Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

★ FAQ ★ LG Optimus 2x [Въпроси § Отговори] (давайте предложения?)
#51

Някой знае ли къде се намира файла, в който се пишат честотите на процесора, а от setCPU се избират и изобщо има ли такова нещо? Така беше при моторолата, но тук не намерих.

Motorola Milestone -> HTC Desire -> Desire HD -> LG Optimus 2X -> Galaxy Nexus -> Galaxy Note -> HTC One M7 -> Galaxy Note 3 -> iPhone 6 -> Galaxy S6 -> iPhone 6s -> Galaxy S9+
Цитирай
Аксесоари
#52

Radiation_Joe написа:CPU Master pro (необходим е root)- има я в Blackmart (неофициален магазин с кракнати платени и фрии приложения)
ftp://77.77.164.163/Blackmart%20_0.49.92_r51.apk - Blackmart
ftp://androidbg.dyndns.org/Blackmart%20_0.49.92_r51.apk

ftp://77.77.164.163/CpuMaster.apk - CPU Master
ftp://androidbg.dyndns.org/CpuMaster.apk

Много полезна когато батерията пада а няма къде наоколо да заредите

има различни профили в който може да зададете минимална и максимална скорост на процесора

в профила screen off задайте минимална скорост 300МХз ( премахва лага при отключване )

има и профил low battery кадето можете да зададете на колко % батерия да се активира и на какви честоти. удължава живота на батерията когато е на свършване естествено не трябва да човъркате телефона много много

за сега толкова от мен по късно още


когато цъкна на линковете ми иска парола и юзер за фтп сървара и не мога да ги сваля кажете какво да правя
Цитирай
#53

свали си - Black mart и си ги дръпни от там - в момента фтп-то не бачка

Mi Mix 2/Mi Pad
Цитирай
#54

Имам странен проблем - няма достъп до интернет през 2G и 3G, с WiFi нямам проблем. Данните са разрешени. Дали е проблем от Мтел или е от телефона. Чудя се дали да правя хардресет? Проблемът се появи отскоро. Преди това нямше никакви грижи - сега просто не се появяват двете срелки, които показват предаването на данни. Може нещо да съм омазал, защото ползвам един уиджет за разрешаване на данни и един за бърз достъп до 2G и 3G настройките.

p.s. Решено. Хардресет.

LG O2X
Цитирай
#55

Имам един въпрос - колко трябва да е RAM - а .Знам че е 512 ,но на мен ми изписва 372 .Някой има ли идея защо или така трябва да е ? :unknw:

Nokia X2
Honor 7 - Grey 64GB
Huawei M2 10.1" 64GB
Цитирай
#56

Така е, от всичката рам, андроид заема една част и тези 372мб са за използване от теб, като си накачиш приложения би трябвало да имаш към 150мб свободни.

Motorola Milestone -> HTC Desire -> Desire HD -> LG Optimus 2X -> Galaxy Nexus -> Galaxy Note -> HTC One M7 -> Galaxy Note 3 -> iPhone 6 -> Galaxy S6 -> iPhone 6s -> Galaxy S9+
Цитирай
#57

Ясно значи "грешката" е вярна . Smile
Благодаря ! :bow:
Зачудих се за това ,защото тук http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1500771 на картинките дава друго и не мога да разбера какво е - моментния статус или ...... .

EDIT :
Даа видях ,че пише About Phone .
И все пак ? :unknw:

Nokia X2
Honor 7 - Grey 64GB
Huawei M2 10.1" 64GB
Цитирай
#58

Здравейте ! Първо искам да се похваля, че преди 1 седмица си закупих LG Optimus 2x P990 !Smile Като цяло съм очарован, но има някои неща, които започват сериозно да ме притесняват.. Ще започна първо с батерията. Струва ми се прекалено слаба, зарежда се много дълго време и пада адски бързо . Надявах се да издържа поне 1 ден както трябва, но уви ... Зарежда се цяла нощ а до към 15 - 16 е на последни издишвания , а не го ползвам кой знае колко . Около 2 часа само музика, леко сърфиране и ест. Разцъкване на игри, но ако тръгна да играя някоя игра след 2 часа батерията пада .. Въпросът ми относно тоози проблем е какви тестове мога да направя за да разбера дали самата батерия е дефектна, дали има начин да удължа живота на батерията и общо взето всяка информация свързана с това ще ми е много полезна.Проблем номер 2 кой засега открих е забиването и най - вече бързото прегряване на телефона ! Каквато и игра да цъкам сле 30 - 40 минути отзад на тела мога да си пържа яйца а има и моменти, в които лагва непоносимо ...Вчера например си теглих от интернет директно на тела ''Гангстер Рио'', която беше 800мб след 150 изтегления мб целият тел. гореше и дори неможах да плъзна екрана за отключване на тела от лаг. Проблем номер 3 е неуспешните опити с инсталирането и тегленето на по - голямата част от добрите игри ...Споделете сайт или трик как успявате да подкарвате игри на този тел от сорта на Splinter Cell. Asphalt6 Real Football 2012, Gangstar Rio, Miami, West Choast and tnt.... На почти всички такива игри или ми дава проблем с тегленето или са с прецакни текстури, освен това дори и да изтрия цялата игра самата икона седи и дори като я вкарам в червенето кошче пак не се маха. И последния проблем е свързан с програмата PCSuite на самият комп. ми казва че имам 3500 грешки и за да ги изчистя трябва да си я купя а компа ми от 2 - 3 дни е доста муден. Това са за сега първоначалните ми проблеми и ще съм благодарен за съвети, ест. телефончето има много добри неща, но тях ще ги коментирам в друга тема Smile

Xperia X8 --> LG Optimus 2x P990 - anroid 2.3
Цитирай
#59

Телефона мноо яко почна да забива.След рестарт положението е по-добре.Направих един хард ресет,та викам дано положението се пооправи.Жената има Nexus S,макар с едно-ядрен процесор се държи доста по-добре от 2Х.За софт няма да говоря Smile
Силно се надявам да получим ISC и работата на телефона да се подобри!

NEXUS 5 16 GB BLACK>NEXUS 6P 32 GB>SAMSUNG S8+ 64GB>SAMSUNG S10+ 128 GB>Samsung S21 Ultra 512GB>Samsung S22 Ultra 512GB>Samsung S23 Ultra 512GB>Samsung S24 Ultra 512GB 
Цитирай
#60

здравейте наскоро си купих 2-ра ръка lg optimus 2x ,като цчло телефон4ето си е наред,но нещо ми прави впе4атление когато някои ми звъни телефона запо4ва да ми звъни 4ак на 2-3ти сигнал.при първия сигнал свободно - нищо.смених няколко мелодии и пак нищо.щшно не е било от мелодията :9 някои има ли някакви идеи какво може да е ?ще съм ви много благодарен помагайтееееее
Цитирай
#61

Може ли някой да качи наново файла от 2.1. Как да си върна старото recovery?
https://www.androidbg.com/forum/post182541.html#p182541

Motorola Milestone -> HTC Desire -> Desire HD -> LG Optimus 2X -> Galaxy Nexus -> Galaxy Note -> HTC One M7 -> Galaxy Note 3 -> iPhone 6 -> Galaxy S6 -> iPhone 6s -> Galaxy S9+
Цитирай
#62

Здравейте приятели! Руутвам "опосумчето", стартирам "install-ext-clockworkmod-windows"> изключвам телефона> задържам power + vol. down, появява се бялото лого ЛГ, но след секунди се показва зеленото андроидче, зад което седи бяла кутия и телефона се включва. Какво трябва да направа за да влезна в рековерито? Какво обърках?
Цитирай
#63

yavorlubenov написа:Здравейте приятели! Руутвам "опосумчето", стартирам "install-ext-clockworkmod-windows"> изключвам телефона> задържам power + vol. down, появява се бялото лого ЛГ, но след секунди се показва зеленото андроидче, зад което седи бяла кутия и телефона се включва. Какво трябва да направа за да влезна в рековерито? Какво обърках?

Не си инсталирал правилно рикаварито и затова се появява андроида по този начин ако нямаш рикавари правиш фактори ресет

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай
#64

Направих фактрои ресет, инсталнах "install-ext-clockworkmod-windows" и отново същото.
Цитирай
#65

Положението взе да става много сериозно,реастарти,замръзвания и какво ли още не.
Напоследък телефона замръзва и само махане на батерия оправя нещата.Телефона е пресен хард ресет(преди 30 дена)приложенията от маркета са не повече от 15.Има ли някой с подобни проблеми.

п.п Ако сандвича не оправи нещата го хвърлям,бал съм го в телефончето....

NEXUS 5 16 GB BLACK>NEXUS 6P 32 GB>SAMSUNG S8+ 64GB>SAMSUNG S10+ 128 GB>Samsung S21 Ultra 512GB>Samsung S22 Ultra 512GB>Samsung S23 Ultra 512GB>Samsung S24 Ultra 512GB 
Цитирай
#66

здравейте купих си LG g2x T mobile от америка имам проблем със него значи сложих сим картата и обърках PIN кода
и после телефона ми каза , че е заключен и не може да бъде отключен можели някои да ми помогне???
Цитирай
#67

Объркал си пин кода 3 пъти?
Пин код на картата или код на телефона?
Ако е на картата, въведи ПУК код, ако е на телефона, не дава ли опция да влезеш чрез Gmail account?

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#68

със pin code се оправих ,но проблема ми е като сложа европейска сим карта на телефона тела ми казва че не може да бъде отключена тази карта и няма сигнал нищо ! има ли начин за оправяне моля за помощ???
Цитирай
#69

Да няма код за мрежа, не мога да разбера, телефонът кодиран ли е към някой оператор или е за щатите CDMA/WCDMA вариант?

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#70

kiusha написа:Положението взе да става много сериозно,реастарти,замръзвания и какво ли още не.
Напоследък телефона замръзва и само махане на батерия оправя нещата.Телефона е пресен хард ресет(преди 30 дена)приложенията от маркета са не повече от 15.Има ли някой с подобни проблеми.

п.п Ако сандвича не оправи нещата го хвърлям,бал съм го в телефончето....
Хвърли го към мен, ще те отърва с удоволствие. Smile

White Samsung Galaxy I9300 | Rooted | Clockworkmod recovery image | ROM Temasek 4.2.2 based on CM10.1 unofficial
Цитирай
#71

elu написа:
kiusha написа:Положението взе да става много сериозно,реастарти,замръзвания и какво ли още не.
Напоследък телефона замръзва и само махане на батерия оправя нещата.Телефона е пресен хард ресет(преди 30 дена)приложенията от маркета са не повече от 15.Има ли някой с подобни проблеми.

п.п Ако сандвича не оправи нещата го хвърлям,бал съм го в телефончето....
Хвърли го към мен, ще те отърва с удоволствие. Smile

Ама нали се сещаш ,че трябва първо ъпдейта да излезе,та тогава да го хвърлям евентуално...
Дефакто ще чакаш доста....Ъпдейта ще ме забави ,не нещо друго Smile

NEXUS 5 16 GB BLACK>NEXUS 6P 32 GB>SAMSUNG S8+ 64GB>SAMSUNG S10+ 128 GB>Samsung S21 Ultra 512GB>Samsung S22 Ultra 512GB>Samsung S23 Ultra 512GB>Samsung S24 Ultra 512GB 
Цитирай
#72

Здравейте колеги.След ъпдейт до сандвича ,реших да се върна на 2.3.4.Следвам стъпките с смaрт флaш
.Но стигам до (num of partition are 7) на телефона се маха иконата и надписа за ъпдейт и ми дава Timeout error.Някакви идеи защо така се получава?Опитвам се да си върна стария софт със който съм го купил,който си беше 20r.Предварително благодаря за помоща.

Sony Ericsson Xperia X8 ---->LG Optimus 2X P990(android 2.3.4)---->samsung galaxy s2 I9100 (4.1.2)----> samsung galaxy S3--->Lg G3mini Android 6.0.---->>Nokia3 Android 7.1.1.....
Цитирай
#73

Зaщо не опитaш със Smart Flash Tool?


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#74

vargala81 написа:Зaщо не опитaш със Smart Flash Tool?
Извинявaм се колегa.Точно с него пробвaх.Объркaл съм се ,и побързaх дa си коригирaм грешкaтa

Sony Ericsson Xperia X8 ---->LG Optimus 2X P990(android 2.3.4)---->samsung galaxy s2 I9100 (4.1.2)----> samsung galaxy S3--->Lg G3mini Android 6.0.---->>Nokia3 Android 7.1.1.....
Цитирай
#75

Стрaннa грешкa. Aз си го обеснявaм тaкa:
При екстрaктвaнето нa kdz. фaйлa се рaзделя нa няколко чaсти(мaй 8) не съм сигорен и после се събирa нa 2.
Ap.bin и Cp.fls или обрaтно. Явно нещо се е объркaло при екстрaктвaнето и 1 от 8-те чaсти липсвa(може и дa грешa) Потърси друг фaйл или зa пробa флaшни от темaтa зa ICS 4.0.4


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)