Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

MINIX NEO X8-H Plus
#1

Подариха ми ето това устройсто, топло топло донесено от братята китайци.

Ето и малко от спецификацията:
[Изображение: 2014112114471405781.jpg]

За момента мога да кажа, че ми направи тъпия телевизор много по-умен !(телевизора който ползвам е FullHD, а не е 4K и не мога да кажа как върви 4К видео)
Към него вървеше и Air mouse Minix Neo M1, с която управлението става много по-лесно. Хубаво е да се сложи пердето, като се ползва, да не се чуди съседа какво ръкомахаш в къщи Smile)
За да може да му се ползва обаче цялата ункционалност си купих и 1 клавиатура Logitech K500r с тъч, която работи прекрасно.
Подкарах го със 1 HDD (2Tb), като го форматирах на exFAT, за да мога да свалям и торенти. Голям кеф е да не пускам голямата щайга със 6те вентилатора. Тишина....кеффф.

 Това е за сега много краткото ревю (хвалба).

Ако имате някакви въпроси, ще гледам да отговоря ако мога. Wink
Имам и 1 въпрос разбира се. Някой със подобно устройсто да сподели как мога да превключвам от клавиатурата от английски на български?
Цитирай
Аксесоари
#2

Би ли споделил за качеството на видеото, как се справя с 1080р файлове mkv, Blu-ray. XBMC пробва ли?
Цитирай
#3

До сега съм пробвал само 1080p филми и 3D (2 картини 1 върху друга, като ги обединявам със телевизора) със същата резолюция, като ги гледах през XBMC и не съм видял никакъв лаг. Друг плейър не съм проблвал за сега, защото не съм имал нужда от друг. Има качен 4K player, но за сега няма как да го ползвам.
Това XBMC има възможност за много много неща, като да се добавят и разни Add-on, които все още не съм ги разучил. Предполагам, че са възможности за гледане на онлайн телевизии, но как става това нямам идея.
Youtube също върви чудесно без насичания.
Блурей като сваля някой ден ще пиша дали тръгва и как върви.
Цитирай
#4

Смяна езика с External keybord helper.
Проблеми с видеото нямат дори и по старите модели на Minix.
Цитирай
#5

@hitman изтеглих 1 blueray филм (oblivion .m2ts формат) и нямаше никакъв проблем и с него през XBMC.
@solo мерси за инфто. Довечера ще го изтегя от маркета и ще пробвам.
Цитирай
#6

Тъй като нямам бутон да си редактирам горното мнение ще пиша ново.

Качих въпросната програма External keyboаrd helper (ДЕМО) и наистина тръгна. НО ми изписа странно съобщение, че тази програма ще ми лог-ва какво пиша и може да ми прехване паролите. Това за мен си е чист вирус тип keylogger. Така ли е при платената версия ?
Цитирай
#7

Програмата просто ти създава/ъпдейтва твой собствен речник-всички го правят. Можеш от време на време да влизаш и да го триеш ръчно.
Не би трябвало да е проблем по принцип!

Note 4 SM-910C Rooted, Erobot v.x 6.0.1 ROM.....
NVidia Shield TV
MiBox Pro Enhanced Edition
MiPad 64GB white
Цитирай
#8

Явно ще трябва да се примиря че не само аз си знам паролите Smile

Я кажете пробрамка за сваляне на торенти. До сега само atorrent работи, но като започна да свалям файлове и след това достъпа до харда направо е невъзможен. Не знам дали това е гораничение на процесите, които могат да се обработват към харда. Как стоят нещата други притежатели на устройства?
Цитирай
#9

Пробвай с втори диск или голяма флашка!
Иначе най-добре е да си купиш USB Hub с външно захранване и още един буферен по-малък хард...най добре SSD...или 32ГБфхлашка Wink
Има го този проблем май при всички, но може и да греша.

Note 4 SM-910C Rooted, Erobot v.x 6.0.1 ROM.....
NVidia Shield TV
MiBox Pro Enhanced Edition
MiPad 64GB white
Цитирай
#10

ОК машинката явно е супер, но има една дискусия дали поддържа DTS през оптичния изход! За не + модела пише че е ОК. но как стоят нещата при +?  ПРедполагам си вързал ТВ чрез HDMI кабел, а каква ти е връзката към ресивъра ти - HDMI или оптика?  Споделете ако знаете нещо че се чудя плюса ли да взема или neo x8-h !

Samsung Galaxy S24 Ultra 1TB
Цитирай
#11

(2015-02-11, 21:18:16)duron написа:  ОК машинката явно е супер, но има една дискусия дали поддържа DTS през оптичния изход! За не + модела пише че е ОК. но как стоят нещата при +?  ПРедполагам си вързал ТВ чрез HDMI кабел, а каква ти е връзката към ресивъра ти - HDMI или оптика?  Споделете ако знаете нещо че се чудя плюса ли да взема или neo x8-h !
Здравей, колега! Аз имам ето този бокс-http://www.aliexpress.com/snapshot/6401235736.html?orderId=65065639894039 , който не е много по-различен. Относно питането ти за DTS и Dolby Digital (АC3), мога да ти дам повече информация-с MX player, KM player и други такива не успях да изкарам DTS звук, разпознава формата, но на ресивъра ми, който съм свързал през оптичния изход на бокса в оптичния изход на системата ми върви само 2.0 звук. През предварителни инсталирания на бокса 4к Player, върви ДТС звук, но пък там не могат да се кирилизират субтитрите. Вариантът, който аз ползвам за гледане на филми е през предавраително инсталирания XBMC, който си плейва без проблеми всички формати + DTS и AC3 звук. От настройките му само се дава, че звукът ще се декодира от ресивъра и че ресивърът то поддържа ДТС и АЦ3. Ще останеш много доволен от XBMC, тъй като той има страшно много възможности, онлайн ТВ и много други. 

Samsung Galaxy S8 Dual Sim Orchid Grey
Цитирай
#12

(2015-02-12, 10:47:39)ptashkov написа:  
(2015-02-11, 21:18:16)duron написа:  ОК машинката явно е супер, но има една дискусия дали поддържа DTS през оптичния изход! За не + модела пише че е ОК. но как стоят нещата при +?  ПРедполагам си вързал ТВ чрез HDMI кабел, а каква ти е връзката към ресивъра ти - HDMI или оптика?  Споделете ако знаете нещо че се чудя плюса ли да взема или neo x8-h !
Здравей, колега! Аз имам ето този бокс-http://www.aliexpress.com/snapshot/6401235736.html?orderId=65065639894039 , който не е много по-различен. Относно питането ти за DTS и Dolby Digital (АC3), мога да ти дам повече информация-с MX player, KM player и други такива не успях да изкарам DTS звук, разпознава формата, но на ресивъра ми, който съм свързал през оптичния изход на бокса в оптичния изход на системата ми върви само 2.0 звук. През предварителни инсталирания на бокса 4к Player, върви ДТС звук, но пък там не могат да се кирилизират субтитрите. Вариантът, който аз ползвам за гледане на филми е през предавраително инсталирания XBMC, който си плейва без проблеми всички формати + DTS и AC3 звук. От настройките му само се дава, че звукът ще се декодира от ресивъра и че ресивърът то поддържа ДТС и АЦ3. Ще останеш много доволен от XBMC, тъй като той има страшно много възможности, онлайн ТВ и много други. 

Да хардуера е почти идентичен, като при теб процесора е  S802 /без- H /  Благодаря за мнението и насоките. Като реша да купя нещо ще споделя.

Samsung Galaxy S24 Ultra 1TB
Цитирай
#13

ХВMC плейва всичко - DTS и АС3 и т.н. Това си е цяла като опeрационна с-ма с медийна насоченост!
Само малко време трябва да се отделят с настройките и нещата заспиват.

Note 4 SM-910C Rooted, Erobot v.x 6.0.1 ROM.....
NVidia Shield TV
MiBox Pro Enhanced Edition
MiPad 64GB white
Цитирай
#14

Здрасти duron, за съжаление нямам ресивър и не могда да го тествам точно това. Звука го изкарвам през телевизора за момента. Оглеждам се разбира се за евтин ресивър с оптичен вход. Не мисля да правя дискотека просто да гледам някое филмче на 5.1 Wink

Ето ти цитат от FB страницата на устройстовто: "X8-H is Dolby digital plus certified by Dolby labs and it does passthrough by either HDMI or SPDIF."

@ptashkov: Използваш ли online ТV от някой сървър?
Цитирай
#15

Не ти трябва задържително рисивър с оптика или коаксиал като аудио вход.
HDMI ще ти свърши идеална работа и после с още един влизаш в ТВ-то.

Note 4 SM-910C Rooted, Erobot v.x 6.0.1 ROM.....
NVidia Shield TV
MiBox Pro Enhanced Edition
MiPad 64GB white
Цитирай
#16

Искаш да кажеш влизам в ресивър с HDMI вход и след това през самия ресивър излизам към телевизора с картина. Един вид ресивъра се явява като мост и този мост си взима само датата за звука. Ако е така, пак ще трябва да гледам за ресивър които има вход И изход HDMI Wink
Знам че HDMI може да носи сигнал 7.1, докато оптичния кабел може да пренася само 2 вида сигнал 5.1 или стерео.
Цитирай
#17

Тъй като не мога да редактирам предишното мнение, ще пиша ново.
Та следващия ми ъпгрейд на кутийката е с 1 уеб камерка logitech C310. Тука благинката е че има и вграден микрофон.
Голям кеф в случея е използването на функцията "OK Google". Гласово разпознаване и отваряне на приложения директно без клавиатури и мишки. Е разбира се навигиране например в браузера не може или за момента не съм намерил как, но е достатъчно да ти разпознае какво искаш да намери или да ти отвори дадена програма.
Определено вече се чуствам като във научнофантастичен филм Smile))
Цитирай
#18

Здравейте,

от няколко дни и аз съм в клуба Smile. Доста време отделих да пусна онлайн Булсат през плеъра на Kodi(XBMC), но съжаление без успех.
Някой от Вас да има идеи. Или ако знае линк за Dreambox stream пак ще е от голяма полза. Поздрави
Цитирай
#19

Питай Булсат (евентуално)! Wink
Може да имат изискване и нет-а да ти е оттях, или други щуротии.
Нали взимат пари за допълнително устройство, иначе ако става така нали се сещаш как ще се накачурят всичките ти приятели и познати.

Note 4 SM-910C Rooted, Erobot v.x 6.0.1 ROM.....
NVidia Shield TV
MiBox Pro Enhanced Edition
MiPad 64GB white
Цитирай
#20

Здравейте!!! Обмислям покупката на MINIX X8-H Plus или X7 и бих искал да получа малко информация на няколко въпроса:
1. Как стой въпроса със гледането на филми през XBMC и най-вече субтитрите на български?
2. Има ли възможност за гледане на онлайн бг телевизии и др?
3. Ако взема X7 който е със Jelly Bean минус ли е, или е възможен ъпгрейд до Kit Kat?
За сега е това...
Цитирай
#21

(2015-02-28, 10:53:16)just_a_fil написа:  Здравейте!!! Обмислям покупката на MINIX X8-H Plus или X7 и бих искал да получа малко информация на няколко въпроса:
1. Как стой въпроса със гледането на филми през XBMC и най-вече субтитрите на български?
2. Има ли възможност за гледане на онлайн бг телевизии и др?
3. Ако взема X7 който е със Jelly Bean минус ли е, или е възможен ъпгрейд до Kit Kat?
За сега е това...

Здравей,
1.Нямал съм проблем до момента със субтитри и видео формати, единствено до момента при възпроизвеждане на видео клип с FLAC audio  имаше разминаване на картина и звук.
2.Не съм успял да подкарам през XBMC. Можеш да си инсталираш приложението на Булсат, но лично мен не ме кефи.
3. Не мога да кажа.

Поздрави
Цитирай
#22

Здравейте май започвам да се разубеждавам... до колкото разбирам онлайн гледане на филми или телевизия от XBMC май е само чуждоезични! Инсталирах програмата на лаптопа поработих малко и ми се струва доста сложна...
Цитирай
#23

За субтитри се инсалират допълнителни добавки. Малко е трудно в началото с настройките но после всичко е Danceфилми сериали каквото ти душа сака. Аз съм с MINIX NEO X5 и нямам грижи вече година Smile
Цитирай
#24

(2015-02-28, 10:53:16)just_a_fil написа:  3. Ако взема X7 който е със Jelly Bean минус ли е, или е възможен ъпгрейд до Kit Kat?

Възможен е.Аз съм с някакъв киткат хибрид от миналото лято и съм доволен от него обаче не ме питай как го инсталирах че забравих.
Във форума има някои неща даже като гледам се опитват да направят и някакъв лолипоп
http://www.minixforum.com/

Lenovo Moto Z2 Force 9.0 + Lenovo Z6 Pro 9.0 + Samsung Galaxy Tab S7 11.0 + Xiaomi MiBox 3 9.0
+ Xiaomi MiBox S 9.0 + Huawei Watch GT Sport + Huawei Band 3 Pro
Цитирай
#25

(2015-03-02, 20:29:45)surfist33 написа:  За субтитри се инсалират допълнителни добавки. Малко е трудно в началото с настройките но после всичко е Danceфилми сериали каквото ти душа сака. Аз съм с MINIX NEO X5 и нямам грижи вече година Smile

Добро утро!
А би ли обяснил как и какви настройки и посочил добавки
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)