Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lollipop за нашите машинки GT-I9301I
#1

Това е :
http://forum.xda-developers.com/galaxy-s...o-t2983109
От вчера съм с Рома и мога да заявя че всичко което си има работи добре.Според мен е портнат от Nexus 5.Няма опции за жестове и Xposet Framwork не работи на Lollipop.Батерията е чук въпреки липсата на SmartNetWork.
Инсталацията протича както е описана.За мен лично ползвах TWRP recovery
1.Сваляте трите архива и ги копирате в директорията която ви вижда рековърито
2.Бекъп на рома с който съм
3.Wipe factory reset
4.Install CM zip
5.Install GApps zip
6.Install bootloop fix zip
7.Рестартирате след инсталацията
8.Наслаждавате се.
9.Благодарите на Рокс-
http://forum.xda-developers.com/galaxy-s...o-t2983109

За възстановяване на предходния ром ще ви е нужен:
http://odindownload.com/
и някой фируер от тук:
http://www.sammobile.com/firmwares/
След флаша на фирмуера по същият начин се флашва и :
https://www.androidfilehost.com/?fid=95864024717069854
което е TWRP Recovery
Цялата гимнастика е според мен заради промяната на Bootloader-а при флаш на Lollipop.
Е сега влизате в рековъри и си възстановявате старият бекъп.

Motorola X Play
Samsung Galaxy S III Neo GT-I9301I-Rooted
Samsung Galaxy Nexus GT-i9250
Цитирай
Аксесоари
#2

Здрасти.
Искам да те попитам дали си тествал този ром.
И ако си го правил с коя официална версия на firmware си бил.
Ако може да предоставиш линк или последните цифри на baseband.
Питам те поради простата причина че на някои телефони не работи камерата.
И ROX смята че проблема идва от baseband-a.
Благодаря ти предварително.
Цитирай
#3

С рома съм от 1 ден и мога да кажа, че е много стъбилен. Работи си всичко освен NFC-то. След като го флашнах си мислех, че KNOX-a ще е 0x1, но си остана 0x0, но преди това флашнах Knox-removal-script.zip. Цялата процедура стана с TWRP recovery. Понеже не съм запознат с рестартирането на KNOX брояча, някой ще може ли да обясни кога се задейства, за да знам какви модификации мога да правя по телефона без да си губя гаранцията.

Motorola Defy Mini -> Sony Xperia Sola -> Samsung Galaxy Core -> Motorola Moto G 8GB -> iPhone 5 16GB -> Samsung Galaxy Note 3 Neo -> iPhone 4s 16GB -> LG G2 16GB -> Samsung Galaxy Alpha 32GB -> Huawei P9 Lite -> iPhone 5S 16gb
Цитирай
#4

По време на инсталация на CM файла, скалата стой все на едно и също място и не помръдва. Колко време се чака, понеже минаха над 20 мин и никаква промяна няма ?

Samsung S3 Neo 4.4.2 root | Transcend 16Gb Ultimate 
Цитирай
#5

При мен премина за около 3 минути. Може да флашнеш официалния софтуер с Odin и пак да направиш всичко на чисто.

Motorola Defy Mini -> Sony Xperia Sola -> Samsung Galaxy Core -> Motorola Moto G 8GB -> iPhone 5 16GB -> Samsung Galaxy Note 3 Neo -> iPhone 4s 16GB -> LG G2 16GB -> Samsung Galaxy Alpha 32GB -> Huawei P9 Lite -> iPhone 5S 16gb
Цитирай
#6

Какво ли пробвах и не става. Започва инсталацията и така стой без да ми изписва нищо. Версията на ядрото ми е I9301IXXUANH1_I9301IOXXANH1_BGL, не знам дали е това проблема. Вие с коя сте ?

Samsung S3 Neo 4.4.2 root | Transcend 16Gb Ultimate 
Цитирай
#7

Пробвай с друга карта памет Christmas

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#8

Стана, самия файл беше прецакан. Изтеглих го наново, всичко си тръгна. Нещо обаче не ме кефи шаренията и има някой неща, който не работят. Ще изчакам по нататъшна версия и може пак да го пробвам.

Samsung S3 Neo 4.4.2 root | Transcend 16Gb Ultimate 
Цитирай
#9

(2015-01-03, 12:34:15)vachoi написа:  Стана, самия файл беше прецакан. Изтеглих го наново, всичко си тръгна. Нещо обаче не ме кефи шаренията и има някой неща, който не работят. Ще изчакам по нататъшна версия и може пак да го пробвам.

Пробвай от Settings->Accessibility->High Contrast Text->On
Пробвай от Найстойки->Достъпност->Текст с висок контраст
Мноо по яко става с него.
Цитирай
#10

Направете един клип да видим по подробно тоя лоллипоп Smile
Цитирай
#11

Сложих си го и аз за да видя как ще е батерията така като на 4.4.2 пада изключително бързо дори и на Wi-Fi, а телефонът е само на 2 седмици едва ли е от самата батерия ( може много щракам по него Big Grin ). Обаче въпросът ми е сега как мога ако поискам да се върна към оригиналният firmware и по-важното е от къде да си върна stock recovery? И защо някой беше написал по-горе да възстановяваме backup при положение че е казал да си дръпнем от www.sammobile.com firmware?
Цитирай
#12

Когато си инсталираш custom recovery било CWM или TWRP върху стоков или къстъм софтуер вътре има опция Backup and Restore. Това ти прави пълна снимка, ако може така да се изразя, във вид img на целия ти софтуер с който си в момента. Вече щом го имаш този backup инсталираш друг софтуер и ако нещо се обърка или не ти харесва влизаш в рековъри и му даваш Restore. Ще ти стартира по същия начин и със същите настройки и софтуер с който си бил по време на архивирането.

Горе долу обясних на разговорен език, нали  Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#13

Знам, но това което не разбрах е защо трябва да тегля firmware и да го качвам през Odin като мога просто да възстановя целият ос с приложенията от backup-a направен чрез TWRP? И искам да знам как да си сложа stock recovery андроидският? И Някой беше писал нещо за Knox броят, не ми стана много ясно но инсталирах някакъв script removal.
Цитирай
#14

За да си върнеш стоковото рековъри мисля, че може само като инсталираш стоков кернел с Один. Аз никога не съм търсил начин за връщане на стоковото рековъри, а съм си инсталирал винаги целия стоков софтуер. Това стоково рековъри не става за нищо освен Factory reset, които можеш да си ги направиш и от Настройките на телефона.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#15

Някой пошзва ли все още този ром надежден ли е и има ли други бегове освен NFC . Чудя се дали да го слагам защото катко чувам няма да има официален ъпдейт до лоллипоп но ми се иска малко разнообразие пък пари за нов телефон за сега няма Smile
Цитирай
#16

(2015-02-15, 11:13:43)boqdjievstefan написа:  Някой пошзва ли все още този ром надежден ли е и има ли други бегове освен NFC . Чудя се дали да го слагам защото катко чувам няма да има официален ъпдейт до лоллипоп но ми се иска малко разнообразие пък пари за нов телефон за сега няма Smile
Като цяло е доста стабилен и темите на CM12 не са лоши. Работи много добре на 9301. Като се има и предвид че до 2-3 дефмици ще получим ъпгрейд до Андроид 5.1 доста добре за неофициялна версия за нашите машинки. Препоръчвам кернела на Remix63 и апликацията Android Tweaker 2 с опция Bravia Engine 3.
Цитирай
#17

(2015-01-12, 14:59:35)rado__8 написа:  За да си върнеш стоковото рековъри мисля, че може само като инсталираш стоков кернел с Один. Аз никога не съм търсил начин за връщане на стоковото рековъри, а съм си инсталирал винаги целия стоков софтуер. Това стоково рековъри не става за нищо освен Factory reset, които можеш да си ги направиш и от Настройките на телефона.

(2015-02-15, 17:15:15)Vinsen написа:  
(2015-02-15, 11:13:43)boqdjievstefan написа:  Някой пошзва ли все още този ром надежден ли е и има ли други бегове освен NFC . Чудя се дали да го слагам защото катко чувам няма да има официален ъпдейт до лоллипоп но ми се иска малко разнообразие пък пари за нов телефон за сега няма Smile
Като цяло е доста стабилен и темите на CM12 не са лоши. Работи много добре на 9301. Като се има и предвид че до 2-3 дефмици ще получим ъпгрейд до Андроид 5.1 доста добре за неофициялна версия за нашите машинки. Препоръчвам кернела на Remix63 и апликацията Android Tweaker 2 с опция Bravia Engine 3.

Благодаря за отговора колега Smile... Смисъл ще има ъпдейт през kies и ota така ли или на неофициалната версия ... ?
Цитирай
#18

Това е къстъм,не официален ром и ъпдейта е ота,но не официален или като си го флашнеш пак по инструкциите към него Smile

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#19

Как е камерата в този ром, като стоковата ли работи или има бъгове.
Цитирай
#20

А дали ще получи официален 5.0 ?
Цитирай
#21

Не...

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#22

От Самсунг чудеса не очаквай.Телефони със същите характеристики ще го получат, но нали от Самсунг тряя пари да изкарат...Вече категорично се отказвам да копувам каквото и да било на марката, въпреки, че съм доволен от неото.
Цитирай
#23
Sad 

(2015-02-23, 13:52:17)NoWallZ написа:  От Самсунг чудеса не очаквай.Телефони със същите характеристики ще го получат, но нали от Самсунг тряя пари да изкарат...Вече категорично се отказвам да копувам каквото и да било на марката, въпреки, че съм доволен от неото.

Колега не самсунг са но този принцип но и другите марки също. Идеята винаги остава една и съща " По скъпото остава по популярно". И мен ме дразни марката че са ограничили така възможностите на амулед дисплея. Все пак сме 2015 можеха да сложат подобрен дисплей от оригиналната S3- ка. 
Както и да е относно по темата винаги можеш да си сложиш CyanogenMod 12.  Скоро ще ъпдейтнат до андроид 5.1 пък ние да се надяваме на официялен ъпгрейд от самсунг.
Между другото жена ми има Lg Fino и е по нов с месец и половина от нашите неота и ще има ъпгрейд до близалката. Мога само едно нещо да кажа "Съдба".
Цитирай
#24

Еми ЛГ са си ЛГ.Със мобилните телефони не бяха много добри, но от G2 са отлични.Съдба ли е, не знам, но определено ако сложат близалка без бъгове, то телефона ще грейне.А няма как да сложа Cyanogenmod, щото не мога да го руута.Може и да мога, но не искам да съсипа телефона ако усмета нещо.Все пак амоледа лично според мен е на ниво, по-добро от това на С3.Там ми е някак по-тъмен.Камерата е минус, но все от нещо трябва да отрежат.
Цитирай
#25

Не ти трябва роот.
Трябва то recovery което се инсталира през Odin.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)