Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

AlphaRev - S=off - root на 2.2.1 и custom recovery!

Нещо май нещата от меналата година насам са се променили при тоя начин за руут и с-офф Smile Имам Рикавъри и с-офф, качи ми ги едновременно revolutionary 0.4 изобщо не така като е описано в основния пост....

Колкото до това какво не е наред и аз не знам вече.... побърквам се... форматирал съм си картата под фат32 през компа, имим с-офф и рикавъри, изтрил съм до крак всичко от тела през рикавърито - качвам CyanogenMod-7.2.0 стартирам и си остава на бял екран с логото на HTC......

Да допълня само че HBOOT-A ми е 6.01.1002

и в опитите си да оправя нещата дадох wipe/boot от CWM, което не знам за какво е....
Цитирай
Аксесоари

BullRazor написа:Нещо май нещата от меналата година насам са се променили при тоя начин за руут и с-офф Smile Имам Рикавъри и с-офф, качи ми ги едновременно revolutionary 0.4 изобщо не така като е описано в основния пост....

Колкото до това какво не е наред и аз не знам вече.... побърквам се... форматирал съм си картата под фат32 през компа, имим с-офф и рикавъри, изтрил съм до крак всичко от тела през рикавърито - качвам CyanogenMod-7.2.0 стартирам и си остава на бял екран с логото на HTC......

Да допълня само че HBOOT-A ми е 6.01.1002

и в опитите си да оправя нещата дадох wipe/boot от CWM, което не знам за какво е....

Не знам какво си правил, ама този основен пост вече не го гледай. Сега да ти кажа, тоя HBOOT вече също не го гледай, имаш S-OFF от Revolutionary и затова пише 6.01.1002. Как "качваш" CM7 ? Слагаш архива на картата, install zip from scdard, choose zip from sdcard, и го флашваш? Пробвай пак така като първо дадеш wipe cache&wipe data. Тва с wipe boot не е трябвало да го правиш, не го пробвай пак, ако е от него проблема ще го решим, евентуално Big Grin
Цитирай

Знаех си, че има промени в начина ....

Форматирам картата памет във фат32, Слагам архива на картата, install zip from scdard, choose zip from sdcard, и го флашвам. И изтривам Преди това разбира се wipe data/factory reset, wipe cashe partition, после от Mounts and Storage изтривам format/cashe, format/data, format/system и от Advanced wipe dalvik.

Единствено не знам за какво е format/boot дето го махнах първия път....
Цитирай

искам да подчертая, че тази част не мога да я направя, не се получава нищо, може и тя да не е валидна вече

Root
1. Форматирайте си SD картата в FAT32.
2. Сваляте и записвате на картата този - PC49IMG.zip файл (така както е архивиран!): от ТУК
3. Влизате в HBOOT и от там ъпдейтвате, когато ви попита - избирате YES
4. Изтривате от картата PC49IMG.zip
5. Сега на SD картата записвате този файл - su-2.3.6.1-ef-signed.zip - отново, така както е архивиран!: от ТУК
6. Отново влизате в HBOOT и избирате Recovery
7. Избирате - choose zip from sdcard
8. Намирате, su-2.3.6.1-ef-signed.zip и го инсталирате/ъпдейтвате.
И сте готови! Имате си root, custom recovery и ви остава да си изберете РОМ, който да флашнете Smile
Цитирай

BullRazor написа:искам да подчертая, че тази част не мога да я направя, не се получава нищо, може и тя да не е валидна вече

Root
1. Форматирайте си SD картата в FAT32.
2. Сваляте и записвате на картата този - PC49IMG.zip файл (така както е архивиран!): от ТУК
3. Влизате в HBOOT и от там ъпдейтвате, когато ви попита - избирате YES
4. Изтривате от картата PC49IMG.zip
5. Сега на SD картата записвате този файл - su-2.3.6.1-ef-signed.zip - отново, така както е архивиран!: от ТУК
6. Отново влизате в HBOOT и избирате Recovery
7. Избирате - choose zip from sdcard
8. Намирате, su-2.3.6.1-ef-signed.zip и го инсталирате/ъпдейтвате.
И сте готови! Имате си root, custom recovery и ви остава да си изберете РОМ, който да флашнете Smile

Тази част също не я гледай, като цяло моля те нищо не прави, а ми кажи какво става в момента с телефона ?
След цялата процедура по флашване на CM7 ми кажи какво става, след рестарт тръгва ли телефона?
Цитирай

Колеги, всички проблеми се решиха с едно много просто нещо, - ъпдейт на CWM до версия 5 Smile . И все си мисля, че за да не стават такива проблеми и главоблъсканици, когато темата не се обновява от никой, по-добре да се махне.... щото е ужас така...

и друго нещо - има много хора (барабар и аз) които имат/имах, проблем с буут-а на ъпдейти през HBOOT. Забелязах, че когато цип-а е найменуван различно от PC49IMG и вътре в него освен самия ИЗО файл намя един текстов файл, които се казва android-info.txt, ципа просто не тръгва Smile

Благодаря Ви за отделеното време !!! Дано и аз съм помогнал ! Smile :cheers: Android
Цитирай

BullRazor написа:Колеги, всички проблеми се решиха с едно много просто нещо, - ъпдейт на CWM до версия 5 Smile . И все си мисля, че за да не стават такива проблеми и главоблъсканици, когато темата не се обновява от никой, по-добре да се махне.... щото е ужас така...

и друго нещо - има много хора (барабар и аз) които имат/имах, проблем с буут-а на ъпдейти през HBOOT. Забелязах, че когато цип-а е найменуван различно от PC49IMG и вътре в него освен самия ИЗО файл намя един текстов файл, които се казва android-info.txt, ципа просто не тръгва Smile

Благодаря Ви за отделеното време !!! Дано и аз съм помогнал ! Smile :cheers: Android

Аз нямах много време да ти отговоря, съжалявам, но пък се радвам че си се оправил. Иначе до темата, не си напълно прав тъй като ти явно беше направил описаното в тази тема преди и нещата се бяха пообъркали, плюс това тя е само за S-OFF и root на STOCK ROM, ти имаше проблем с инсталиране на CM7. Както и да е, приятен ден Smile
Цитирай

Да, аз бях направил само част от нещата в темата и от там тръгнаха нещата с проблемити и конкретно с този за CM7 Smile Няма проблеми! Живи и здрави, всичко е ок! И пак мерси ! :cheers: :cheers: Android
Цитирай

Здравейте!http://revolutionary.io не ми намира 'огъня' 2.2.1

Възможно ли е да е от тоеа .че е водафонски закупен е от англия?
Цитирай

kolinio написа:Здравейте!http://revolutionary.io не ми намира 'огъня' 2.2.1

Възможно ли е да е от тоеа .че е водафонски закупен е от англия?

Трябва да даунгрейднеш HBOOT-a на 1.01.0001
http://www.youtube.com/watch?v=9ACzNklvg3M&feature=plcp
http://www.youtube.com/watch?v=UgiGVG5EA...ure=relmfu

това са два суперполезни клипа аз по тях си направих всичко надявам се да съм бил полезен с нещо Smile

htc Wildfire>>Sony Xperia L
Цитирай

Имам боут 1.01.002. Кво ли не изчетох но не мога да се ориентирам кое е актуално и последно за рутване на тоя телефон. Ако някой може да ме ориентира към линк който описва как става рут на тоя огън ще му бъда благодарен.
Предния линк с клиповете не можах да се ориентирам нещо.

HTC Wildfire S --Motorola Atrix 4G-- SG Note II - Note III
Цитирай

turankris написа:Имам боут 1.01.002. Кво ли не изчетох но не мога да се ориентирам кое е актуално и последно за рутване на тоя телефон. Ако някой може да ме ориентира към линк който описва как става рут на тоя огън ще му бъда благодарен.
Предния линк с клиповете не можах да се ориентирам нещо.


Явно на това няма да се даде решение скоро Sad

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай

Не мога да извържа процедурата със сайта и програмата.Изписва ми че кода нее валиден а съм сигурен че го изписвам правилно

Ето снимка

http://pics.data.bg/zoom/shared/e8760dd6...cf642fbd9a
Цитирай

carbon написа:Не мога да извържа процедурата със сайта и програмата.Изписва ми че кода нее валиден а съм сигурен че го изписвам правилно

Ето снимка

http://pics.data.bg/zoom/shared/e8760dd6...cf642fbd9a

Напротив, изписан е грешно в CMD. По-лесно е copy/paste (paste в CMD e с десен бутон). Валидният код е: kmHl0L4LVfBhVleQ , 5-ят символ е цифра "нула", а не главна буква "О", а тези "l" са малки букви "ел" ("L"), a не главни "i" ("I" - както са изписани в CMD).

Поздрави,
dailysmart
Цитирай

Да стана,символите са малко подвеждащи. Сега имам друг проблем. CMD ме попита дали да флашне и рековъри за моя телефон и му дадох YES.Вече влизам в рековъри, но каквото и да избера вътре в него ми изписва REVOLITIONARY със сини букви и си стои така.Няма значени кое меню избирам в рековърито,на всички прави така.
Цитирай

Не съм ползвал тяхното рекавъри и нямам представа как изглежда, но със сигурност е базирано на CWM и вероятно е по-старо от последните налични за модела. Вероятно избираш менютата с Power бутона, но при CWM за Wildfire, менютата се избират с trackpad бутона, ако натиснеш Power отново ще покаже менютата и ще можеш да ги избираш с trackpad-a.

Поздрави,
dailysmart
Цитирай

Ами версия 4 и нещо е.Качих и рековърито то тази тема.С оранжев текст е и е версия 3.0.0.6 и пак така прави...избирам меню от рековери натискам повер бутон за ентер и ми показва шапка с оранжева крогобразна стрелка и така си остава.
Цитирай

carbon написа:...избирам меню от рековери натискам повер бутон за ентер и ми показва шапка с оранжева крогобразна стрелка и така си остава.

OK, явно не ме разбра. Power бутонът не се използва в CWM при Wildfire. Влизане в съответното меню, се прави с хардуерния бутон разположен централно в долната част на телефона под сензорните бутони - нарича се тракпад / trackpad.

Един мъдър човек написа:Внимателното четене, спестява време и главоболие :wall:

Поздрави,
dailysmart
Цитирай

Следвайки първия пост, всичко мина почти по вода. Най-голяма борба беше дорде въведа правилния ключ от revolutionary (така и не открих как да го пейстна). Най-накрая го копирах в текстов редактор и смених шрифта, за да няма двусмислици. Оказа се, че съм въвеждал малко Л (l) вместо главно И (I) Tooth Tooth

Благодаря за гайда :cheers:

HTC Wildfire CyanogenMod-7.2
Цитирай


(2011-06-19, 09:06:05)cinizam написа:  3. Влизате в HBOOT и от там ъпдейтвате, когато ви попита - избирате YES

Аз ли бъркам нещо, но на мен ми дава:
SD Checking
Loading..... [PC49IMG.zip]
No image!


файлът е поставен в root директорията на SD картата
Цитирай

Здравейте,

Знам, че HTC Wildfire S е вече минало, но все пак се надявам да се намери някой, който да ми помогне.

Имам едно старо Wildfire S, което събира прах в шкафа, но попаднах на едно видео в нета, което показваше
как на Wildfire S се слага Android 4.0 и реших, че това би било много добра възможност да ползвам телефона с достатъчно нов версия вместо емулатор за разработка.
Според стъпките във филмчето първо трябваше да отключа bootloader-а чрез htcdev.com, обаче:
1. за HTC Wildfire S има * до името (HTC Wildfire S*) - т.е. update преди това.
Обаче моя ROM е 2.22.405.1 и в списъка за download няма по-нов от него Unknw_mini
Според инструкциите, ако няма по-нов просто продължавам на следващата стъпка:

2. fastboot oem get_identifier_token, обаче:
(bootloader) [ERR] Command error !!!
OKAY [ 0.016s]
finished. total time: 0.016s


Като че ли все пак ми се е паднала кофти версия на HBOOT Bu

Четох къде ли не - навсякъде се говори за Revolutionary и AlphaRev и т.н. , обаче revolutionary.io е недостъпен. (поне при мен така казва браузъра)

Може ли някой, който е правил подобно нещо да ми посочи, моля:
1. как се е справил
2. Да даде валидни линкове към необходимите tools

Предварително благодаря Smile
Ако не стане явно че си търся друг телефон за целта, а този ще стои в шкафа Sad


Досега в каквито и форуми да чета - и xda и тук и в разни руски навсякъде споменават за разни методи като revolutionary но навсякъде линковете не работят, така че на практика не мога да пробвам нищо, което може би би сработило...

Инфото за телефона:
HTC Wildfire S
BUZZ
SHIP PVT S-ON
HBOOT-1.01.0001
MICROP-0622
RADIO-3.35.20.10
Android 2.2.1
Baseband 13.55.55.24H_3.35.20.10
Kernel 2.6.32.21_g0f9e9b5 htc-kernel@and18-2#1 Nov 30 2010
Build number 2.22.405.1 CL295397 release keys
Software number 2.22.405.1
Model number HTC Wildfire A3333

(bootloader)CID number HTC__032
(bootloader)commitno_bootloader dirty-72b8c698
(bootloader)Rbootpreupdate 11
(bootloader)version 0.5
Цитирай

Revolutionary наистина не работи и при мен,аз с едно evo 3d го зациклих.

Galaxy S3
Цитирай

Здравейте имам  htc wildfire  и искам да сменя стоковия ром с нещо по добро въпроса ми е  има ли някакъв друг начина за S-OFF освен Revolutionary защото тои вече не работи.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)