Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kinlde Fire HDX
#1

Миналата седмица ми пристигна Kindle Fire HDX - 7" таблет на Amazon, възползвах се от Cyber Monday промоцията им за 99 евро. Таблета е със следните параметри:

- 7 инча IPS LCD дисплей с резолюция 1920х1200 - Просто страхотен!
- 16 GB storage (10.8 GB свободни за ползване).
- Предна камера 1.3MP (1280x1024), няма задна камера - може би това е най-големия недостатък.
- Snapdragon 800, 2.2 GHz процесор
- Adreno 330 графика
- Dolby Digital audio

Таблета пристигна с версия на Fire OS 13.3.1.0, след което ъпдейтнах ръчно до 13.3.2.4 (без да се включва към Wifi - много важно!) и роот-нах таблета по ръководстото от XDA root.
След това сложих HDX Nexus ROM v2.0.2 и всичко мина по вода! Dance

Засега всичко лети на таблета, единствения проблем който виждам засега е че много бавно зарежда батерията - второто му зареждане отне около 8 часа и беше стигнало до 80% (с оригиналното зарядно и кабел). Ще изчакам няколко цикъла и ще пробвам да я калибрирам.
Цитирай
Аксесоари
#2

И аз съм се запалил по този таблет и смятам да го купя. Хардуерът му е просто върхът. Бихте ли споделили повече за това как се държи в сравнение с едно обикновенно андроид у-во, има ли някакви рестрикции от амазон за теглене на приложения, някакви недостатъци и т.н ?



Цитирай
#3

Ако питаш как се държи с оригиналната Fire OS - нямам впечатления, тъй като първата ми работа беше да се root-не и да сложа nexus rom.
Основния недостатък на оригиналния софтуер е, че няма достъп до Google play, a Амазон си имат собствен магазин (който ако трябва да честен не е толкова зле, направих справка и почти всичко, което го ползвам в гугъл го имаше и там), но все пак не искам да бъда ограничаван.
Таблетчето наистина е уникално, всичко му е пипнато до последния детайл. Много важно е ако мислиш да сменяш ром-а да не го включваш към Интернет след като пристигне, ъпдейтне ли се, няма root за новите версии.
Цитирай
#4

Още няколко въпроса: Въпросният Nexus rom на коя версия на андроид стъпва, доколкото знам оригиналния Fire OS е върху 4.4.2. Понеже купих въпросния таблет с неразпечатван кутия, от къде мога да прочета подробно стъпките за рутване и слагане на чист андроид ?



Цитирай
#5

В първия пост съм дал линкове към 2-те теми в XDA, където е описано стъпка по стъпка. Единственото място, където не описано подробно е точката за инсталация на SAFESTRAP. Там автора предполага че трябва да си пуснеш интернета и да си го инсталираш от Амазон stora-a, но тъй като ме беше страх да го пусна (да не би да ми се ъпдейтне без да искам) го инсталирах в команден ред:
adp install safestrap.xxx.x.xx.apk
Всичко друго си е описано коректно. Този Nexus rom е базиран на Android 4.2.2, малко старичък, но това се предлага. Някъде четох в XDA че работят по Близалката, но още няма нищо готово.
Цитирай
#6

(2014-12-22, 17:30:45)dreamboat написа:  В първия пост съм дал линкове към 2-те теми в XDA, където е описано стъпка по стъпка. Единственото място, където не описано подробно е точката за инсталация на SAFESTRAP. Там автора предполага че трябва да си пуснеш интернета и да си го инсталираш от Амазон stora-a, но тъй като ме беше страх да го пусна (да не би да ми се ъпдейтне без да искам) го инсталирах в команден ред:
adp install safestrap.xxx.x.xx.apk
Всичко друго си е описано коректно. Този Nexus rom е базиран на Android 4.2.2, малко старичък, но това се предлага. Някъде четох в XDA че работят по Близалката, но още няма нищо готово.

Извинявай много за глупавия въпрос, но можеш ли да ми обясниш в коя папка на Киндъл-а да прехвърля файловете на SuperSU и SAFESTRAP , за да мога да ги видя в руутнатия Киндъл и съответно да ги стартирам от него и също така как да го флашна с новия ROM.
Благодаря ти предварително!
Цитирай
#7

(2015-01-26, 14:17:08)Padar написа:  
(2014-12-22, 17:30:45)dreamboat написа:  В първия пост съм дал линкове към 2-те теми в XDA, където е описано стъпка по стъпка. Единственото място, където не описано подробно е точката за инсталация на SAFESTRAP. Там автора предполага че трябва да си пуснеш интернета и да си го инсталираш от Амазон stora-a, но тъй като ме беше страх да го пусна (да не би да ми се ъпдейтне без да искам) го инсталирах в команден ред:
adp install safestrap.xxx.x.xx.apk
Всичко друго си е описано коректно. Този Nexus rom е базиран на Android 4.2.2, малко старичък, но това се предлага. Някъде четох в XDA че работят по Близалката, но още няма нищо готово.

Извинявай много за глупавия въпрос, но можеш ли да ми обясниш в коя папка на Киндъл-а да прехвърля файловете на SuperSU и SAFESTRAP , за да мога да ги видя в руутнатия Киндъл и съответно да ги стартирам от него и също така как да го флашна с новия ROM.
Благодаря ти предварително!

P.S. Справих се
Цитирай
#8

Нека ако намери ром до по-висока версия андроид от 4.2.2 да пише за да качваме.



Цитирай
#9

Тъкмо се зарадвах на тази тема, но май е фалшива.

http://www.rom-lollipop.org/mp3-0/amazon...-5727.html



Цитирай
#10

Custom ROM със сигурност ще има. Дали точно този или друг - но ще има. 

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#11

Както и колегата от първия пост е споделил, аз също имам проблем с батерията на HDX 7. Трудно се зарежда до 100%, ако пък се зареди без причина (използване) пада до 40% след няколко часа. Някой друг има ли го този проблем ? Има ли някоя реално работеща програма за калибриране на батерията или друга техника за оправяне на проблема ?


С HDX Nexus ROM v2.0.2 ( андроид 4.2.2 ) съм.



Цитирай
#12

(2015-03-14, 19:09:52)tishotch написа:  Както  и колегата от първия пост е споделил, аз също имам проблем с батерията на HDX 7. Трудно се зарежда до 100%, ако пък се зареди без причина (използване) пада до 40% след няколко часа. Някой друг има ли го този проблем ? Има ли някоя реално работеща програма за калибриране на батерията или друга техника за оправяне на проблема ?


С HDX Nexus ROM v2.0.2 ( андроид 4.2.2 ) съм.

При мен зареждането се коригира само след първите няколко зареждания - зарежда сравнително бързо, за около час и половина, два до 100%. И при мен падаше така батерията, но след като изключих Wi-Fi в спящ режим (Wi-Fi -> Advanced -> Keep Wi-Fi during sleep -> Never) вече си държи нормално, ако не го ползвам активно си държи батерията с дни. Този вариант е добър ако не използваш таблета за активни приложения - Facebook messenger, Skype, Hangouts и т.н.
Все се каня да инсталирам по-новата версия на този ром: HDX Nexus [Safestrap Version] v1.0.1  (тази версия е базирана на 2.0.5), но не съм сигурен доколко е безопасно.
В XDA казват че живота на батерията е подобрен спрямо 2.0.2, но все още е много далеко от оригиналната FireOS. Казват също че с използване на Greenify могат да се хибернират някои приложения, с което значително се увеличавал живота на батерията (а не като мен по грубия начин). Когато ми остане време ще тествам.
Цитирай
#13

Вече има версия КитКат нексус ром за таблета. Някой качил ли го е вече за да сподели впечатления ?
http://forum.xda-developers.com/kindle-f...1-t3125808



Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)