Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

AlphaRev - S=off - root на 2.2.1 и custom recovery!
#51

Тогава как би станала смяната на ракавърито до последната версия за Wildfire?

HTC Wildfire White
LG Nexus 5 32GB Black - unlocked bootloader; KTU84P stock ART, rooted; franco.kernel r62@1.5Ghz (-25mV)
Цитирай
Аксесоари
#52

Powered написа:Тогава как би станала смяната на ракавърито до последната версия за Wildfire?

1. Сваляте си pc49img.zip (CWM Recovery 4.0.0.5 от тази тема в XDA, благодарение на zyonee) и го записвате на microSD карта форматирана във FAT32.

Забележка: Не се опитвайте да флашвате ZIP файловете от оригиналната тема в XDA по долуописания начин - не е опасно, но няма да стане!

2. Стартирайте телефона в bootloader с поставената в него microSD карта (от изключено състояние бутони VOLDOWN+POWER) .

3. Изчаквате няколко секунди за да бъде прочетена microSD картата oт bootloader-a, при което автоматично ще разпознае файла pc49img.zip, като такъв за флашване и ще Ви попита дали искате да го флашнете. Потвърдете с "Yes", чрез съответния бутон (VOLUME-UP).

4. След като заврши флашването, вече сте с новото рекавъри. Ще попита дали да рестартирате телефона (с POWER бутона)
- ако нямате повече работа в bootloader или в recovery - рестартирайте
- ако Ви сърбят ръцете да разгледате веднага новото recovery, може спокойно да махнете батерията и след като я поставите обратно, да стартирате в bootloader > recovery...

Voila Smile [Изображение: cwm_4.0.0.5_wildfire-buzz.png]
Цитирай
#53

Нещо се забавиха нещата с Desire S и реших да руутна че ме човъкра..
сложих CWM Recovery 4.0.0.5, HCDR.Kernel v4.2 и го пуснах да видя как е на 690 може и на 710 после, та се радвам като малко дете.

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай
#54

Какво значи :Beta key accepted- thanak you for participating ? Това ми излиза на края на точка (4)
Цитирай
#55

malak007 написа:Какво значи :Beta key accepted- thanak you for participating ? Това ми излиза на края на точка (4)
Oзначава, че от AlphaRev си водят статистика (базирана на серийния номер на смартфоните) за моделите и бройките смартфони, които са отключени с техния AlphaRevX инструмент... (alpharevx.exe ако е за Windows), тъй като все още е бета версия.
Цитирай
#56

Защото това ми излиза след като напиша ключа и натисна ентер . Значи ли ,че е вече S-OFF ?
Цитирай
#57

Ако изчакаш достатъчно време, вероятно телефона ти ще се рестартира и ще видиш дали е S-OFF

cinizam написа:5. Чакате! - След минута-две-три... телефона се рестартира и виждате желания S=off, а от AlphaRev ви благодарят Smile
Цитирай
#58

Ами чаках го окло 15 мин.първия път ,а втория около 20 мин. И все това излиза на екрана ,нито се качва нещо нито нищо така си стои .
Цитирай
#59

Тогава, рестартирай телефона в bootloader (от изключено състояние бутони VOLDOWN+POWER). На първия ред би трябвало да пише дали си успял (ако е S-OFF) или не (ако е S-ON).
Цитирай
#60

Значи :S-ON си е ,какво мога друго да направя ?
Цитирай
#61

Вероятно не ти е включен Ако не ме лъже паметта трябва да се намира в: Settings > Applications > Development
Ако не е включен - включи го и пробвай пак отначало. Може да си запаметиш ключа който ти генерират на сайта - винаги ще е един и същ за твоя сериен номер.
Цитирай
#62

USB debugging - включен на 100%-а с това започнах . Пробвах пак ,но същото,има ли начин да ресетна всичко и пак да пробвам ? Благодаря за търпението :bow:
Цитирай
#63

malak007 написа:USB debugging - включен на 100%-а с това започнах . Пробвах пак ,но същото,има ли начин да ресетна всичко и пак да пробвам ? Благодаря за търпението :bow:

Вече прочетох десетина като твоите коментари с абсолютно същия проблем в XDA. На всички грешката беше една и съща - грешна процедура в copy/paste на ключа! Виж много внимателно, отново, правилно ли въвеждаш всичко. Прави го с - copy/paste, а не преписвай. След това просто натисни Enter :)

Аааа, освен това - махна ли си HTC Sync? (не знам, защо навсякъде го препоръчват това като стъпка преди руут и т.н. UnlockHTC - е капацитет в тия работи, ако не го затруднява да разясни накратко, каква е причината?!)
Цитирай
#64

cinizam написа:Аааа, освен това - махна ли си HTC Sync? (не знам, защо навсякъде го препоръчват това като стъпка преди руут и т.н. UnlockHTC - е капацитет в тия работи, ако не го затруднява да разясни накратко, каква е причината?!)
Да това за деинсталирането на HTC Sync е вярно и вероятно става въпрос за процес, който стартира софтуера за синхронизация и блокира точно USB debugging режима на телефона. Не съм 100% сигурен за това.
Цитирай
#65

Ето, вижте това видео е добро за следване при използването на AlphaRev - за Incredible S е - но процедурата е една и съща!

[video]http://www.youtube.com/watch?v=XshvRmAcgm8[/video]
Цитирай
#66

Много благодаря ! :bow: Стана най-накрая Smile Махнах HTC Sync и стана :thumbup:
Пак ви благодаря за търпението :bow:
Цитирай
#67

Може да не се маха, а да се килне(изключи/блокира) за момент ...
Поне при мене така стана.

mi11
Цитирай
#68

HBOOT = bootloader

Стартирай телефона в bootloader (от изключено състояние бутони VOLDOWN+POWER)...
Цитирай
#69

оправих се оправих се трябва задължително копи и пасте и стана
Цитирай
#70

Само да вмъкна че да ползвате copy & paste трява да отворите alpharevx.exe през cmd

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай
#71

При мен ми разпознава телефона само като Android.. и не показва никакъв сериен номер. А преди това ми го беше разпознало като HTC Wildfire но се появи 1 грешка повреме не "руутването" и след това като пробвам наново ми го показва това с Андроид. (Изтрил съм НТС Синк-а) много странна работа

HTC Wildfire & iPhone 4S 16GB White
Цитирай
#72

вече съм с андроид 2.3.4 обаче не знам как да го махна тоя rom cyanogenmod 7
Цитирай
#73

трябва да имаш бакуп Smile

HTC wildfire 2.2.1 stock rooted > HTC One 5.0.2 > Nexus 6 > Huawei mate 8
Цитирай
#74

minimalch0 написа:трябва да имаш бакуп Smile
Проблема е,че нямам Confusedtupid:
Цитирай
#75

ми брат в нета пътрси или просто питаи някой от форума дали има бакъп :tease: и дръг път си прави винаги бакъп винаги вече да си знаеш :cheers: :thumbup:

HTC wildfire 2.2.1 stock rooted > HTC One 5.0.2 > Nexus 6 > Huawei mate 8
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)