Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[deprecated][ROM] AndroidBG Z3
#1

Здравейте, това е първият ми опит да създам някакъв ROM. За начало започвам с дебрандиране на стоковия ROM на GLOBUL Z3.

Промените:
  • Премахнати всички приложения и линкове от GLOBUL
  • Друг стоков launcher
  • Променен подразбиращия се wallpaper
  • Премахната boot анимацията на GLOBUL, заместена със стоковата; вместо логото на GLOBUL се появява логото на ZTE, но в момента нямам Linux за да махна и него
  • Добавена Bulgarian Keyboard от sashomasho
  • Добавен HTC IME, за тези, които харесват клавиатурата на HTC
  • Стандартната Android клавиатура е премахната
  • Промени в build.prop и meta-inf
  • Може да се инсталира и на Gen1 устройства без нужда от конвертиране. При инсталиране се разпознава автоматично модела на телефона и се инсталират подходящите файлове.

Надявам се тези, които искат максимално стоков фърмуер, но без брандирането на GLOBUL да го харесат. Моля поне един да го тества и да си каже мнението.

Инсталира се по стандартната процедура с ClockworkMod Recovery. Не е нужно да правите промени по партишъните на телефона си. Забележете, че ще трябва да премахнете този ROM и да върнете стоковия, ако ще носите телефона на сервиз. В противен случай гаранцията няма да ви се признае.
Тествано на Orange San Francisco.

Download

Известни проблеми за версия 1.2RC:
  • Launcher-а е на английски език, но не вярвам това да е проблем за повечето от вас
  • Началната страница в браузъра все още е http://wap.globul.bg
  • Няма root (руутва се с z4root)

Ако имате предложения - отворен съм за тях Smile

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
Аксесоари
#2

Браво ! Утре ако ми остане време ще го пробвам и ще ти репортна евентуални проблеми... Smile Това да не е бъдещия Bulgarian Spring RLS1 :thumbup: Big Grin Big Grin . Ако може да се смени кернела, с такъв който позволява овърклок ромчето ще стане дъ бест !

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#3

Работи се по:
  • TPT image за възстановяване на брикнат телефон
  • Руутната версия с опция за овърклок
  • Поправяне на проблеми - известни и такива, които тепърва ще се репортват
  • Успешно вграждане на Bulgarian Keyboard; в най-скорошния ъпдейт тя ще бъде премахната, за да може да се инсталира от потребителя
  • В по-дългосрочен план - пускане на версия на основата на Android 2.3 Gingerbread

Моля тествайте! Всякакви мнения и препоръки са добре дошли!
Идеи за друго име също се приемат.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#4

Качих си рома, работи доста прилчино , незнам защо уж е глобулски ама ми извади цели 517 точки в quadrant ( с глобулскя правех около 400). Няма проблеми с приложения , не срещнах force close, дори и Bulgarian keyboard-a си работи без да се налага да го качвам наново. Ще поседя и утре с него, а след това ще почакам да излезе новата ти версийка с ''асъл'' подобренията и новия кернел !

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#5

Добре. Значи Bulgarian Keyboard не работи само на Gen1.

Понеже ми се скапа компютъра, новите версии ще се позабавят. Ще пробвам с други ядра и като се поразвие ще опитам всичко да се пренесе на Gingerbread.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#6

shadee +1 за усилията. Евалата! :thumbup: Малко са хората за съжаление, които се наемат да правят ROM в BG. Аз знам за други 2ма, така че успех и дано да се развива темата.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#7

Благодаря! Още навлизам в тази сфера, но ще се уча и ще направя всичко възможно да се развива проекта.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#8

Аз скоро очаквам някой стейбъл версия на Cyanogena преди да я инсталирам, ще направя и аз малко тестове и ще споделя. Евала за усилията, които полагаш Smile Сега просто съм нагласил много добре телефона и ми е мъчно да го "разклатя" с нови преинсталации, макар много да ми се иска да го тествам Sad Случайно дали можеш да портнеш оригиналния Smart dialer за CM7?

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#9

Ще опитам. Ама първо гледам да докарам стабилна работа на двата вида - Gen1 и Gen2, че на Gen1 не работи много стабилно.

В момента опитвам дали ще стане да се инсталира на Gen1 без конвертор.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#10

ако го подкараш и за ген 1 веднага ще го тествам.

HTC 526 dual sim, HTC A9S 32gb
Цитирай
#11

Засега може с конвертор, ама маркета не работи. А това ми е проблем №1 за поправяне. Самият аз имам Gen1 телефон.

Update: Тръгна на Gen2. Сега ще си рефлашна телефона на Gen1 и ще пробвам дали върви.
Update 2: Не върви на Gen1. Май ще се наложи да започвам отначало, базирайки се на друг ROM, най-вероятно Swedish Spring или стоковия на Comviq.

Edit: Бих искал да знам някой използва ли ROMа в момента и открил ли е нещо?

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#12

Пускам предварителна версия 1.2

Промени:
  • Работи с Gen1 и Gen2 - не е нужно да конвертирате телефона
  • Махнати стандартните клавиатури, добавени HTC_IME и Bulgarian Keyboard(default)
  • Маркета работи адекватно и при двата типа устройства
  • Добавен е стандартния уолпейпър, можете да си го сменяте
  • Променено име - AndroidBG Z3

Download линка е обновен.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#13

браво за труда в понеделник ще го тествам и ще пиша.

HTC 526 dual sim, HTC A9S 32gb
Цитирай
#14

А да - можете спокойно да си овърклоквате, поне на Gen1 моделите. Това на Gen2 още не е съвместимо.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#15

Браво за ъпдейта. Няколко съвета:
- пази линкове и за предните версии на ROM-a
- качи някоя снимка, за да видят хората как изглежда

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#16

Браво, shadee! Щом вече работи добре и на ген1, ще пробвам, като ми остане време. Пишеш, че може да се клоква, но с допълнителна програмка или нещо в РОМа си вкарал?
Ето и едно предложение: Пусни скрииншотове и едно кратко ревю.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#17

Чудесна работа, shadee, поздравления! Пробвал съм почти всички версии на CyanogenMod Green, но в крайна сметка се върнах на твоя ром защото е най-стабилен от всичко пробвано досега и е зачистен! Единствено си пропуснал да зачистиш фаворитите на браузъра, но като цяло - Перфектен :bow:

ZTE Blade (Globul Z3) Gen. 2 AndroidBG Z3 ROM (Благодарение на shadee)
Цитирай
#18

в момента тествам рома засега се държи много добре.wifi и gps работят перфектно.синия зъб при мен не работи но на мен това не ми пречи.ще го тествам поне една седмица за да видя как се държи батерията.филми вървят субтитри също ,инернета с вградения браузер хвърчи.нещо не можах да го руутна .утре ще го ръчкам още за да го руутна и ще гледам да кача някои шотчета.игри не играя така че не мога да коментирам.между другото му качих тема от шведската пролет.

HTC 526 dual sim, HTC A9S 32gb
Цитирай
#19

При мен има проблем. Изчезна ми суперюзъра след като качих рома. Сметнах, че нямам рут и качих Universal Androot, който казва, че телефона е вече рутнат. Опитвам се да ънрутна, за да рутна отново и да ми качи суперюзър, но нищо не става. Някакви идеи?
Оправих се. Не стана с Andrut да рутна на ново, не стана и да ънрутна. Дръпнах z4root и с него успях да ънрутна, ребут, пак рут и си качи суперюзъра. Сега всичко си бачка.
Апропо, РОМа работи перфектно. Много съм доволен. Не съм пробвал син зъб още, но малко по-късно.
Всичко работи. Само имам една молба към shadee: Ако има възможност да ме светнеш, как да си сменя цвета на нотиф бара, че много ме дразни бял (искам да е черен).

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#20

Странно защо не работи синия зъб. Тествах го и си върви нормално.

Руута става само със z4root. По някаква причина Universal Androot не работи с този kernel, който е подобен на този на Swedish Spring.

Superuser ще добавя в един малък ъпдейт, който направо ще се прилага без нужда от преинсталация на ROM-а. Също този ъпдейт ще включва (може би) и черния Notification bar.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#21

За рут го установих на практика, че става само със z4..., а за черен бар ще ти бъда мнооого благодарен. Установих, че не работи Документа и го махнах. После го дръпнах същия от маркета и тръгна. Отваря се и после, които и документ да кликна дава, че е неподдържано устройството.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#22

много интересно синия зъб в къщи без никакъв проблем се свърза на дъщерями с телефона.най интересното е че:в момента разполагам с три телефона за тестове ZTE blade 1SF Oled ,1SF TFT, и 1Z3 globul.тфт и глобула се виждаха но моя(sf oled) не пожела да ги види и двата.след като качих es file explorer(много добър файлов менаджер)всичко си тръгна.прехвърлят се файлове през синия зъб и през wifi също.
темите от Swedish Spring(ElegantSteel-SS със сив Notification bar и BlueGingerbread-thincircle-SS с черен Notification bar)работят на този ром.руутва с z4root без проблем.шотчета утре че времето ме притиска.

HTC 526 dual sim, HTC A9S 32gb
Цитирай
#23

Хммм.. значи рома има потенциал да набере популярност. Замислял ли си се след някоя друга версия да го постнеш в модако, за да видим там как ще реагират ?

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#24

Човече, всичко изчетох. Не става ясно, само логото и другите щуротии ли са премахнати, или си е къстъм ром + тези допълнителни екстри. Тоест, къстъм ром е, но има ли функция подобна на а2сд или подобно на ционид, където си местя апликации към картата, защо имаме проблем със свободното място, а не с картинките. Не че имам нужда и от картинките, но главният проблем е свободното място в телефона, и ако това си оправил цяло БГ ще ползваме твоя РОМ и никога няма да сложим друг. И между другото, ционидът мисля че щади батерията доста повече от стоковия РОМ. Основната причина да махна цианида и да търся друг къстъм РОМ е клавиатурата за набиране. Просто липсва Т9 подсказката при набиране, което е ужасно дразнещо, въобще липсва писмената клавиатура при набиране (бесен съм) Хора, търся си читав ром, стоковия ми харесва, дразнят ме глобулските апликации и картинки и липсата на място. Всичко останало му е прекрасно. Ето ви предложение - оправете най - дразнещите неща! Успех!

Samsung Galaxy S III GT-I9300
Цитирай
#25

Android 2.2 си има вградена възможност за местене в SD картата. A2SD още не съм сложил, но в следващите версии е вероятно да я има. Целта беше да е просто дебрандиран (с махнати програми, тапети и т.н. на Globul), но май ще се добавят и още неща.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)