Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализация / ъпдейт

Но много приложения не работят коректно, колега Friz: Piano Tiles 2;TuneIn Radio; Call recorder и още 2-3, които изтрих, заради дефекта в звука. Тук май доста хора са си стъпили на ушите!
Цитирай
Аксесоари

Не знам кой на какво си е стъпил, но пишеш за някаква страница, която се отваря и според мен това е от приложение. Казах ти с какво да започнеш ти ми пишеш за проблем с звука и някакви настъпени уши? Въобще няма да коментирам, че никой не е длъжен да ти отговаря.
Цитирай

Не се люти колега, не е от приложение, а от вирус, който, така и не можах да неутрализирам, но когато деактивирам всички браузери, вкл. и стоковия, тогава вече няма как да ми отваря страница в интернет...но тогава няма и как да влизам в интернет, освен през Гугъл войс сърч. А иначе 6-цата на Гугъл си е пълен провал( според мен)Точка!
Цитирай

Здравейте.
След актуализацията на софтуера, не мога да разбера новите приложения къде се записват? Преди, при отваряне панела на приложенията, се отваряха табове указващи дадените приложения дали са  във вътрешната  памет или в картата с памет. Можеше да си ги местиш от едното в другото място поединично, или накуп през менюто за обема заета памет, от таба "премести в SD". Сега е възможно от това меню да местиш снимки, аудио и видео,  а опцията за местене  на приложения липсва? Как  да разбера даденото приложение къде се е записало или къде се намира

 Sony Xperia XZ Premium 9 Pie
Xperia™ Z3 Compact, Lollipop 5.1.1
Цитирай

Отиваш пак в приложения, натискаш върху желаното и после съхранение. Ако приложението може да се мести ще имаш подменю използвано хранилище и бутон промяна.
Цитирай

Такаа и аз да питам след актуализация до 6.0.1 изчезнаха stamina mode и ultra stamina ?! Има ли алтернатива която не да не съм намерил?
Цитирай

"Алтернативата" на този етап, е Оптимизиране на батерията, която се намира в настройките за батерията, горе в дясно менюто с трите точки.
Може да се вмъкват приложения, които да не са към оптимизирани и да не бъдат изключвани за работа на заден план, а иначе по подразбиране, всички приложения са в списъка с Оптимизирани.
При следваща актуализация и при този модел, се очаква връщането на Стамина режима, но има какво още да се допълва и към него от към функционалност.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Добре тогава как да върна 5 ... защото батерията буквално пада 2 пъти по бързо! И по скоро как да разбера и от къде да изтегля firmware точно за моя телефон иначе намерих тази тема ... https://forum.androidbg.com/showthread.p...#pid216931
Цитирай

@tsvetomilmladenov, Относно метода за флашване на предходната версия, добре си се ориентирал с точката в инструкцията.
Иначе относно предишна версия за твоето устройство, трябва да уточниш точния модел на телефона.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Z3 compact D5803
Цитирай

@tsvetomilmladenov, Дай му време на софтуера след инсталацията, както и виж кое приложение евентуално предизвиква тази повишена консумация.
Провери също и за включени хардуерни модули, който не използваш в момента, но биха били допълнителен консуматор ако са активирани.
Иначе в тази тема би могъл да намериш версии на Андроид, но до 5.0.2. За Андроид 5.1.1, в нея няма предоставени линкове.
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=66352

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

След ъпдейта започна да се чува много тихо при разговор,а е усилен до край.Мога ли да направя нещо по въпроса.Било то и чрез рут ако се наложи
Цитирай

След ъпдейта се препоръчва ресет.

Sent from my XT1580

 
Цитирай

Май колегата monipeev ще се окаже прав днес батерията падна с 30% за цял ден същото ползване ! От 70-40 даже не беше зареден докрай
Цитирай

Оказа се че просто е трябвало 2-3 разряд/заряда и нещата се подобриха значително добре е че не се изхвърлих с флашването с предишна версия!
Цитирай

(2016-06-09, 15:21:06)kstoichev написа:  Колеги, да ви кажа честно след като си ъпдейтнах телефона с Андроид 6,не съм много очарован. Първо- за режим Стамина вече всички знаем че липсва.Второ-Самият телефон изобщо не се държи както с Андроид 5 Лолилуп-тоест на моменти имам чувството че зацикля. Трето-когато включа камерата и започна да снимам видеоклип,след като приключа със записа,много трудно си връщам позицията за снимки.Тоест от клип,към снимка. Нещо се получава и забива при мен. Четвърто-вече не ми работи приложението за записване на разговорите. И още много други малки и незначителни проблеми.Но в един момент като се събират повече отрицателни неща,положението хич не е розово. Сега остана само да му дам Резет на телефона,че след актуализацията не му направих.Дано да има някакво подобрение, ако ли не,остава само да се моля по бързо да излезе следващия фикс на Андроид 6.Това е моето виждане за сега, ако има нещо -Споделяйте.
Имам същия проблем с камерата, понеже снимам доста и ползвам камерста често това доста ме дразни, сега ни остава да чакаме за фиксове на твзи иначе малки проблеми!
Цитирай

Не помага Ресет колега stugutka. Осакатих си хубавия телефон, който все още изплащам-общо около 860 лв. Телефона ми летеше и след първия ъпдейт от 4.4.4 към Лолипоп 5.1.1 бях толкова очарован, телефона ми можеше след активиране на Ултра Стамина да изкара 10 дни без зареждане, което беше невероятно. Как да не е без значение записването на разговорите, когато говориш и трябва да запишеш по време на разговор някакъв номер, примерно не ти трябва химикалка, а просто като се прибереш да прослушаш разговора и да си редактираш всичко на спокойствие. Само да вметна, че когато разговора е на фрий хендс ( високоговорител), то разговорът си се записва, но това си е недостатък, каквото и да говорим. Много хора тук във форума или не искат да си признаят тези минуси или са някакви агенти. Един колега ми даде някакви линкове за връщане към 5.1.1-признавам си, че няма да се справя, защото ми дава нови линкове за други линкове, а и май менюто няма да е на български. Според мен истината е, че Гугъл Андроид май нехае много по отношение на Сони или трябва да чакаме новият фикс, който така и не идва. Изнурително е. На мен капачето ми вече пада само( Sony Xperia z3 compact), това де, дето предпазва от влизането на вода и прах, при положение, че зареждам вече година магнитно, но нацелването на клемите е жонгльорска работа и като го фиксираш не бива да го пипаш. Новият z5 compact е с 5.1.1, а и вече е без капачета, нова технология с вътрешна клапа, като тази на 3.5 мм-я жак, така, че мисля да си го взема след определено време и НИКОГА няма да премина към друга версия, ако ще и да дойде Андроид 9 PASTA. Просто Marshmallow 6 е едно недоразумение, поне по отношение на Сони. Изтрих си много любими приложения, свързани със звука, защото просто звукът е като раздиране на стари дрехи и адски, ама адски много дразни. Мое мнение е и никого не ангажирам с него - просто свобода на словото.
Цитирай

От толкова години си в този форум и със Sony, а още не си се престрашил да използваш Flashtool.
Елементарно е, ако четеш стъпките една по една и изпълняваш.

1. Инсталираш flashtool с драйверите.
2. Сваляш ftf (това е файла с андроид софтуера)
3. Отваряш е вдин прозорец инструкцията за флашване
4. Действаш.

Няма никакви линкове в линковете и някаква сложнотия с която средностатистически българин да не може да се справи.
Цитирай

ОК генерале, не съм толкова неграмотен, защото нямам никакви проблеми да си преинсталирам уиндоус 7 например( и да го активирам). Вече 13 години се занимавам с това и понеже живея на село на доста хора съм помогнал със софтуерни проблеми. Докато тук е малко объркващо, просто защото нямам точна информация и данни кой точно ftf да сваля. И ако всичко стане ще има ли меню на БГ, не, че е много голям проблем, оправям се с английския, но все пак...А flashtool с драйверите точно за моя модел ли говориш, че трябва да сваля или и нещо по-конкретно и първо на компютъра ли се инсталират и след това на телефона или как? Предполагам, че за връщане чрез компютър говориш, защото поне когато това се прави чрез Sonw PC Companion много са важни стъпките са свързване на телефона и т.н. Ако не ти е проблем дай ми линкове, поне ориентировъчни за първите 3 точки, които си маркирал като стъпки и ще се опитам да се справя. Телефона ми е D5803 z3 compact. Извинявам се ако ти се струва глупаво и банално това, за което те моля.
Цитирай

@luckancho, Не си разбрал правилно колегата.
Иначе от този пост
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1290621
Ти предложих да си свалиш някой готов за флашване фърмуер, като в линковете са софтуери за различни региони.
За това ти предложих софтуера за Централна Европа CE1- Андроид5.1.1,  а за да стигнеш до него, погледни прикачените снимки от мен:
https://www.dropbox.com/s/r4vy9xvou5i0t3...2.png?dl=0
А след това отиваш например до този:
https://www.dropbox.com/s/790ntdks06v6uo...0.png?dl=0
След като си го свалил, необходимо е да имаш инсталирана програмата Флаштул на компютъра, като от нейната директория след това,  в папка драйвери, стартираш exe файла и инсталираш драйверите за твоят модел телефон (по твое уточнение модела е D5803),  както и драйверите за ФЛАШМОД режима.
След това премини към флашването на предварително сваления FTF с Андроид 5.1.1 и следвай стъпките от темата с инструкции за флашване на стоков софтуер :
https://forum.androidbg.com/showthread.p...#pid216931
Ако има нещо нередно по време на флашване, опиши го в темата за работа с Флаштул и ще се постараем да го изясним.
Успех.
П.п. Българско меню неминуемо ще има, вероятно в който и от софтуерите да сложиш.
П.п.2 Дискусията около последователност при работа с Флаштул, моля, нека е в съответната тема за това:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1292896


Прикачени файлове Миниатюри
       

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

От днес има нов ъпдейт за Z3 compact. Няма още мнения. Предполага се, че ще се върне Stamina mode, но мисля, че няма да е с този ъпдейт.

[Изображение: https%3A%2F%2Fs31.postimg.org%2For3dkjqrv%2F1291.png]

XIAOMI MI MIX 2S 64GB Black

Цитирай

Какъв е номера на билд версията?
Аз буквално току що качих 6.0.1 и като изключим липсата на стамина мод други забележки нямам. Няма и как да имам щото съм го ползвал едва един час.

Sony® XPERIA™ XZ1 Compact - Pie 9 & Sony® XPERIA™ Z3 Tablet Compact - Marsmallow 6.0.1
Цитирай

(2016-08-04, 10:29:03)apeneff написа:  Какъв е номера на билд версията?
Аз буквално току що качих 6.0.1 и като изключим липсата на стамина мод други забележки нямам. Няма и как да имам щото съм го ползвал едва един час.

Би трябвало да е това - 23.5.A.1.291

Sony Xperia™ XA2 H3113 (Oreo 8.0.0 / 50.1.A.13.123)
Цитирай

Не видях информация за билд версията, мисля, че е още 6.0.1. В един сайт пише, че са поправени всички бъгове от предната версия, подобрена производителност и връщане на Стамина и Ултра стамина. От руски форум -"GPS, вибрация, улучшение изображения, производительность визуализации и другие функции отключены для сохранения заряда аккумулятора."

XIAOMI MI MIX 2S 64GB Black

Цитирай

Навярно D5833_23.5.A.1.291 r4d_Customized AU ?

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)