Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпрос относно покyпка на LG G2 mini
#26

Просто има и LTE и нормална версия :
Цитирай
Аксесоари
#27

Основното ми питане е такова:
Ситуация: утре след работа отивам да си го купя (реално си е така).
Как да разбера дали има функция ЛТЕ или е обикновенна версия?
Къде да човъркам в менюто?
Цитирай
#28

Гледаш да е модела D620 а не D618. Влизаш в настройки ->> относно телефона ->> информация за хардуер - най-горе пише модела. Може да се види и на кутията, но да кажем, че тя може да е подменена, за това най-добре в настройките. Също така можеш да влезнеш в настройки ->> предоставяне на връзки и мрежи ->> мобилни мрежи ->> мрежов режим и там трябва да имаш GSM/WCDMA/LTD авто. Имай впредвид, че макар и да е LTE версията, по някога тази опция не е включена софтуерно и може да отсъства в менюто мрежов режим. Така беше при G2 и G3, но с ъпдейта до лолипоп ги включиха.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#29

По темата... Аз продавам един, ако някой се интересува имам пусната обява или пишете на ЛС.
Цитирай
#30

Първи впечатления от телефончето.
Малко е, сравнително. По-малко от колкото изглежда на клиповете(което ме радва) и по-голямо от колкото си представях "мини".
Изключително важно за мен е да ми "лепне" в ръката - така е, удобен е, доста(може да не разбирам нищо от смартфони, но към формата съм изключително претенциозен). Отзад не е с гнусна гладка пластмаса. Лекичък е, което е в разрез с представата ми за здрава батерия, но времето ще покаже.
Пише Д620, значи има ЛТЕ. За сега обаче нямам карта да го пробвам. Утре ще ходя да ми я режат.

Изобщо първи много добри впечатления от апарата. Благодаря на всички за съветите и насоките!
Не мисля, че съм сгрешил с апарата.

Един не лош скок
от едно ядро на 600МХц на 4 х 1200МХц
и от 512МБ ром и рам съответно на 1 и 8 Гиги.
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idP...hone2=6117
Цитирай
#31

На първият цикъл на батерията след денонощие и половина е на 25%. (около 40 минути разговори и 15 мин играта "2048", няма ръчкане, настройки, радио, уи-фи), само разговори и малко игра.
Искренно се надявам да е в процес на разработка, защото иначе би било пълно разоочалование/минаване за мен.
Чета тук 4-5 дена и си мисля "защо им е на болни мозъци да пишат лъжи в нета?" и тайничко си се надявам това да стане и при мен скоро.
Цитирай
#32

Необходимо е да направиш няколко цикъла на батерията за да започне да работи нормално. Ще се нормализират нещата с времето.
Междувременно може да направиш и тези настройки за да не ти точи батерията излишно:
Изключи NFC, ако не го ползваш често, също и GPS-а. В Wi-Fi->Advanced Wi-Fi -> Allow Wi-Fi scanning също го изключи ако не си.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#33

А сега даже и 6 дни изкара...
Цитирай
#34

(2015-04-24, 09:44:26)imthedevil написа:  А сега даже и 6 дни изкара...

да бе... ти тоз телефон май го ползваш като украса Big Grin  то разбирам модификации ама чак толкова...
аз хем не го човъркам много много и едвам изкарвам 2 дена  Visslar

Samsung Galaxy Ace 2 I8160 | Android 4.1.2 Jelly Bean ---> LG G2 mini | Android 5.0.2 Lollipop 4.4.2 KitKat
Цитирай
#35

2 дена, ама сигурно постоянно са ти включени синхронизации, 3G, WI-FI?


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#36

(2015-04-26, 16:09:44)vargala81 написа:  2 дена, ама сигурно постоянно са ти включени синхронизации, 3G, WI-FI?

не, 3G рядко ползвам, като се прибера в къщи ползвам wi-fi около час, разговори около 1-2 часа и по 10-15 мин Subway Surfers (това всичко е за 1 ден) и изкарва около 48 часа батерията

Samsung Galaxy Ace 2 I8160 | Android 4.1.2 Jelly Bean ---> LG G2 mini | Android 5.0.2 Lollipop 4.4.2 KitKat
Цитирай
#37

Приятно изненадан съм - за 2 дена и малко батерията е на 75%, като за тези дни имам 15-20 минути разговори, 15-20 минути разцъкване(търсих едни настройки) и още толкова wi-fi.
Останалото време на шкафа, в джоба, на масата.

Очевидно не съм сгрешил с избора на апарат.

Грешка. 3 дена. Към момента е на 80 часа и е на 74%.
Цитирай
#38

1. Как се правят такива скрийншоти?
2. Как мога да си пусан нет от телефона на лаптопа?
Цитирай
#39

1. С едновременно задържане на power button и vol- .
2.Чрез wifi hotspot може да си направиш точка за достъп. До сега не съм ползвал тази опция. Разгледай настройките и пробвай.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#40

Предоволен съм от батерията!
Тези дни говорих доста малко за тези дни имам:
- около 3 часа разговори
- около 40 мин разцъкване в менюто
- не повече от 40 минути - данни и уи-фи.

Резултат:
използване на батерията 204 часа
очаквана употреба 11 часа и 36 минути.

Това и първият такъв цикъл. До този беше максимум два дена. Може би и защото разбрах как се работи с "диспечера на задачите".

Пожелавам си да продължава все така!
Цитирай
#41

Това му беше.
Последният цикъл имах 3 часа разговори уи-фи около половин час - 2 дена живот. Сигурно е нормално за смартфон. Правил съл и по почти седмица, но с по-ниска интензивност на употреба.
Само при този модел ли трябва да се свали рингтона да се чуе или това е поради липса на подръжка на flash(нищо си)?
Цитирай
#42

Здравейте, наскоро обмислям да си продам сонито и да си взема LG G2 mini втора ръка, но имам няколко въпроса:
1. Някой сблъсквал ли се е с някакви проблеми с телефона?
2. След ъпдейта до lollipop гладко ли върви ОС, има ли лаг и как се спрая батерията?
3. От 8-те GB памет, колко са достъпни за инсталиране на приложения?
4. Ако си взема модела с 2 сим карти, ако използвам мобилен нет от едната и ми звъннат на другата, ще звънне ли телефона или търсещият ще чуе "телефонът на абоната е изключен"?

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай
#43

Здравей, направо на въпросите:
1. Имам телефона от 6 месеца и до сега проблеми не съм имал
2. След като му сложих lollipop първите 2-3 дни много бъгясваше и забиваше, но след хард ресет се оправи и сега върви много гладко. Батерията след ъпдейта пада леко по бързо, но пак си е на ниво, при мен редовно кара 2 - 2,5 дни с 4-5 часа екран (ползвам най често файсбук, слушане на музика, разговори, сърфиране в интернет, проверяване на мейл, снимки), веднъж му направих тест да видя за 24 часа колко ще изцедя батерията, и стигна 7 часа екран като оставаха още 9%.
3. За мен най слабото място на телефона, от 8те гигабайта - сводни са само около 3,7.
4. не знам моя е с 1 сим карта.
Цитирай
#44

Благодаря за отговора! Smile

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай
#45

Минах на Лолипоп и аз преди време. Едва ли има връзка с проблема.
Някой знае ли как да си възстановя настройките - като набена номер, който не ми в указателя не го запаменява в регистъра на обажданията. Помни само тези от указателя. Имам отметка на опциите "запазване на непознати номера".
Някой да има идея ка може да се реши този проблем?

Благодаря предварително!
Цитирай
#46

(2015-08-29, 18:54:54)Velinsl написа:  Минах на Лолипоп и аз преди време. Едва ли има връзка с проблема.
Някой знае ли как да си възстановя настройките - като набена номер, който не ми в указателя не го запаменява в регистъра на обажданията. Помни само тези от указателя. Имам отметка на опциите "запазване на непознати номера".

Eб@хти! Оправи се от самосебе си.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)