източник:
Друг е въпроса, за колко време и дали наистина би помогнало в подобна ситуация? 

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

При мен това не работи.
Цитирай

Ако го с дадеш на ръчен избор на оператор помякогабсе оправя. Това са бели кахъри ще изчезнат със стоковия ром за България.

XIAOMI MI MIX 2S 64GB Black

Цитирай

Кога ли ще дойде в бг ..
Цитирай

(2015-03-21, 22:47:48)nikimarchev написа:  Кога ли ще дойде в бг ..

аз се басирам за априлSmile
Цитирай

(2015-03-21, 23:37:09)rabik написа:  
(2015-03-21, 22:47:48)nikimarchev написа:  Кога ли ще дойде в бг ..

аз се басирам за априлSmile

На 1 април Smile
 като дойде ще разберете,стига зор

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

Проблем: Имам root ама нямам root 😀
Понеже нетърпелив флашнах ftf и съответно root достъпа изчезна..
Флашнах един kernel, флашнах SuperSU и си флашнах кернела от ftf-a.
Дотук добре, обаче днес като пробвах да си кача SystemUI с Close All бутон, ES изрева, че функцията не се поддържала.. Пробвах с Root Explorer и ефекта е същия: Failed! Излиза ми prompt от SuperSU и уж дава права, но няма достъп.. Идеи?
Цитирай

/system е ro (read only) трябва да е rw (read write)

SE Xperia Neo unlocked by test point KK 4.4.4,  SE Xperia Neo V unlocked by test point ICS 4.0.4,  SE Xperia X8 CM7.2,Sony Xperia Z3 copper Concept, Xperia XZ Premium.
Не винаги съм прав, но никога не греша.
Цитирай

Сега се сещам, че бях гледал някъде бях чел за ръчно маунтване на system.. Ама къде?
Просто не ми се занимава да се връщам до КитКат и да флашнах pre-rooted zip
Цитирай

(2015-03-22, 17:26:51)Bro0z3r написа:  Сега се сещам, че бях гледал някъде бях чел за ръчно маунтване на system.. Ама къде?
Просто не ми се занимава да се връщам до КитКат и да флашнах pre-rooted zip

Вероятно вече е късно, но иначе това е варианта през терминал-а:

su
mount -o remount,rw /system


Надявам се на резултат.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Operation not permitted...
Дали има връзка с това, че пробвам през WiFi?
Цитирай

(2015-03-21, 14:08:47)Hristian написа:  А някой имал ли е проблем да му изписва "No service" когато е заключен телефона на мястото на оператора?

Всички го имат този проблем. Но реално мрежа си има. Проблем няма.

(2015-03-21, 14:09:46)ratm написа:  Има само инсталатор .exe файл който инсталира драйвери, но мисля че нещо там не става защото вади системно че е неуспешна инсталацията. И съм рестартирал разбира се. Някой с линк за драйвери?

Виждам, че си с win 8.1. Там за да инсталираш драйвери трябва да включиш опцията за инсталиране на неподписани драйвери.
Ето как става: http://www.howtogeek.com/167723/how-to-d...d-drivers/
Цитирай

Някой успя ли да намери Location Based WiFi или го няма въобще?
А моя проблем с руута го оправих като флашнах Advanced Stock на Desperanto..
По някое време трябва да си върна стоковото ядро и бекъпа на ТА, ама чакам NUT да оправи рикавърито за заключен bootloader...
Цитирай

Някои хора казват, че location based wifi си им работи, само че вече не с приложението на Sony.

Settings/Wi-fi/Advanced има една опция Scanning always availabe. Казват, че това замествало опцията от Sony. Не съм го пробвал и незнам реално до колко работи.

Иначе с кеф си ползвам Smart lock, като съм си направил вкъщи и на работа да не ми иска pattern за отключването.
Цитирай

Да благодаря за отговора, аз се оправих успях да флашна. При 8.1 за да инсталирам въпросните драйвери трябва да влезеш в test mode на 8.1 през командния прозорец. Това е всичко и да и по твоя начин от линка става. 
Цитирай

(2015-03-23, 13:48:43)GH0STFACE написа:  Някои хора казват, че location based wifi си им работи, само че вече не с приложението на Sony.

Settings/Wi-fi/Advanced има една опция Scanning always availabe. Казват, че това замествало опцията от Sony. Не съм го пробвал и незнам реално до колко работи.

Иначе с кеф си ползвам Smart lock, като съм си направил вкъщи и на работа да не ми иска pattern за отключването.
Да, ама не е същото.. Поне при КитКат не беше.. Понеже Scanning Always Active в графиката за използването на батерията репортва Wifi като винаги включен.. Location Based WiFi наистина го включваше при отчитане на местоположението..
А Smart Lock наистина е много готина функция
Цитирай

Има нещо много cool в Llp. Когато включваш Wi-fi, близалката сама превключва мобилната мрежа на 2G (UMTS). Това много помага за пестенето на батерия и в действителност на Wi-fi много по-малко батерия точи от 3G.
Цитирай

И аз го забелязах, но прави една "дупка" в обхвата и ми се случва на два пъти вече точно тогава да са ме търсили
Цитирай

Не знам, не включвам и изключвам чак толкова често wi-fi че да е проблем това.
Цитирай

Още един бъг: от време на време спира да работи heptic feedback на софтуерните бутони. При някой друг има ли го?

1+6
9.0 Pie
Цитирай

Аз нямам никакъв от горепосочените проблеми,единственото,което не мога да проумея още е защо е толкова сложно да се сложи на безшумен и вибрация. Премахнали са и tile-a....

GT-I9300 | Xperia Z3 BLACK -Stock 5.1.1 Lollipop
Цитирай

(2015-03-24, 16:11:13)Pharaone написа:  Аз нямам никакъв от горепосочените проблеми,единственото,което не мога да проумея още е защо е толкова сложно да се сложи на безшумен и вибрация. Премахнали са и tile-a....
и мен ме дразни това...

1+6
9.0 Pie
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)