Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Урок] Root за 4.4.4 (.108 и .157) + Инсталиране на Dual recovery (Заключен BL)
#1
Lightbulb 

В тази тема ще обясня как  да си руутнете телефона с Андроид 4.4.4. (14.4.А.0.108) и (14.4.А.0.157), както и да си инсталирате Dual recovery (TWRP + CWM) 


(Руута работи и при заключен и при отключен Bootloader, а рикавъритата само при заключен)

Всичко в темата е тествано лично от мен и работи.


Не поемам отговорност за повредени телефони, правите всичко по свое усмотрение!


Преди да започнете имайте в предвид, че тези операции може да водят до загуба на гаранцията!


Root за (14.4.А.0.108)


  1. Уверете се, че използвате 4.4.4 с версия на компилацията 14.4.А.0.108 като влезете в Настройки>За телефона и гледате Версия на компилацията.


  2. Теглите: това и го разархивирате.

  3. Влизате в Настройки>За телефона> натискате 7 пъти върху "Версия на компилацията" за да ви се активират "Опции на разработчика". След това влизате в Настройки>Опции на разработчика и маркирате "Открив. на USB грешки".

  4. Влизате в Настройки>Защита и активирате "Неизвестни източници".

  5. Включвате USB кабела в телефона, после в компютъра. На телефона пропуснете стъпката с инсталиране на PC Companion (ако се появи), ще ви излезе прозорец на телефона, който ще ви пита дали да разреши USB debugging, натиснете ОК.

  6. Десен клик на Моят компютър>Управление, сега отивате на Диспечер на устройствата и вижте, ако устройството е в списъка, както на картинката по - долу, преминавате към следващата стъпка (Ако го няма, трябва да инсталирате ABD драйвеи, ако имате инсталиран Sony PC Companion, просто го отворете и изчакайте малко, автоматично ще се инсталират драйверите, после затваряте PC Companion и продължавате към следващата стъпка).
       

  7. Сега отидете в папката, където разархивирахте файла от 2. и изпълнете файла install.bat

  8. Процеса по рутването ще започне, чакайте малко, телефона ви ще се рестартира автоматично, изчакайте още малко.

  9. Когато руутването приключи, на екрана ви ще се покаже --all finished-- Press any key to continue. Натискате произволен бутон на клавиатурата и сте готови.


Това е, сега имате руутнат телефон.




Root за (14.4.А.0.157)


  1. Уверете се, че използвате 4.4.4 с версия на компилацията 14.4.А.0.157 като влезете в Настройки>За телефона и гледате Версия на компилацията.

  2. Изтеглете и инсталирайте Flashtool от тук. И от папка drivers инсталирате Flashmode Drivers и Xperia Z1 driver.

  3. Теглите тези три файла: цък , цък , цък .

  4. В главната папка на Flashtool има папка firmwares, копирате първите два файла и ги поставяте там.

  5. Изключете телефона и влезте в Flashtool. Включете USB кабела в компютъра, но не и в телефона. Натиснете първата икона, тази която е с формата на светкавица. От почвилия се екран за избор между Flashmode и Fastboot, изберете Flashmode. Изберете файла с версия 14.4.А.0.108 и натиснете Flash. Изчакайте, докато ви се почви този прозорец: 

    .png Screenshot_3.png Размер: 137.2 KB  Сваляния: 38
    След като се почви, докато телефона ви е изключен задръжте копчето за намаляване на звука и докато го държите, вкарайте USB кабела в телефона. След като изчезне картинката пуснете бутона.
  6. След приключването извадете USB кабела от телефона и изключете Flashtool. (Не пропускайте тази стъпка)
  7. Включете телефона и руутнете по описания горе начин за 14.4.А.0.108
  8. След като вече сте руутнали, повторете стъпка 5, но не с 14.4.А.0.108 , а с 14.4.А.0.157.
  9. След флашването всичко е готово и телефона ви вече е руутнат.

Инсталиране на Dual Recovery (TWRP + CWM)


Изисквания:
  • Руутната Xperia Z1 със заключен Bootloader
  1. Убедете се, че "Неизвестни източници" е активирано: Настройки>Защита>Неизвестни източници трябва да е активирано.
  2. Теглите това .
  3. Убедете се, че USB debugging е активирано: Настройки>Опции на разработчика>Открив. на USB грешки трябва да е активирано.
  4. Разархивирате архива от стъпка 1 и отваряте файла install .
  5. Сега свържете телефона в компютъра с USB кабела и инсталацията ще започне.
  6. След като ви излезе надпис Press any key to continue, изключвате телефона от кабела и натискате произволно копче на клавиатурата за да излезе от инсталатора. 
  7. След първото влизане в CWM recovery рестартирайте телефона да зареди ОС за завършване на инсталацията.
Как се влиза в recovery? > Като е изключен телефона, задържате power бутона, за да го включите нормално, но на надписа Сони ще ви светне LED индикатора в зелено, докато свети натиснете копчето за увеличаване на звука за CWM, и копчето за намаляwaне на звука за TWRP.

Източници:
За руут: http://www.waledacdroid.com/2014/11/sony...ia-z1.html 
За recovery: http://www.gizmobolt.com/2013/10/13/inst...xperia-z1/


Прикачени файлове
.zip rootkitXperia_20140719.zip Размер: 2.11 MB  Сваляния: 19
Цитирай
Аксесоари
#2

БРАВО !!!  Всичко е много точно и без излишни обяснения и подробности.  Angry
Това ще е полезно (предполагам) за мнозина...
... и ще им хареса да сменят ромове и да си слагат разни други "вкусотийки".  Smile

Sony Xperia Z1 C6903 (Locked BL) > KitKat 4.4.4 {14.4.A.0.157} [CriskeloROM v7.6], Root, Deodex, Recovery, Xposed; SD-card 32GB/Class10
Цитирай
#3

Здравейте изпълних всичко и според  Root checker телефона е рутнат .Но не мога да местя приложенията на sd картата . Някакви идеи Smile ?
Благодаря.
Цитирай
#4

Руут достъпа НЕ мести приложенията на картата памет! Дой дава администраторски права на приложенията и системата.
Изтегли си Link2sd и прочети малко по темата за него, има и видео уроци в youtube.


[b][Изображение: 355814.jpg][/b]
Цитирай
#5

Това че самото рутване не мести е ясно . Просто очаквах "отключване на меню чрез което се местят приложенията "настройки -> приложения ..." . Така стана при предните телефони които съм рутвал на Samsung както и на lenovo p780 oт който в момента пиша . Незнам софтуера при sony по различен ли е, но определено р странно. Разгледах link2sd и довечера ще пробвам . Поздрави Smile.
Цитирай
#6
Wink 

Здравейте, спазих всички инструкции, но не ми дава да продължа въпреки,че преместих файловете както пише на прозореца, а именно : като пусна първата програма с икона на светкавица: Flash tool след което ми изписва да преместя файловете от папка C:\flashtool\firmwares content to C\:User\.flashtool\firmwares. и пак не ми дава да продължа какво да направя ? Благодаря предварително.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#7

Това е проблем в последната версия на Flashtool.
Свали по-стара: http://oceanhost.eu/zh7qtctfd0x0/flashto...ws.exe.htm
Цитирай
#8

За версия на z1 - 6902 , става ли метода . Или карнелите са различни от 6903. Благодаря на автора ако се отзове на въпроса.
Цитирай
#9

(2015-02-18, 16:13:06)токмак написа:  За версия на z1 - 6902 , става ли метода . Или карнелите са различни от 6903. Благодаря на автора ако се отзове на въпроса.

Същите са кернелите колега, би трябвало да стане, поне на теория.
Цитирай
#10

Благодаря за отговора .довечера ще пробвам и ще разбера дали става
Цитирай
#11

Аз нещо немога да се справя .... първо ми изписваше ,че не може да намери драйверите след няколко опита преодолях грешката с драйверите ... обаче ми изписва грешка .... нещо от сорта ,че не може да бъде официално роотнат или нещо такова сега немога да снимам грешката защото пак ми дава грешка в драйверите ; (((( Пмомагайте ....
Проверих от сервизното меню на телефона и установих ,че bootloader:NO дали това може да е причина и ако това е причината как да го отключа 
Цитирай
#12

С драйверите на flashtool ли не можеш да се оправиш колега? Снимай точно какво ти изписва. А това за bootloader-a, което си написал, не може да го пише така, би трябвало да е Bootloader unlock allowed:Yes или No, ако е No, значи няма как да го отключиш, но в заглавието на темата си пише, че става за заключен буутлоадър, а и моя е заключен, не е от това. Както казах снимай точно какво ти пише и ще ти помогна да го оправиш.
Цитирай
#13

когато инсталирам драйверите по описания по горе начин дава това , а след като спазя горните стъпки като включа телефона към компютъра дава това като съм спазил точка:5

когато инсталирам драйверите по описания по горе начин дава това , а след като спазя горните стъпки като включа телефона към компютъра дава това като съм спазил точка:5

ахх нещо не успях да кача снимките ....
Цитирай
#14

Опитай отново да ги качиш или ги качи в някой сайт за качване а снимки или в някой облак и дай линк.
Цитирай
#15

http://prikachi.com/images/818/7938818e.png |Това е като инсталирвам драйверите

http://prikachi.com/images.php?images/819/7938819J.jpg .Тук е стъпка 5 като спазвам
Цитирай
#16

От цялата работа излиза, че не си инсталирал драйверите, изглежда си пропуснал някой. Пиши ми на ЛС да не спамим темата тука и ще ти помогна да си го руутнеш.
Цитирай
#17

Руутване става на xperia z1 6902 по този метод без проблеми вер.157.
Цитирай
#18

Здравейте съффорумници искам да ви споделя ,че този начин е лесен и е много добре описано как се стават нещата , спазвах стъпките и с помоща на pavlinstoyanov РООТ-а се получи.Искам да изкажа благодарности на pavlinstoyanov за отделеното време ... и консултация ; ) В момента съм с успешно роотнат Sony Xperia Z1 по гореописания начин.
Цитирай
#19

Дали е възможно да се направи такъв урок и за руут на "Близалката"?

Z1
Цитирай
#20

Колега, бих си поиграл да направя, но вече не съм със Z1. Просто ако правя такъв урок ще е копиран 1:1 от някой сайт, в който се обяснява как се прави, защото вече го нямам телефона да ги пробвам по него нещата и няма смисъл в това. До колкото знам за близалката няма директен руут. Тоест с две думи трябва да върнеш на 4.4.4 с flashtool, да руутнеш по описания тук начин, да инсталираш рикавърито и през него да флашнеш пре-руутнат 5.1.1
Цитирай
#21

Пфф гадно. На мен ми изтича гаранцията тия дни и си викам, че е време да започна да се базикам с телефона. Ама ще видим как стоят нещата в XDA тогава, пък ако направя нещо може и аз да кача урок.

Z1
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)