Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем със задна камера на Lenovo P780
#1

Здравейте.

Преди няколко дни ми подариха телефон Lenovo P780, версия на Android 4.2.1
От тогава се мъча да си сменя камерата на задна, но не става. Снима само с предна камера. Въобще не ми изкарва опции за смяна на камерата.
Съответно и не мога да използвам светкавицата, защото тя е на задната камера. Като превключа на режим на снимане със светкавица не става нищо.
Пробвах, като изтегля още 3-4 различни приложения за камера, но с тях също не ми изкарва опцията за превключване от предна към задна камера.
И сега съм в пълен шах ииии.... МАТ.

Някакви идеи? Благодаря.
Цитирай
Аксесоари
#2

Ъпдейтни телефона до 4.4 и проблема трябва да изчезне.
От чичко гугъл намерих тази версия p780_row_8g_221_140729 ,която трябва да е 4.4.2.
успех

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
Цитирай
#3

Аз съм малко неграмотна и имам няколко въпроса. Tooth

Трябва ли да трия нещо? Или направо да тегля файлчето и да го инсталирам? Ще ми изчезнат ли инсталираните програми?
В настройките имам "Актуализации на системата" това има ли нещо общо с това, което казвате Вие? Или за друго иде реч.
Мерси, че се включихте.
Цитирай
#4

Да актуализация на системата е същото.Просто телефона сам ще се ъпдейтне.
След актуализацията е ПРЕПОРЪЧИТЕЛНО да не кажа задължително да се направи фактори ресет на телефона.
След него обаче всички програми ще ти изчезнат и ще трябва да ги слагаш наново.
Може да ползваш това
за да си архивираш нещата на картата с памет ,и след фактори ресета като го инсталираш наново с него ще си върнеш нещата по-лесно.

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
Цитирай
#5

Проблема ти е същия като моя.Явно телефоните прозиведени през 2014 г си имат този проблем.Ако инсталираш ъпдейта с 4.4.2 ROW 227 ,камерата ще ти се появи,но за сметка на това батерията ще ти пада много по-бързо.Освен товеа ще се наложи смяна на модема (това в случай ,че ползваш и двете карти),защото мисля ,че ROW 227 върви с V.23,които не е за българия.
Цитирай
#6

genchoili написа:Ъпдейтни телефона до 4.4 и проблема трябва да изчезне.
От чичко гугъл намерих тази версия p780_row_8g_221_140729 ,която трябва да е 4.4.2.
успех

Мисля ,че тази версия не е подходяща защото е за телефони с 8gb ROM .
Цитирай
#7

А този бутон липсва ли или(ако не липсва) нищо не прави в твоят случай ???
[Изображение: 111.jpg]
Казвам го, не за да иронизирам наблюдателността ти, а защото понякога човек пропуска очевидните работи от пре-съсредоточаване, а пробва ли да му върнеш фабричните настройки?(ако не си го надграждала до S22* де..)
Цитирай
#8

Brannik написа:А този бутон липсва ли или(ако не липсва) нищо не прави в твоят случай ???
[Изображение: 111.jpg]
Казвам го, не за да иронизирам наблюдателността ти, а защото понякога човек пропуска очевидните работи от пре-съсредоточаване, а пробва ли да му върнеш фабричните настройки?(ако не си го надграждала до S22* де..)

Здравейте. Двата бутона - стрелките и светкавицата ми излизат при смяна на определен режим на снимане, НО когато ги натисна ми изписва следното: "Леново камера спря да работи".
Не съм връщала още фабрични настройки, защото първо ми обясняваха, че трябва да направя някакъв бекъп, за да не загубя определена информация, която ми трябва.
Цитирай
#9

Здравейте !
Проблема с камерата може да се реши чрез обновление на приложението, което я управлява. При мен се появи на 2-3 пъти такъв проблем и всеки път слагах по-нова версия на софтуера за самата камера. Последния съм го свалил от XDA, но в интернет има много версии. При мен е LENOVO SUPER CAMERA v3.6.7 и инсталира и Галерия за снимки. Телефонът е от 2013, но предполагам че и тези от 2014 ползват същия. Потърсете малко и ще намерите и подробни инструкции как става процедурата.

Всичко хубаво !

I'll Be Back !  Lenovo P780 CN White -> Samsung S7 Edge Pink Gold
Цитирай
#10

Колега, как я ъпдейтна тази камера...  аз свалих apk файла с новата версия и не става, и не става. Пишеше ми първо, че се конфронтира с вече инсталираната такава. Махнах я със system app remover или нещо такова. Сега пише, че просто не е инсталирана. И няма камера. Други приложения пък си дават грешка и не стартират.

P.S. - не става така. Инсталирах камера 3.6 нещо си - същото.
Цитирай
#11
Lightbulb 

Не се отказвай да търсиш, все ще стане. На мен ми отне няколко дена да пробвам различни APK-та и все не сработваше или не се инсталираше. Но се разчетох из форумите и ако не се лъжа точно в XDA форума имаше инструкция, според която самото APK се копира в системна папка (през Total Commander, Root Explorer) и там като смениш правата за достъп на rwxrwx ти дава инсталация. Можеш да ресетнеш от червения бутон над батерията, на друго място препоръчват инсталация през рекавърито, наистина всеки сам трябва да намери кое ще му сработи, няма универсален подход. Тези дни опитах новата версия 4.1 на Lenovo Super Camera (SnapIt), която в началото също ми правеше проблеми, но с малко упорство се получи. Съжалявам ако не давам конкретен отговор, но поне мога да те насоча. Ако имаш моднато рекавъри (TWRP или CWM) в Needrom и 4PDA има качен цялостен софтуер за P780, на база VIBE 2.0, който си работи читаво и няма китайски бълвочи Smile . Естествено е на руски и английски. Като цяло е хубаво да го root-неш за повече достъп до системни функции и инсталации на програми.
Успех на всички !  Wink

I'll Be Back !  Lenovo P780 CN White -> Samsung S7 Edge Pink Gold
Цитирай
#12

Коя е системната папка, в която трябва да копирам apk файл-а?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)