Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[deprecated][ROM] AndroidBG Z3
#51

Много ми хареса това което си направил Shadee , поздравления за хубавия ROM :cheers: Аз лично качих 1.5 версията , от 8:30 сутринта до сега 9 вечерта с поне 4 часа човъркане и качване на програмки и widget-и батерията е на 60 % , което е много много добре , поне според мен !!! Стабилно си работи , нямам забележки. Още веднъж поздрави за хубавия ROM и чакаме с нетърпение развитието :thumbup: :cheers:

Xiaomi Mi 11 Lite 5G
Цитирай
Аксесоари
#52

поздравления...наистина много добър ром.всичко работи изключително пъргав дори без оверклок.батерията много добре се държи твърдо 2 дни с много ползване може би е най добрия ром който съм тествал досега.единствено при мен не беше рутнат което не е никакъв проблем.след руут оверклок стабилен до 749.

HTC 526 dual sim, HTC A9S 32gb
Цитирай
#53

Shade, мислил ли си да си пуснеш рома в модако ? Нека да чувстват изобилието . Smile

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#54

Не съм. Там имам твърде малко постове, а ROMове от хора с малко постове никой не слага. Само мрънкат. И другото, за което ще мрънкат, е че е базиран на Swedish Spring.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#55

Поздравления и от мен. След ъпа, без много ръчкане батерията изкара 4 дни, което е радостно. :bow:

Zte Blade SS RC7; Sony Xperia J, Sony Xperia Arc S, Zopo 810, Huawei Ascend P7-L10
Цитирай
#56

Този ROM наистина изглежда страхотно. Поздравления! :cheers:

Имах проблем с MMSите обаче - не можех да получавам/пращам... Sad
Успях да оправя тоя проблем като от приятел със същия апарат с приложението APN Backup & Restore взех APN настройките и след това ги импортнах на моя апарат (като предварително затрих заредените с РОМ-а)

Не разбрах идеята на този Lookout - няма начин да се махне от notifications без да си направиш регистрация.!?


И още - не можех да изтеглям по големи (над около 1МБ) приложения от Маркета - оправих го с флаш през Clockwork на cache2tmpfs-blade-froyo-signed.zip
Идеята е че прави в RAM паметта 40МБ кеш (които съм орязал като моднах партишъните - там оставих само 2Мб кеш).

Някой знае ли глобулския ROM на какъв минимален system партишън може да се инсталира?
Цитирай
#57

Май че на 128 МБ !

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#58

Не може на 128. System-а на Глобулския е около 134 мегабайта. Ако се намали и се сложи Gen1 ядро сигурно ще може да се подкара на Gen1 телефон. Ама засега не съм опитвал.

Lookout-а е антивирусна. Задължителна, при всички тия вируси, които излизат за Android напоследък.

А това с приложенията от маркета е странно - аз нямам проблеми и мога да си тегля всякакви. Нямах проблеми от какъвто и да е характер когато тествах 1.5.

Все още ползвам версия 1.2 обаче.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#59

Как върви работата с 2.3.х българския ром ?

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#60

Още никак. Напоследък съм малко зает и с един друг проект(който не е свързан с Android), а и гледам да пусна ъпдейт с български език за този. Тогава вече ще започна работа по 2.3

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#61

Здравейте, нов съм още с андроида но мисля че се справям що годе. Имам въпроси.
Сложих настоящия ром и всичко към момента е 6.
Въпросите са ми:
- След стартиране на z4root и стартирано постоянно руут-ване , значи ли че съм руутнал телефона за постоянно и няма да се налага повече да руутвам ?
- При все че имам вградена опция за прехвърляне на някои приложения на картата памет, пак ми намаля доста бързо мястото на телефона и се чудя коя точно A2SD програма да си сложа и дали тя прехвърля(инсталира) всички приложения на карта-паметта или само замества вградената такава?
- Ако сложа ext2 дял на карта паметта ще трябва ли наново да слагам този ром, систем рекавъри, а2сд и всички такива?

Предварително благодаря на всеки отзовал се.

Xiaomi Redmi 5 Plus +Samsung Galaxy A9
Цитирай
#62

1. Да
2. Има вградена A2SD
3. Не съм пробвал. Съмнявам се обаче.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#63

1. Ок мерси
3. Направих дял 1 гб + суап 0 и всичко си е по старо му
2. Не виждам a2sd програма инсталирана. Ако става въпрос за възможността през application manager-a да прехвърлям инсталирана вече програма го пробвах но не става.
Какво имам предвид. Инсталирам Пиксел смарт офис (инсталиран е 14-15мб). Преди инсталацията имам 79 мб свободни на телефона и празни 6,5 гб от 6,5гб на 8гб карта с въпросния ext2 partition), след инсталацията стават 65 мб свободни на тела. Картата пак си е празна(което в случая няма значение). В application manager-a ми е сиво преместването на сд картата на която и да е програма.
Някакви идеи?

Xiaomi Redmi 5 Plus +Samsung Galaxy A9
Цитирай
#64

В отговор на въпрос номер 3.: Няма нужда да качваш наново рома, защото правиш ext2 партишън на картата с памет !!!

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#65

Пробвах какви ли не партишъни, създавани по какви ли не начини Smile
Продължават да ми се блъскат част от програмите на телефона, а другите им части са в сд картата, но като все едно съм ги преместил с вградения application manager. Пробвах Link2SD но и тя след рестарт ме връща на изходно меню да избера какъв ми е партишъна. Да не би ром-а да не поддържа ext2, ext или ext4? Въпросните ext партишъни при всички положения си стоят празни. хмммммммм
Пробвах и с FAT32 но пак не иска Link2SD да захапе единия гигабайт и да се ползва той за приложения и ирги.

Xiaomi Redmi 5 Plus +Samsung Galaxy A9
Цитирай
#66

Пробвал ли си с App2SD.

ZTE blade със Swedish Spring RLS5
Цитирай
#67

Пробвах. Така или иначе се примирих! Все пак остава по някой кило или мегабайт на игра - полека лека пак ще напълни. Тъпо! При нокийката немаше такива ядове.
Само не разбрах дали при линк2сд или апп2сд мести на 100% или остава по нещо на телефона. Да не би аз да съм си мислел че абсолютно всичко би трябвало да мести.

Xiaomi Redmi 5 Plus +Samsung Galaxy A9
Цитирай
#68

Аз съм с Цианоген мод и единственото което направих е да си направя партишън на картата от рековъри менюто. След това си свалих link2sd и маркирах всичко да се препраща там. Не знам какъв е партишъна и кой ром какъв поддържа, но ще намеря една табличка с описание кой-какво, срещах я някъде в модако. Иначе аз с това си инсталирах доста програми и все още съм с 106мб памет, също далвик кеша е на сд Smile програмата мести всичко Smile
P.S. Не можах да я намеря тази Comparison table за къстъм ромовете на блейд.... ако някой знае къде точно в модако беше, нека сподели на човека за да не се мъчи Smile
EDIT: извинявам се за подвеждането, програмата е Sample2e (s2e)

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#69

Kucipo написа:Пробвах. Така или иначе се примирих! Все пак остава по някой кило или мегабайт на игра - полека лека пак ще напълни. Тъпо! При нокийката немаше такива ядове.
Само не разбрах дали при линк2сд или апп2сд мести на 100% или остава по нещо на телефона. Да не би аз да съм си мислел че абсолютно всичко би трябвало да мести.
И при двете остава по някой друг KB.

ZTE blade със Swedish Spring RLS5
Цитирай
#70

mitky82 написа:Аз съм с Цианоген мод и единственото което направих е да си направя партишън на картата от рековъри менюто. След това си свалих link2sd и маркирах всичко да се препраща там. Не знам какъв е партишъна и кой ром какъв поддържа, но ще намеря една табличка с описание кой-какво, срещах я някъде в модако. Иначе аз с това си инсталирах доста програми и все още съм с 106мб памет, също далвик кеша е на сд Smile програмата мести всичко Smile
P.S. Не можах да я намеря тази Comparison table за къстъм ромовете на блейд.... ако някой знае къде точно в модако беше, нека сподели на човека за да не се мъчи Smile
EDIT: извинявам се за подвеждането, програмата е Sample2e (s2e)


Не разбрах Sample2e или link2sd ти мести на 100% в скрития партишън.
И всичко това трябва да е в комбинация с Цианоген мод ли?

Xiaomi Redmi 5 Plus +Samsung Galaxy A9
Цитирай
#71

Kucipo написа:
mitky82 написа:Аз съм с Цианоген мод и единственото което направих е да си направя партишън на картата от рековъри менюто. След това си свалих link2sd и маркирах всичко да се препраща там. Не знам какъв е партишъна и кой ром какъв поддържа, но ще намеря една табличка с описание кой-какво, срещах я някъде в модако. Иначе аз с това си инсталирах доста програми и все още съм с 106мб памет, също далвик кеша е на сд Smile програмата мести всичко Smile
P.S. Не можах да я намеря тази Comparison table за къстъм ромовете на блейд.... ако някой знае къде точно в модако беше, нека сподели на човека за да не се мъчи Smile
EDIT: извинявам се за подвеждането, програмата е Sample2e (s2e)


Не разбрах Sample2e или link2sd ти мести на 100% в скрития партишън.
И всичко това трябва да е в комбинация с Цианоген мод ли?
S2e това е програмата, иначе съм тествал само на цианогена, аз само него ползвам Smile но все пак тя е за всички видове ромове, които поддържат ext партишън Smile

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#72

Споделете ми какво да разбирам под понятията based' и native" ром? Че тоя моя цианоген имал два варианта, и те са тези. Също какво означава леакнат или там както се казва?

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#73

mitky82 написа:Споделете ми какво да разбирам под понятията based' и native" ром? Че тоя моя цианоген имал два варианта, и те са тези. Също какво означава леакнат или там както се казва?


Based означава базиран(на), native означава местен, роден,първичен.
Leak-a иска да ти каже , че е изтекъл от разработчиците му в интернет пространството. Leak- изтичане.

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#74

globetrance написа:
mitky82 написа:Споделете ми какво да разбирам под понятията based' и native" ром? Че тоя моя цианоген имал два варианта, и те са тези. Също какво означава леакнат или там както се казва?


Based означава базиран(на), native означава местен, роден,първичен.
Leak-a иска да ти каже , че е изтекъл от разработчиците му в интернет пространството. Leak- изтичане.
Благодаря, щото аз си ги превеждам като думи, но си мислех, че нещо в един и същ ром е различно и затова попитах. сега ми става ясно Smile

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#75

globetrance написа:
mitky82 написа:Споделете ми какво да разбирам под понятията based' и native" ром? Че тоя моя цианоген имал два варианта, и те са тези. Също какво означава леакнат или там както се казва?


Based означава базиран(на), native означава местен, роден,първичен.
Leak-a иска да ти каже , че е изтекъл от разработчиците му в интернет пространството. Leak- изтичане.
Много точен и ясен превод. Offtopic :coffee: :cheers:

ZTE blade със Swedish Spring RLS5
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)