Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 3.71
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[MTK] Решение на проблема при WiFi NVRAM WARNING: ERR 0x10
#1

Здравейте,

Често потребителите с МТК устройства се сблъскват с тази досадна грешка, която се получава доста често след ползването на SP Flash Tool и е невъзможно да използвате Wifi от телефона. Излиза нова Wifi мрежа с пълен обхват с наименование - WiFi NVRAM WARNING: ERR 0x10. Аз имах такъв проблем, тъй като качих нов РОМ чрез SP Flash Tool на моят HUAWEI Y511-U10.

За решението на проблема трябва:
- телефонът ви да е рутнат /За да може да използвате Root Explorer. Не става с обикновен експлорер./
- да инсталирате приложението Root Explorer.apk /Чрез навигацията му ще замените 2 файла от телефона ви за да се реши проблема/. Има го в маркета но се намира и в нета. Не е редно да го качвам.
- Wifi Error Fix.rar /Двата файла, които всъщност ще заменят съществуващите ви такива понеже са повредени. Качете ги в папка в CD картата на телефона./ Изтеглете ги от тук: Wifi_Fix_Files.rar

Започваме:

Отваряме Root Explorer. Натискаме Mount R/W ..навигираме до..data/nvram/APCFG/APRDEB ...
Тук ще видите двата файла - WIFI и WIFI_CUSTOM. Изтривате ги.
След което навигирате до свалените вече файлове в CD картата, които са със същите имена / от Wifi Error Fix.rar/.
Копирате ги на мястото на изтритите.
Излизате от Root Explorer и рестартирате телефона.

След рестарта това съобщение/грешка е изчезнало от настройките на WIFI адаптера Ви!

Samsung i9195 Galaxy S4 Mini 8GB, 4G, Black Edition
HUAWEI Y511-U10 4.2.2
LG-P500-GWK74  GRI40  2.3.7 Oxygen 2.3.2
[-] 1 потребител изказва благодарност на dimdof за това мнение:
  • scorceni
Цитирай
Аксесоари
#2

Полезно! Закачам темата отгоре и променям малко заглавието. Дано нямаш нищо против, както и колегите от екипа.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#3

А пърмишъните не трябва ли да се оправят?

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#4

при мен свърши перфектна работа.Благодаря на dimdof
Цитирай
#5

Здравейте, имам таблет отскоро! Имам проблеми със свързването с интернет! У дома с рутер се свързва, а на работа когато свържа WI-FI не ми иска парола, пише, че връзката е установена, но няма интернет. Таблета открива и други мрежи и на тях иска парола, но тази , която искам да ползвам и мога да ползвам не може. Колегите и те използват таблети и при тях всичко е нормално, вкарват си паролата и имат интернет. Може ли да е от настройките на таблета? Моделът на таблета е DIVA NEXTBOOK 7" HD DUAL CORE 8GB.
Цитирай
#6

То на таблета няма какво да му се настройва.Щом на други места се свързва с WiFi,значи проблема е от настройките на рутера със сигурност,сменяха се някакви канали.Помоли някой,който има достъп и разбира да го направи.

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#7

[quote='nikolov89' pid='1101250' dateline='1425740270']
То на таблета няма какво да му се настройва.Щом на други места се свързва с WiFi,значи проблема е от настройките на рутера със сигурност,сменяха се някакви канали.Помоли някой,който има достъп и разбира да го направи.
[/quote


Благодаря за отговора!!!
Цитирай
#8

del post
Цитирай
#9

Здравейте колеги,извинявам се,че спамя темата,но незнам как да пусна нова. От скоро съм с Doogee n20,но звука при разговор е слаб,моля някои ако разбира от инженерното му меню,да ми помогне с настройките,благодаря.
Цитирай
#10

Здравейте, как може да се възстонови изчезнал ИМЕИ на Samsung Galaxy A22(SM-A225F) след префлашване(пробвано е да се върне оригиналния софтуер). Или ако знаете сервизи във Варна, които се занимават с оправяне на софтуерни проблеми.
Цитирай
#11

3 варианта:


  1. Флашваш стоков ром с 4 файла
  2. Octopus или Z3 box имат функция за поправка на IMEI. 
  3. Ако имаш гаранция, може да се опиташ с нея...

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#12

(2021-10-12, 15:58:17)Be6i4 написа:  3 варианта:


  1. Флашваш стоков ром с 4 файла
  2. Octopus или Z3 box имат функция за поправка на IMEI. 
  3. Ако имаш гаранция, може да се опиташ с нея...

До момента съм пробвал със стоков ром и флашване с Один 3. Octupus и Z3box ще ги проуча. По гаранция в сервиза ми казаха, че единствения вариант за оправяне е смяна на основна платка(това е и причината да търся друго решение).
Цитирай
#13

(2021-10-12, 16:39:57)5TarDimitrov написа:  До момента съм пробвал със стоков ром и флашване с Один 3. Octupus и Z3box ще ги проуча. По гаранция в сервиза ми казаха, че единствения вариант за оправяне е смяна на основна платка(това е и причината да търся друго решение).

Ром с 4 файла ? или само с 1 си пробвал .
Цитирай
#14

Със 4 файла теглен с Frija по модел на телефона и регион.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)