Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[deprecated][ROM] AndroidBG Z3
#26

time2burn написа:Човече, всичко изчетох. Не става ясно, само логото и другите щуротии ли са премахнати, или си е къстъм ром + тези допълнителни екстри. Тоест, къстъм ром е, но има ли функция подобна на а2сд или подобно на ционид, където си местя апликации към картата, защо имаме проблем със свободното място, а не с картинките. Не че имам нужда и от картинките, но главният проблем е свободното място в телефона, и ако това си оправил цяло БГ ще ползваме твоя РОМ и никога няма да сложим друг. И между другото, ционидът мисля че щади батерията доста повече от стоковия РОМ. Основната причина да махна цианида и да търся друг къстъм РОМ е клавиатурата за набиране. Просто липсва Т9 подсказката при набиране, което е ужасно дразнещо, въобще липсва писмената клавиатура при набиране (бесен съм) Хора, търся си читав ром, стоковия ми харесва, дразнят ме глобулските апликации и картинки и липсата на място. Всичко останало му е прекрасно. Ето ви предложение - оправете най - дразнещите неща! Успех!

Човеко ... за да търсиш имената в контактите си с подсказка на cyanogen rom можеш да си качиш друг dialer . Аз ползвам touchpal dialer. Няма нужда да махаш рома , шом не ти хареса нещо !!! Винаги можеш да го направиш( къстъмизираш) както на теб ти харесва , нали затова е къстъм ром !

Edit: И се казва Цианоген, а не Цианид !!! Цианида е химичен елемент от Менделеевата таблица !!! Big Grin :rofl: :rofl: :rofl:

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
Аксесоари
#27

Ъм..... дори оригиналния дайлър си има търсене по име...

За батерията: 2 дни умерено ползване(игри, интернет през Wi-Fi, няколко разговора) = 75%...
И не става ли ясно, че никого не задължавам да си слага ROM-а? Има хора, които го харесват така и ще го ползват.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#28

shadee написа:Ъм..... дори оригиналния дайлър си има търсене по име...

За батерията: 2 дни умерено ползване(игри, интернет през Wi-Fi, няколко разговора) = 75%...
На глобулскя ром има, но на цианоген трябва да влезеш в контакти да натиснеш меню и да дадеш търсене. Много по лесно е да влезеш в диалера и над цифрите да ти се виждат всички контакти. След всяка цифра , която натискаш ти излиза контакт , чиито номер я съдържа и буква отговаряща под съответната цифра в името на контакта ! Точно затова му казвам да не прибързва да сменя рома, заради всяка глупост която не му хареса , а да потърси насам натам и да порбва, всичко може да се оправи по лесния начин !!!

Edit:
shadee написа:И не става ли ясно, че никого не задължавам да си слага ROM-а? Има хора, които го харесват така и ще го ползват.

Тук не говорим за рома ти и нямам нищо против него и не вярвам някой да има ... Просто днес цял ден личността под никнейма time2burn , прави някакви неща без да знае защо и се опитвам да му обясна , че трябва първо да прочете тук -там нещо, да помисли, а не да взима прибързани решения и да получавам ЛС-та с текст: "телефона ми замръзна на зеленото човече какво да правя ?"

Извинявам се за flood-a !

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#29

Това последното не беше към теб, а към него. Съжалявам ако съм породил двусмислица. Дори целия пост беше по-скоро за него, тъй като предния път го прочетох набързо и не видях всичко.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#30

Между другото хуваба титла и честито за нея.. :cheers: Smile

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#31

Благодаря!

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#32

Аз пък само исках да кажа, че този къстъм ром, произведен от Шейд, би бил чудесен ако му се реши проблема със системната памет, която е недостатъчна за един скайп и една навигация....
Аз искам точно този ром да ползвам, подобен на стоковия, но с премахнати излишни апликации и картинки.
На въпросния цианоген ако някой ми каже как се сменя мрежата от 2г на 3г евала му правя, щото и специална програма изтеглих и пак липсва подобна опция. Такава дайл клавиатура не се бях сетил да потърся, не знаех че има и такава. Ама тоя цианоген нещо малко сложен ми се види. И ми изтри постиженията на драг рейсинг :O

Samsung Galaxy S III GT-I9300
Цитирай
#33

Поздрави за иниациативата !

От моя скромен опит мога да ти дам две полезни идеи:
1) Сложи LauncherPro вместо другия
2) Сложи Notification power widget

Поздрави и успех !

Samsung Galaxy Nexus 4.1.2
Цитирай
#34

Според мен си е най-добре със стоковия лаунчър, а който каквото иска да си сложи допълнително.
Батерията се държи добре според мен. Още не съм я калибрирал, а вчера качих РОМа и след това докато разгледам всичко, настройки, да си натамъня уйджетите и приложенията, които ползвам най-често, играх около час (клокнах на 710 и исках да пробвам игри), имам около 30-40 мин. разговори, WiFi около 50-60 мин.-браузване, маркет и днес още е на 19% (вчера в 8 сутринат е откачен от зарядното).

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#35

Да, но launcher pro е много по-лек и върви мнооооого по-бързо и мазно. И 3D drawer-а кърти Wink

Samsung Galaxy Nexus 4.1.2
Цитирай
#36

time2burn написа:Аз пък само исках да кажа, че този къстъм ром, произведен от Шейд, би бил чудесен ако му се реши проблема със системната памет, която е недостатъчна за един скайп и една навигация....
Аз искам точно този ром да ползвам, подобен на стоковия, но с премахнати излишни апликации и картинки.
На въпросния цианоген ако някой ми каже как се сменя мрежата от 2г на 3г евала му правя, щото и специална програма изтеглих и пак липсва подобна опция. Такава дайл клавиатура не се бях сетил да потърся, не знаех че има и такава. Ама тоя цианоген нещо малко сложен ми се види. И ми изтри постиженията на драг рейсинг :O

За да смениш от 2г на 3г влизаш в настройки > безжични и мрежови настройки>мобилни мрежи и махаш отметката на използвай само 2g мрежи ! И воала, вече имаш активна 3г връзкаааааа .

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#37

@Shappy - LauncherPro няма да слагам! Може би ще го тествам и ще го пусна като алтернативен ъпдейт, но не и като основен launcher!

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#38

Както искаш - само да питам какво те спира в него (от чисто любопитство).

Samsung Galaxy Nexus 4.1.2
Цитирай
#39

Шейд, реши ли проблема със свободното място, мислиш ли да го решиш. Не ме карай да се чувствам неудобно че те питам, не си длъжен да правиш ромове, но поне ни информирай за намеренията си. Успех баце!

Samsung Galaxy S III GT-I9300
Цитирай
#40

time2burn написа:Шейд, реши ли проблема със свободното място, мислиш ли да го решиш. Не ме карай да се чувствам неудобно че те питам, не си длъжен да правиш ромове, но поне ни информирай за намеренията си. Успех баце!
Проблема със свободното място няма нищо общо с рома , който използваш, едва ли a2sd или а2sd+ , или каквото и да е било от сорта ще помогнат много !!! Всичко идва от размера на системните дялове,които сам решаваш как да си устроиш, след като производителя ти е задал един размер по- подразбиране ... Както вече ти казах, не помня дали в тази тема или друга - Промени си размера на системните дялове ето чети тук тук в пост 12. !

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#41

здравейте
имам ZTE Blade от GLOBUL опитах се да сменя системата от 2,1 на 2,2 (Froyo) първо рутнах телефона после с ром менажера направих бекъп на системата после инсталирах 2,2 от зип фаил на картата и дадох на телефона да се рестартира и от тогава не става нищо седи черен екран с логото на андроид и немога да направя нищо с него немога да го изключа или да го рестартирам не ми дава и да влезна в него през компютър някои ако знае какво трябва да се направи моля да ми помогне.
Цитирай
#42

ANDREYxxx написа:здравейте
имам ZTE Blade от GLOBUL опитах се да сменя системата от 2,1 на 2,2 (Froyo) първо рутнах телефона после с ром менажера направих бекъп на системата после инсталирах 2,2 от зип фаил на картата и дадох на телефона да се рестартира и от тогава не става нищо седи черен екран с логото на андроид и немога да направя нищо с него немога да го изключа или да го рестартирам не ми дава и да влезна в него през компютър някои ако знае какво трябва да се направи моля да ми помогне.

GLOBUL Z3 идва СТОКОВО със 2.2... да не би да се бъркаш

Lg Optimus One>LG Optimus 3D>LG G2> LG G3 >Galaxy S6>Galaxy S8
Цитирай
#43

ANDREYxxx написа:здравейте
имам ZTE Blade от GLOBUL опитах се да сменя системата от 2,1 на 2,2 (Froyo) първо рутнах телефона после с ром менажера направих бекъп на системата после инсталирах 2,2 от зип фаил на картата и дадох на телефона да се рестартира и от тогава не става нищо седи черен екран с логото на андроид и немога да направя нищо с него немога да го изключа или да го рестартирам не ми дава и да влезна в него през компютър някои ако знае какво трябва да се направи моля да ми помогне.

И при мен се получи така, някъде беше описано че трябва да свалиш батерията и да влезеш отново в клоклорк
и там да изчистиш кеша и още нещо и пак да опиташ да го инсталираш на ново и се оправя.
И къде го намери този фройо, като те от глобул ти го дават с фройо. Не че аз съм голям специалист, ама ти сериозно си се объркал...

Samsung Galaxy S III GT-I9300
Цитирай
#44

Даде ли wipe data /factory reset в Clockwork преди да инсталираш zip-а?

Този ROM ли инсталираш или някой друг? Посочи кой!

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#45

Цитат:И къде го намери този фройо, като те от глобул ти го дават с фройо. Не че аз съм голям специалист, ама ти сериозно си се объркал...
1.
Не , Не съм се объркал... аре виж http://globul.bg/bg/phone.html?id=3323 и после говори....
2.пише по грамотоно защото това изречение няма смисъл

Lg Optimus One>LG Optimus 3D>LG G2> LG G3 >Galaxy S6>Galaxy S8
Цитирай
#46

ANDREYxxx написа:здравейте
имам ZTE Blade от GLOBUL опитах се да сменя системата от 2,1 на 2,2 (Froyo) първо рутнах телефона после с ром менажера направих бекъп на системата после инсталирах 2,2 от зип фаил на картата и дадох на телефона да се рестартира и от тогава не става нищо седи черен екран с логото на андроид и немога да направя нищо с него немога да го изключа или да го рестартирам не ми дава и да влезна в него през компютър някои ако знае какво трябва да се направи моля да ми помогне.
Абе ти да не се намираш във вибокса , че във всяка тема да пускаш един и същ коментар? Спокойно ще го видим, няма нужда да го пускаш на 100 места !!!!
Цитат:Много е важно да дадете wipe cache partition и wipe data/factory reset иначе телефонът ви няма да стартира !
- Това не си напрвил, затова не тръгва рома !

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#47

След малко пускам версия 1.5. След нея нови версии на този ROM няма да има, тъй като ще започна работа върху версия, базирана на Android 2.3 Gingerbread, който изтече от разработчиците на ZTE.

Е, вероятно ако много желаете да има нещо, ще пускам ъпдейти от време на време.

Новостите:
  • Базиран на Swedish Spring. Би трябвало да се подобри performance и живота на батерията.
  • Всички останали предимства на Swedish Spring са валидни и тук.
  • Цветовата схема е сменена - прилича на Gingerbread.
  • Руутнат по подразбиране.
  • Има No-frills CPU Control за overclock
  • Добавена Lookout
  • Добавени някои полезни apk файлове, като Reboot.

Лошото е, че така българския изчезва. Затова вероятно ще добавя MoreLocale.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#48

Направи ли черен нотиф бара?
Може ли да се ъпгрейдва от старата версия или трябва да кача на ново през рекавъри?

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#49

За жалост наново. Нотиф бара си е черен - нали прилича на Gingerbread Wink

Edit: Не се решава проблема с българския и с MoreLocale.

Download

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#50

При мен РОМа си работи добре, даже много добре, а щом и нотифа е черен - качвам. Сега чакаме да пуснеш 2.3 базиран РОМ. За коя версия изтекла от ЗТЕ пишеш? Която пуснаха за Скейта ли? Доколкото четох, той ще е с изчистен 2.3, както го пускат Гугъл, а като хардуер е същия като острието, освен диагонала на дисплея. И процесора е същият само е надут на 800 MHz.
А ако не вайпна при преинсталацията, дали ще даде проблеми? В смисъл, рилийза е на същия РОМ и се надявам да мине ОК.
За сега работи ОК. Не вайпнах, направо инсталирах новата версия и си е наред всичко.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)