Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Бекъп на EFS или как да не останем без IMEI(задължително за всички кои
#1

!!!!!ВСЯКА ИНТЕРВЕНЦИЯ В СОФТУЕРА НА ТЕЛЕФОНА Е ПОТЕНЦИАЛНО ОПАСНА! ПРАВИТЕ ВСИЧКО ОПИСАНО В ТЕМАТА НА СВОЯ ОТГОВОРНОСТ!!!!!

Това съм сигурен че повечето от вас не са го направили след като са руутнали, така че това е тема как да си направите бекъп и как да си върнете бекъпа ако след флашване на къстъм ром/кернел телефона ви се превърне в мини таблет Smile За тези които все още се чудят какво е това EFS - там са записани IMEI на телефона и друга важна информация. Останете ли без EFS или повредят ли се дяловете в които са записани - нямате IMEI и възможност за провеждане на разговори!

1. Първо и много важно - трябва да имате руут.
2. Теглите от Google Play - Terminal Emulator
3. EFS на G2 e разделен на два дяла - modemst1 и modemst2. След създаването им в тази тема си ги запазете на телефона, на компютъра, в облак, на колкото места решите за да не ги загубите!
4. Отваряте Terminal emulator и пишете в него "su" и като поиска SU права му ги давате!
5. Backup се прави със следните команди:
Код:
su
dd if=/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/modemst1 of=/sdcard/modemst1.img
dd if=/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/modemst2 of=/sdcard/modemst2.img
6. Трябва след въвеждане на командите да имате двата .img файла на паметта на телефона. И вече си ги качвате където искате!

Изгубили сте IMEI и искате да си го възстановите.....

7. Restore на EFS - слагате двата файла на паметта на телефона без никакви папки и т.н., т.е. където са създадени и пишете в терминала:
Код:
su
dd if=/sdcard/modemst1.img of=/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/modemst1
dd if=/sdcard/modemst2.img of=/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/modemst2

След рестарт трябва да са възстановени EFS дяловете и да имате IMEI.

Нещо друго много важно - при бекъп или рестор всичко трябва да е написано в терминала абсолютно точно както го виждате!!!

И имайте в предвид че след като си направите бекъп, това си е само и единствено за вашия телефон! За никой друг! Ако нямате бекъп и сте загубили IMEI (пък дори и с бекъп е възможно в някои случаи може би....) ще се наложи ходенето в сервиз! Това е мисля за сега Smile


–––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Ако искате тази процедура може да се извърши през ADB Shell като командите тогава са:

Цитирай
Аксесоари
#2

Да съм първи+

Копирах ги през ADB за по лесно. :thumbup:


Мързелът всъщност е доста гадна работа, не можеш да спреш за да си починеш...
LG G2 16GB / Xiaomi Redmi Note 8
Цитирай
#3

М, да се надяваме че на никой няма да му потрябва точно тази тема наистина Rolleyes
Цитирай
#4

degman написа:М, да се надяваме че на никой няма да му потрябва точно тази тема наистина Rolleyes

Много полезна тема благодаря пич.Аз имам точно този проблем.За сега съм го пуснал za ремонт в сервиз на LG, ако не успеят да го оправят ще тестваме тази тема

LG G3 32GB Black
Цитирай
#5

Ами след като нямаш бекъп точно сервиз е решението. Ако си беше направил предварително можеше и да не се стига до сервиза. Като ти го върнат оправен направи бекъп поне за в бъдеще Smile

dido123 написа:Да съм първи+

Копирах ги през ADB за по лесно. :thumbup:


Колко е по - лесно през ADB не знам, аз като идвам от Samsung никога не ми се е налагало да го ползвам, даже го нямам и инсталиран на компютъра Wink
Цитирай
#6

Вече съм "стар човек" и Terminal Emulator ми е малко ситен, а и защо да пиша всичко като мога да го копирам.


Мързелът всъщност е доста гадна работа, не можеш да спреш за да си починеш...
LG G2 16GB / Xiaomi Redmi Note 8
Цитирай
#7

Хм, значи който има ADB по - добре през него. Аз не обичам кабели и затова с терминала Smile
Цитирай
#8

Поздравления за тема. Има още два лесни начина за бекъп на папката EFS. Единия е чрез зип, който се флашва през рековери,а другият е чрез една програма. Като се върна от работа ще ги добавя към темта.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#9

LG Backup IMEI (Root) ли е програмата?


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#10

Не, не е тя. Тя представлява един инструмент за правене на бекъп и съответно за възстановяването му чрез нея. Програмата е за компютър и от там се прави всичко. Става за Samsung Galaxy S2, за LG G2 и за други телефони. Има я в XDA,но сега не мога да се сетя как се казваше. На компютъра в нас я имам. Като се прибера от работа ще ви дам линк към нея и официалната тема в XDA.
Въргалче и тази може да върши работа.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#11

@ganchev да не е EFS Pro ,защото аз с нея съм правил на S2 и при загуба съм връщал с нея много е добра ,ако е тя да си направя и на G2-ката.

ПС: Не е тя току що ми изписа ,че е само за Самсунг телефони ,освен ако няма по нова универслана версия.

ПС2: Точно тя е ,но по нова версия ето темата за програмата:
Градски ако искаш добави я в първи пост. :cheers:

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#12

Мисля, че е тя. Защото девелопера от XDA я беше направил първо за S2, а сега поддържа и други телефони. Явно версията, която ползваш е стара. Влез в XDA форума за нашия телефон и я потърси я там. Само не мога да се сетя в кой раздел беше. Ако я намериш, може да я постнеш тука.

Едит: Браво за това, че я намери :cheers: :thumbup:

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#13

В описанието пише, че става за:
- LG G2 F320 L/S/K, D80x, VS980, LS980
Пробвах я на G PAD 8.3 и Optimus 4XHD и макар да ги няма в списъка ми направи backup, но не съм пробвал да го ресторна.
Само, че имената които слага на файловете са mmcblk0p10.img и mmcblk0p11.img но са със същия размер на backupa направен с терминал емулатор.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#14

LG G2 Tool / backup & restore IMEI едно друго туулче, което не знам дали работи добре, май най - добре си е ръчно. Самсунгската програма ако някой е работил с нея и му се занимава да напише какво се прави(аз съм я ползвал много отдавна и не помня защото имаме много по - добри и лесни начини за бекъп и рестор с друга програма за телефона) аз ще го добавя в първи пост. И това със зипчето също. Или утре/ вдругиден като ми остане време ще се позанимавам Smile

Градски, @vargala81 нямам нищо против ако искате да направите промени по темата ако прецените - допълвайте каквото сметнете за нужно Smile
Цитирай
#15

Аз от както имам телефона си правя бекъп на EFS през TWRP заедно с всички останали дялове. Не съм пробвал дали работи, но е много по-лесно според мен. А щом го има като опция - би трябвало да работи Smile
Прави 2 файла по 3 мб - за efs1 и efs2 . Два файла с чексуми md5 - полезно за проверка при рестор, за да не се окаже някой от файловете развален, както и един лог файл.
Така или иначе го ползвам за бекъп на /boot /data /system , както и за флашване на къстъм ромове. Може да прави бекъп и рестор директно на/от OTG флашка.
Не виждам смисъл да си усложняваме живота с други методи.

Samsung Galaxy S23
Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай
#16

А замисли ли се че някои хора нямат TWRP рековери? А само руут Wink
Цитирай
#17

degman написа:Ами след като нямаш бекъп точно сервиз е решението. Ако си беше направил предварително можеше и да не се стига до сервиза. Като ти го върнат оправен направи бекъп поне за в бъдеще Smile

Повярвай ми ще си направя само да го оправят, че не е сигурно дали могат знам ли.


Иначе темата е супер Smile

LG G3 32GB Black
Цитирай
#18

Ето я оригиналната тема за .zip файла ,който може да се флашне през рековери - http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2451390
Флашвате през рековери и после в вътрешната памет трябва да ви се е появила папка с името "EFS_Backup". Тази папка я записвате на няколко места и се молите никога да не я използвате. Smile

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#19

vargala81 написа:LG Backup IMEI (Root) ли е програмата?


Похвална тема, но не знам защо толкова сложни процедури предлагате, при положение, че има готови програми като тази?!
Инсталирах я, дадох и руут права, направих бекъп за няма и 5 сек и вече имам папка
LGBackupIMEI/imeibackup/LG-D802
и в нея 2 файла:
mmcblk0p10.img
и
mmcblk0p11.img


Честита Коледа на всички и дано не се налага да връщате бекъп Christmas


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай
#20

Добре, а ако вече съм без IMEI има ли начин да го възстановя (знам го Big Grin) и ако да, какъв е той?
Цитирай
#21

Друг начин няма ако си вече без IMEI освен този ,който знаеш(сервиз) Smile .Може да пробваш да флашнеш стоков ром и ако не е затрита папка EFS може и да се оправи IMEI-я.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#22

Сервиз,хм. Какво ще направят в сервиза толкова което аз да не мога?
Цитирай
#23

Ами там имат сервизни програми ,с който могат да ти възстановят IMEI-я,а ти няма от къде да ги намериш.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#24

Ясно, благодаря за отговора.
Цитирай
#25

(2015-01-04, 22:44:05)ivanski_2 написа:  Добре, а ако вече съм без IMEI има ли начин да го възстановя (знам го Big Grin) и ако да, какъв е той?

Колега, погледни тази тема и дано ти помогне. Само не забравяй, че трябва да изтеглиш .kdz за твоя модел - D802. Fix IMEI


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)