Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем със S4 i9515 - самоизключване
#51

(2015-05-30, 23:19:56)wer_aac написа:  Върви към Мтел имам гаранция да се оправят. Ако ми го върнат и пак направи тия номера пак ще им го нося.
---
Благодаря и на колегата за съветите, но не искам да рискувам. Най-много да омажа нещо, пък и да загубя гаранцията. Ще пиша , ако има развитие.

Колега пиши моля те какво ще го свърши сервиза. Да видим дали ще успеят да го оправят. Лошото е че не е нещо постоянно и предполагам че ще започнат да си измиват ръцете - не е повреден и т.н.

Samsung Galaxy S22 S901B
Цитирай
Аксесоари
#52

Разката ми се фамилията. Тъй като нямам друг смартфон исках да ми дадат оборотен за тези 15-20 дни иначе оставах без телефон. Днес обиколих почти цяла София. Първо отидох в магазина на мтел при Софарма - нямат оборотен. После 2-та магазина във Студентски също нямат. Казаха по моловете би трябвало да имат бройки. После в Сити центъра пак нямат. После на витошка същата история. на бул Скобелев мернах друг магазин пак нямат. Оттам в мола на Стамболийски били свършили. Оттам звънях в още 4,5 магазина ама никой не отговаря, от *88 също опитаха да се свържат и да ми кажат къде в София има бройки и на тях не им вдигат.после Парадайс пак няма - били ги раздали и сервизите били пълни. Оттам се зачудих дали да ходя до Сердика и The Mall но се отказах след 4 часа обикаляне като малоумен. Бях без кола и сигурно 20 км навъртях пеша и 30 км с градския и метрото.
Така и не го оставих смартфона за сервиз.
Цитирай
#53

Това се опитвам да ви спестя, ходене , нерви, време , средства Smile Один и си Visslar

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#54

Колеги дайте инфо за ситуацията след сервиза? Оправи ли се проблемът?

Samsung Galaxy S22 S901B
Цитирай
#55

(2015-05-29, 21:23:14)rado__8 написа:  Имаш ли карта памет?

Чекна ли Phone Bootloader Update в Один когато го преинсталираш?

Моля обясни, 

Какво общо има картата? и "Phone Bootloader Update" в Один ?





След преинсталация на софт свален от саммобил, ще ми остане ли КНОКС=0 , т.е. ще важи ли гаранцията?

Кой фирмуер е проверен и става за бг(тел от МТЕЛ /GT-9515/)

Малко повече инфо?

Xiaomi Mi A1 , Galaxy S IV I9515, Lolipop 5.1.1(CyanogenMod CM12.1) -Mtel, Galaxy Ace2 [4.4.2-KitKat] CM 11, Рено Меган II Grandtour -2006/1.6v V16/Fobos
Цитирай
#56

Общото е да я форматираш (през cardreader на PC).
Phone Bootloader Update, ако има(ше) пълен ROM за I9515, но такъв (поне не знам дали има) - така, че го прескачаш.
Да, ще си остане KNOX-а 0x0, т.е. ще ти важи гаранцията.
Какво има да му проверяваш? Просто го инсталираш с Odin и го ползваш: http://www.sammobile.com/firmwares/downl...1BOC1_MTL/

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#57

"Проверен" в смисъл чист фирмуер БГ, не на мтел,виваком или теленор. А и примерно : http://www.sammobile.com/firmwares/downl...1BOE2_BTU/
Който е малко по нов и е за "United Kingdom (Black Edition)"

btw: ако го флашна с друг, не Мтел-ски , ще остане ли "SIM lock" към оператора?

Xiaomi Mi A1 , Galaxy S IV I9515, Lolipop 5.1.1(CyanogenMod CM12.1) -Mtel, Galaxy Ace2 [4.4.2-KitKat] CM 11, Рено Меган II Grandtour -2006/1.6v V16/Fobos
Цитирай
#58

Хем казваш, че е "от МТЕЛ /GT-9515/" и искаш официален софтуер, а после казваш "в смисъл чист фирмуер БГ, не на мтел,виваком или теленор."
Флашването на ROM НЕ отключва телефона от оператора. Можеш да си го отключиш безплатно от сайта на M-Tel: https://www.mtel.bg/unlock-phone

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#59

Дори и да флашнеш ром различен от този на М-Тел телефона пак ще си остане заключен към оператор.

D_coffee
Цитирай
#60

Отключих телефона през Мтел/линка който даде колегата/.
Префлашнах с рома LOLIPOP/мтел
Преинсталирах приложенията.
Снощи на зарядка и с включен Wi-fi
Сутринта няма реакция от телефона-забил.
Докато не изключих зарядното, даже рестарт не ставаше през "POWER бутона......
та така...
Май досега ми е забивал все на зарядно когато е включен.


Едит:
От сутринта до момента 3 рестарта.... единия по време на разговор...

Xiaomi Mi A1 , Galaxy S IV I9515, Lolipop 5.1.1(CyanogenMod CM12.1) -Mtel, Galaxy Ace2 [4.4.2-KitKat] CM 11, Рено Меган II Grandtour -2006/1.6v V16/Fobos
Цитирай
#61

(2015-06-23, 22:36:00)centur написа:  Хем казваш, че е "от МТЕЛ /GT-9515/" и искаш официален софтуер, а после казваш "в смисъл чист фирмуер БГ, не на мтел,виваком или теленор."
Флашването на ROM НЕ отключва телефона от оператора. Можеш да си го отключиш безплатно от сайта на M-Tel: https://www.mtel.bg/unlock-phone

Може да го отключи след изтичане на договора дори устройството да е платено в брой не на лизинг. Току що говорих с ментел оператор.

Samsung i5500->Nexus 4 16gb->Alcatel Idol 2 mini - >Sony Z3-> LG G3->Huawei P9->Nokia 8 4Gb+64Gb

Цитирай
#62

(2015-06-26, 15:06:22)Petkov написа:  
(2015-06-23, 22:36:00)centur написа:  Хем казваш, че е "от МТЕЛ /GT-9515/" и искаш официален софтуер, а после казваш "в смисъл чист фирмуер БГ, не на мтел,виваком или теленор."
Флашването на ROM НЕ отключва телефона от оператора. Можеш да си го отключиш безплатно от сайта на M-Tel: https://www.mtel.bg/unlock-phone

Може да го отключи след изтичане на договора дори устройството да е платено в брой не на лизинг. Току що говорих с ментел оператор.

След като изтече плана с който е закъпен телефона тогава можеш да го отключиш, но не и преди това.
Цитирай
#63

Е,добре де аз как го отключих тогава?
Пробвах с карта на Виваком, поиска код, вкарах го и после проведох разговор.....
БТВ не е изплатен още...

Xiaomi Mi A1 , Galaxy S IV I9515, Lolipop 5.1.1(CyanogenMod CM12.1) -Mtel, Galaxy Ace2 [4.4.2-KitKat] CM 11, Рено Меган II Grandtour -2006/1.6v V16/Fobos
Цитирай
#64

(2015-06-26, 22:08:19)aurona написа:  Е,добре де аз как го отключих тогава?
Пробвах с карта на Виваком, поиска код, вкарах го и после проведох разговор.....
БТВ не е изплатен още...

Не съм казвал за изплащане, а за изтичане на договор.
Цитирай
#65

Колеги някой стигна ли до решение с гадния проблем на крашване при включен WiFi? Има ли резултат от даването в сервиз - оправят ли проблема?

Samsung Galaxy S22 S901B
Цитирай
#66

Здравейте хора. Smile   Как сте?
 на скоро си обнових моя красавец (Galaxy S4 BE) до андроид 5.0.1 Lollipop. Обаче след актуализацията забелязах, че започва да се самоизключва но ако някой ме търси по това време му дава свободно, а няма никаква индикация на телефона, че ме търсят. Отначало си помислих, че може да е от много горещото време и да прегрява и затова да го прави този мурафет. (моята работа е нон стоп на слънце)
И така и до ден днешен се самоизключва, когато му кефне. А и също така тапетите ми се сменят автоматично на 15 минути. Това стана също след актуализацията на андроид версията. Пробвах да сложа един тапет в самостоятелна папка и да го сложа нега за начален, но уви пак се сменят. :Angry Много ме е яд. Моля ако някой има същия проблем и си го е оправил или подобен да сподели. Smile
Поздрави и лек ден. :Smile
Цитирай
#67

Направи ли ресет (връщане на фабрични настройки) след ъпдейта?

D_coffee
Цитирай
#68

Здравейте колеги,
проблема със самоизключването и/или саморестартирането се оправя като си сложите андроид 4.4.2 версия I9515XXU1AND3.Той е от април 2014г.и с него телефонът работи безпроблемно,за разлика от последващите "усъвършенствани"версии.Може да го изтеглите от тук http://www.sammobile.com/firmwares/downl...ITV/,(това е  версията за Италия,българската не може да се свали)и да го флашнете с Один.
След това от мениджъра на приложенията забранявате автоматичната актуализация на софтуера.Ако все пак актуализацията се свали и ви се покаже съобщение да я инсталирате,вие давате отлагане,после отивате на иконката,която се появява в горния ляв ъгъл на дисплея,натискате и задържате докато се появи известие кой процес я поддържа,отивате на него и го забранявате.
При мен и при други хора това помогна,надявам  се,че и при вас ще е така.
Цитирай
#69

Това със самоизключването може да се реши ако андроида се смени с някоя нокия 3310. Там проблема го нямаше доколкото помня.

Samsung Galaxy S8
Цитирай
#70

Аз имам 5,0,1 и пак се изключва при включен WiFi от време на време....

Samsung Galaxy S22 S901B
Цитирай
#71

А ти преинсталира ли го с Один със сложена отметка на Phone Bootloader Update?

D_coffee
Цитирай
#72

Вероятно ще задам тъп въпрос,но все пак - файла който сваляме от Sammobile достатъчен ли е да се преинсталира със сложена отметка Phone Bootloader Update, или трябва и още нещо да се добавя в ODIN

Huawei Ideos -> HTC Desire X -> Samsung Galaxy SIII -> Huawei Ascend G7 -> Samsung Galaxy SIV Active + LG Spirit -> Lenovo A7000 + LG Spirit -> Huawei P8 Lite + LG Spirit -> Honor 8 + LG Spirit
Цитирай
#73

Достатъчен е стига да си сложил отметка Smile

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#74

(2015-10-07, 11:20:19)mitko1pr написа:  А ти преинсталира ли го с Один със сложена отметка на Phone Bootloader Update?

Не съм. Принципно ако го направя ще изтрие ли всички данни и програми от телефона? Или ще мине като официалния ъпдейт като ги запази?

Samsung Galaxy S22 S901B
Цитирай
#75

Нищо няма да се изтрие, като го флашнеш с Один, но след флашването ще трябва да направиш фактори ресет, което означава, че всичко ще се изтрие.

D_coffee
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)