Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Урок] Конвертиране на Gen1 модели в Gen2 модели.
#1

Този урок ще ви покаже как да превърнете модел от първа генерация (Като Orange SF) в модел от втора ( Като тези от Глобул). Главната причина, поради която може да поискате да превърнете вашия телефон в такъв от друга генерация, е че за тези от втора генерация се разработват ( и излизат) повече къстъм ромове ! Дори и веднъж да сте конвертирали телефона си в такъв от втора генерация, винаги можете да го върнете към първа !

Първото си изтеглете Gen1-to-Gen2-TPT-v7.zip. Може и от тук md5:c10cd48bbfb8e2c16384ebb49e06eb5c partitions: 2mb cache, 160mb system, 294mb data


Този файл ще конвертира телефона ви в такъв от втора генерация и евентуално ще загубите информацията в него. Направете каквито си искате бекъпи (резервния копия) преди да го инсталирате. Backups (бекъпите) на ромове от първа генерация, няма да тръгнат телефона ви след като се превърна в такъв от втора генерация.

Проверете дали md5 на свалените файлове отговаря на тези дадени тук. Това може да стане, чрез ASTRO File manager (задържате с пръст върху файла и след това давате върху details) или с програмата AFV (Android File Verifier) .

След инсталирането на тези файлове е задължително да си инсталирате нов ром за устроийства от втора генерация. Освен ако не сте изтеглили конвертър с включен в него ром.
Затова си изтеглете такъв ром и го качете на картата с памет. Преди да инсталирате този софтуер си инсталирайте clockwork recovery, за да може да си качите новия ром . Как става всичко това можете да прочетете тук.


Сега трябва да направите:


1. Копирайте файла за конвертиране, който изтеглихте от линковете по горе в темата в картата с памет на телефона и след това го разархивирайте вътре. Трябва да се получи директория наречена image.
2. Отворете директорията Image и намерете файла nandroid.md5 и използвайки програмата AFV (задръжте пръста си върху него и след това натиснете Verify Nandroid Backup.)
3. Изключете телефона си, изчакайте няколко секунди, включете го отново със задържани заедно бутона menu и този за усилване на звука +

Би трявало да отнеме няколко секунди докато се флашне (инсталира) софтуера за устройства от втора генерация (може да видите някакъв зелен текст по време на процедурата), след това телефона ви трябва да влезе в clockwork recovery. В clockwork дайте wipe cache и wipe data и след това инсталирайте нов ром за устройства от втора генерация.

След като всичко приключи и си качите нов ром ви препоръчвам да изтриете папката image, за да може ако в бъдеще ви се наложи да иползвате клавишната комбинация menu , + , да не стане обърквация и да влезете в т. нар tpt mode.

Ето тук може намерите последната версия на файла за конвертиране + вграден ром ( тоест всичко в 1 ) инсталирате и имате телефон от втора генерация с качен cyanogen къстъм rom. - CM 7.0.3 TPT rom + update to gen2 или от тук може да си изтеглите алтернативната cyanogen nightly версия - CM7 Nightly 98 gen2 upgrade TPT

Малко техническа информация:

Всичко това включва смесица от файлове на gen 1 и gen 2 ромове.
Файлове от Gen 1 ромове (телефони): cefs.mbn, oemsbl.mbn, oemsblhd.mbn, partition.mbn, qcsbl.mbn, qcsbl_cfgdata.mbn
Файлове от Gen2 ромове (телефони(: amss.mbn, amsshd.mbn, appsboot.mbn, appsboothd.mbn, partition_zte.mbn

Ако искате да експериментирате е важно да се подсигурите, че файловете oemsbl.mbn и partition.mbn са от една и съща версия. Не използвайте файла appsboot.mbn или partition_zte.mbn на стокови gen 2 устройства.

За да се върнете обратно към света на устройствата от първа генерация:


Обратният процес е лесен и безопасен( и нещо може да се обърка само ако нямате късмет). Може да инсталира какъвто и да е gen1 конвертър за да върнете вашия телефон в първоначален вид, само че е много важно архивът трябва да съдържа тези файлове amss.mbn и amsshd.mbn .

Ето един примерен конвертитащ архив с включен cyanogenmod 7.0.0 stable къстъм ром. CM7-stable-Gen1.zip можете да го свалите и от тук.md5:d5ffb46108702152f700d79e7ad24794 (2mb cache 140mb system 314mb data)

Ето и конвертър, който връща размера на стоковите системни дялове на устройствата от първа генерация- Gen2-to-Gen1-TPT-v2-stock.zip, може да го свалите и от тук.

ПРЕДИ ДА ИЗВЪРШИТЕ, КОЯТО И ДА Е ОТ ПОСОЧЕНИТЕ ПРОЦЕДУРИ ЗАРЕДЕТЕ ТЕЛЕФОНА СИ ДОКРАЙ !!!

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
Аксесоари
#2

Супер! Аз винаги ползвам този гайд, както си е в Modaco. Добре е да го има и за тези, които не са толкова добре с английския. Браво! :thumbup:

Ще допълня: Не опитвайте нищо от това на Gen2 телефони, защото можете да ги брикнете перманентно! Също така, процеса по връщане на Gen1 layout НЕ прилагайте при: телефони, които по начало са Gen2 или такива, които са конвертирани чрез друг метод като fastboot!

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#3

Аз го преведох ,ама малко съм попрекалил с бирата днес и ако има някакви грешки и пропуски моля да ме уведомите, за да ги поправя или допълня

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#4

Някакъв друг начин няма ли освен с натискане на Power, Menu и Volume+. При мен с тази комбинация нищо не става замръзва ми телефона стрелката долу свети червено непрестанно. Вадя батерията да го изключа след това мога да си го стартирам нормално. Ама не е минал на Ген 2. Направих другите стъпки ама тая комбинация не работи при мен нещо ?
Цитирай
#5

d3mand написа:Някакъв друг начин няма ли освен с натискане на Power, Menu и Volume+. При мен с тази комбинация нищо не става замръзва ми телефона стрелката долу свети червено непрестанно. Вадя батерията да го изключа след това мога да си го стартирам нормално. Ама не е минал на Ген 2. Направих другите стъпки ама тая комбинация не работи при мен нещо ?

Сигурен ли си, че е Gen1? Откъде е купен и кога?

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#6

Англия orange Черен от първите е с ОЛЕД екран. Ген 1 е проверих го с програмата mr.Pigfish.
Цитирай
#7

Странно. Моят също е английски, но бял и с TFT екран.

При мен така стана. Иначе обичайната комбинация е Power + Vol up.

Ако обаче първо натиснеш Power бутона и после Menu+Vol up няма да стане. Пробвай да задържиш Menu и Vol Up и така да натиснеш Power, докато ги държиш натиснати.

След конвертирането можеш да използваш само Power и Vol Up.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#8

Горните линкове неработят, затова ето друг: http://www.mediafire.com/?n11g7vsj866t9pc
Цитирай
#9

Мерси, ще го имам впредвид.

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#10

Имам следния проблем.. не мога да стартирам TPT имиджа. Задържам power+home+vol up, пробвам и само power+vol up и няма ефект, забива ми на зеленото човече. Всичко правя като хората, възможно ли е нещо да е прецакан този TPT mod при мен, досега не съм го използвал а само през clockwork си слагах ромове. Пробвах формат на SD картата няма ефект..
Цитирай
#11

един въпрос. какво правим ако md5 не отговаря на горе посочените.

HTC 526 dual sim, HTC A9S 32gb
Цитирай
#12

kingkacho написа:един въпрос. какво правим ако md5 не отговаря на горе посочените.

Теглиш наново, докато започне да отговаря или се оказва че аз съм сбъркал стойностите.

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#13

три пъти теглих и са все едни и същи но не са като горе посочените.

HTC 526 dual sim, HTC A9S 32gb
Цитирай
#14

Md5sum-a отговаря? md5:c10cd48bbfb8e2c16384ebb49e06eb5c

Линковете към пакета за инсталиране на ром + конвертиране не работят, понеже поддръжката от модако е спряна, но това не е проблем ще конвертираш и след това ще качиш ром от втора генерация.

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#15

странно на мен ми изписва:md5 sun:6c152b951daf34ba9b824a03e51480e2 с astro и с afv

HTC 526 dual sim, HTC A9S 32gb
Цитирай
#16

Видя ли че съм добавил алтернативна версия на файла( по точно обнових алтернативните версии).

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#17

Бях забравил да пиша, че вече се справих с проблема си с TPT , на който се скъсахте да отговаряте Christmas http://android.modaco.com/topic/336281-g...hing-only/, тук е отговора Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)