Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lenovo vibe x2 проблем с 3G
#1

Здравейте,
закъсах с този телефон не се връзва с 3G мрежи!
Телефона е китайски Dual SIM. Има ли някой във форума който има този дву-симов вариант и дали има същя проблем като мене... Според спецификациите радио модула покрива 3G честотите в България, но по никакъв начин не мога да го накарам да се върже с такава мрежа, дори не ги открива при ръчно търсене показва само 2G мрежите. Дали проблема не е в софтуера сега е с този ROM VIBEUI_V2.0_1442_5.1.1_ST_X2-TO Иначе по телефона роботи всичко без проблем направо лети, но това 3G ме подлудява. Моля за помощ! Да го спасим този телефон, че много ме кефи!

Още един жокер... Сега бъзиках на едно приателче lenovo S850. На пръв поглед менюто settings е същото като на vibe-то. При мене обаче липсва едно подменю в раздела 'МОБИЛНИ МРЕЖИ' , а именно 'Предпочитан тип мрежа'. Тука може да се избира с 2 или с 3G мрежи да се свързва. Почти съм сигурен, че там се омазва нещо с тоя ROM дето го е сложил китаеца. Явно Dual Sim варианта е доста екзотичен за съжаление, но ако може някой с едно-картов модел да провери има ли го това меню в настройките.
Цитирай
Аксесоари
#2

За съжаление резултата ти е следния:

Цитат:You bought the Chinese TD-SCDMA version.Your version is meant to be used only in mainland China with a certain local carrier. The hardware is different from the international X2 WCDMA version.

You won't be able to use 3G outside China! 

Би трябвало със смяна на рома всичко да заспи.
В моя EU вариант въпросното подменю е налично.
Цитирай
#3

root и виж какви налични ромове има в xda

The Phillips Savvy -> Siemens M55 -> Nokia 8910i -> Nokia 7610 -> Nokia 6500 Slide + Samsung X520 -> Nokia 5800XM + Nokia N97 -> ТhL W200 -> Lenovo Vibe X2 + Nokia 225 -> Lenovo Vibe Z2 Pro
Цитирай
#4

в needrom.com има X2-EU ром

Lenovo Vibe X2-EU, Prestigio PAP5400
Цитирай
#5

Не може да се сложи EU версията в/у китайско тяло, заради разликите в хардуера. Няма да регистрира сим картата въобще.

OnePlus 6T 8/128 Midnight Black
Цитирай
#6

Да EU ром-а не става със сигурност. В xda форума този телефон го няма в конспекта, нито европейската, нито чайна версията. При руснаците има нещо http://lenovo-forums.ru/index.php/fоorum...-прошивки/ . Обаче до сега не съм флашвал телефон и малко ме е шубе, да не осера нещата. Другия проблем е, че руския не ми е много силен и не им разбирам хубаво инструкциите. На братушките може ли да им се хваща вяра, че са направили нещо като хората по софтуера, някой слагал ли е техни ром-ве? Ако да, да търся някой да ми превежда или да свалям файловете и при някой дето е по в час с андроида и така...

Офф не мога да си поправя линка sorry - ето го по-точния http://lenovo-forums.ru/index.php/topic/...ntry290890
Цитирай
#7

То това е оригиналната. Има само една къстъм там. Многоезикова китайска, нищо чудно да е същата като твоята, от продавач в aliexpress била взета.
Иначе може да им се вярва, аз ползвам от там за моя телефон.

OnePlus 6T 8/128 Midnight Black
Цитирай
#8

Ако е така май ще трябва да се чака малко за читав софтуер. Като гледам - искам не искам ще си карам с 2G. Да провериш някоя страница с малко повече търпение става, но за клипче абсурд Sad
Цитирай
#9

Може да го пробваш този ром, имало и видео с инструкции как се прави. Виж в Settings, дали имаш меню Mobile networks и там Preferred network type - да си избираш типа мрежа (2g/3g). Другия вариант е да пробваш с factory reset.

OnePlus 6T 8/128 Midnight Black
Цитирай
#10

Точно това меню ми го няма Sad . А factory reset-а го пробвах и положението е все такова...
Цитирай
#11

Sim management някво такова меню няма ли, или там под more/още дали няма нещо? Или виж някакви кодове за инженерно меню. Иначе при медиатек прпцесорите, доколкото съм чел, е трудно да го брикнеш про флашване.

OnePlus 6T 8/128 Midnight Black
Цитирай
#12

Ям /да не кажа другото/ дървото май... С една програмка Mobileuncle успявам да сменя режима на мрежата от gsm на wcdma обаче... пак не се връзва с 3G... Това че процесора поддържа WCDMA не значи, че вътре вградения радио модул също го поддържа... Така ли е или... , че са ми много мътни нещата. Ако е така никакъв рут и ром не ме оправят.
Цитирай
#13

Ako модема не поддържа нашите 3Г честоти невиждам как ще го подкараш
Ти сигурен ли си, че не е Tdd версия, ако е 16гб със 2 сим мисля, че са само за Китай. Международните версии са всичките мисля и ЛТЕ (4Г)
Дай линк с точното описание или на кутията да видим какво пише.
Лично мен ме интересува, ако е от алиекспрес точно от кой търговец е и модела на телефона.

Преди седмица си поръчах ето от този сайт :
http://www.aliexpress.com/store/product/...70683.html
по описание отговаря на нашите 3Г/ 4Г честоти

Обаче ме вкараха в такъв страшен филм, даже в момента го чакам пак да се появи на чат-а и да почвам отново разправията.
Остава и този дето аз ще го получа да не поддържа нашето 3Г и тогава ще се гръмна
Цитирай
#14

Ми като не ползвате официални ритейлъри от всепонзатите сайтове, ами ползвате разни мушингии от ali-то за няколко долара по-малко...
Отделно като купувате трябва на 110% да проверявате това което сте набелязали, да се подсигурявате с информация поне три пъти и тогава да плащате!
Цитирай
#15

Може да пробваш с тази програма дали ще ти се покажат ооции за избиране на 2г/3г.При мене работи.
https://play.google.com/store/apps/detai...type&hl=bg
Цитирай
#16

(2015-01-05, 18:37:04)t_dikov написа:  Здравейте,
закъсах с този телефон не се връзва с 3G мрежи!
Телефона е китайски Dual SIM. Има ли някой във форума който има този дву-симов вариант и дали има същя проблем като мене... Според спецификациите радио модула покрива 3G честотите в България, но по никакъв начин не мога да го накарам да се върже с такава мрежа, дори не ги открива при ръчно търсене показва само 2G мрежите. Дали проблема не е в софтуера сега е с този ROM VIBEUI_V2.0_1442_5.1.1_ST_X2-TO Иначе по телефона роботи всичко без проблем направо лети, но това 3G ме подлудява. Моля за помощ! Да го спасим този телефон, че много ме кефи!


Още един жокер... Сега бъзиках на едно приателче lenovo S850. На пръв поглед менюто settings е същото като на vibe-то. При мене обаче липсва едно подменю в раздела 'МОБИЛНИ МРЕЖИ' , а именно 'Предпочитан тип мрежа'. Тука може да се избира с 2 или с 3G мрежи да се свързва. Почти съм сигурен, че там се омазва нещо с тоя ROM дето го е сложил китаеца. Явно Dual Sim варианта е доста екзотичен за съжаление, но ако може някой с едно-картов модел да провери има ли го това меню в настройките.


Аз си купих дуъл сим от алиекспрес дойде мин. седмица и си има 3Г
Цитирай
#17

Здравейте и аз съм от няколко дни с въпросния телефон китайската версия ,но и при мен го има този проблем с 3 джи връзката.Имам само 2 джи и ЛТЕ като сменям картите пак е така, много гадна ситуация.Моля дайте някъкво решение на този проблем защото от много време го исках този телефон и сега като го имам и нещо не е наред откачам.
Цитирай
#18

Някъде из тази тема беше обяснено как става подкарването на 3g-то. Трябваше да се променят няколко файла.
Цитирай
#19

Съжалявам но не съм толкова на "ТИ" с тази технология за да мога да равя в телефона и да премахвам или да слагам разни системни файлове.Дайте нещо по разбираемо.
Цитирай
#20
Photo 

Здравейте, и аз както повечето имам проблем с Мобилните данни. Мобилните данни са включени, горе в ляво ми свети "H" и "H+" но когато се опитам да заредя някоя страница или някое приложение ми показва, че нямам  връзка с интернет. Мтел ми е оператора, но пробвах и Теленор и пак същото, вкарах си ръчно настройките за Мобилния интернет и също не стана. Моля помагайте!
[Изображение: jdv1452588799h.jpeg]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)