Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Motorola Moto G2 (2014) Dual sim - аксесоари (заряднo, microSD, кейс и т.н.)
#1

Christmas Честита Нова Година Christmas

Motorola Moto G2 (2014) Dual sim - аксесоари (заряднo, microSD, кейс, скриин протектори и т.н. кой какво се сети)
Отварям тази тема за улеснение, всеки да дава съвети за аксесоари, кой къде и как се е сдобил, мнения и впечатления, че нещо са кът в БГ!

Понеже и аз се сдобих с тоз чуден телефон, та питането ми е сега, какво зарядно трябва за него (колко милиампера - за сега го зареждам от компютъра :| )? Каква microSD карта да му сложа 16 или 32гб и какъв клас е най-добра 10 или 6, за сега оглеждам тези на самсунг, но ми се струва, че има много ментета?! Очаквам предложения :coffee: Android
Цитирай
Аксесоари
#2

Ами колега първо честито за телефончето. Второ Честита Нова Година на теб и на всички притежатели на втората генерация. Трето относно аксесоарчета нещата при мен седят както следва:
- за картата памет - при първата генерация на Мото Г ползвах една "Нама", най скъпата 32гб версия с доживотна гаранция и някакви по-високи скорости - запис/четене, от която бях страшно доволен. За втората генерация два дена след като пристигна Мотото, си поръчах една 32гб АДАТА 10 клас която е перфектна за парите си - ок. 20лв.
- относно зарядното - заедно с картата си поръчах и зарядно 1ман, бяло на цена ок 8лв. без усб кабел (все пак такъв има в комплекта). Малко след това въпросното зарядно за черния петък го пуснаха и на цена ок. 4лв. като взех такова и на брат ми. Малко загрява, но е компактно и леко, и ми върши перфектна работа. Сега гледам, че е 7лв. Доста се чудих дали да е 1, 1.5 или 2.1 ман, но като не знам, какви обича Моторолата, пък и за тези пари........
Та телефон, зарядно и усб кабел в бяло, стана брутална комбинация. Ако някой се интересува ги взех от Вали комп., ако искате ще посоча и точните модели.
- и тъй като малко не ми достига живота на батерията се оглеждам и за паур банк. Голямо разнообразие от модели с разл. пари и характеристики. За черния петък на Вали, щях да си вземам, но бяха свършили наличностите на един модел с 3000ман и цена 18лв. Та в крайна сметка за 24лв се сдобих с зарядно и 2 комплекта ръкавици за тъч дисплеи.
- относно калъфчета, протекторчета и др., още се озъртам и се чудя точно какво да поръчам. Малко се мотам, вече 2 месец ползвам тела, но тия дни и това ще направя, и тогава ще посоча точно какви съм поръчал от Aliexpress. Поздрави на всички притежатели на МОТО Г2 и си ползвайте телефончетата на макс. Остава с 5-цата да оправят бъга с килването на приложения и телефончето ще е Номер 1.
Малко се отплеснах, но дано да съм помогнал дори и на един колега с Мото Г2.

Върл фен на Моторола "МОТО Г" и чистия "Андроид"
Цитирай
#3

Аз си поръчах от Ebay калъф (4$) и OTG (2$) за първата генерация Moto G и 6 броя скрийн протектори (1$). Чакам ги до края на месеца с безплатна доставка. В България няма голям избор на аксесоари за "непопулярни" телефони. Вярно, че от чужбина се чака 1-2 месеца, но поне има голям избор и цените са доста по-ниски. За сравнение- от магазин в Пловдив си купих 1 изключително грозен силиконов калъф и 1 скрийн протектор за 10 лева общо. Един колега си купи втора генерация и ми каза, че неможе да си намери калъф даже.

edit: Ако си търсите калъф да направи телефона ви уникален, препоръчвам кейсовете на GoHeadCase. Може да ги проверите в интернет, имат си сайт, а се продават и в Ebay. Преди 5-6 месеца си поръчах един от тях за Сони-то и щампите им са много качествени и не се разпадат или разлепят. Единствения минус е, че са пластмасови и не са много практични, но все пак целта им е да са красиви Big Grin
Цитирай
#4

Да определено нещата откъм аксесоари в БГ за моторолите ни е е зле!
За съжаление аз още не съм на ти с пазаруването от Китай =( , така че ще изчакам с калъфите и протекторите, дано да доставят скоро и в БГ за любимата ни моторола!
Единствените кеисове, които намирам са тези http://www.modatel.eu/index.php?option=c...&Itemid=53 ! Ако някой е поръчвал от там да даде мнение!
Цитирай
#5

Ето тук има доста варианти за MOTO G 2014: http://www.modatel.eu/index.php?option=c...&Itemid=53

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#6

Аз си взех това калъфче: http://www.internity.bg/%D0%BA%D0%B0%D0%...platinum-3
Пасва абсолютно точно на размерите на телефона, а и изглежда доста стилно. Smile

Motorola Moto G (2nd Gen.)
Цитирай
#7

В момента доста навлязоха хибридните калъфи и казват, че са добри като ударозащита. Ето да добиете представа: http://www.ebay.com/itm/Slim-Hybrid-Bump...566bda293f
Цитирай
#8

Изглеждат много добре, чак ми иде да поръчам. За сега в БГ избора от аксесоари за втората генерация е много малък.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#9

От хибридните намирам ето този http://mobilissimo.bg/cases/486-incipio-...irect_link , но цената е потресаваща, даже ми се мярна някъде и гаранция че давали. Иначе изглежда много добре!
Цитирай
#10

Incipio си е скъпа марка, тази цена от 40 лева отговаря г/д на цената му в други държави.
Цитирай
#11

Някой знае ли модел слушалки, като тези на нокиа експрес мюзик(да не са "тапи") http://www.cellularfactory.com/Nokia_531...-48740.jpg , които да стават за моторолата. Иначе ако става въпрос за калъф аз си поръчах един хедкейс, знам че не предпазва толкова, но дизайна много ми хареса. Сега мисля да си поръчам и един "хибриден", само се чудя дали да взема и предпазващо стъкло, което пише че е 3 мм, ако не няколко скриийн протектора.
Цитирай
#12

Относно слушалките, телефона е със стандартен жак 3.5 мм и всякакви слушалки стават. До сега с първото поколение Moto G, имах проблеми само с едни слушалки от Samsung. Проблема беше в това, че когато пусна някоя песен, през слушалките се чува едно гадно пръщене, паралелно с песента. Така че само не си вземай Samsung!
Относно закаленото стъкло, не е 3 мм, а 0,3 мм! Аз лично си карам с обикновен скрийн протектор. Защото при евентуално падане на телефона, закаления протектор ще се пръсне на малки парченца и има голяма вероятност да счупиш и стъклото на телефона. Обикновените "найлончета" могат да се надраскат, но при падане на телефона, осигуряват много по-голяма защита от "закалените" стъкла!

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай
#13

(2015-01-17, 18:23:10)bgbore_96 написа:  Аз лично си карам с обикновен скрийн протектор. Защото при евентуално падане на телефона,  закаления протектор ще се пръсне на малки парченца и има голяма вероятност да счупиш и стъклото на телефона. Обикновените "найлончета" могат да се надраскат, но при падане на телефона, осигуряват много по-голяма защита от "закалените" стъкла!

Наистина ли смяташ ,че обикновен протектор предпазва екрана повече от стъкления?  Bu Стъкления протектор е направен за да може при падане да се счупи именно той и да предпази екрана отдолу..как по-точно един обикновен протектор би предпазил по този начин

OnePlus 6T - 8GB - Mirror Black
Galaxy S7 edge - Black Onyx
Moto G2 [CM14.1] Galaxy S2[Stock ,rooted] 

Цитирай
#14

Гледай дроп тест клипчета и тогава ми говори...

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай
#15

Това за 0,3-те мм е моя грешка да, но за слушалки и в други форуми четох че имат проблеми, по-специално с такива с микрофон.
Цитирай
#16

Телефона има Gorilla Glass 3, така че по принцип няма нужда от протектори освен ако не го изпускате много. Според мен това със стъкления протектор е излишно, нормалния найлон си стига колкото да не се драска. Ако му изпукаш дисплея в някое желязо тогава и стъкления може да не го спаси. Само за сравнение, изпуснах си Сонито Л върху чакъл от 1 метър, падна по дисплей (на който няма протектор) и дори не се надраска, а той няма Горила покритие, така че хората са ги направили достатъчно устойчиви на изпускане и без протектори.
Цитирай
#17

Проблемът със някои по-стари слушалки идва от това че са OMTP, а модела от 2014 поддържа само AHJ, ако на някой случайно му се случи да знае.   
Цитат:There are 2 different standards for headsets AJH and OMTP: http://recapmycalls.com/faq-page/headset-standards-ahj-omtp/. The most common is the AJH standard. The Moto G 2nd Generation is only compatible with AJH headsets. The 1st generation Moto G was able to automatically switch between AJH and OMTP. The Nokia headsets that you have use the OMTP standard and aren't compatible with the new Moto G 2nd Generation.
Мисля да си поръчам sennheiser mx 365 или mx 471, само не знам дали slushalki net са точни, защото в ebay цената е почти еднаква, даже малко по-скъпи са повечето и не виждам смисъл да чакам почти 2 месеца. Избора от калъфи в ebay хич не е малък. 


Нещо "по-стилно" на снимки изглежда добре
Прозрачен
Ето и някои по-обикновени 
1 2 3
"Твърд"
Популярните Head Case в сайта им има промоция в момента.
Това са някои от по-евтините варианти. 
Цитирай
#18

Колега unnamed1 би ли посочил сайт или начин чрез който да проверя конкретен модел слушалки дали поддържат необходимия за мен стандарт AJH. И аз като повечето искам слушалки тип тапички за да мога да си слушам музика на воля. Харесвам ин-еър защото ще слушам само музиката и нищо друго, а и т.н. еър-бъдс никога не са ми били удобни а и нямат различни размери тапички. Наскоро си купих, но тъй като съм бил много ентусиазиран, че конретните тапички са на промоция съм поръчал модел без наличието на микрофон. Нищо станаха чудесен подарък.
Модела е: 1 още са на промоция и са доста добри по моите критерии, не пресилен бас както се опасявах, добра звукова картина, лошото е че кабела им е много тъничък и ми се виждат нежни тоест лесно ще ги скъсам. Модела който исках е: 2
Между временно гледах и моделите: 1 2 3 4 5
Всички са един дол дренки, но нали се вписват в бюджета от 30лв макс. Просто не виждах смисъл за повече предвид, че не пътувам толкова много и съответно не слушам толкова, но след като прочетох малко мнения че не изкарват повече от месец два бюджета се покачи още малко. Най важно е наличието на микрофон който да работи коректно.
Относно калъфчетата ще поръчвам след ден два някои от тези: 1 2 3 4 5 6 + малко джаджи 1 2

Върл фен на Моторола "МОТО Г" и чистия "Андроид"
Цитирай
#19

Не знам може да си поръчаш http://www.ebay.com/itm/4-Mast-3-5-Adapt...3cf0785017 за по-сигурно.
Като цяло това е разликата [Изображение: headset.jpg]
Четох че по-голяма част са AHJ. http://www.amazon.com/SoundMAGIC-ES18-In...B00789HVDK за тези спрямо цената има доста добри отзиви. 
Цитирай
#20

Здравейте, тъй като и аз си имам вече Moto G2 му търся протектор. В София, в подлеза на Плиска иам едно магазинче с протектори, но ми искат 18 лв, да не говорим че бутоните се натискат през изрязани отвори и е супер неудобно... По принцип магазинчето, което ползвам с едни от най-евтините протектори е на бул. Васил Левски и кръстовището с Оборище, но там още нямали за нашия модел.. Та вариантите са 2: или чакам някой друг месец да дойдат някакви протектори или он-лайн. Аз он-лайн не съм поръчвал никога и нямам идея от къде как колко и за колко време, така че някакви съвети??

След кратка справка с Alli express, работата е повече от ясна, ще се поръчва от там, протектор $2, 32GB SD карта $5 средна цена, free shipping, чака около месец.
Цитирай
#21

Поръчай си от ebay.co.uk, идват за седмица от Англия. Малко по-скъпо е, но поне не чакаш 1-2 месеца да дойдат и в случай на проблем не се занимаваш с китайски търговци (aliexpress/ebay търговци от китай/хонк конг).
За тези 18 лева си поръчах 3 матови протектора. Big Grin
Цитирай
#22

http://www.fosmon.com/product/sturdy-ser...g-2nd-gen/
Цитирай
#23

Вчера се сдобих с оригиналния Flip Shell от Амазон. Много добър калъф, напълно оправда очакванията ми за висококачествен аксесоар. Излезе ми около 50 лв. с доставката.
Цитирай
#24

(2015-02-03, 15:12:43)MDiamond написа:  Вчера се сдобих с оригиналния Flip Shell от Амазон. Много добър калъф, напълно оправда очакванията ми за висококачествен аксесоар. Излезе ми около 50 лв. с доставката.

Как са магнитите? Като го обърнеш и държиш само долната част отваря ли се?

Samsung GALAXY Z Fold5 5G, Pixel 8 Pro , Pixelbook  & Google Home max
Samsung GALAXY Z Fold2 5G, Pixel 5 , Pixelbook , Galaxy watch 3 LTEGalaxy Note 10+ .Pixel 4 XL,Galaxy S10 +,Galaxy Note 9, Galaxy S7 Edge, Oneplus 3 64GB ; Galaxy S6 edge+;LG G4; LG G Flex; HTC M8 ; Galaxy S4; Nexus 4; Galaxy S2; HTC Dream
Цитирай
#25

(2015-02-04, 23:42:40)fernando написа:  
(2015-02-03, 15:12:43)MDiamond написа:  Вчера се сдобих с оригиналния Flip Shell от Амазон. Много добър калъф, напълно оправда очакванията ми за висококачествен аксесоар. Излезе ми около 50 лв. с доставката.

Как са магнитите? Като го обърнеш и държиш само долната част отваря ли се?

Не се отваря Smile
Edit: всъщност се отваря, като го обърна Lol
Иначе като цяло си прилепва много добре.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)