Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с рам?
#1

Здравейте, както се разбира от заглавието имам ужасен проблем с рама. Обикновенно без никакви отворени приложения имам около 50-60 мб свободни рам. Пробвах с хард резет, ефект - няма. Руутнах го, сложих Greenify, но аз така или иначе нямам приложения които да ползват рама, при положение че дори съм дизейбнал фейса. Също откакто се появи този проблем всички приложения се отварят супер бавно. Имам и втори проблем - батерията. Тя с времето все по бързо и бързо падаше, но сега по празниците изобщо не го пипам и вечерта батерията ми е около 50, при включена Stamina. Впечатление ми направи как се използва батерията. Google services - 23%, Android System - 17, Android OS - 18% и другите са по малко.Искам да по питам от тук какви опции имам при положение че съм с .205 и буутлодера ми не може да бъде отключен. Благодаря предварително.

Sony Xperia SP - Android 4.3 + Samsung GALAXY Express 4.1.2 + Asus Google Nexus 7 (2012) - 4.4 KitKat
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравей , слагаш ето този РОМ , който е за заключен буутлоудър http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2735975 , и си решаваш проблема . Стоковия просто не струва , този ром за сега върви перфектно (От 1 седмица съм с него ) и няма за сега нещо което да ме е подразнило , или нещо не работещо .
Цитирай
#3

Какъвто и ром да сложиш има лек лаг. Рам паметта няма да е проблем с cm11. Аз без пуснати приложения имам 250 мб рам свободна на сток, а трябва да е 600...

Enduro
Цитирай
#4

rdlegy написа:Какъвто и ром да сложиш има лек лаг. Рам паметта няма да е проблем с cm11. Аз без пуснати приложения имам 250 мб рам свободна на сток, а трябва да е 600...
Колега , повярвай ми , че нямам абсолютно никакъв лаг при мен , сложил съм чист РОМ , без кернел , и телефона върви като пушка , чак не мога да повярвам !
Цитирай
#5

Знам как върви, лага който има го чуствам, защото съм супер чуствителен и при най-малкото. Говоря при сваляне на notfication drawera се вижда как при самото сваляне има нещо, като лаг, не засича, но просто е някак си лагесто

Enduro
Цитирай
#6

Не знам защо при теб се получава така ,при мен всичко е ОК , все едно съм с нов телефон , единственото , което не ми харесва при СМ е , че нямам достъп до вътрешната памет , а е видима само СД картата , но това не е болка за умиране. Пробвал съм всичко де що е РОМ , този който съм посочил по горе , е супер .
Цитирай
#7

При рома от подписа няма лаг, а рамта е доста по - добре при сток имах 150 мб, а сега със същите приложения 300. Със стоковия кернел на рома също положението е добро, но обичам настройките на William's и главно един от Governors, един Scheduler и живота на батерията
Цитирай
#8

   

Не отдавна ми се случи това Big Grin
Цитирай
#9

@Sem101, това което си качил на снимка като резултат, бе почти перманентно при модела на Сони, Xperiа Т със Андроид 4.3.
Виждам, че при теб не е имало проблем с направата на снимка през телефона, защото при мен в такъв момент, нямаше начин да се приключи това действие.
Явно е някакъв софтуерен проблем на конкретни версии, който не позволява самата операционна система да си освобождава рам памет от отдавна неизползвани приложения или непонятно за мен, твърде високо ниво на използвана рам при конкретни такива и продължава да я товари, докато не я напълни до максимум.
Този факт ми наложи връщане към предна версия на Андроид, с който е и до момента телефона.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)