Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализация / ъпдейт

@apeneff
Случайно да са оправили бъга с bluetooth audio streaming-а ?
Цитирай
Аксесоари

Не съм тествал. Ще пробвам и ще дам отзиви.
С компютър се свързва безпроблемно и мога да си използвам компютъра като блутут хендсфри, но с други устройства още не съм пробвал.

Sony® XPERIA™ XZ1 Compact - Pie 9 & Sony® XPERIA™ Z3 Tablet Compact - Marsmallow 6.0.1
Цитирай

Инсталирах си преди малко последното обновление 23.5.A.1.291-R2D защото съм с 1288-7915 Customized CE1 фърмуер. На първо време мога да кажа, че се е е върнало завъртането на home screen-а. Има Stamina и Ultra Stamina режими. Има нов режим за "меко зареждане" тоест режим на по-слабо зареждане с цел удължаване живота на батерията, но за сметка на издържливостта по време на всеки цикъл между зарежданията. След малко ще пробвам и bluetooth поточното аудио дали има подобрение.

Батерията се държи много добре също, мисля, че това е сполучлив update в крайна сметка. Всичко за сега върви гладко.
Цитирай

https://www.facebook.com/Sony-Xperia-Z3-...124400174/
Цитирай

Някой с мтел-ска z3-ка излизал ли му е новия ъпдейт?

Sent from my Lenovo P1a42 using Tapatalk
Цитирай

@abatt, Ако имаш в предвид компилация 23.5.A.1.291, както и това, че при теб (ако си със същия модел устройство от този оператор), още не се е появила,  това значи, че при всеки който си е закупил телефона от оператора, все още не е налична.
В действителност, за момента тази компилация все още не е и освободена от оператора.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

(2016-08-15, 20:07:14)abatt написа:  Някой с мтел-ска z3-ка излизал ли му е новия ъпдейт?

Моят е от Мтел, но засега нищо. Всеки ден проверявам, откакто разбрах, че стемина режимите пак са налични.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай

Като са върнали StaminaMode по същия начин ли е както в 5.1.1 (доста настройки, кое, какво кога, изключения на някои програми)
или е само Stamina on/off ?

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай

Стамината в 6.0.1 за нищо не става. Не е като в 5.1.1. Този път се изложиха.

Sony Xperia Z3 compact - Android 6.0.1
Sony Xperia Z3+ - Android 7.1.1
Sony Xperia Z3 compact tablet - Аndroid 5.1.1
Sony Xperia XZ - Android 8.0.0
Sony Xperia XZ1 - Android 8.0.0

Samsung Galaxy S22 Ultra
Цитирай

Ъпдейтнах до последната версия с Xperia Companion през компютъра. Има стемина и ултрастемина режими, но не виждам настройки, освен включи/изключи. Ще заредя батерията и после ще пиша какви са ми впечатленията.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай

Може ли някой да разясни как се изключва това. Последният ъпдейт дойде при мен и съм доволен само като изключим това с екранното наслагване....отивам в приложения, ама така и не намирам от къде се изключва... Благодаря предварително ! Smile


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

@nogaps, Погледни този пост, въпреки, че при потребителя след моя пост, липсваше резултат:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1316163

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

(2016-08-05, 14:26:14)sepuko написа:  @apeneff
Случайно да са оправили бъга с bluetooth audio streaming-а ?

оказа се, че след големият ъпдейт до шестицата аудио стрийминга ми работи към компютър, но не бях пробвал с други устройства. Сега след като получихме фикса със стамина и други, е абсолютно не възможно да бъде намерен телефона от друго блутут устройство. Какво ли не пробвах...
само не съм правил software repair, но честно казано не ми се занимава, така или иначе и от ъпдейта насам не ми работи вибрацията, така че го засилвам към сервиза на теленор...

Sony® XPERIA™ XZ1 Compact - Pie 9 & Sony® XPERIA™ Z3 Tablet Compact - Marsmallow 6.0.1
Цитирай

Ако си активирал Stamina, вибрацията не работи.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай

и при деактивирана стамина не работи, и тестовете се провалят, и тези през сервизното меню също.
а апарата е нов - на по-малко от три месеца след като ми го замениха!

Sony® XPERIA™ XZ1 Compact - Pie 9 & Sony® XPERIA™ Z3 Tablet Compact - Marsmallow 6.0.1
Цитирай

Тогава, в случая е за сервиз.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай

Да наистина стамина мод не е същия, но телефона определено се подобри от към живот на батерия - два дена си ги изкарава спокойно. Берекет и на това - можеше и по-зле да е Big Grin. Май няма да получим следващия ъпдейт Sad

Селянин е духовно състояние.
Цитирай

Какво стана със записването на разговори? Излязоха ли фиксове? Качеството на снимки и видео подобри ли се или влоши?
Цитирай

Един приятел има SX z5 compact с Лолипоп 5.1.1 и му излиза ъпдейт с фърмуер 32.0.А.6.200  55.5MB, това Андроид 6 ли е и или 7 ?
Цитирай

За Android 7 ще почака. Още никой производител не е пуснал ъпдейт до 7.

А още по-забавното е, че Z3 compact няма да има никога официален ъпдейт до 7. 6 му е последния.
Цитирай

Не ми и трябва, добре, че вие с Monipeev ми помогнахте да си върна 5.1.1 ( за което много ти благодаря), че тази 6-ца ми беше скъсила живота! Big Grin
Цитирай

Днес взех от Мтел, с преподписване на нов договор, Z3 compact. В момента е с андроид 5.1.1.
Естествено още с включването и получих информация, че е изтеглена системна актуализация 23.5.А.1.291, и е готова за инсталация. Не съм запознат с актуализациите при сони, но така като чета, това навярно е андроид 6.
Въпросът ми е да разреша ли инсталирането им, или да си стои с андроид 5.1.1
Цитирай

Инсталирай го. Андроид 6 е много по-бърз и безпроблемен от 5.1.
Моя съвет е докато ти е нов телефона и нямаш информация на него, след обновяването да му направиш Repair през Xperia Companion, за да му инсталираш целия РОМ на 6, а не само кръпката.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

Здравейте. В момента съм с 6.0.1 с фърмуер 23.5.А.0.575. Апаратът е D5833 (за азиатския пазар) и съгласно xperiacheck базовият оператор на телефона Singtel скоро май няма да пристъпи към актуализация на следващия фърмуер 23.5.A.1.291. Въпросът ми е има ли вероятност въобще да не се стигне до тази актуализация и има ли подобни примери от миналото с подобни знайни и незнайни оператори? Интересувам се, защото доколкото разбрах с тази актуализация се връща Stamina Mode, с който всеки потребител на сони е свикнал. Предварително благодаря.
Цитирай

Има много случаи в които даден оператор не ъпдейтва повече телефона си или прескачат някои актуализации.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)