Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем със S4 i9515 - самоизключване
#76

Сега го флашнах с Один в.3.10.07 и оригиналния софт и със сложена отметка на Phone Bootloader Update - всичко мина ОК.
Всичко в телефона се запази и за момента работи добре, даже е по-бърз от преди сякаш и затова за сега няма да му връщам фабрични настройки.
Сега да видим ще се изключва ли или не.... ще пиша като го тествам....

Samsung Galaxy S22 S901B
Цитирай
Аксесоари
#77

Здравейте отново колеги. Въпреки че тестовият период е кратък за момента мисля че проблема с изключването е решен! Вече 3 дена нон-стоп включено WiFi и няма самоизключване!

Благодаря на колегите Rado_8, mitko1pr, degman и др. които в различни теми дават точния лек за поправката на гадното самоизключване!

Мога да кажа че това префлашване (с Один в.3.10.07 и оригиналния софт и със сложена отметка на Phone Bootloader Update) се отрази като "манна небесна":
- вече няма самоизключване;
- подобри се потреблението на батерията;
- имаше малко греене преди, което сега изчезна тотално и телефона е студен дори след 800 МВ даунлоад;
- телефона стана по-бърз - не че преди е бил бавен...

Най-хубавото е че ПРИ ФЛАШВАНЕТО С ОДИН НЕ СЕ ИЗТРИВА НИЩО ОТ ТЕЛЕФОНА! АБСОЛЮТНО ВСИЧКО СЕ ЗАПАЗИ НЕПРОМЕНЕНО!
И ако всичко ви е ОК няма смисъл да правите ресет до фабрични настройки....

Ако имате проблем от сорта - действайте смело! Ето темите които ще ви водят:

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=72950

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=55636

Успех!

Samsung Galaxy S22 S901B
Цитирай
#78

Гледам само се пише за тва с отметката на буутлодъра и взех че и аз го направих и разликата е че телефона почна да загрява и по-често почна да гасне като при 5 поглеждания на часа 3 пъти се беше изключил.Не знам дали е защото съм с КК но за мен решението е последния лолипоп на UK.

Galaxy S23 256 | Galaxy Watch4 44 | Galaxy Buds 2
Цитирай
#79

Здравейте.Аз съм с I9505 и имам този проблем с рестарта от както съм го купил.При мен се рестартира само когато му оставя WI-FI включен и дълго време не го ползвам.Сигурен съм  че не е от някое приложение защото съм пробвал 2 седмици без инсталирано нищо след ресет и отново WI-FI включен известно време и рестарт.Пробвах и с други батерии като две от тях не бяхя оригинални(между другото с не оригиналните го правеше по-често) и отново същата работа.Прочетох нещо за последния лолипоп за UK че той бил решението,но телефона ми е купен от там и е с последния официален ъпдейт който направих още там и пак се рестартира сам.Ако някой е намерил решение на този гаден проблем моля ви споделете , че ми писна да проверявам по 5 пъти дали не съм забравил да изключа WI-FI-то и ще го шибна в стената накрая.
Цитирай
#80

Преинсталирай телефона с Один със сложена отметка на Phone Bootloader Update.

D_coffee
Цитирай
#81

Точна така mitko1pr ти показа пътя...телефона като получава актуализации по WiFi  не може сам да си преинсталира бутлоудъра. За това теглиш британския и го инсталираш с Odin 3.10 ,чекваш бутлоудъра , ресет и ще се оправи. Също проблема може да е от лоша мемори карта Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#82

При мен самоизключването се оправи след връщане към фабричните настройки след като инсталирах Lolipop 5.0.1
Цитирай
#83

Не съм влизал от месеци, но ще споделя какво направиха в сервиза. Казаха , че са сложили нов софт, както колегите правят тук, но казаха , че са сменили и 2 конектора. Какви са тия конектори и аз не знам. Струва ми се да не е това за зареждането на телефона.
Сега поне ще си почина от тези изключвания и рестарти.
Цитирай
#84

На мен пък ми писна от бъговете на самсунга и си сложих cyanogen 12.1 и всички проблеми с рестарти и малък живот на батерията са отстранени Smile
Цитирай
#85

След сервиза тела отново се изключва сам и угасва. Прави го дори по 3-4 пъти на ден през 2,3.4 дни. Уж му сминиха усб конектор и софтуер и пак нищо. Вдигнах ръцете от тоя телефон. Май пак ще го засиля към сервиза да го видят, че ми писна. 
Изключва се и при 3те варианта. Без никакъв нет, с wi-fi , и с мобилен нет.
Ако някой може да помогне да пише. Ако знае от къде идва тоя проблем. Моля.
Цитирай
#86

Дааа. Както се опасявах даването в БГ сервиз не е много удачно, защото прецакват нещата още повече. Сега освен при Wi Fi гърми и при други положения....И честно не знам дали са сменяли нещо или само така са писали за да вземат някой лев отгоре от Самсунг. Колега тествай нещата описани в предишните постове - не са трудни и могат да ти свършат работа.

Samsung Galaxy S22 S901B
Цитирай
#87

(2015-11-23, 07:21:27)plamend93 написа:  На мен пък ми писна от бъговете на самсунга и си сложих cyanogen 12.1 и всички проблеми с рестарти и малък живот на батерията са отстранени Smile

Knox=1 ?

Xiaomi Mi A1 , Galaxy S IV I9515, Lolipop 5.1.1(CyanogenMod CM12.1) -Mtel, Galaxy Ace2 [4.4.2-KitKat] CM 11, Рено Меган II Grandtour -2006/1.6v V16/Fobos
Цитирай
#88

(2015-12-15, 21:10:46)aurona написа:  Knox=1 ?

Да, но по-добре работещ телефон без проблеми, отколкото бъгове в гаранция  Big Grin
Цитирай
#89

plamend93, писах ти на лични , но може и тук, да пишеш от къде, кой ром/от коя дата/ кой бейсбанд? малко инфо, ще е полезно за Всички. Благодаря.

Xiaomi Mi A1 , Galaxy S IV I9515, Lolipop 5.1.1(CyanogenMod CM12.1) -Mtel, Galaxy Ace2 [4.4.2-KitKat] CM 11, Рено Меган II Grandtour -2006/1.6v V16/Fobos
Цитирай
#90

Значи проблема ми е следният:Телефона при използвне често се самоизключва и когато го включа батерията от 80-90 е станала на -1-2 .В повечето случаи даже не се включва освен при подаване на ток от зарядното.В повечето случаи се изключва когато ползвам камерата...Дали е от батерията или нещо друго ..Андроид 5.0

SGS i9000 Black,SGS2 i9100 Black,SGS4 i9500 Octa,LG G2 32GB Black
Цитирай
#91

Преинсталирай телефона със сложена отметка на Phone Bootloader Update. След това един ресет и би трябвало да се оправи. Ето тема за (пре)инсталиране на стоков фърмуер - https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=72950. Възможно е обаче проблема да е от батерията.

D_coffee
Цитирай
#92

Някакво решение на проблема има ли вече? Имам същия проблем. Обаче го прави само като има син карта в телефона. Без сим на wifi е пушка. Пробвал съм го със доста ромове (cm 13, cm14) и ефекта е същия.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай
#93

(2015-10-18, 09:54:38)При мен се оправи. Направих долуописаното и отделно някакви ОТА ъпдейти минаха.  dandrv написа:  Здравейте отново колеги. Въпреки че тестовият период е кратък за момента мисля че проблема с изключването е решен! Вече 3 дена нон-стоп включено WiFi и няма самоизключване!

Благодаря на колегите Rado_8, mitko1pr, degman и др. които в различни теми дават точния лек за поправката на гадното самоизключване!

Мога да кажа че това префлашване (с Один в.3.10.07 и оригиналния софт и със сложена отметка на Phone Bootloader Update) се отрази като "манна небесна":
- вече няма самоизключване;
- подобри се потреблението на батерията;
- имаше малко греене преди, което сега изчезна тотално и телефона е студен дори след 800 МВ даунлоад;
- телефона стана по-бърз - не че преди е бил бавен...

Най-хубавото е че ПРИ ФЛАШВАНЕТО С ОДИН НЕ СЕ ИЗТРИВА НИЩО ОТ ТЕЛЕФОНА! АБСОЛЮТНО ВСИЧКО СЕ ЗАПАЗИ НЕПРОМЕНЕНО!
И ако всичко ви е ОК няма смисъл да правите ресет до фабрични настройки....

Ако имате проблем от сорта - действайте смело! Ето темите които ще ви водят:

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=72950

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=55636

Успех!

Samsung Galaxy S22 S901B
Цитирай
#94

@dandrv, побвал съм го. Всичко от таз тема съм пробвал ама няма ефект. Явно е хардуерно. До преди 2 месеца нямаше такива проблеми Smile


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай
#95

Щом не го е правило преди това вероятно действително е хадруеър....

Samsung Galaxy S22 S901B
Цитирай
#96

Наскоро се разделих с един 9505 с проблемните рестарти "изгубил сим" , всякви форуми четох приложих какви ли не софтуерни и хардуерни намеси ама няма оправия, то се знаеше , че си е заводски дефект.Предполагам и за останалите модификации на С4-ките е също така от хардуер,което си е жалко заради марката.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)